» »

Kateri napajalnik mi priporočate

Kateri napajalnik mi priporočate

«
1
2 3 4

Dejan99 ::

Po vseh kolobocijah pri nakupu Corsaira CX750M, me zanima kater napajalnik bi mi priporočali kot zamenjavo. Na voljo imam 100€ in omejen sem na Funtech. Zahteve so nekako take: >=600W, okoli 50A na 12V liniji, modularnost (opcijsko) in ne sme biti Corsair :P. Za ta denar sem gledal Chieftec Nitro 88+ (650W ali 750W) in pa LC Power Hyperion (700W). Trenutno sem imel LC Power-ja (sicer ne metatron serije) in nisem imel nobenih težav (4 leta, še vedno deluje). Kakšni predlogi?

Brias ::

Pesimist ::

Nekaj z cimdaljso garancijo? LC 1 leto za 100€ good joke.

Brias ::

pa kak sistem imas?

skoda da imajo pri funtecc enermax ponudbo mal lame ...

ce ti resujejo kako reklamacijo, naj ti zrihtajo kaksnega ENERMAX EPM600AWT Platimax 600W
v NEMCIJI je od 130 eur naprej ( v devetih trgovinah je pod 140 eur ) http://geizhals.de/enermax-platimax-600...



+12V1~25A
+12V2~25A
+12V3~25A
total 12V~50A

probaj, da ti ga dajo z nic profita ali z minusom ... ( naj ti ga dajo za 140 eur ... )

Pro_moted ::

http://www.dinokomp.si/produkt/xfx-core...

53 A na 12 V liniji.
Alternativa. Jaz sem z njim zelo zadovoljen po letu dni uporabe.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

galu ::

Tako to gre.

Brias ::

@promoted

kupiti mora pri funtech ( verjetno reklamacija / zamenjava ... )

Dejan99 ::

Kot prvo hvala za predloge.

pa kak sistem imas?

Trenutno Q9550, 8GB rama in GTX660ti (dcu2 oc od asusa). V bližnji prihodnosti načrtujem upgrade procesorja.

Da, trenutno sem omejen na funtech zaradi reklamacije. Trenutno se mi najbolj dopade OCZ.

Venum ::

Op: Nemorem vrjet da si ti tut narocu corsairja pri funtechu pol ga pa vrnu v garancijo (vrjetno na avtero). Meni se je zgodilo isto, sicer pri tx850 so iz napajalnika prihajali cudni zvoki pa sm poslal nazaj in so rekli da mi bojo dali dobropis pri funtechu. Btw kako dolgo si ti cakal na ta dobropis? Pri meni so prejeli napajalnik 10.4, v sredo sem jih klical in so rekli da mi bojo dali dobropis, niso mi pa znali povedat kdaj se bo to zgodilo, zato me zanima kako dolgo si od oddaje napajalnika pa do dobropisa cakal ti?

Zdej pa nazaj na temo :) Corsair ma ocitno vlke probleme z napajalniki (berem njihov forum in jih kar veliko tarna glede teh cudnih zvokov iz napajalnika). Zdej mam res pomisleke al nej vzamem se enga istega al ne. Vrjetno bi ga vzel ce bi ga bili pripravljeni testirat predno mi ga posljejo, ker se mi res ne da se enkrat devat v garancijo.. Po pregledu teme se meni tudi zdijo ocz kar solidni.. Ali so kaksni znani problemi z njimi? Niso prevec glasni? Upam da so kvalitetni :)
kaksna je razlika med njihovo zt in power and cooling serijo? Kot recimo cx in tx pri corsairju? Kaj je pa fatality serija?

