» »

Napajalnik

Napajalnik

«
1
2

otiM^ ::

Zdravo!

Kupujem napajalnik za daljši čas. Dosti imam menjavanja LCjev:)

Gledal sem:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Poganjal bo q6600, navitega na dobre 3ghz, Radeon 4870, 2 diska... Rad bi da bo zdržal tudi menjavo sistema čez dobro leto.

Ima kdo izkušnje z zgoraj omenjenima? Zanima me predvsem glasnost in stabilnost.

Lp

TehDucky ::



Tale prodaja 1000W Antec za 100€ :)

Sicer pa če tudi čez 1 leto ko boš menjaval, ne boš pretiraval z ne vem kako hudimi grafičnimi karticami potem se splača vzet kakšen W manj in bolj kvalitetnega.

Recimo Corsair HX650W ima 87% izkoristek pri polovični obremenitvi. Poleg tega pa je še modularen ta napajalnik (kable daješ stran).

Sicer sem dal samo primer, tako da če dobiš kaj podobnega pri ostalih firmah, se kar zagrebi.

Anney ::

Si sposodim temo:

Katerega se splača vzet?

Corsair Builder Series CX500 V2
http://www.corsair.com/power-supply-uni...

Chieftec APS-550S 550W
http://www.chieftec.com/APS135.html

intel i5 2500k
asus z68 lx
8gb ram
Gigabyte Radeon HD 5450 1 GB, PCI-E
3x hdd sata
1x ssd samsung sata3

Riff ::

obe sta dobri firmi pa še tvoja grafična ni tako požrešna, jaz sem zadovoljen z LC jem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Janac ::

jaz bi vzel LC Power Ozeanos kaksnih 650W mas dost+ modularnost

Anney ::

Vzel sem tega, Corsair Builder Series CX500 V2, bomo videli kako se obnese.

dogo ::

Anney je izjavil:

Vzel sem tega, Corsair Builder Series CX500 V2, bomo videli kako se obnese.


Verjetno ti bo žal da nisi vzel 600watnega, drugače pa imam jaz tale napajalnik, le da ni v2, in sem z njim zadovoljen.

Anney ::

Mislim da ne potrebujem kaj več, za to konfiguracijo, igričar pa tudi nisem ;)

theBill ::

Da si malo sposodim temo - manjka mi samo še napajalnik.

Ta mora biti minimalno 650W, modularen, SLI ready, 80 plus, (bronze po možnosti), pa ne bi ravno LC Powerja jemal.

Je Corsair HX650W dobra izbira? http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Konfiguracija PC-ja bo izgledala takole:

Matična: ASRock Z68 Extreme3 Gen3
Procesor: Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB)
Proc. hladilnik: Scythe Mugen 3 rev.B
Grafična: MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
RAM: Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" 8192MB 1600 MHz DDR III Cl9
DVD-RW: Samsung SH-S222AL LightScribe
Disk: Seagate Barracuda 7200.12 1TB SATA III (ali Western Digital 1TB "CaviarBlack")
Napajalnik: ? (Corsair HX650W)
Ohišje: Cooler Master Silencio 550

Janac ::

zakaj ne LC Powerja?

jaz bi vzel tega oz. ga imam:http://www.mlacom.si/lc-power-ozeanos-l...

theBill ::

Po prebiranju forumov napajalniki LC power nimajo nekega dobrega slovesa, zato sem napisal, če je lahko kakšna druga, bolj zanesljiva znamka.

Ker bom vse skupaj naročil iz Nemčije, bi rad za čim manj stvari garancijo uveljavljal, zato iščem komponente s čim boljšo zanesljivostjo.

Nekje sem celo prebral, da je bolje vzeti 100W močnejši Lc power napajalnik, npr če rabiš 650W vzameš 750W.

Janac ::

ozeanosi so drugače nadpovprečno dobri napajalniki od LC Powerja

Pyr0Beast ::

Samo da je to povprečje precej drekasto

In so tako 'nadpovprečni' kvečjemu normalni.

