» »

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ?

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ?

Aston_11 ::

Assass1n je izjavil:

V kolikor jaz vem ne rabiš nič kazat brez naloga, pogleda lahko le tisto kar vidi od zunaj.
ZGoraj je lakotnik dal citate, kdaj recimo naloga ne rabijo in kdaj ti lahko pregleda predal in prtljažnik brez naloga.

ziga1990 ::

Assass1n je izjavil:

V kolikor jaz vem ne rabiš nič kazat brez naloga, pogleda lahko le tisto kar vidi od zunaj. Če je kaj sumljivega mora pa naprej klicat pa nalog rihtat.
Tudi ko pridejo na dom, so prišli po družinskega člana ob 4 zjutraj, ga ni bilo doma pa sem to povedal, sta hotla v hišo pa sem rekel da ne pustim brez naloga, bla bla zakaj ga braniš...pa sta šla.
Ni ga bilo, brezproblema bi lahko peljal pokazat, sam zakaj bi se odrekal sam svojim pravicam če ni treba. Treba pazit na našo svobodo, čene nam bodo kamere po bajtah našravfal, pretiravam ampak vseeno možno :)


prtljažnik lohka pogleda brez naloga lohka te tud pridrži če mu ne dovolš.

glede predalov od 14 preverjan so mi samo dvakrat vprašali če jim pokažem vsebino v predalih pa sm jim jo pokazal, ker nč ne skrivam
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

Vse je v odnosu jaz če vprašajo kaj imam v predalih in prtljažniku jim dovolim, da pogledajo oboje,ker notri nimam nič takega, kar bi mogel skrivat pred njimi in dozdaj ni še noben policaj sam šaril po avtu kadar so zahteval, da odprem predalnik so mi rekli naj dam vse ven iz predala nikoli niso pa sami šarli po avtu prtljažnik je pa isto.

Ampak kje se bo to končalo? Kaj če bojo videli, da imaš v prtljažniku recimo novo obleko za na poroko? Bojo hoteli videt račun, da nisi nekje nabavil na črno? Meni je enkrat nek privatnik na vsak način hotel dat neko potrdilo (ne ravno račun) za neko stvar, ki sem jo vozil v avtu, in bi jo policaji lahko videli, ker bi me menda lahko vprašali kje sem dobil. Jaz bi jim sicer rekel, kaj te pa briga, brez kazanja kakšnega računa, ampak res mi ni všeč tak način, če to res sploh smejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Matija82 ::

francek1, nimam nič nezakonitega, niti želje, da me obravnavajo kot kriminalca, niti simpatij do ambicij države, da bi vedela kaj imam v žepih, v predalih avtomobila, v hladilniku hiše, ipd.

Assass1n, če si prebeš mojo včerajšnjo objavo boš videl, da je situacija malo drugačna, prtljažnik lahko pogledajo brez naloga. Oziroma vsaj tako je bilo v primeru zgoraj (glej še objavo od Žige Dolharja).

Aston_11, gre za definicijo t.i. "skritih delov". V zadnji sodbi se je VS odločilo, da prtljažnik ne šteje kot "skriti del"

@vsi ostali: Če se da, pustimo debato o zasebnosti za drugo temo. Tu govorimo o legalnosti pregleda (delov) avtomobila in povezani sodni praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Utk ::

Ok, lahko pogledajo, ampak koliko še smejo brskat? Kaj če vidijo ali zaslišijo, da imaš v neki torbi kup steklenic, lahko odprejo in pogledajo, če je vse legalno? Kaj če imaš flašo domačega šnopsa, te lahko vprašajo, če imaš prijavljen kotel, ali kje si kupil? Kje se bojo ustavili?

Furbo ::

francek1 je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Napačna je logika, da če nimaš ničesar skrivati, je pa kar vseeno, če ti brskajo po zasebnosti. Oziroma, da je zasebnost namenjena zgolj skrivanju nezakonitega.

stran na www.schneier.com

Tako razmišljanje omogoči kriminalcem, da se izogibajo odgovornosti in kazni s pomočjo mafijskih odvetnikov. Jebeš tako demokracijo...kam nas bo pripeljala, vidimo in občutimo vsak dan. Saj v ZDA so že naredili par korakov nazaj, ker so pred nami dojeli, kam to vodi.


