» »

Pošiljanje večjega paketa v DE

Pošiljanje večjega paketa v DE

Glodko ::

Namen imam poslati večji paket v tujino. Velikost je nekako ŠxGxV 1m x 1m x 0.5m. Teža cca. 2,5kg, vrednost 700 eur. Glede dostave sem fleksibilen in načeloma ni problem če dostava vzame kakšen dan več. Samo da pride do gor vse brez problema in poškodb. Ima kdo kakšne izkušnje? Lahko to nesem kar na pošto? Rad bi nekako izbral najboljšo varianto, nimam pa s pošiljanjem paketov v tujino izkušenj...

delfinus ::

V Nemcijo sem lani posiljal paket preko GLS. Poslal sem dobro zapakiran paket, tezak 25kg, vrednost cca 1300EUR. Prisli so do mene pobrali paket in dostavili na naslov v Nemciji v treh dneh. Dobil sem tudi tracking stevilko. Vse skupaj me je prislo 32EUR.
lp, d.

Hayabusa ::

Pošta Slo kalkulator:
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/



Je zadeva že plačana s strani kupca (imaš samo dostavo) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

M-XXXX ::

Je sploh kdo opazil, da se gre za izdelek velikosti enega METRA??

Alamar ::

V čem je problem?
Paket

Paket je pošiljka, ki se evidentira pri sprejemu in vročitvi in lahko ima označeno vrednost. Paket, ki ima označeno vrednost, mora biti praviloma zaprta pošiljka. Paket lahko pošiljate v notranjem in mednarodnem prometu.

Velikosti in masa paketa:

najmanjša velikost naslovne strani: 165 x 235 mm,
največja velikost: do 1.500 mm po katerikoli velikosti, pri čemer seštevek dolžine in obsega, merjenega na najširšem mestu prečno, ne sme presegati 3.000 mm,
največja masa: 30 kg.
Odvisno od izbranih opcij (pazljivo ravnanje, prednostno, vrednostno) pride na pošti med 25 in 47 EUR poštnina.

Glodko ::

Hvala za pomoč. Se bom oglasil jutri na pošti. Naračunal sem nekje 30 eur za poštnino. V čem je fora opcije vrednostno?

delfinus ::

Vrednostno je, da specificiras vrednost paketa. Posledicno je postnina vec, ker gre za zavoarovanje v primeru poskodbe ali izgube. Tu pise vec: klik in glej na koncu.

lp, d.

Shkorc ::

V DE bi moral vrnit ene čevlje. Mogoče kdo ve, kater je najugodnejši ponudnik za Nemčijo?

Je toliko enih kratic: DPD, DHL, GLS, TNT, UPS, Pošta Slovenije...

mihec87 ::

Precej verjetno bo pošta slovenije.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112259 (30286) destroyer2k
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310994 (2547) joker16_7
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339382 (21771) darkolord
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813823 (11243) Blinder
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910112 (9111) kitewing

Več podobnih tem