» »

Socialna pomoc?

Socialna pomoc?

«
1
2 3

Racunalnik ::

Sem na zavodu, napisal sem da me stars hrani in nudi stanovanje, sedaj sem na podlagi tega dobil 100eur pomoci od 230eur, ce ma kdo izkusnje, ali bi dobil vec ce nebi napisal da me hrani stars, ker se vsaj polovico casa hranim zunaj?
Sami problemi s socialno, lovijo te na vsakem ovinku in ti nizajo pomoc.

St235 ::

Ja seveda, podpora bi bila ustrezno višja, če ne bi imel zagotovljene prehrane ali stanovanja.

Matako ::

Čakaj, a prav razumem, da bi ti rad guljufal, lisjak? ;)

Ker če te res hrani in nudi stanovanje... v čem je problem?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

kmetek ::

Kaj ko bi delal tako kot ostalih 850 jurjev?

ZaphodBB ::

Jaz sem trenutno tudi na zavodu, pa mi na misel ne pride da bi šel karkoli fehtat. Je pa res, da sem zdrav in sem se tako sposoben sam preživet.

Če nisi nezmožen za delo, naj te bo krepko sram.

Pšenični ::

"Jaz sem trenutno tudi na zavodu, pa mi na misel ne pride da bi šel karkoli fehtat. Je pa res, da sem zdrav in sem se tako sposoben sam preživet."

Verjetno se tud zavedaš, da to ni pomoč, ampak kredit. Ki ga bo treba prej ali slej vrniti.

ZaphodBB ::

Zakaj to mene sprašuješ? Kakšen kredit?

Pšenični ::

"Zakaj to mene sprašuješ? Kakšen kredit? "

Država se po smrti usede na tvojo nepremičnino, če s kdajkoli vzel tale kredit. Temu jaz rečem kredit, ker je potrebno vračat. Isto velja za varstveni dodatek...in še par transferjev.

Poglej v uradni list ali obrazec za socialno pomoč. Znanka me je obvestila, da zdej to že piše gor.

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

Zanimivo kako se začnet moralizirat v vsaki temi o socialni pomoči. Verjetno imate res grozne službe, da ste tako zafrustrirani. Do socialne pomoči so upravičeni vsi, ki imajo premalo da bi preživeli. Če gre tistim na socialni pomoči tako fajn, ne vem kaj vsi čakate? :)

*nisem prejemnik socialne pomoči

Pšenični ::

"*nisem prejemnik socialne pomoči"

Mogoče pa še boš kdaj, pa ti potem ne bo več do smeha. Kolo sreče se okreče.

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Zakaj to mene sprašuješ? Kakšen kredit? "

Država se po smrti usede na tvojo nepremičnino, če s kdajkoli vzel tale kredit. Temu jaz rečem kredit, ker je potrebno vračat. Isto velja za varstveni dodatek...in še par transferjev.

Poglej v uradni list ali obrazec za socialno pomoč. Znanka me je obvestila, da zdej to že piše gor.


Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo...

ZaphodBB ::

@telebanc: A si ti funkcionalno nepismen? Jaz ne bom nič vračal ker nisem nič vzel. Zdravstveno zavarovanje tudi plačujem iz svojega žepa.

Da nisem nič vzel, pa ni razlog v tem, da bo treba vračat ampak ker mi je pod častjo. Kapiš?

Če pa bom kdaj dejansko potreben socialne pomoči, tedaj pa ni problem, da bo treba vračat. Ker mi ne bojo imel kaj vzet. Ker dokler bom imel kaj svojega, ne bom pri drugih iskal pomoči. A je tako težko to razumet?

Pšenični ::

"Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo... "

Sej ne rečem, ampak problem bo, ker zdej marsikdo ne bo hotel pomoči. Sploh starejši, in ne bodo hoteli tud varstvenega dodatka. Ker bodo hoteli, da potomcem nekaj zapustijo. To zna biti problem. En del populacije zna biti v težkem položaju. V težkem socialnem položaju.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ja sej taki nimajo kaj iskat pomoči, če jo očitno ne rabijo?

Če so pa tako požrtvovalni, da nočejo pomoči in na vsak način želijo zapustit svojim otrokom (why?), naj pa harakiri nardijo, pa je problem rešen.

sirotka ::

Goody je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Zakaj to mene sprašuješ? Kakšen kredit? "

Država se po smrti usede na tvojo nepremičnino, če s kdajkoli vzel tale kredit. Temu jaz rečem kredit, ker je potrebno vračat. Isto velja za varstveni dodatek...in še par transferjev.