Ja pa kaj še, največji mafijci so prav tisti na oblasti.

In če vsi vedo da je nekdo mafijec, bodo pa že to zlahka dokazali, brez da meni odpirajo predale po avtu kajne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Evo lep primer...prav da je dobil kazen zaradi mobitela in vse to, ampak gobe...a je nelegalno prevažat 16 kil gob? Morda jih je pa 10 nabiralo, pa jih sam prevaža, ali jih bojo pa pri njemu shranili, kaj to briga policaja. Bedarija.
http://www.zurnal24.si/nabral-16-kg-gob...

Vikking ::

Utk je izjavil:

Evo lep primer...prav da je dobil kazen zaradi mobitela in vse to, ampak gobe...a je nelegalno prevažat 16 kil gob? Morda jih je pa 10 nabiralo, pa jih sam prevaža, ali jih bojo pa pri njemu shranili, kaj to briga policaja. Bedarija.
http://www.zurnal24.si/nabral-16-kg-gob...


Pravila igre so jasna glede gob. Sploh kar se tiče same teže nabranih gob na dan, v skupnem gospodinjstvu. Če bo gospod dokazal da je 8 članov doma v skupnem gospodinjstvu, potem ne bo imel prav nobenih težav.

Zakaj se vedno pritožujejo tisti, ki skrivajo, bodo skrivali ali želijo skrivati nelegalne stvari v vozilu?. Mene če policist vpraša za pregled vozila, mu odprem vsa vrata, vse predale, vse torbe, vrečke odprem če že hoče pogledat, obrnem žepe. Nimam popolnoma in popolnoma nobenih problemov glede pregleda.

A je res takšen problem iti uradni osebi malo nasproti. Poleg tega se to dogaja sploh, če se v okolici zgodi rop oz. kriminalno dejanje, pa potem iščejo stvari v vozilih oz. locirajo iskanje na model in barvo vozila.
Ne bi bili veseli, da bi vam nekdo ukradel prenosnik in se odpeljal z vozilom. Policisti pa bi pregledovali vozila v širši okolici. Ter potem žalostno spoznali, da niso smeli pogledat v noben skrit prostor v vozilu, ker so se vsi sklicevali na pravice.

Utk ::

Jaz pa imam probleme s tem, ti jim pa predlagaj še rektalni pregled za vsak slučaj, da ne boš sumljiv. Prevažanje 16 kil gob ni prepovedano, če se ne motim, in ne vem zakaj bi bil dolžan komu pojasnevat kako in zakaj. Morda sem jih pa kupil in vrgel stran račun, a niti tega ne smem?

ziga1990 ::

Utk je izjavil:

Jaz pa imam probleme s tem, ti jim pa predlagaj še rektalni pregled za vsak slučaj, da ne boš sumljiv. Prevažanje 16 kil gob ni prepovedano, če se ne motim, in ne vem zakaj bi bil dolžan komu pojasnevat kako in zakaj. Morda sem jih pa kupil in vrgel stran račun, a niti tega ne smem?


prevažat 16kg je dovoljeno nabrat tok pa ni če nimaš dokazila da si kupil oni smatrajo da si jih nabral sej to se tud mal opazi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

Zakaj bi jaz rabil kaj dokazovat, oni naj dokažejo, da sem jih sam nabral v enem dnevu, brez, da mi vzamejo več kot 10 minut časa. Če ne morejo, se naj lotijo bolj pametnega dela.
Edina stvar, ki ti jo policaj lahko dokaže v tem primeru je, da sem prevažal 16 kil gob. Če to ni prepovedano, lahko od***e.
Tudi če mi najdejo truplo v avtu, še zmeraj mi morajo dokazat umor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ziga1990 ::

nož od zemlje umazani čevlji lohka so še umazane roke vse to se opazi v roku 5 min
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

Malo preveč CSI gledaš.
Sej jaz sem absolutno proti pretiranemu nabiranju gob, ampak še bolj sem proti policijski državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ziga1990 ::

Utk je izjavil:

Malo preveč CSI gledaš.


kaj je CSI?

