» »

Kateri napajalnik kupiti?

Kateri napajalnik kupiti?

«
1
2

TehDucky ::

Lep pozdrav, prijatelj ima probleme pri nakupu novega napajalnika. Vprašal me je kateri napajalnik vzeti za konfiguracijo i7 z 4870x2 ATI grafično kartico. Rekel je, da ne misle več dajati dodatne grafične kartice notri. Sam mislim na napajalnik, ki bi imel 650-850W. Vem da so okoli 90-120€ večinoma, vendar nimam izkušenj na tem področju. Zanima me kateri napajalnik vzeti. Zanima me tudi, če so LC-ovi napajalniki serije metatron, hyperion oz arkangel dobri? Ali se bolj splača katero drugo firmo npr. Corsair? Prosil bi tudi za link do napajalnika, ki bi bil najboljši za ta sistem.

Hvala, lep pozdrav
  • spremenil: TehDucky ()

BioTech ::

LC Power Ozeanos(650w) ali še boljše Prophecy(750w).
sori bula!

Fizikalko ::

Mushkin, Antec ali Enermax. Izogibaj se LC-ja...

lasse007 ::

"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

axee ::

Mushkin, Antec ali Enermax. Izogibaj se LC-ja...

Točno to + Corsair

TehDucky ::

Fizikalko, zanima me kaj je na LC? Vem, da so imeli eno serijo napajalnikov čisto fuč, ampak a se niso še popravili do zdaj. Drugače pa sem prebral malo, da so Corsair eni izmed boljših napajalnikov.

Fizikalko ::

Ja, tudi Corsair je ok, čeprav je meni recimo model 450VX orenk cvilil pod obremenitvijo.

LC dela krš robo, ima manj garancije,... malo denarja, malo muzike.

P2P2 ::

LC je nad vsemi. najboljši za navijanje.

g. Oden ::

LC napajalniki dejansko niso slabi. Sam uporabljam LC550W že skoraj dve leti in nimam niti ene težave z njim, prav nasprotno, v vseh pogledih sem z njim zelo zadovoljen (je tih, stabilen...). Je pa res, da bi za tako močan sistem, kot ga ima ta prijatelj, sam vzel kak dražji napajalnik npr. enermax - za ziher:D

Pyr0Beast ::

Tako kot je fičo boljši od BMW-ja:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TehDucky ::

Ko bi vedel, koga poslušat. Eden pravi LC krš roba, eden pravi LC bog na vsemi, drugega pa ne zanima LC, zato prilepi 2 linka za Corsair. Sem gledov tele Enermax, pa so dragi ko žafran, Antec pa Corsair pa neka srednja cena, medtem ko ima LC dokaj nizko. Bom še malo pogledal kako pa kaj. g.Oden, vrjetno bo vzel Corsair 750W, vendar ni še nič definitivno :) Pač ne misli plačvat neke ogromne cifre, tam do 120€ mu še gre to pa to :D

AngelOfDeath ::

Novi LC-ji so precej dobre zadeve. Nekatere modele izdeluje ista tovarna kot Corsair-e.

Jaz še vedno prisegam na Enermax...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nekatere modele izdeluje ista tovarna kot Corsair-e.
Tudi mlin lahko melje različno moko :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TOP ::

Lc Powerji niso krš roba,zložu sem že ogromno PC z temi napajalniki in delajo lepo vsi BP imajo pa 2 leti garancije.Če maš dober sistem z kako hudo grafo pa si le omisli te nove LC Powerje METATRON ti so pa zakon,res pa je da stanejo 85e to je 650W

AngelOfDeath ::

Nekatere modele izdeluje ista tovarna kot Corsair-e.
Tudi mlin lahko melje različno moko :D



V Bistvu so znotraj čisto isti :)
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

Daj slikice da sami presodimo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

delfinus ::

LC Metatron serija je super. Imam Arkangel 850W. Naj se omenim, da sem imel dva Anteca. Oba sta mi crknila v roku 2 do 3 let. Antec je dober edino, da ima 5 letno garancijo in da ga lahko reklamiras neposredno na EU predstavnistu (NL) in dobis celo novega mocnejsega.

lp, d.

Tim Burton ::

Imam Enermax Infiniti 650W to je najboljši napajalnik kar sem jih kdaj imel. Ko ugasneš PC ti še prelufta vse komponente, ima diodo da veš kaj se z njim dogaja, malo morje dodatnih kablov.... Čeprav mislim da so ga sedaj že dali iz prodaje. Če ima kolega dražje komponente, ne vidim smisla v tem da sedaj kupuje nek LC napajalnik (sej je res da večina dela OK, samo vseeno je neizpodbitno da LCji večkrat crknejo kot kateri drugi).

jest10 ::

Nekatere modele izdeluje ista tovarna kot Corsair-e.
Tudi mlin lahko melje različno moko :D



V Bistvu so znotraj čisto isti :)

Kateri modeli pa?