Poglej v uradni list ali obrazec za socialno pomoč. Znanka me je obvestila, da zdej to že piše gor.


Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo...

Kaj pa, če recimo tvoja mama zdaj umre in ima 35let delovne dobe in je recimo dokaj blizu penzije. Od tega TI nimaš nič, ker ti ne bodo vračali vplačanih prispevkov, ravno tako se mi ne zdi prav, da terjajo nazaj.

Pšenični ::

"Kaj pa, če recimo tvoja mama zdaj umre in ima 35let delovne dobe in je recimo dokaj blizu penzije. Od tega TI nimaš nič, ker ti ne bodo vračali vplačanih prispevkov, ravno tako se mi ne zdi prav, da terjajo nazaj."

Tle država noče slišat o kakšnem vračanju, gre pa za zneske čez 100.000 evrov po komadu.

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo... "

Sej ne rečem, ampak problem bo, ker zdej marsikdo ne bo hotel pomoči. Sploh starejši, in ne bodo hoteli tud varstvenega dodatka. Ker bodo hoteli, da potomcem nekaj zapustijo. To zna biti problem. En del populacije zna biti v težkem položaju.


Se ti ne zdi, da je to družinski problem? Družina se pač mora dogovoriti, ali lastnik nepremičnine, ki nima zadosti dohodkov le to proda, prejema socialno (z zavedanjem, da se bo to vrnilo iz dedovanja), ali pa mu pomagajo bodoči dediči (če nočejo, da se socialna vrača iz dediščine)...

Pšenični ::

"Se ti ne zdi, da je to družinski problem? Družina se pač mora dogovoriti, ali lastnik nepremičnine, ki nima zadosti dohodkov le to proda, prejema socialno (z zavedanjem, da se bo to vrnilo iz dedovanja), ali pa mu pomagajo bodoči dediči (če nočejo, da se socialna vrača iz dediščine)..."

Država samo terja, ko je potrebno kaj vrnit, kar je bilo vplačanega se delajo neumne. Recimo leta penzije, ko nekdo umre, se enostavno pozabijo. Gre pa za denar, velik denar.

Torej se zgodi, da si prejemal socialno pomoč kakšno leto pred penzijonom, vplačanih pa imaš 35 let delovne dobe. Umreš, država na vplačanih 35 let pozabi, familijo pa terjajo za denar. Jebeš tak sistem. Delaš odvajaš davke, zato da te jebejo, ko nimaš za kruh in mleko.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

V temi sem vprasal nekoga ki ima izkusnje in vem da ima veze ce zivis pri starsu da je nizja podpora, zanima me pa ce ima veze tudi ce te hrani in kaksna je razlika? Hranime se pa vecino z vsakim evrom zunaj a sem napisal da me hrani stars kar je tudi res samo da v zelo malem procentu, ampak se socialna obregne cist v vsako napisano stvar.

Ce sem trenutno brez denarja ker nimam sluzbe nevem kaj naj drugega kot da grem na socialo, saj sem v ta sklad tudi sam prispeval.

Goody ::

sirotka je izjavil:

Goody je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Zakaj to mene sprašuješ? Kakšen kredit? "

Država se po smrti usede na tvojo nepremičnino, če s kdajkoli vzel tale kredit. Temu jaz rečem kredit, ker je potrebno vračat. Isto velja za varstveni dodatek...in še par transferjev.

Poglej v uradni list ali obrazec za socialno pomoč. Znanka me je obvestila, da zdej to že piše gor.


Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo...

Kaj pa, če recimo tvoja mama zdaj umre in ima 35let delovne dobe in je recimo dokaj blizu penzije. Od tega TI nimaš nič, ker ti ne bodo vračali vplačanih prispevkov, ravno tako se mi ne zdi prav, da terjajo nazaj.


Jah res, matr vidva mešata zavarovanje kar naj bi penzija v osnovi bila (čeprav gre za pay as you go sistem - no pri tem je pa seveda še slabše) in pa socialno pomoč...

Pšenični ::

"Jah res, matr vidva mešata zavarovanje kar naj bi penzija v osnovi bila (čeprav gre za pay as you go sistem - no pri tem je pa seveda še slabše) in pa socialno pomoč..."