tu ni nobene policijske države ampak tip je storil kaznivo dejanje policija ga je ustavila in med pregledom odkrila še eno kaznivo dejanje,si proti pretiranem nabiranju in tukaj se mi zdi da ga ti braniš, ker so ga dobili med pregledom vozila a po tvoje ni dokazov, da jih je nabiral a tud ni dokazov, da jih je samo prevažal ali kupil dobili so ga zločin in kazn
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Mehmed ::

ziga1990 je izjavil:



tu ni nobene policijske države ampak tip je storil kaznivo dejanje policija ga je ustavila in med pregledom odkrila še eno kaznivo dejanje


Gobe? Resno?

ziga1990 ::

če je prepovedano je prepovedano a ne?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mehmed ::

Vikking je izjavil:


Zakaj se vedno pritožujejo tisti, ki skrivajo, bodo skrivali ali želijo skrivati nelegalne stvari v vozilu?. Mene če policist vpraša za pregled vozila, mu odprem vsa vrata, vse predale, vse torbe, vrečke odprem če že hoče pogledat, obrnem žepe. Nimam popolnoma in popolnoma nobenih problemov glede pregleda.


Zakaj vedno poudarja kako nimajo nic za skriti folk, ki se skriva za nicki?

Ja ziga, to ze. Samo ni vsaka prepovedana stvar kaznivo dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Matija82 ::

ziga1990 je izjavil:

če je prepovedano je prepovedano a ne?


Jep. Fuj črnci na belskih plažah.

Apartheid in South Africa @ Wikipedia
File:DurbanSign1989.jpg @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

ziga1990 ::

Matija82 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

če je prepovedano je prepovedano a ne?


Jep. Fuj črnci na belskih plažah.

Apartheid in South Africa @ Wikipedia


kokr se men zdi je tvoja izjava neprimerna in celo krši pravila foruma
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Matija82 ::

ziga, namen moje objave je prikazati kakšne stvari so se v preteklosti skrivale za zakoni in kako slep je moto "Če je država tako rekla, bo že res".

Utk ::

ziga1990 je izjavil:

Utk je izjavil:

Malo preveč CSI gledaš.


kaj je CSI?

tu ni nobene policijske države ampak tip je storil kaznivo dejanje policija ga je ustavila in med pregledom odkrila še eno kaznivo dejanje,si proti pretiranem nabiranju in tukaj se mi zdi da ga ti braniš, ker so ga dobili med pregledom vozila a po tvoje ni dokazov, da jih je nabiral a tud ni dokazov, da jih je samo prevažal ali kupil dobili so ga zločin in kazn

Ne branim njega, ampak pravico do prevazanja naceloma legalnih stvari brez vtikanja drzave kje sem jih dobil, to je bistvena razlika, tako tezko za razumet?
Jaz ne vem ce imajo se kaksne dokaze, ampak ce je policaj samo videl gobe cez okno, se nima pravice jih stehtat, kaj sele da mu bil sploh dolzan razlagat kje sem jih dobil. Kaj te pa briga? Se za orozje nisi ravno dolzan pojasnevat kje si ga dobil, ce ni legalno ti ga bojo pac odvzeli in bos dobil kazen, da je posest gob kaznivo pa prvic slisim in ne morem verjet da obstajajo omejenci, ki so tega veseli. Pa verjetno so celo v vecini.

Matija82 ::

Prtljažnik je zgleda zgubil status svetega prostora oz. vsaj jasna je definicija, da ne spada (več) pod "skrite prostore".

" Pri varnostnem pregledu prevoznega sredstva, ki je v neposredni bližini in dostopen osebi, ki jo varnostno pregledujejo, policisti pregledajo njegovo notranjost, prtljažnik in druge prostore za prtljago ali opremo vozila. Pri tem ne smejo pregledovati skritih delov vozila."

http://pravnica.net/forum/viewtopic.php...

Engineer_ ::

Furbo je izjavil:

Ni treba v glavnem in tudi slabe vesti ni treba imeti.


Ja, vem da je star post vendar ne drži niti približno.

narobe. moraš odpreti. SIcer si lahko sumljiv in ti razdrejo cel avto kot romunom, ki švercajo sranje. Če na noben način nočeš odpreti je to jasen indic da imaš notri lahko kakšne droge, švercaš kakšno reč, imaš kaj ukradenega skritega v prtljažniku in policist brez najmanjših težav pokliče sodnika oziroma carino in ti pregledajo vse od a do ž. Nato ti bo napisal kazen za vse kar bo našel kar ni v skladu z zakonom.

ja, ti kar bodi pameten.

ps.: še prav je da lahko zahtevajo da moraš odpreti prtlažnik. Sicer bi tja lahko skril truplo, ugrabil koga in policisti ne bi smeli pogledat v prtljažnik če ga tam skrivaš?! Bi prišlo do velikega ropa in policisti ne bi smeli pregledat prtlažnikov, tako da bi se ropar brez težav lahko odpeljal direktno mimo policijske kontrole?!
pa dajte no kje mate logiko lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Furbo ::

Ne, ni ti treba.

