» »

Nakup video kamere

Nakup video kamere

matejm1994 ::

Živjo,

gledam kakšno FullHD kamero do 350€. Snemalo se bo čez dan, dosti bom miganja in hoje med snemanjem, se bo pa snemalo tudi zvečer in ponoči - z lučjo. Ne pričakujem nevem kake kvalitete, ampak nekaj pa mora biti. Gledal sem: http://www.mediamarket.si/ads/videokame... pa me zanima, če je ta enaka tej: http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25... glede na to, da je okoli 60€ cenejša. Če sta enaki, kako je to možno - na zalogi pa je, sem klical.

Če ima imate kakšno drugo mnenje, prostim povejte, v tem sem jaz laik.

Hvala v naprej, Matej

Locoroco ::

Tudi sam sem tik pred nakupom kamere in bom verjetno vzel tole Canonovo, ker mislim, da več ponuja od Sonya, pa še touch ekran ima in 8Gb vgrajenega spomina + možnost nadgraditi z SD kartico.
http://www.mimovrste.com/artikel/136001...
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

matejm1994 ::

Kaj pa glede baterije. Sicer pa je kar zanimiva kamera.

eric_cartman ::

Touch ekran je pri kameri čisto irelevantna stvar. Prej pride v napoto, kot pa da ti pride prav. Tale toucscreen je bolj ko ne marketinška poteza.

Canon je sicer v low light prostorih boljši od Sony-a. Sicer ima pri fotografiji prednost v šumu še vedno Nikon. V videu pa ima daleč najboljšo sliko Canon. Je pa res, da za 400 € ne dobiš prav veliko. Definitivno pa ne dosti dobre kvalitete slike v slabih svetlobnih pogojih. Če misliš met to zase potem vredu, sicer pa bodo posnetki dosti neuporabni, kljub temu, da boš uporabil luči. Za odstranjevanje šuma ne obstajajo zadosti dobri programi v video produkciji. Nekaj jih je, vendar so dragi in še pomagajo recimo za 20% in nič več.

Potem ti svetujem vseeno fotkiča (zrcalca), ki se dobro odreže v šumu in ima možnost full HD snemanja.

KTr1sk ::

jaz sem pred meseci kupoval in tukaj spraševal (mogoče ti kaj pomaga) pri izbiri
Katero HD kamero?
in kupil
Sony Handycam HDR-PJ 260VE 415€
in morem rečt da je vredu zadeva, ker je zoom zelo vredu in tudi zelo dobro se odreže stabilizator
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Buggy ::

marca iz US privlekli Sony pj200 (200USD deal of the day akcija) in je stvarca zelo mobilna, lepi posnetki, soliden stabilizator ter zoom. Seveda govorim s stalisca nezahtevnega uporabnika, ki to rabi za ovekovicenje oslarij na izletih in drugace. Tudi integriran projektor je za otroke zanimiv dodatek, kaj vec pa ne.

matejm1994 ::

Tako, kamero bomo uporabljali največ pri skavtih. Saj ne da bi hoteli neke strašne kvalitete, vendar nekaj, da bo kolikor toliko normalno. DSLR-ja pa nebi, ker predvidevam, da fotoaparat ni zmožen tako dobro snemati kot kamera. Sploh za 400€.

Kako pa se vidi, da je Canon boljši ponoči?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero HD kamero?

Oddelek: Kaj kupiti
324234 (3318) assez
»

Katero HD kamero - domača uporaba

Oddelek: Zvok in slika
295014 (2774) einstein :P
»

Sony hdr cx 160

Oddelek: Zvok in slika
362391 (2009) krebs11
»

Katera kamera?

Oddelek: Kaj kupiti
61495 (1303) norfeks
»

Katera HD kamera za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
82388 (2159) mamomu

Več podobnih tem