Vse je povezano z proračunom, zato ne se delat nevednega. Čim omeniš da bi država mogla vrniti vplačana leta, se najde kdo ki je pameten.


Mogoče te moti, da so začeli omenjene stvari izvajat socialno čuteči levičarji.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Se ti ne zdi, da je to družinski problem? Družina se pač mora dogovoriti, ali lastnik nepremičnine, ki nima zadosti dohodkov le to proda, prejema socialno (z zavedanjem, da se bo to vrnilo iz dedovanja), ali pa mu pomagajo bodoči dediči (če nočejo, da se socialna vrača iz dediščine)..."

Država samo terja, ko je potrebno kaj vrnit, kar je bilo vplačanega se delajo neumne. Recimo leta penzije, ko nekdo umre, se enostavno pozabijo. Gre pa za denar, velik denar.

Torej se zgodi, da si prejemal socialno pomoč kakšno leto pred penzijonom, vplačanih pa imaš 35 let delovne dobe. Umreš, država na vplačanih 35 let pozabi, familijo pa terjajo za denar. Jebeš tak sistem. Delaš odvajaš davke, zato da te jebejo, ko nimaš za kruh in mleko.


Alo frayer , gre za penzijsko Zavarovanje in celo s pay as you go sistemom...A ti misliš da so une mamke, ki doživijo 100+ let vplačale toliko v penzijski sklad, kot so potem iz njega dobile? Kaj zdej, a naj jim vzamemo penzije, kaj pa predolgo živijo al kaj....

Pšenični ::

"Alo frayer , gre za penzijsko Zavarovanje in celo s pay as you go sistemom...A ti misliš da so une mamke, ki doživijo 100+ let vplačale toliko v penzijski sklad, kot so potem iz njega dobile? Kaj zdej, a naj jim vzamemo penzije, kaj pa predolgo živijo al kaj...."

Ne, ampak ni pravično, da ko pobaše država par 100.000, te jebe pa za par 100 evrov.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Jah res, matr vidva mešata zavarovanje kar naj bi penzija v osnovi bila (čeprav gre za pay as you go sistem - no pri tem je pa seveda še slabše) in pa socialno pomoč..."

Vse je povezano z proračunom, zato ne se delat nevednega. Čim omeniš da bi država mogla vrniti vplačana leta, se najde kdo ki je pameten.


Mogoče te moti, da so začeli omenjene stvari izvajat socialno čuteči levičarji.


Ma ti si en zaplankan freeloaderski debil, še tle svoje blesave politične fore mešaš. Over and out...

ZaphodBB ::

@Racunalnik: Brez moraliziranja, močno ti odsvetujem socialno pomoč, vkolikor si sposoben kakršnegakoli dela.

Svetujem ti, da čas ko tuhtaš kako boš prišel do socialne pomoči porabiš za iskanje dela - kakršnegakoli že. Sicer je morda slab nasvet, ampak če ni drugega se loti kakega fuša. Zdele bo padel sneg in s kidanjem si lahko komot prislužiš dinčijev za par mesecev socialne pomoči.

Išči priložnostna dela, veliko stvari se da počet za denar, če ne drugega pa za hrano in obleko.

Če boš probal z mojim receptom, boš pri marsikom naredil izjemen vtis in nikol ne veš kakšne priložnosti ti bo to prineslo.

sirotka ::

Goody je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Se ti ne zdi, da je to družinski problem? Družina se pač mora dogovoriti, ali lastnik nepremičnine, ki nima zadosti dohodkov le to proda, prejema socialno (z zavedanjem, da se bo to vrnilo iz dedovanja), ali pa mu pomagajo bodoči dediči (če nočejo, da se socialna vrača iz dediščine)..."

Država samo terja, ko je potrebno kaj vrnit, kar je bilo vplačanega se delajo neumne. Recimo leta penzije, ko nekdo umre, se enostavno pozabijo. Gre pa za denar, velik denar.

Torej se zgodi, da si prejemal socialno pomoč kakšno leto pred penzijonom, vplačanih pa imaš 35 let delovne dobe. Umreš, država na vplačanih 35 let pozabi, familijo pa terjajo za denar. Jebeš tak sistem. Delaš odvajaš davke, zato da te jebejo, ko nimaš za kruh in mleko.