In zaradi takih brez hrbtenice gredo stvari samo na slabše.

In le za kaj v avtu naj bi mi napisal kazen? Od obvezne opreme imam itak vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Engineer_ ::

zarad takih, ki mislijo da so bog in batin in ne upajo odpret prtljažnika gre vse na slabše. Ne zaradi takih, ki se zavedajo tako svojih pravic ko ttudi obveznosti.

In ja, moraš odpret. Sicer te brez problema zadrži, saj si sumljiv. Avto pa ti brez problema razdre. Navsezadnje lahko skrivaš mamila kjer imaš rezervno gumo ;)
Ali pa morda pod armaturno ploščo? hja nič, bo treba počakat da psi pridejo in prevohajo ali pa vse razdret... :P

tako da ja, namesto 1 minuto boš tam par ur. ti kar, izvoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Matija82 ::

Ne štekam ljudi, ki komentirajo brez da bi prebrali temo ali bohnedaj zadnji post. Ampak jebiga, pustmo vrhovno sodišče, gremo z "logiko".

"Pri tem ne smejo pregledovati skritih delov vozila." (nanaša se na varnostni pregled)

In hvala bogu za take so-državljene, ki mislijo, da moja odklonitev pomeni, da delam nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Hayabusa ::

In ja, moraš odpret. Sicer te brez problema zadrži, saj si sumljiv. Avto pa ti brez problema razdre. Navsezadnje lahko skrivaš mamila kjer imaš rezervno gumo ;)
Ali pa morda pod armaturno ploščo? hja nič, bo treba počakat da psi pridejo in prevohajo ali pa vse razdret... :P

S strani navadnih prometnikov ne.
Senp/cariniki oz policaji na mejnem prehodu so druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Odpiranje prtljažnika še ne pomeni posega v integriteto prevoznega sredstva, vizualno pregledovanje njegove notranjosti pa je po svoji intenzivnosti povsem

primerljivo vizualnemu pregledu potniške kabine. Vrhovno sodišče zato prtljažnika osebnega vozila ne šteje za ,,skrit prostor", pregled katerega bi se lahko opravil samo s sodno odredbo ali privolitvijo imetnika osebnega vozila in z izpolnjevanjem ostalih pogojev, ki jih določa ZKP za opravo hišne preiskave.


lahko pogleda kot hoče. Saj prtljažnik ni skrit prostor.

Zanimivo, v točno tem primeru je tip skrival droge v prtljažniku in mislil, kot nekateri na tem forumu, da policist ne sme pregledat prtljažnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

BladE_ ::

Zahteva na podlagi česa? Torej, če odkloniš pregled prtljažnika si avtomatsko sumljiv kljub temu, da nisi v nobenem prekršku?
Akcija - Reakcija

Matija82 ::

Engineer, še enkrat predlagam, da si prebeš temo, podrobno in ugotovil boš, da smo o tem primeru že debatirali (stran 3), predvsem to, kar je napisal Ziga Dolhar.

Engineer_ ::

ne.
http://www.primorske.si/Kronika/Prtljaz...

državni tožilec pa je vložil zahtevo za varstvo zakonitosti. Navedel je, da je šlo le za pregled vozila in da tudi ustavno sodišče ugotavlja, da prevozno sredstvo praviloma ni tak prostor, v katerem bi človek utemeljeno pričakoval zasebnost.

http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.g...

