» »

Napihnjeni kondenzatorji v napajalniku

Napihnjeni kondenzatorji v napajalniku

trek@s ::

Ker se je računalnik čudno obnašal: na tipko power se občasno ni prižgal, ali pa se je potem samodejno po nekaj minutah, ali pa včasih se je kar na lepem ugašal, sem posumil da je z napajalnikom nekaj narobe.
Ko sem ga odpr, sem videl da je nekaj kondenzatorjev napihnjenih - bi lahko bil to vzrok teh težav?

Je pa zanimivo, da so bili napihnjeni samo ene vrste - 2200 uF, 16V, ostali pa ne. Bi rešil težave, če bi jih zamenjal?
A obstaja kakšne online trgovina, ki pošiljajo takšne elektronske elemente na dom?

p.s.
gre pa za en starejši comp s starim napajalnikom...

KandazaR ::

Ja to je verjetno razlog za nepravilno delovanje. Pomoje je bolje če dobiš kje drug star napajalnik.

trek@s ::

...z napihnjenimi kondenzatorji.:D No, saj nov se dobi že za 15€, tak da je res vprašanje, kaj je ceneje, ker bi moral menjati še ventilator.

A. Smith ::

HTE
IC elektronika
Online trgovine.

Ne znam ti odgovoriti, ali je to edina napaka. S starostjo se lahko elkoti res izsušijo in napihnejo, lahko pa za to obstaja kakšen drug razlog. Kondenzatorji so poceni, zato neuspelo eksperimentiranje ne bo povezano s prevelikimi stroški.

EDIT: Prehitel si me; nedelujoč ventilator je dokaj verjeten vzrok za okvare kondenzatorjev. (mislim, da ga je tudi mogoče naročiti, če bi res rad ustvarjal)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

trek@s ::

Ne, saj ventilator še deluje vredu, samo glasen je postal ko sto hudičev.

Uf, tukaj je malo morje kondenzatorjev; škoda ko ni nobenih slikic zraven.

Mi lahko kdo pove točen model, kaj rabim?:\

Na zdajšnih piše "2200 uF, 16V, 105°C", okrogli

Azrael ::

Kot si že sam ugotovil 2200uF 16V, ppriporočljivo je uporabiti take za 105°C ali "za matične plošče", kot pišejo v HTE, čeprav bodo tudi kondiji za 85°C zdržali vsaj toliko časa kot so originalni, saj proizvajalci v 99% primerov vgrajuje najcenejšo robo.

Pozanimaj se še o premeru kondija, saj običajno ni prostora, da bi noter stlačil kondije, ki so večji po merah, predvsem premer je kritičen, višina običajno ne.

Pazi še , da jih boš pravilno priklopil, drugače utegnejo biti kakšni specialni efekti in izogibaj se A je to rešitvam, sklumpan napajalnik zna bit zelo nevaren. Torej popravila se loti resno ali pa se ga sploh ne loti.
Nekoč je bil Slo-tech.

trek@s ::

Tisti "za matične" nobeden ni 16V... Kaj naj gledam - radialne ali aksialne?

A. Smith ::

Tole je aksialen (nožice ima na obeh straneh):


Tole je radialen (stoji pokonci):


Predvidevam, da iščeš radialne.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

trek@s ::

Tnx za pojasnilo :)) Seveda, potem potrebujem radialne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712280 (9050) Pyr0Beast
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504883 (4080) Pyr0Beast
»

Problem s prižiganjem sistema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121842 (1473) Pyr0Beast
»

iščejo se kondenzatorji 1200 uf

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81118 (1010) stromar
»

8RDA+ kondenzator fuč?

Oddelek: Strojna oprema
321898 (1555) ferdo

Več podobnih tem