TX750 v2, ali pa Croshair 650W dalje
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomson ::

Če hočeš dober napajalnik se ozri po ENERMAX, SEASONIC, CORSAIR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Xserces ::

enermaxi pokajo :D da bomo se mal cez te ferme pluval :)

kaj pa ksn Be Quite? so se tako dobri kot vcasih?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Tomson ::

Ta problem se res pojavlja na Revolution85+ napajalnikih.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

urke710 ::

Kako pa naprimer po specifikacijah veš da je dober napajalnik? Naprimer ko so napisane tiste napetosti in vse zravn - se da s tega kaj razbrati?
Ali obstaja kak vodič o nakupu napajalnika?
d.i.g.

Xserces ::

standard +80 bronze,silver,gold... potem vids tut amperazo kasna je :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Tomson ::

Če iščeš res dober napajalnik, je TALE defenitivno eden izmed najboljših!

The Bottom Line

The X-660 is the fourth power supply from the Seasonic X-Series that we have seen to date and in Seasonic's rather "normal" style, it once more produces an excellent product. The X-660 posted excellent Load Testing and excellent efficiency that almost nailed the results of the X-560 on the head. In a bit of one-upmanship the X-660 unit had AMAZING DC output quality that was better than that of any other X-Series unit we have reviewed to date. With a street price of $160 the X-660 is more expensive than a lot of its other competitors and it just barely slides in under the pricing of the Kingwin LZP-550. However, like the LZP-550 and its high price tag, for its capacity, this X-660 unit is a quality piece that brings a lot of value to the table for the hardware enthusiast wanting to make sure he supplies his PC with the best power possible.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

urke710 ::

Xserces je izjavil:

standard +80 bronze,silver,gold... potem vids tut amperazo kasna je :)


Kakšna pa je dobra oz. slaba amperaža? Provzaprov, kaj vse to pomeni?
d.i.g.

Janac ::

Pyr0Beast ::

urke710 je izjavil:

Kako pa naprimer po specifikacijah veš da je dober napajalnik? Naprimer ko so napisane tiste napetosti in vse zravn - se da s tega kaj razbrati?
Ali obstaja kak vodič o nakupu napajalnika?


Ne
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

Tomson je izjavil:

Če iščeš res dober napajalnik, je TALE defenitivno eden izmed najboljših!

The Bottom Line

The X-660 is the fourth power supply from the Seasonic X-Series that we have seen to date and in Seasonic's rather "normal" style, it once more produces an excellent product. The X-660 posted excellent Load Testing and excellent efficiency that almost nailed the results of the X-560 on the head. In a bit of one-upmanship the X-660 unit had AMAZING DC output quality that was better than that of any other X-Series unit we have reviewed to date. With a street price of $160 the X-660 is more expensive than a lot of its other competitors and it just barely slides in under the pricing of the Kingwin LZP-550. However, like the LZP-550 and its high price tag, for its capacity, this X-660 unit is a quality piece that brings a lot of value to the table for the hardware enthusiast wanting to make sure he supplies his PC with the best power possible.


To je moj nex buy. In sam delam izključno zelo informirane odločitve.

Janac ::

aiko ::

Malo si bom sposodil temo.. Kako se kaj obnesejo Thermaltake-i? Kake izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

solatko ::

Danes praktično ni slabega napajalnika od LC - vseh brand name, važno je samo, da imajo zadosti moči na 12V linijah, to pa se vidi po moči A.
Praviloma naj bi bili napajalniki z eno 12V linijo boljši, po drugi strani pa pametna razdelitev porabnikov, tudi omogoča dost uravnoteženo porabo.

Pomembna je tudi stabilnost linij, kar pa ni vedno odvisno od imena, cene in proizvajalca napajalnikov. V povprečju so ravno LC (na tem forumu, sicer od nekaterih neupravičeno kritizirani), med najstabilnejšimi, v nasprotju z nekaterimi priznanimi, katerim je na raznih testiranjih šlo izredno slabo za renome in ceno.