Kadar pooblaščena uradna oseba to zahteva, mora voznik omogočiti pregled vozila, opreme in tovora.
Pri pregledu mora voznik sodelovati. Pregled vozila pa pomeni tudi vizualni pregled notranjosti 16
vozila, vključno s prtljažnim delom (odpiranje vrat prtljažnega prostora)
in pregled motornega dela
vozila (odpiranje pokrova motorja). Pregled opreme in naprav obsega tudi preverjanje tehnične
brezhibnosti določenih sestavnih delov vozila, na primer pregled delovanja delovne in parkirne zavore,
pregled luči, zadrževalnega sistema in drugih naprav, ki so sestavni del vozila. Ta določba velja tudi
za občinske redarje, vendar le, kadar izvajajo svoja pooblastila glede nadzora določb o tehtanju vozila
v naselju in na občinskih cestah izven naselja.

(dodatek 16. členu)

Izločitev vozila iz prometa

17. člen (239. člen ZVCP-1)

(1) Pooblaščena uradna oseba prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali
priklopno vozilo,:
1. katerega voznik ne omogoči ali ne sodeluje pri pregledu vozila, naprav, opreme
ali tovora ali tehtanju vozila;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Matija82 ::

Treba je biti pozoren, da vizualni pregled NE vključuje premikanje škatel/torb/tepihov na prošnjo policista.

Je pa zanimivo, kaj je kazen odklonitve pregleda. Zgolj izložitev iz prometa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Engineer_ ::

res ne sme brskat. Če se mu kaj zdi sumljivo in bi rad preveril te lahko prosi da pokažeš, če tega ne storiš pa potrebuje sodno odločbo. Kar verjetno pomeni da te izloči iz prometa? ne razumem tega čisto točno.

kakšna je kazen pa nevem, bi moral preveriti. Lahko te pač izloči iz prometa..lahko ti mogoče da kazen za oviranje postopka, nevem, nisem pravnik.

Ampak je pa jasno zapisano da vizualno mu moraš omogočiti pregled.

Na siolu sem našel članek, ki malce razloži zadevo:
http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/o_...

pa varno vožnjo in mirne živce, če vas ustavi policist vam želim ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Matija82 ::

Tale članek mislim, da je malo prestar (2006) da bi ga še lahko uporabljali za referenco ampak sodeč po sodbi VS-ja (Ips 30354/2012-111, 12.06.2013) in 16. členu ZVPC-ja mislim, da je varno predvidevat, da treba prtljažnik odpret.

Aston_11 ::

Saj ti je Engeenir gor prilepu veljavno določbo zakona, čeprav ni označil, da gre za zakon (verjetno tudi sam ni opazil, he). Vsaj zdi se mi, da zadnje čase (pol leta), niso nič spreminjali, pogledati pa se mi ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Engineer_ ::

Matija82 je izjavil:

Tale članek mislim, da je malo prestar (2006) da bi ga še lahko uporabljali za referenco ampak sodeč po sodbi VS-ja (Ips 30354/2012-111, 12.06.2013) in 16. členu ZVPC-ja mislim, da je varno predvidevat, da treba prtljažnik odpret.


Imaš prav ja, sem hotel dopisati da je članek iz leta 2006 pa mi ni več pustilo editat posta. Rahlo dvomim sicer da bi policistom preprečili, glede na število romunskih voznikov na naših cestah, kjer mora policist nujno pregledat vsebino prtljažnika da vidi če kaj švercajo (to je itak samoumevno) in če je avto preveč naložen (kar je tudi povsem samoumevno....vsaj nekaj ton čez maksimalno obremenitev).
Če bi držalo, da ne sme pogledat v prtljažnik, bi romuni preprosto rezervno gumo dali na zadnja vrata kombija, ostalo obvezno opremo pa spredaj k vozniku. Okna bi pobarvali da se ne bi videlo skozi, za prednje sedeže pa bi montirali neko pregrado, da se ne bi vidlo kaj je v prtljažniku. Potem pa naj se policist jebe, saj jim ne bi mogel nič.

aston, res sem spregledal =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Furbo ::

Engineer_ je izjavil:

zarad takih, ki mislijo da so bog in batin in ne upajo odpret prtljažnika gre vse na slabše. Ne zaradi takih, ki se zavedajo tako svojih pravic ko ttudi obveznosti.

In ja, moraš odpret. Sicer te brez problema zadrži, saj si sumljiv. Avto pa ti brez problema razdre. Navsezadnje lahko skrivaš mamila kjer imaš rezervno gumo ;)
Ali pa morda pod armaturno ploščo? hja nič, bo treba počakat da psi pridejo in prevohajo ali pa vse razdret... :P

tako da ja, namesto 1 minuto boš tam par ur. ti kar, izvoli.