Alo frayer , gre za penzijsko Zavarovanje in celo s pay as you go sistemom...A ti misliš da so une mamke, ki doživijo 100+ let vplačale toliko v penzijski sklad, kot so potem iz njega dobile? Kaj zdej, a naj jim vzamemo penzije, kaj pa predolgo živijo al kaj....

Pusti one babce, imaš ljudi, ki umrejo leto pred penzijo...zakaj ne vračajo denarja svojcem, glede na to, da svojcem jemljejo dediščino.

Pšenični ::

"Ma ti si en zaplankan freeloaderski debil, še tle svoje blesave politične fore mešaš. Over and out..."

To je to. Resnica boli. Sistem je nepravičen. U nulo. Da so se pa levičarji spomnili izvajat l.2008 zakon od l. 2001 za nazaj...verjetno veš, ob temu, da prizadeti niso bili obveščeni o vračanju.

"Svetujem ti, da čas ko tuhtaš kako boš prišel do socialne pomoči porabiš za iskanje dela - kakršnegakoli že. Sicer je morda slab nasvet, ampak če ni drugega se loti kakega fuša. Zdele bo padel sneg in s kidanjem si lahko komot prislužiš dinčijev za par mesecev socialne pomoči.

Išči priložnostna dela, veliko stvari se da počet za denar, če ne drugega pa za hrano in obleko."

Strinjam se z povedanim.

"Pusti one babce, imaš ljudi, ki umrejo leto pred penzijo...zakaj ne vračajo denarja svojcem, glede na to, da svojcem jemljejo dediščino."

To je bistvo problema.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ja tale retroaktivnost je pa težek fail.

Ko bi isto šli naredit za razne gospodarske goljufije, ki so jih večinoma levičarji zakrivil (Senica in Pogačar pri SIB recimo), to pa ne.

Goody ::

sirotka je izjavil:

Goody je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Se ti ne zdi, da je to družinski problem? Družina se pač mora dogovoriti, ali lastnik nepremičnine, ki nima zadosti dohodkov le to proda, prejema socialno (z zavedanjem, da se bo to vrnilo iz dedovanja), ali pa mu pomagajo bodoči dediči (če nočejo, da se socialna vrača iz dediščine)..."

Država samo terja, ko je potrebno kaj vrnit, kar je bilo vplačanega se delajo neumne. Recimo leta penzije, ko nekdo umre, se enostavno pozabijo. Gre pa za denar, velik denar.

Torej se zgodi, da si prejemal socialno pomoč kakšno leto pred penzijonom, vplačanih pa imaš 35 let delovne dobe. Umreš, država na vplačanih 35 let pozabi, familijo pa terjajo za denar. Jebeš tak sistem. Delaš odvajaš davke, zato da te jebejo, ko nimaš za kruh in mleko.


Alo frayer , gre za penzijsko Zavarovanje in celo s pay as you go sistemom...A ti misliš da so une mamke, ki doživijo 100+ let vplačale toliko v penzijski sklad, kot so potem iz njega dobile? Kaj zdej, a naj jim vzamemo penzije, kaj pa predolgo živijo al kaj....

Pusti one babce, imaš ljudi, ki umrejo leto pred penzijo...zakaj ne vračajo denarja svojcem, glede na to, da svojcem jemljejo dediščino.


Ja verjetno ne vračajo tudi zato ker morajo unim babcam penzijo plačevat a ne? A naj nam še več trgajo od plač al kaj bi rad? Že tako nam bodo morali, ker se razlika med vplačanim v penzijski sklad in izplačilom iz njega skokovito povečuje...

Pšenični ::

"Ja verjetno ne vračajo tudi zato ker morajo unim babcam penzijo plačevat a ne? A naj nam še več trgajo od plač al kaj bi rad? Že tako nam bodo morali, ker se razlika med vplačanim v penzijski sklad in izplačilom iz njega skokovito povečuje..."

Tako milsliš, ker nisi prizadet. Ko bi bil, bi mislil drugače.

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Ja verjetno ne vračajo tudi zato ker morajo unim babcam penzijo plačevat a ne? A naj nam še več trgajo od plač al kaj bi rad? Že tako nam bodo morali, ker se razlika med vplačanim v penzijski sklad in izplačilom iz njega skokovito povečuje..."

Tako milsliš, ker nisi prizadet. Ko bi bil, bi mislil drugače.