Nazivna kapaciteta v W-atih, je lahko tudi zavajanje kupcev, saj so nekateri 450W-ni napajalniki močnejši, kot drugi z 600+W, gre pa za močnejše 3 in 5V - ne linije, ki pa v praksi niso nikoli izkoriščene niti 20%, 12V - ne pa dihajo na škrge.

Torej važni so samo wati na 12 voltni liniji/ah, vse ostalo je nepomembno, na forumih se še poišče pritožbe in pohvale stabilnosti in potem se izbere nek P/P napajalnik in to je to.

Nekateri iz tega delate celo znanost, je pa napajalnik od vseh komponent, skoraj najlažje zamenjati, ko postane preslab ali preglasen, tudi strošek je med nižjimi, glede na druge komponente, če ne kupite nenormalno drag napajalnik.

Po drugi strani, vas pa večina špara na najvažnejši komponenti - MB, kar je pa skregano z vsako logiko. MB je osnova PC-ja, od katere je praktično odvisno vse, od tega kaj lahko človek priklopi gor, stabilnosti sistema, možnih nadgradenj, navijanja......... in to osnovo, bi nekateri vzeli za do 50€, za napajalnik pa bi dali 150+. Hallo!!!!!!!!!!!!!!!
Delo krepa človeka

sandmat ::

@solatko - pred pol leta je bil objavljen članek (tudi novica na s-t)o LC napajalnikih in tem, kaj od tistega, kar piše na njih, dejansko znajo. Ni bilo ravno tako, kot ti pišeš ... Imaš ti kje kak link o teh testih, ki jih navajaš?

kuglvinkl ::

Primeri, ko bi nekdo dal 150 za trafo in 50 za MB so IMO redki. Folk navadno škrtarti pri ohišju (sam da je piknsaTM) in pri trafi. Nato se škrtari pri plati (ker zaradi nje igre nič bolj ne letijo), zelo malo (kar je non-sense) pa pri GPUjih. Proc je tle tle.

In še. ne moreš z resno faco trdit, da je LC enak Seasonicu, Corsairu, ipd. Te debate smo imeli že stokrat, ma milijonkrat. Vzemi zase LCja, ne prepričuj pa drugih da je važno samo, kolk piše da je A po linijah.

+ poglej med novice, kaj si natančni Nemci mislijo o LCjih.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Nazadnje sem gledal teste napajalnikov v SWPOWER, bil zelo presenečen nad rezultati, nekaj let nazaj, danes pa je tako, da praktično vsi napajalniki z 80+ dajejo od sebe tisto, kar je na njih napisano - več ali manj.
Kaj trdijo Nemci me niti ne briga, imajo pa nekaj produktov, ki so zelo podobni Lc-jevim ali še slabšim nn, pa gor svoje oznake (praktično jih je večina narejenih na daljnem vzhodu), ki pa jih neizmerno hvalijo in tudi cenovno porivajo v višine.
V praksi je pa približno takole - nekaj 100 vgrajenih LCPOWER napajalnikov od 420 - 850W-ov, niti ene reklamacije v 10 - ih letih, razen nekaj želja po vgradnji močnejšega, zaradi nabave močnejše-požrešnejše grafične kartice. Kar se tiče p/p, so LC visoko v vrhu, ne glede na to, kar nekateri posamezniki tukaj vztrajno ponavljate.
Z brand name napajalniki smo imeli kar nekaj problemov in vsi ne dajejo od sebe tistega, kar glede na ceno, uporabnik pričakuje.
Pri poceni brand name napajalnikih, se pa dogaja enako, kot pri poceni HP prenosnikih, precej reklamacij.
Tudi število prodanih LCPOWER napajalnikov je neprimerno večje, kot tistih dražjih in z mašinami ni nikakršnih problemov, zaradi slabega napajanja.