Dejan99 ::

Venum je izjavil:

Op: Nemorem vrjet da si ti tut narocu corsairja pri funtechu pol ga pa vrnu v garancijo (vrjetno na avtero). Meni se je zgodilo isto, sicer pri tx850 so iz napajalnika prihajali cudni zvoki pa sm poslal nazaj in so rekli da mi bojo dali dobropis pri funtechu. Btw kako dolgo si ti cakal na ta dobropis? Pri meni so prejeli napajalnik 10.4, v sredo sem jih klical in so rekli da mi bojo dali dobropis, niso mi pa znali povedat kdaj se bo to zgodilo, zato me zanima kako dolgo si od oddaje napajalnika pa do dobropisa cakal ti?

Zdej pa nazaj na temo :) Corsair ma ocitno vlke probleme z napajalniki (berem njihov forum in jih kar veliko tarna glede teh cudnih zvokov iz napajalnika). Zdej mam res pomisleke al nej vzamem se enga istega al ne. Vrjetno bi ga vzel ce bi ga bili pripravljeni testirat predno mi ga posljejo, ker se mi res ne da se enkrat devat v garancijo.. Po pregledu teme se meni tudi zdijo ocz kar solidni.. Ali so kaksni znani problemi z njimi? Niso prevec glasni? Upam da so kvalitetni :)
kaksna je razlika med njihovo zt in power and cooling serijo? Kot recimo cx in tx pri corsairju? Kaj je pa fatality serija?

Jaz sem ga odnesel na eventus, ki je uvoznik in dobavitelj za te napajalnike. Prvo so mi zamenjali za novega, ki je bil ša še slabši kot prvi (tako se je oglašal). Do sedaj sem bil prepričan, da so Corsair odlični napajalniki, zato sem ga tudi brez pomisleka kupil, nato pa hladen tuš. Dobropis so mi uredili takoj, meni so pa dali nek pa papir z njegovo številko. Moram pa še kontaktirati funtech, kako postopati naprej.

Brias ::

@nitro20
zakaj kupovati kopijo ce lahko kupis original ... :)

XFX @ Wikipedia
XFX exclusively uses Seasonic topologies in their power supplies.


a vam manjkajo flashi nalepke na seasonicih ? :)

Fatal1ty je PG oriented ... Fatal1ty @ Wikipedia

Venum ::

zato ker nimajo xfx napoajalnikov :) A ocz niso seasonicovi?

Op: cudno ker jaz sem dobil garancijski list od avtere.. Res pa je da moj ni bil modularen..mogoce se v tem razlikuje dobavitelj nevem :) Mas pa sreco, ker jaz cakam za moje pojme ze predolgo :) Nevem zakaj traja tak dolgo da mi dajo en dobropis :) aja drugace sta v druzini in zlahti kupljena dva corsairja pa z nobenim kakih problemov, sta pa cx serija..

Kako se pa obnesejo nzxt napajalniki? So za kaj?

Btw moj tx850 v2 je bil seasonicov, ampak se ni neki obnesu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Brias ::

samo tudi tukaj je dvomljivo, tudi ce pise seasonic, kot npr pri XFX, ker na XFX wiki pise da kopirajo seasonic in ne da seasonic dela za njih ....

eno je industrijska kopija...
drugo je oem kupovanje in branding ...

http://whirlpool.net.au/wiki/psu_manufa...
OCZ
EliteXstream (800W, 1000W) - Impervio
Evostream (600W, 720W) - FSP
GameXstream - FSP (Epsilon platform)

Fatal1ty 400W, 550W, 750W - Sirtec
Fatal1ty 700W - Impervio

ModXstream (780W, 900W) - FSP
ModXstream Pro 400W CWT
ModXstream Pro 500W, 600W, 700W - Sirtec

Powerstream - Topower

StealthXstream 400W - CWT
StealthXstream 500W, 600W, 700W - FSP (Epsilon platform)
StealthXstream 2 - FSP

Z series 550W - FSP
Z series 650W - FSP
Z series Z850M - Sirtec
Z series Z1000M - Sirtec


edini kredibilen je link od USA atesta, kjer dejansko vidis, da je ... USA verzija A-testa najprej narejena za en napajalnik, potem pa vlozeni papirji od primarnega za Atest rebrandanega ...

lahko ponovno najdem ta link, oz. ce ga ima kak slotechovec kje bookmarkanega, naj ga prilima, da me resi pol ure iskanja ...