Kako pogosto si za ceste videl policiste, ki z izvijačem razdirajo avtomobile?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Engineer_ ::

Furbo je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

zarad takih, ki mislijo da so bog in batin in ne upajo odpret prtljažnika gre vse na slabše. Ne zaradi takih, ki se zavedajo tako svojih pravic ko ttudi obveznosti.

In ja, moraš odpret. Sicer te brez problema zadrži, saj si sumljiv. Avto pa ti brez problema razdre. Navsezadnje lahko skrivaš mamila kjer imaš rezervno gumo ;)
Ali pa morda pod armaturno ploščo? hja nič, bo treba počakat da psi pridejo in prevohajo ali pa vse razdret... :P

tako da ja, namesto 1 minuto boš tam par ur. ti kar, izvoli.


Kako pogosto si za ceste videl policiste, ki z izvijačem razdirajo avtomobile?



ravno pred nekaj tedni sem videl kako so našli nekaj na romunskem kombiju. Pod avtom, tam kjer je rezervna guma. Je pa res da je šraufal lastnik kombija, policist pa zravn stal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Furbo ::

Morda jim je moral pokazati gumo pač.

Glede na to da se nimam ravno česa bati, mene ne bi motilo če mi razdrejo avto, prav zanimivo bi bilo. Saj ga ne bi jaz šraufal narazen in skup.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Engineer_ ::

Furbo je izjavil:

Morda jim je moral pokazati gumo pač.

Glede na to da se nimam ravno česa bati, mene ne bi motilo če mi razdrejo avto, prav zanimivo bi bilo. Saj ga ne bi jaz šraufal narazen in skup.


Bilo bi zagotovo zanimivo vendar tudi časovno zelo potratno. Če jim je moral pokazati gumo tako da jo je moral prav odmontirat iz dna avta ti je lahko takoj jasno kako te lahko začnejo zajebavat če ti zajebavaš njih :)
Jaz vedno odprem kar želijo in v roku 5 minut nadaljujem svojo pot, on pa proračun polni s primerki, ki si tega dejansko zaslužijo (včasi morda tudi ne ;P).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Furbo ::

Jaz imam časa na pretek. Zdaj me pa zanima še to, a jih lahko medtem snemam s kamero/telefonom..?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hayabusa ::

Lahko, če s tem ne motiš/oviraš postopka.

Utk ::

A ni odvisno tudi od tega zakaj te je sploh ustavil? Vsakic povejo razlog, "kontrola prometa" recimo, in za kontrolo prometa jih prtljaznik cisto nic ne briga. C e pa iscejo roparja, verjetno recejo kaj drugega, in te lahko bolj pregledajo.

Engineer_ ::

seveda jih briga. kontrola prometa se hitro lahko spremeni v preverjanje sumljive osebe.

a če ti pristopiš do neke punce da bi bi jo vprašal koliko je ura to pomeni da je kasneje ne smeš prositi za telefonsko? :D Po tvoji logiki ne, ker si do nje pristopil z namenom poizvedbe po uri. Bi ji moral takoj reči da je to samo laž in da te v resnici zanima samo njena cifra :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

dodatno, briga jih obvezna oprema. Če jo imaš na zadnjem sedežu, skupaj z rezervno gumo, si takoj hudo sumljiva oseba. Če pa je nimaš tam, pa moraš odpret prtljažnik, da policistu pokažeš obvezno opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Ziga Dolhar ::

In če imaš obvezno opremo na vrhu vsega ostalega v prtljažniku, tako da je takoj vidna in ni potrebe po brskanju ... ti tudi takoj hudo sumljiv!
https://dolhar.si/

šernk ::

Pregled obvezne opreme iz strani policaja je podobno kot da te pregleduje če si bolan. Skratka policaj NE MORE določat ali je obvezna oprema ustrezna ali ne. Za slednje nima ne šole, ne znanja in ne ustreznih naprav.

tako da ali mu jo pokažeš ali ne je popolnoma vseeno, saj o njej itak ni sposoben odločat in lahko popolnoma neustrezno opremo določi za ustrezno. Je pa res da je bolje da mu jo pokažeš in se mu smejiš v glavo, ko nima ideje kaj naj ti reče za rezervno žarnico, ki je cela črna, kot pa da te pošlje na izredni tehnični. :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Engineer_ ::

tvoje osebno prepričanje je irelevantno. Zakon ti določa kako moraš ravnat v danem primeru.