Ve se tudi, kakšno imajo Nemci mnenje o Korejskih in Japonskih avtomobilih, pa po ADAC-ovih lestvicah, po kvaliteti prekašajo vse Nemške super duper znamke.

Za povprečne uporabnike, s povprečnimi potrebami je vse drugo, kot vgradnja LC napajalnika, metanje denarja stran, bolje porabit ta denar za boljšo matično ploščo.

Ne morem trditi da je LC enak, lahko pa iz izkušenj trdim da je bolj p/p, od naštetih.
Odprtega LC-ja zaradi eksplozije še nisem videl, Corsaira in Enermaxa pa že - pa ni bila napaka v električni napeljavi, bile so napake na vezjih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

RC14 ::

lepo napisano.
Tudi sam imam dobre izkušnje z LC napajalniki, tudi sam ga imam (glej podpis).
niso top (kako bi le bili, če pa so dosti cenejši od priznanih firm), so pa dobri napajalniki, ki služijo svojmu namenu. Niso za neka ekstremna navijanja, za razne sisteme z 4 požrešnimi karticami in podobno. Za navadnega smrtnika so dobri, niso najboljši,da se razumemo. Ampak tok slabi pa tudi niso, kot jih nekateri kritizirajo;)

Bi rekel, da je tako kot pri avtomobilih,če je audi, ww, bmw je top, korejci so škart. To še danes velja med ljudmi , imajo še danes takšna mnjenja, čeprav tisti korejc ni kaj dosti slabši od nemca (edino kakšni uporabljeni materiali na armaturki in podobno so malo slabše kakovosti), so pa bistveno cenejši.

je pa res, da če že kupiš proc za 300 eur, pa grafo za 500 eur, pa plato za 250 eur, ne boš šparal na napajalniki in noter dajal napajalnik za 60 eur, boš kupil ostalim komponentam cenovno primeren napajalnik, ki tudi nedvomno je bolj kvaliteten od LC-ja.

Tudi sam počasi kupujem nov sistem, pa se odločam za Corsair oz Silverstone, čeprav sem tudi za LC-jem pogledal, ampak sem se odločil, da hočem kupit napajalnik, ki ima samo eno 12V linijo, LC-ji pa imajo skoraj vsi od Metatron Serije več ločenih 12V linij (kar včasih ni slabo, pa vendarle).
LC8850II V2.3 Arkangel sicer ima eno 12V linijo,pa žal ni tko poceni, cena znaša 115 eur, tko da ni kej dosti cenejši od kakšnega silverstona, tk da bom za spremembo vzel nekaj v stilu corsair oz silverstone oz mogoče kaj čisto tretjega.

Green Power serija od LC-ja pa so za ta denar super napajalniki, bi rekel best p/p.
To je moje mnenje, da ne bo nepotrebnega spotikanja.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Pyr0Beast ::

>V praksi je pa približno takole - nekaj 100 vgrajenih LCPOWER napajalnikov od 420 - 850W-ov, niti ene reklamacije v 10 - ih letih, razen nekaj želja po vgradnji močnejšega, zaradi nabave močnejše-požrešnejše grafične kartice.

Ker se folku ne zdi vredno tebe klicat da menja šrot trafo.

>Nazivna kapaciteta v W-atih, je lahko tudi zavajanje kupcev, saj so nekateri 450W-ni napajalniki močnejši, kot drugi z 600+W, gre pa za močnejše 3 in 5V - ne linije, ki pa v praksi niso nikoli izkoriščene niti 20%, 12V - ne pa dihajo na škrge.
Ne več. Vsaj od DC-DC downconvertanja iz 12V ne.

Za trafo se skešira. Ne pa da se jebeš ko kaj ne dela.