Seasonic originali so za moje pojme poceni napajalniki, ne razumem zakaj bi kupoval kopijo ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Brias ::

EDIT:

ne morem editirati ...

tukaj je updejtana lista, ampak se vedno iscem USA verzijo Atesta ...
http://www.tomshardware.com/reviews/pow...

Venum ::

Meni se pa ne zdijo neki poceni, razn tiste zacetne serije.. Sej to je ko nikol neves kaj dejansko dobis v napajalniku.. Vse firme napisejo da je neki boljse, ceprav ni.. :)

Js bom dobiu cca 120e dobropisa pri njih zato pa iscem nek solidn napajalnik v tem rangu.. Sej 750w bi se tut blo vredu pa anteca in chiefteca sm ze izlocu (slednji ma veliko prevec bling blinga za moje pojme kar lahko pomeni da hocejo pritegnit kupce glih s tem sijajem :)) Ce bi bil kak se modularen in da nebi bil zarad tega manj kvaliteten bi blo tut kul :) kr tezka odlocitev je ja :)

Bom se pogledu za seasonici ce bo mogoce kter padu v moj rang..

AngelOfDeath ::

Dejan99 je izjavil:

Kot prvo hvala za predloge.

pa kak sistem imas?

Trenutno Q9550, 8GB rama in GTX660ti (dcu2 oc od asusa). V bližnji prihodnosti načrtujem upgrade procesorja.

Da, trenutno sem omejen na funtech zaradi reklamacije. Trenutno se mi najbolj dopade OCZ.



Meni podoben sistem rabi 80-170W. Tako da ne vem zakaj rabiš 600W napajalnik.

Corsairi so dobri predvsem tisti katere je naredil Seasonic. Ostali so bolj tako tako.

Nabavi Enermaxa pa boš imel mir.
edit: Slovnica

Venum ::

AngelOfDeath je izjavil:

Dejan99 je izjavil:

Kot prvo hvala za predloge.

pa kak sistem imas?

Trenutno Q9550, 8GB rama in GTX660ti (dcu2 oc od asusa). V bližnji prihodnosti načrtujem upgrade procesorja.

Da, trenutno sem omejen na funtech zaradi reklamacije. Trenutno se mi najbolj dopade OCZ.



Meni podoben sistem rabi 80-170W. Tako da ne vem zakaj rabiš 600W napajalnik.

Corsairi so dobri predvsem tisti katere je naredil Seasonic. Ostali so bolj tako tako.

Nabavi Enermaxa pa boš imel mir.


To so pa bučke glede porabe. V idle že mogoče porabi tolko, sam ko ga pa obremeniš pa bi vrjetno krepnalo s kakim low watt napajalnikom. Pri meni je bil 340w chieftecov premalo za podobno konfiguracijo, zato sm nabavu 480w tagana, ki je pa po cca 5 letih krepnu (v vsakem primeru vsaka mu čast - bil je 24/7). Ko kupuješ napajalnik je tut fajn vedet, da je največja očinkovitost na 50% obremenitve (odvisno sicer od napajalnika sam so vsi tam tam).

Btw eto uzeu bi najrajši tega seasonica:

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

A je ta serija vrjetno nek vstopn model ali kaj, ker ostali so ful dražji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Brias ::

340w chieftech je bil verjetno iz casov kjer je bila +3 in 5+ amperaza potrebna in nujna ...

ta je osnovna serija ja ampak ne rabis taksne moci ...


ta ti je prek vrha glave dovolj ( boljsa gold serija ... )

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
12 V: 45/540 W
TEST: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
112 eur / modularen



ta je pa ze za sli overkill :)

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
12 V: 54/648 W
137 eur / modularen

Janac ::

Brias ::

@janac

v napacen topic si nasel priporocati corsairja ...

namrec oba imata corsair reklamacijo pri funtechu ( dobropis/doplacilo za kaj boljsega ) in oba ne zelita vec corsairja ...

