» »

tablica vs prenosnik za starejšo osebo

tablica vs prenosnik za starejšo osebo

Slowenc ::

Kaj bi vi kupili za starejšo osebo, ki do sedaj še ni uporabljala računalnika - ali Android tablico ali prenosnik?
Oboje stane tam nekje 500€.
Poleg tega doma še nimajo interneta in sem razmišljal v to smer, da bi nabavil Samsung Galaxy Tab 10.1 7500, ki ima tudi prostor za SIM kartico in bi vzel pri Telekomu Instant internet 1GB za 11€/mesec, da se na ta način rešim kolobocij z napeljavo modema in vsega kar potegne za seboj. Kaj več kot 1GB verjetno ne bo porabil.

Napravo bi uporabljal zgolj za internet (za pomoč pri reševanju križank :D), zato mora biti OS v slovenščini.

Skrbi me edino to, da se ne bi znašel s pritiskanjem po tablici.
Ima kdo podobne izkušnje, kako je to pri tastarih?
Skiny gate.

Mipe ::

Verjemi mi, da je zaslon na dotik najboljše, kar se lahko zgodi starejšim tehnofobom. Imam Android telefon in moj ata ga je že takoj osvojil, medtem ko po petih letih še vedno tipka z enim prstom.

Poleg tega lahko stari bere razno časopisje kar na tablici. Kot recimo Slovenske Novice.

SLO_Matej ::

Če se ne moreš odločiti, lahko narediš tudi kompromis z Asusovim Eee Pad Transformer Primeom ali Eee Pad Sliderjem. Je pa za oba na voljo tudi najnovejši Android 4.0 ICS.

Sicer pa mislim, da je najboljša izbira Samsungova ali pa Asusova tablica, saj so tudi precej dobro narejene (kakovostne) in delujejo precej hitro, vsaj kolikor sem se imel priliko poigrati z njimi v trgovinah. :)

Transformer Prima lahko kupiš tudi samega brez tipkovnice in slednjo dokupiš naknadno, če se izkaže potreba po njej. ;)

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Odvisno tudi o kakšni starosti govorimo.
Starejši imajo pogosto težave s tresočimi in velikimi prsti.
Za take tablica po moje ni najboljša izbira.
Tako je!

Mipe ::

Tudi tipkovnica & miška ne. Verjemi, da je lažje s prstom dotakniti se ikone, kot pa s tresočo nevajeno roko drgnit po sledilni površini ali z miško do ikone.

Sicer pa se menda da nastaviti večje ikone itd., zoom pa to. Tam pod accessibility.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Slowenc ::

Potem prav razmišljam, da je tablica bolj primerna kot prenosnik.
Ja, tresoče roke pa ima - 80+ leta.
Skiny gate.

listje123 ::

Moj dedek je tud star 80 let pa mi ga je uspelo naučit uporablat iPad, tok da gre na internet in odtipka tisto kar hoče pač vedet.

Mi bi pa blo po mojem 10x težje naučit uporablat računalnik kot tablico

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

windows pc je sicer 100x bolš, ampak pomoje vzem ipad2 za deda, oz. tud nov ipad 3 dobiš za 500€
pa raje naj si zrihta običen wireless internet, kot pa 3g, ziher ma tv, nej še osnovni net doda

Furbo ::

Tablica jasno.

10x bolj naravno, prenosno, osvetljeno, pa še vnuki ga bodo imeli raje. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962526 (29502) Opkow
»

tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
326967 (6412) quadro933

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016496 (11453) Mavrik
»

nettbok_tablica z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
193199 (2851) Lonsarg
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317360 (14252) Mavrik

Več podobnih tem