In tudi največ okvar s kompi je zarad šrotarskih traf. Napake so pa svašta, od crkovanja diskov dalje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Pyr0Beast - Večina lastnikov zloženih sistemov, so naše stranke in vemo za vsak čitalec kartic, ki se pokvari, zato ne nabijaj. Tudi cene LC napajalnikov, niso dosti nižje, kot so cene nekaterih matičnih plošč, ki jih bodoči uporabniki prilimajo, kot željo za bodoči sistem.
Kdor hoče brez veze metat stran denar za super duper napajalnike, naj ga kar, meni osebno in večini mojih strank je pomembno stabilno delovanje sistema, kar smo pa do sedaj še vedno dosegli z napajalniki LC POWER, seveda modeli, ki so več kot odgovarjali določeni sestavi.
Sistemi delajo od 24/7/365 že nekaj let, do tistih, ki so prižgani nekajkrat letno, je pa res, da že kakšnih 8 let ne vgrajujemo manj kot 550W+.
Kot pravim, niti ene reklamacije. Nikoli pa v nov sistem ne vgradimo star napajalnik, kot nekateri na forumu, ki so za razne enermaxe in podobno šaro, zmetali celo premoženje in bi sedaj radi doživljenskega sopotnika v vseh novih sestavah.
Zavedat se moraš tudi tega, da se potrebe po moči dvigujejo, ravno tako pa tudi obnašanje velikih firm, do švohnejših napajalnikov slabša. Enermax 450W ni več tisti stari dobri, izpred 5-6 let, pri katerem si moral pazit, da ti ni slučajno padel na nogo, saj je imel skoraj 4 kg, kvalitetne robe, čeprav neredko s kašno konstrukcijsko napako.
Sedaj je to napajalnik na nivoju malo boljših LC-jev, ki pa so še vedno boljši p/p.
Pravi napajalniki dobrih firm se začnejo pri 750W+, ostale pa jim delajo druge firme.
Če ti to ni čisto jasno, pojdi na kakšen večji servis, kjer je tega šrota dost, pa si oglej notranjost različnih tipov in različnih proizvajalcev, večina je razlika samo v barvi in dizajnu škatle, notranjost veča ali manj ista, oziroma enaka.
Delo krepa človeka

Pyr0Beast ::

Do sedaj so mi še vse slabe trafe (tagan, enermax, lc, pa še ene par no-name znamk) pocrkale. LC je podn, po enem letu in parih urah delovanja na dan se je začel ugašati, tagana je razneslo, enermax je pa samo začel sesipavat komp, ostale zadeve so crkovale ko si vklopil USB ali obremnil proc. 550W je ranga 250W ATX napajalnika iz leta 2000. In 550W LC s tistimi pateičnimi hladilnički se primerja lahko kvečjemu s 150W jajcem ki je napajal 486ke, ampak važno sam da dela.

Poraba ni šla gor niti malenkost. Moči traf so padle ne nulo. Spreminjajo se le oznake in cifre gor. Drobovje pa je že 15 let enako.

In to sranje so začeli delati ravno kitajci. Vsake par mesecev napišejo gor 50W več pa je.

Peresno lahki napajalniki pač ne morejo niti približno biti zanesljivi. Tiste tvoje kište imajo porabo pod 80W, zato šrot PSU ne crkne tako hitro.
Ko boš obremenil tisti PSU s 200W konstantne obremenitve in po možnosti bo napajalnik sesal vroč zrak od procesorja bo pa rekel samo *bum*
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

Vsak ima svojo izkušnjo, serviser ali trgovina, ki ima več stika z napajalnika ima verjetno večjo težo kot uporabnik, ki menja trafo na 4-5 let, se vam ne zdi? Meni osebno je dosedaj crknil Tagan, ki se mga kupil od Ovce iz tu hehe....mi sedaj že 4 leta dela LC-POWER 550W GP...naslednji je Corsair 650W modular.