AngelOfDeath ::

Venum je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:

Dejan99 je izjavil:

Kot prvo hvala za predloge.

pa kak sistem imas?

Trenutno Q9550, 8GB rama in GTX660ti (dcu2 oc od asusa). V bližnji prihodnosti načrtujem upgrade procesorja.

Da, trenutno sem omejen na funtech zaradi reklamacije. Trenutno se mi najbolj dopade OCZ.



Meni podoben sistem rabi 80-170W. Tako da ne vem zakaj rabiš 600W napajalnik.

Corsairi so dobri predvsem tisti katere je naredil Seasonic. Ostali so bolj tako tako.

Nabavi Enermaxa pa boš imel mir.


To so pa bučke glede porabe. V idle že mogoče porabi tolko, sam ko ga pa obremeniš pa bi vrjetno krepnalo s kakim low watt napajalnikom. Pri meni je bil 340w chieftecov premalo za podobno konfiguracijo, zato sm nabavu 480w tagana, ki je pa po cca 5 letih krepnu (v vsakem primeru vsaka mu čast - bil je 24/7). Ko kupuješ napajalnik je tut fajn vedet, da je največja očinkovitost na 50% obremenitve (odvisno sicer od napajalnika sam so vsi tam tam).

Btw eto uzeu bi najrajši tega seasonica:

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

A je ta serija vrjetno nek vstopn model ali kaj, ker ostali so ful dražji?



Ti maš bučke na glavi. Bi nabavil 350W napajalnik samo ker ga tedaj ni bilo za dobit sem vzel 425W.

350W pa so tako najmanj kar se da dobiti.
edit: Slovnica

Venum ::

Preberi si se enkrat tisto o najboljsi ucinkovitosti na 50 procentov zmogljivosti = malo manjsi racun za elektriko plus moznost da bos meu napajalnik dalj casa, ker bo vedno manj obremenjen..

Joj zdej pa res nevem kterga nej uzamem.. Bo treba se malo prespat zadeve :)

BorutK-73 ::

Thermaltake Smart M750W 97,20 €
http://www.dinokomp.si/produkt/thermalt...
62A na 12V, delno modularen.

Venum ::

Preberi prvi post v temi..

BorutK-73 ::

ups, my bad. Funtech only.
Škoda, ker ima Dino večjo izbiro.

klinker ::

Ce majo bequite pri funtechu, priporocam tega.

AngelOfDeath ::

Ne vem kaj tako komplicirate saj ima Funtech tudi nekaj Seasonic napajalnikov.

To kupi:

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Pa imaš mir.

Tu imaš review:

http://www.hardwaresecrets.com/article/...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Venum ::

OP: A si ga že kupu? Če ja, kterga pa?

Meni neki mučkajo pri avteri (po parih dnevih jih kličem in pravijo da so ugotovili napako pa da mi bojo dali dobropis.. Evo zdej je že skor 2 tedna pa še kr nič.. Mislim kaj rabiš tolk dougo delat da napišeš en dobropis? :D Niso resni imo.. Na zakon se sicer še ne morem sklicevat (ni še blo 45 dni), ampak sm vseeno nezadovoljna stranka in majo pri meni zaenkrat en velik minus. Sm jim ga pa poslal po pošti..

Ko bom kupoval naslednjič bom prau gledat da ne bo uvoznik avtera, ker ti vidim da maš eventusa pa so ti lepo zrihtali še isti dan (sicer si dobil drugega defektnega, ampak so ti ga dali še isti dan, to da je biu defektn je pa krivda corsairja..

Dejan99 ::

Venum je izjavil:

OP: A si ga že kupu? Če ja, kterga pa?