Eni (za razliko od tebe, ki si svojo "načelnost" že večkrat dokazal) pa kaj damo na načela in moralo...Pa ja, seveda sem prizadet, prizadet sem vsak mesec ko na plačilnem listu vidim, koliko mi trgajo za penzijsko zavarovanje, hkrati pa seveda 100% vem, da tega denarja nikoli ne bom dobil povrnjenega. Pa telbanc malo manj računaj na dediščino, rajši sam kaj ustvari...

Pšenični ::

"Eni (za razliko od tebe, ki si svojo "načelnost" že večkrat dokazal) pa kaj damo na načela in moralo...Pa ja, seveda sem prizadet, prizadet sem vsak mesec ko na plačilnem listu vidim, koliko mi trgajo za penzijsko zavarovanje, hkrati pa seveda 100% vem, da tega denarja nikoli ne bom dobil povrnjenega. Pa telbanc malo manj računaj na dediščino, rajši sam kaj ustvari..."

Ne trolaj, ko ne veš kaj imam. Tolaj in jokaj zase. OK.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

ZaphodBB je izjavil:

@Racunalnik: Brez moraliziranja, močno ti odsvetujem socialno pomoč, vkolikor si sposoben kakršnegakoli dela.

Svetujem ti, da čas ko tuhtaš kako boš prišel do socialne pomoči porabiš za iskanje dela - kakršnegakoli že. Sicer je morda slab nasvet, ampak če ni drugega se loti kakega fuša. Zdele bo padel sneg in s kidanjem si lahko komot prislužiš dinčijev za par mesecev socialne pomoči.

Išči priložnostna dela, veliko stvari se da počet za denar, če ne drugega pa za hrano in obleko.

Če boš probal z mojim receptom, boš pri marsikom naredil izjemen vtis in nikol ne veš kakšne priložnosti ti bo to prineslo.


Predlagas mi dela na črno, jest sprašujem po uradni poti.

ZaphodBB ::

Ne, predlagam ti priložnostna dela.

Če boš zadevo prijavil DURS in od tega plačal dohodnino je pa povsem tvoja stvar.

Blinder ::

itak ti ne dajo krtko socialne
zakaj pa bi ta avtor teme vplačeval not keš in pol ko bi on rabil pomoč da nebi smel dobit del keša ki ga je on vplačal?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gendale ::

Pšenični je izjavil:

"Edino pravilno (pa usedemo se davkoplačevalci, ne država) naj tisti ki lahko/ko lahko socialno pomoč vrne in se naj iz tega financira socialna pomoč tistim, ki jo takrat potrebujejo... "

Sej ne rečem, ampak problem bo, ker zdej marsikdo ne bo hotel pomoči. Sploh starejši, in ne bodo hoteli tud varstvenega dodatka. Ker bodo hoteli, da potomcem nekaj zapustijo. To zna biti problem. En del populacije zna biti v težkem položaju. V težkem socialnem položaju.

naj najprej prepišejo premoženje na potomce in je problem rešn 8-)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Invictus ::

Gledajo 10 let nazaj za te pogodbe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ali še več, če se kak dedič najde ki se ne strinja z prenosom premoženja.

kmetek ::

Prejemniki socialne bi morali nujno oddelati svoj del, pač 280€ je takorekoč polovična NETO minimalna plača...pa naj oddela recimo polovico od te polovice, ergo 1 teden 40 ur, kar bi realno prišlo 280:40 ur = 7€ / h....več kot marsikje drugje.

Kaj hudiča se je zgodilo z javnimi deli?

PaX_MaN ::

Kaj hudiča se je zgodilo z javnimi deli?

Kaj pa naj bi se?

ShowDown ::

Pšenični je izjavil:

"*nisem prejemnik socialne pomoči"

Mogoče pa še boš kdaj, pa ti potem ne bo več do smeha. Kolo sreče se okreče.


Ne vem kje si v mojih postih našel "smeh". Prejšnji post je bil popolnoma resno mišljen in je bolj kazal na tiste, ki delajo za mizerno plačo in jamrajo, da je tistim na soc. pomoči veliko lepše.