P2P2 ::

samo vseeno je neizpodbitno da LCji večkrat crknejo kot kateri drugi

ni mi poznan primer da bi crknil napajalnik iz serije Metatron!

TOP ::

Meni tud ne.Sem že slišal da je crknu 550W navadni sam Metatron pa ne.

123_meni ::

Živjo,

Kateri napajalnik kupit da je stabilen in vreden svojega denarja?

Rabil bi 850W oz 1000W.

LP

solatko ::

Delo krepa človeka

123_meni ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Tukaj je še ceneje :)

Ali je LC Power dobra ferma za napajalce oz kako se kaj kosa z ostalimi?

Corsair, Termaltake itd. ali so oni dražji samo zaradi znamke?

kmetek ::

Če že kupuješ za 140€ vzameš kakega Corsaira recimo.

solatko ::

Corsair-ov je že kar nekaj odpovedalo, vseeno niso tako kvalitetni, kot bi nekateri radi. Procentualno imajo več napak, kot LC, znajo biti tudi zelo nestabilni.
Ne proizvajajo se vsi Corsairi v isti fabriki in verjetno je tu krivda za to, da nekatere serije pač ne opravičujejo imena.
Thermaltake so kvalitetnejši, vendar tudi dražji.
Z LC ni še noben zgrešil, če je le vzel zadosti močnega.
Delo krepa človeka

TehDucky ::

Sem si pred 2 leti kupil Corsair 850W TX pa sem kaj kmalu ugotovil, da sem naredil overkill z 4890 ter i7 920 na 4ghz ki furam. Sedaj bi si rajši vzel 650/750W Hx (modularna verzija) od corsair. Jaz sem ga kupil pri mylemon.at kjer je 106€ vendar bi sama poštnina prišla kar veliko če kupiš samo to.

Drugače, pa rajši prvo napiši kaj imaš/boš kupil, da ti znamo svetovat, s čim boš najbolj zadovoljen.

P.s.: Zanimivo, da je nekdo necrotov mojo temo =)

Dr_M ::

Imam Corsair TX850 in v dveh letih in pol se vedno popolnoma brez tezav. Ni pa neki pretirano obremenjen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Pri napajalniku ni nikoli overkill-a
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sssaga ::

Tako bo še dolgo delal...

Brias ::

AngelOfDeath je izjavil:

Novi LC-ji so precej dobre zadeve. Nekatere modele izdeluje ista tovarna kot Corsair-e.

Jaz še vedno prisegam na Enermax...


jaz tudi .,..

dzabe 650w LC ce folk laufa navite QUADE na 2 grafikah z 10 let starim 365 watnim enermaxom...

ce so ti top serije predrage ( saj archangel je tudi top od LCja samo ene 40% predrag... )

potem kupi tole :
http://www.bolha.com/napajalniki/enerma...
80 eur, novo, garancija ... nima veze da je 425 waten....
+3.3V: 20A
+5V: 20A
+12V1: 22A
+12V2: 22A
+12V3: 22A

tole bo laufal u nulo ... za 80 eur ...

20 eur vec je pa tole ... ista firma ...
Enermax 525W PRO82plus II

kaj ti je kle drago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

kuglvinkl ::

Seasonica še noben ne fura?

kmetek ::

too much dineros.

stock ::

Živjo!

Zadnje dni gledam za novim napajalnikom, pa kolikor sem bral, je zelo važno koliko A da na 12V linijo, oziroma novi pač 2 ali celo več linij itd.. pa me matrajo zadeve kot sta npr ta dva napajalnika LC550 inpa LC600 oba mata iste karakteristike en je 550W en pa 600W.


Ok tadva sem dal za primer. Najbolj se nagibam k temu LC650 ampak se bi že do tega malce pretegnil. Z LCji sem do sedaj bil zadovoljen polek tega so malo cenejši. Samo potem pa spet pride do uprašanja, zakaj 450W termaltake TT450 da na 12V linijo kar 4 ampere več??


Ima kdo mogoče na kakšnem od teh 600-650W Kaj močnejšega v crossfire? Bi bilo škoda zdaj kupit pa da potem nebi laufalo. Na AMD strani priporočajo za 2x 5770 600W napajalnik. Potem bi LC650 moral bit uredu za npr. kakšn bodoči crossfire mid-range 7 generacije radeonk.

solatko ::

Finta je ravno v tem, da proizvajalci nabijejo amperažo na 3 in 5V-ne linije, tako da skupaj dobiš 600w ali celo več, so pa praviloma neuporabni in neuporabljeni. Važne so 12V linije in nekatri prisegajo na samo eno, tako da je moči po navadi vedno dovolj.
Problem nastane pri boot-anju mašine, saj je potrošnja, do popolne naložitve sistema, največja in ti ob slabem napajalniku, zna že ob startu delat probleme.
Lepo bi bilo, če bi proizvajalci kartic in večjih porabnikov, napisali kakšno zagonsko moč rabijo njihove nove naprave, ne pa neko imaginarno porabo, do katere pride le redko, saj po navadi, sistem ne deluje na 100%-ih, razen pri kakšnem testiranju.