Meni neki mučkajo pri avteri (po parih dnevih jih kličem in pravijo da so ugotovili napako pa da mi bojo dali dobropis.. Evo zdej je že skor 2 tedna pa še kr nič.. Mislim kaj rabiš tolk dougo delat da napišeš en dobropis? :D Niso resni imo.. Na zakon se sicer še ne morem sklicevat (ni še blo 45 dni), ampak sm vseeno nezadovoljna stranka in majo pri meni zaenkrat en velik minus. Sm jim ga pa poslal po pošti..

Ko bom kupoval naslednjič bom prau gledat da ne bo uvoznik avtera, ker ti vidim da maš eventusa pa so ti lepo zrihtali še isti dan (sicer si dobil drugega defektnega, ampak so ti ga dali še isti dan, to da je biu defektn je pa krivda corsairja..

Nop ne še :). Morajo dobropis še poknjižiti. Ne vem kdaj se bo to zgodilo.

Nisem si predstavljal, da je nakup solidnega napajalca tako težka naloga. Najraje bi kupil Enermax-a platimax, vendar jih niti njihovi dobavitelji nimajo na zalogi, poleg tega pa ne dajo popusta. Podobno je z Seasonic P serijo, ki je baje sploh ne prodajajo končnim kupcem, ampak samo podjetjem (tako so mi rekli)? Ostanejo samo še razni LC powerji, Chiefteci, Corsairji, ki jih imajo pri dobaviteljih na zalogi (ti imajo rok dobave 1-2dni).

Venum ::

Joj to pomoje sam bluzijo neki... Če pa že zakaj to knjiženje dobropisa traja tak dougo? Meni so rekli da bo do konca tega tedna dobropis pri funtechu (...). Tudi jaz ne, če ga pa že tele "priznane" firme tak biksajo da je joj (v tem primeru corsair). Ma nevem js mam zdej skrčen izbor na seasonica, nxzt in pa ocz sam še res nevem kako pa kaj (ni panike še mam čas do konca tedna :D ).

Dejan99 ::

Moja zgodba z nakupom napajalnika se bliža koncu :). Ker funtech v ponudbi ni imel željenega napajalnika po pravi ceni, sem jih prosil za povračilo kupnine. Pohvalno so to uredili še isti dan. Pri sestavi.si sem že naročil Enermaxa platimax 600w za ugodnih 140EUR (za slovenske razmere). Upam da bom zadovoljen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

AngelOfDeath ::

Tudi v Avstriji bi te prišel 140€ :)

S tem da tam dobiš 5let garancije. Jo tu tudi ?
edit: Slovnica

Brias ::

@ dejan ...

bos bos ...

ja imajo 5 let garancije ...


dobra cena ...

Dejan99 ::

AngelOfDeath je izjavil:

Tudi v Avstriji bi te prišel 140€ :)

S tem da tam dobiš 5let garancije. Jo tu tudi ?

Da, piše 60 mesecev.

Brias ::

jaz sem prvega enermaxa kupil nekje 1999 in ga imel do 2006, 2006 sem kupil tega in ga se nimam namena zamenjati ( 2 krat sem mu menjal ventilator ... izgleda kot nov :) )


poraba gre vsako leto z novo arhitekturo dol, moja leta pa gor, tako da bo tudi za naslednji upgrade / OVERKILL :)


P.S. na tomshardware je "seniorsko" slikan na temi, ... ki govori o tem, kdo za koga dela napajalnike ...



http://www.tomshardware.com/reviews/pow...

AngelOfDeath ::

Brias je izjavil:

jaz sem prvega enermaxa kupil nekje 1999 in ga imel do 2006, 2006 sem kupil tega in ga se nimam namena zamenjati ( 2 krat sem mu menjal ventilator ... izgleda kot nov :) )


poraba gre vsako leto z novo arhitekturo dol, moja leta pa gor, tako da bo tudi za naslednji upgrade / OVERKILL :)


P.S. na tomshardware je "seniorsko" slikan na temi, ... ki govori o tem, kdo za koga dela napajalnike ...



http://www.tomshardware.com/reviews/pow...