Se mi zdi izjemno zanimivo da kljub nedvoumno napisanemu zakonu, kopiranem zgoraj, še vedno obstajajo primerku ki iščejo luknje, da ne bi kazali svojega razmetanega prtljažnika.
Če nimate kaj skriva: show it. Če imate kaj skrivat...se pa zamislite na svojim življenjem :D

Prav tako: če je žarnica cela črna je težko verjeti da je tehnično ustrezna in da jo je možno homologirat. Če pa je, pa imej s seboj vedno škatlico kjer je bila žarnica zapakirana, kjer točno piše da ustreza standardom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

šernk ::

Prav tako: če je žarnica cela črna je težko verjeti da je tehnično ustrezna in da jo je možno homologirat. Če pa je, pa imej s seboj vedno škatlico kjer je bila žarnica zapakirana, kjer točno piše da ustreza standardom.


kar poda tvojo trditev na popolno laž. Imam philipsovo žarnico, ki je cela črna ampak deluje. Zakaj? Ker ko pregori ena menjam celoten par žarnic in tisto ki ni pregorjena dam v rezervo. Ko nova pregori...zamenjam s tisto črno (po tvoje pregorjeno) iz rezerve, ter ko pridem domov zamnejam ponovno v celoti z novim kompletom.

kot drugo, popolnoma nova kupljena žarnica v originalni škatlici lahko tudi ne deluje (se redko zgodi ampak se zgodi, če imaš opravka z nekaj 100 žarnicami letno in ne tistima dvema, ko jih menjaš na svojem avtu). Kot tretje imam lahko avto, kjer rabiš snet iz njega odbijač za zamenjat žarnico, in ti tista rezerva pomaga na grdo povedano en k***c nič. Isto je z verigami...so obvezna oprema, sedaj mi pa povej koliko % voznikov jih zna tudi namestit? V celotni širši familiji je 7 avtov, od tega samo štirje vozniki znajo dati vsaj nogavice gor, in samo trije prave verige.

spet pa ne vem od kje ti logika, da če ne želiš pokazat neke stvari avtomatsko nekaj skrivaš. zakaj potem nimaš na hlačah prosojnih žepov? predvidevam namreč da v njih nekaj skrivaš.

ali lahko pogledajo v prtljažnik ali ne mi je popolnoma vseeno in jim ga tudi pokažem brez težav. Kot sem pa že rekel, se mi zdi ocenjevanje obvezne opreme iz strani policaja naravnost smešno početje in doslej je šele en zahteval pregled obvezne opreme in videl v njej črno (pregornjeno po tvoje) žarnico. Sicer je eno minuto buljil vanjo, a na koncu ni rekel nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Engineer_ je izjavil:

seveda jih briga. kontrola prometa se hitro lahko spremeni v preverjanje sumljive osebe.

a če ti pristopiš do neke punce da bi bi jo vprašal koliko je ura to pomeni da je kasneje ne smeš prositi za telefonsko? :D Po tvoji logiki ne, ker si do nje pristopil z namenom poizvedbe po uri. Bi ji moral takoj reči da je to samo laž in da te v resnici zanima samo njena cifra :P

Če smrdiš po gandži, če ti iz žepa štrli cev pištole ali kaj podobnega.
Lahko jo potem prosiš za marsikaj, lahko ti pa reče, ura je pol treh, zdaj pa odjebi. In lahko samo odjebeš.

dodatno, briga jih obvezna oprema. Če jo imaš na zadnjem sedežu, skupaj z rezervno gumo, si takoj hudo sumljiva oseba. Če pa je nimaš tam, pa moraš odpret prtljažnik, da policistu pokažeš obvezno opremo.

Rezervne gume nimam. Žarnice imam v predalu v vratih, v drugem pa prvo pomoč. Vse vidno iz zunaj. Naj me nekdo čim prej zapre, kako strašno nevaren družbi sem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo v Sloveniji te lahko preišče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212140 (6999) jype
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13024940 (21068) Trololololol
»

Droga, Metelkova, policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511332 (8548) St235
»

Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15939467 (29769) Mehmed
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120165 (15348) darkolord

Več podobnih tem