Verjetno bi ti ta LC 650 delal brez problemov, tisti 600W-ni, pa verjetno dveh 5770 sploh nebi zagnal, ker meni že ene na 1366 i7/950 ni štartal.
OCZ 550 pa deluje b.p.
Delo krepa človeka

kuglvinkl ::

Na trafi se ne špara.

solatko ::

Pa tudi enormno preveč, je brez veze dajat.
Delo krepa človeka

stock ::

Hm to je mal čudno, ker je zdaj not LC5550 550W pa laufa i7 920 1366 in 4890, ki pa porabi kar veliko, je pa res, da je že šel napajalec, k sreči ravno malo pred iztekom garancije.

Pyr0Beast ::

Čudna je samo tvoja logika
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Tak config sem imel sam ampak sem imel HD4870 in se je sistem obešal kadar sem obremenil ASUS zvočno kartico, ki je uporabljala namenski priklop za napajanje. Zdej imam not 750W Corsair HX in je stabilno neglede na to kaj delam s sistemom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stock ::

Ne za njegov komp mi je čudno da ni fural s tem napajalcem.

No saj zvočna verjetno kaj veliko ni žrla, je blo verjetno bol to da PCI da ful malo.

Ma škoda se mi zdi dajat veliko za napajalnik, če bi mel bi dal z veseljem xD Samo je buđet mali pa se improvizira xD

RejZoR ::

Pri zvočni se je bolj šlo za kao čistost napajanja čeprav je bilo očitno drop over the edge.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Sam sem med iskanjem primernega napajalnika za mojo novo gamer sestavo naletel na XFX Core Edition PRO napajalike, ki naj bi bili po testih v rangu Corsair TX serije, cenovno pa malo bolj ugodni. Skratka imajo dober price/performance.

Še test - XFX Core Edition PRO 650W, 750W in 850W
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

RC14 ::

MOgoce kdo ve, ce se ta napajalnik XFX 850W Black Edition dobi kje v sloveniji?
V nemciji stane 121 EUR in ga zelo hvalijo.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RC14 ::

hja zdj sm neki najdu, pri demise ga "kao" imajo, cena pa je 148 eur, hmhm, v nemčiji stane 120 eur, v avstriji 127 eur, tko da nekak je pri nas dobrih 20 eur dražji.
Kaj pravite na ta napajalnik, si ga mogoče kdo lasti?
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RejZoR ::

Raje vzemi kaj od Corsaira al pa Silverstone-a. Imo. Oz če kje izbrskaš Seasonic, čeprav se jih pri nas ne dobi ravno v izobilju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

RC14: 2009? Sedaj smo 2012 če nisi vedel ;)

RC14 ::

TO že, sam vseeno dvomim, da pa zdj ni dober napajalnik, no, nočem bit pameten, sam me vseen zanima, če ma kdo tehten razlog, zakaj tega ne.

RejZoR: ja, sem gledal tudi za Corsair HX 750W in Silverstone Strider Gold Series 750W napajalnikoma.

a tale Silverstone Strider Gold Series 750W pravis da je uredu?
http://www.silverstonetek.com/product.p...

Ima mogoče kdo izkušnje z tema napajalnikoma? Rad bi predvsem, da je napajalnik modularen, da ima stabilno 12V linijo in da je TIH.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RC14 ::

Več kot 750W je mislm da brezveze kupovat.
Namen imam kupit:
intel i5-3570K (naslednjik i5-2500K)
grafična nekaj v rangu HD 7950 (mogoče od nvidie GTX 660Ti)
in ostala navlaka, 1x SSD, 2 x disk,8gb rama...

750W je vrh glave dovolj an, ali bi vseeno še raje malo dodal, pa kupil 850W različico ? 850W je v tem primeru manj obremenjen,hmhm...?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Dr_M ::

Ce hoces dober izkoristek napajalnika, moras uzet ravno pravsnjega.
Ponavadi imajo najboljsi izkoristek pri okoli 50% obremenitvi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183503 (3456) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141693 (77352) Riff
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366578 (6066) Brias
»

Nakup napajalnika 750 - 850 W

Oddelek: Kaj kupiti
123605 (3402) hojnikb
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310272 (8758) Pyr0Beast

Več podobnih tem