Pro_moted ::

Jaz sem naročil XFX Pro 650W Core edition. Da vidimo kaj bo :D

Če bo še zdržal dolgo, potem mislim da bo to dober napajalnik, s 5 let garancije.Tu se pa podatki, kdor jih rad spremlja :D

XFX Pro Series 650W PSU Testing Results

35°C 160W 325W 490W 650W
3.3V 3.412V 3.414V 3.412V 3.410V
5V 5.080V 5.083 5.082V 5.080V
12V 12.128V 12.129V 12.147V 12.135V

Efficiency 83% 87% 85% 83%

Noise Level
(PSU Only) 28.5dBA 29.6dBA 31.3dBA 34.5dBA

Ambient Temp 25°C 25°C 25°C 25°C
Exhaust Temp 28°C 31°C 35°C 38°C

+12V line - 52 A

RC14 ::

Pyr0Beast:
sorry, ampak res krepko pretiravaš oz imaš neke čudne izkušnje. No,se dogaja.;)

Do sedaj so mi še vse slabe trafe (tagan, enermax, lc, pa še ene par no-name znamk
če bi vedel, je včasih bil tagan dobra , ugledna znamka. Enermax, to je zate slaba trafa ? kaj je potem zate dobro?

LC je, tk kot sem že povedal, čist soliden napajalnik, ni med najboljšimi,ima dobro p/p razmerje in za večina uporabnikov čist ok. Sam imam LC napajalnike že kar nekaj let,ene 5 komadov sem jih mel pa je vedno vse lepo delalo. Pa ne , da bi zagovarjal LC napajalnike, daleč od tega, ampak iz lastnih izkušenj in izkušenj prijateljev, znancev ki jih imajo, lahk povem, da niso tok zanič, kot ti govoriš.
Pa še vsak komp do sedaj sem navijal, proc in grafo, pa nikoli problemov, čist tk za info, svoj proc spodaj v podpisu, sem navil na 4500MHz stabilno na zraku. Tk da res ne vem, kaj ti delaš z napajalniki, al pa maš res takšno grozno smolo, oz bi temu lahk že rekel srečo, da lih ti najdeš tak škart, ali pa imaš miši doma, da ti vse kable zgrizejo.8-)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

KuhaR ::

Po mojem je XFX Core edition PRO 650W za 78 EUR best buy. Dejansko je SeaSonicov SS-650AT tako kot Corsair TX650v2 vendar je ta dražji.

kmetek ::

Zgleda bomba PSU.

RC14 ::

z tem XFX Pro 650W Core edition res nimaš kej falit. Sam sem gledal za 850W različico, pa sem gledu teste, ga vsepovsod hvalijo.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

satfinder ::

(€65.77) Thermaltake Smart M650W 650W ATX 2.3 (SP-650MPBCEU)
Ventilator: 140mm / +12V: 52A / Cable Management (modularen)
...
http://geizhals.at/eu/672354
http://www.getgoods.de/search?sSearch=S...


(EUR66.82) XFX Core Edition Pro 650W /
+12V: 53A / ventilator: 135mm
ATX 2.3 (P1-650S-NLB9)
http://geizhals.at/eu/576786
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Magic1 ::

Preden si nabavite napajalnik, si preberite kak člank:

http://www.tomshardware.com/reviews/Com...

Ne tako kot jaz, ko sem skuril 550W napajalnik z računalnikom, za katerega bi moral zadostvovat 350W. Krivec je seveda LC Power ali večina poceni napajalnikov, ki razpoložljivo moč razdelijo 50% 50% med 12v in 3.3v izhodom. Seveda računalnik največ obremeni 12V, tako da teh 550W komot prepolovi in tvoj napajalnik švica na polno. Odpoved je neizbežna v določenem času.
Pa še izkoristek in varovalke so pomemben faktor.
Magic

satfinder ::

Komentarja na mimovrste.com v zvezi s Power LC5550 550W, ...:
"Napajalnik je primeren za manj zahtevne GPU-je
(konfiguracije). Na 12V vodilih ima LC5550 550W napajalnik
zmogljivost le 29A, kar zna biti premalo za
mocnejse graficne kartice. ..."