Zanimivo. Točno tale tvoj Liberty je najslabši napajalnik ki ga je Enermax naredil :)
edit: Slovnica

Dejan99 ::

Danes sem že dobil in namontiral platimaxa. Nobenih težav, deluje kot mora :D.

Brias ::

@dejan99

superca ....

kdo je naliman kot nosilec garancije ( ker enermaxa vsak mal sareno uvaza, pred 3 olimpijadami je bil se acord zastopnik ... zdaj ze dolgo ni vec ... )

pa me resnicno zanima kdo je omogocil tako ... pwnage slo ceno ...

da jih pohvalim


( vem da si narocil pri sestavi.si ... :) )

Dejan99 ::

Na garancijskem listu piše, da je nosilec garancije BIT računalniški inženiring, kar je v bistvu sestavi.si.

kmetek ::

Dejan99 ::

Da, zadnji na zalogi je bil. Že prej je pisalo, da ni na zalogi, zato sem jih vprašal za rok dobave, pa so mi sporočili da imajo še enega.

kmetek ::

v primerjavi z corsairom kaj cvili?

Dejan99 ::

kmetek je izjavil:

v primerjavi z corsairom kaj cvili?

Ta seveda nič ne brenči/cvili. Ta dva corsaira, ki sem ju imel nazadnje (prvega sem kupil, drugega pa dobil kot zamenjavo v garanciji) sta bila očitno oba defektna (video).

kmetek ::

uf moj ne cvili tok.

Dejan99 ::

Jap, prvi je bil sicer malo boljši, ampak še vedno najglasnejša komponenta v računalniku (ob obremenitvi).

yayo ::

Venum ::

Evo moja saga se tut zaključuje. Dobil sem povrnjeno kupnino na trr, sedaj se pa še jaz resno odločam kterega nej vzamem.

NAPAJALNIK ATX 700 WATT, ENERMAX TRIATHLOR, 80PLUS-BRONZE
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ali

NAPAJALNIK ATX 750 WATT, ENERMAX NAXN, 82PLUS
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ali (alternativa - nisem navdušen (seasonici majo kr pogost pojav cviljenja "coila"

Napajalnik Seasonic M12II-750AM Bronze 750 Watt
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Sem pogledal par reviewev za ta dva enermaxa in ju kr hvalijo (naxn je malo starejši model).

Če nima noben od teh dveh enermaxov kakih hujših napak (coil whine štejem kot hudo napako, zato sem se oddaljil od corsairja (seasonicove komponente) in seasonica (nekaj zabeleženih primerov coil whina, enermax jih nima).
Torej kaj pravite kterega enermaxa nej uzamem?

TOP ::

Ne vem zakaj tako komplicirate okoli napajalnika.Vsak napajalnik za 100e je dober in tukaj iskat jajco v dlaki nema smisla.Sedaj tudi katera firma uporablja kose od druge firme je brezpredmetno,ker je več vse pomešano med sabo.Sam imam Corserja HX serjo,ki je največja in mi dela že 3 leta BP,sem pa seveda odštel primerno vsoto za njega.

freesty ::

Samo v vednost. Najvisja serija corsairja je AX:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mailer ::

Tudi sam sem mislil, da imam slab napajalnik in ga nesel testirat drugam in je vse kazalo ok. Potem sem ga odnesel še na servis, kjer so ga priklopili na tester in je bilo vse ok. Na srečo deluje brez težav in cviljenja. Kriva je bila osnovna plošča gre pa se za model AX850.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182983 (2936) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140655 (76314) Riff
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366490 (5978) Brias
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509822 (9095) Jst
»

zelo tih napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
293566 (2764) gregor

Več podobnih tem