Glede programov na ZRSZ pa mi je referent še pred mesecem (ko sem bil prijavljen na ZRSZ) zaupal, da tako malo programov kot letos še ni bilo v vseh 17 letih njegove kariere. V letošnjem letu nisem bil poslan na niti 1 delavnico, program, usposabljanje, javna dela so redka iz rezervirana za tiste, ki so na ZRSZ že več let. NPK sem plačal sam, enako šolanje za katerega sem se letos jeseni odločil. Jasno je da najglasneje lajajo tisti, ki nimajo blage veze kakšno je stanje. Ko boste navedli dejstva in izkušnje, bom verjel do takrat pa ste na ravni gostilniške debate. ;)

globalna80 ::

Kmetek, socialna pomoč ni polovična plača, ker plače ni treba vrniti nazaj.

Socialno je treba vrniti razen če ob koncu ne boš imel nepremičnine, avtomobila in ostalega premoženja.

Je pa prostovoljno delo koristno tako za prostovoljca kot za družbo, ni pa dobro če nekoga siliš v to.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gladi ::

Sej bi lahko vlada naredila nek izračun o tem, če bi se državi splačalo uvesti javna dela v primerjavi z "kreditiranjem" preko socialne. In vsak ki bi hotel dobiti socialno pomoč, bi mogel od delat javna dela in bi šele na to dobil socialno+malica za delavne dni+prevoz na delovno mesto. Kdor noče, naj se znajde kakor hočeš.Seveda bi pa to vključil tiste ki so sposobni dela, kar pa je večina od teh ki so na sociali.

oracle ::

Racunalnik je izjavil:

Sem na zavodu, napisal sem da me stars hrani in nudi stanovanje, sedaj sem na podlagi tega dobil 100eur pomoci od 230eur, ce ma kdo izkusnje, ali bi dobil vec ce nebi napisal da me hrani stars, ker se vsaj polovico casa hranim zunaj?
Sami problemi s socialno, lovijo te na vsakem ovinku in ti nizajo pomoc.

Na upravni enoti greš po potrdilo o samostojnem gospodinjstvu in to je to.

Glede vračanja s.p. oziroma "kredita" je pa tako, da niso še nikomur terjal in vprašanje če kdaj bojo.

globalna80 ::

GladiTm, to bi lahko sicer država naredila vendar v tem primeru naj ukine vrnitev socialne.

Ljudje nimajo kej za jest, čist brez energije eni pa bi jih na prisilno delo brez plačila, s socialno težko preživijo pa še vrnit jo je treba.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

globalna80: Zakaj govoriš o prisilnem delu? Kdor ne dela naj ne je so rekli starši. Če je pa človek invalid, ga bomo pa že preživeli - ampak iz drugega konta.

globalna80 ::

Zaphod, situacija ni tako preprosta. Sistem je problematičen. Če bi vsak imel svoj košček zemlje bi lahko delal in se sam preživel, tako pa nas globalno gledano zgrinjajo v velemesta kjer večinoma nimamo zemljice in smo odvisni od drugih.

Neodvisnost držav in ljudi izginja.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

ZaphodBB ::

Ok, pa predpostavimo da obstajata dve strani.

1 Kmet in 30 Meščanov. Kmet ima zemljo in prideluje hrano. Meščani nimajo zemlje in ne pridelujejo hrane. Ti torej praviš, da je kmet nekako dolžan, poleg sebe preživljati še 30 meščanov. Čist tko, iz same dobrote?

floyd1 ::

oracle je izjavil:

Glede vračanja s.p. oziroma "kredita" je pa tako, da niso še nikomur terjal in vprašanje če kdaj bojo.

Ne vem, no. Ne terja se za časa tvojega življenja. Potem pa se vsedejo na dediščino. In očitno (po številu primerov, ki jih zadnje čase obravnavajo novinarji) postaja to stalna praksa.

Alamar ::

Hranime se pa vecino z vsakim evrom zunaj a sem napisal da me hrani stars kar je tudi res samo da v zelo malem procentu, ampak se socialna obregne cist v vsako napisano stvar.

Ce sem trenutno brez denarja ker nimam sluzbe nevem kaj naj drugega kot da grem na socialo, saj sem v ta sklad tudi sam prispeval.
Čaki, meni tukaj nekaj ne štima? Si brez denarja in se hraniš zunaj? Torej ali imaš denar za hrano, ali pa se hraniš pri sorodnikih in/ali v javni kuhinji? V tem primeru ti je torej hrana vsekakor priskrbljena:|
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332013 (12807) St235

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213866 (143219) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026125 (22292) Alubadar
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569527 (60701) jype

Več podobnih tem