"LC Power je znan po tem, da specificira "Peak Power"
namesto stabilne / realne moci svojih napajalnikov
(tudi LC5550 550W napajalnik ni izjema).
"Peak Power" je najvecja stopnja moci, ki jo izmerijo
v opazovalnem casu. Enostavno povedano, ta napajalnik
bi moral imeti specificirano nizjo moc kot 550W,
v kolker bi bil od renomiranega proizvajalca,
Power LC5550 550W napajalnik 550W ne zmore drzati
dolgorocno."
http://www.mimovrste.com/artikel/240002...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Pyr0Beast ::

>sorry, ampak res krepko pretiravaš oz imaš neke čudne izkušnje. No,se dogaja.;)
Ko se napajalniku napine kondi je za v kanto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

satfinder ::

Ali pa se zamenja napihnjene kondenzatorje ... -)

(Napajalnik) Napihnjeni kondenzatorji:
Napihnjeni kondenzatorji v napajalniku


"CPU-ji zdajsnji so cca.:
65W, 90W in 125W [navit 150W+].

GPU-ji ravno tako cca.:
do 100W, 150W,
dvojedrni GPU-ji do 300W+.

Ostala strojna oprema 20W+.

Ko se W sestejejo, se doda 20%,
in se dobi potrebno moc napajanja
na 12V liniji / linijah (v kolker
jih je vec), ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

theBill ::

XFX Core Edition PRO 650W/750W/850W 2.3 bronze 80+, ga zelo hvalijo in je po testih primerljiv z Corsair TX serijo, ki je nekaj dražja. Sicer ni modularen, ampak za ta denar je to to.

2 testa:
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

Gibbs007 ::

Kateri napajalnik je boljši?
LINK
LINK
A so LC power napajalniki res tako slabi kot pravijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gibbs007 ()

Bananovec ::

IMO se na tem forumu preveč zaničuje LC PSU (no, tega se verjetno upravičeno, saj velikokrat zavaja) in preveč poveličuje Corsair PSU. V kolikor se kdo odloči za nakup Corsair napajalnika, naj vseeno raje še pogleda po napajalnikih proizvajalca SeaSonic (http://www.overclock.net/t/654983/on-co...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

stock ::

Sploh niso slabi, uporabljajo velike ventilatorje kot ostale premium znamke, sčimer zagotavljajo tišino in pretočnost zraka skozi ohišje. Je pa za čisto vsak napajalnik fino, da ni obremenjen na polno in bo laufal dlje časa.

Od zgornjih je verjetno bolj všečen Termaltake, ker je modularen. Je pa res, da ima samo 1 12V linijo, kar verjetno pomeni en dolg kabel in si potem spet na istem kot če nebi bil modularen.

Dokler je v igri ena grafična bi jaz uzel LCja.

solatko ::

Nekaj boljši je drugi, predvsem zato, ker ima samo eno 12V linijo, ko bo nudila zadosti moči, za zagon in poganjanje računalnika.
Dobri so vsi napajalniki, ki imajo vsaj 20A na posamično 12V linijo, ali okoli 40A, kadar imajo samo eno.

Je pa vse odvisno od tega, kaj naj bi napajalnik poganjal. Za i3 in neke srednje grafične kartice (dve ali tri), bi bil tudi LC čisto zadosti, če pa misliš kakšen močnejši i5, navijanje in kakšno hudo grafiko, potem pa je bolje drugi.
Delo krepa človeka

stock ::

Ah kar se moči tiče sta taledva enako močna. In vkolikor bi bilo kakšno hardcore navijanje bi, bi moral ciljati višje pri obeh znamkah.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182991 (2944) OK.d
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733523 (25359) denis9
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509824 (9097) Jst
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637416 (6669) bluefish
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658755 (6789) KTr1sk

Več podobnih tem