» »

Jacob direkt izkusnje

Jacob direkt izkusnje

«
1
2

wondy ::

Rabim pomoc pri nakupu ker so nasi trgovci ne resni!

Ima kdo izkusnje z trgovino Jacob direkt http://direkt.jacob-computer.de/

Kao je z dobavnimi roki?
Placilo, dostava?

Hvala

HyperGL ::

Ravnokar obdelujejo moje petkovo naročilo. Plačal sem preko nakazila v tujino v petek in očitno rabi res 3 delovne dni, da oni prejmejo denar na svoj račun. Načinov plačila je malo morje: Mastercard, Visa electron, Paypal, direkt nakazilo v tujino,...

Jaz sem na 520 prišparal 80eur, pri nas bi me z dostavo prišlo 600.

Danes upam, da gre paket naprej in da bo do konca tedna tukaj pri meni.

Malo dlje poteka proces (predvsem zaradi nemških bank kakor razumem) vendar izgleda vse korektno, če so zadeve na zalogi.

gregor ::

lambda ::

Kar se mene tiče je bilo vse v redu. V enem tednu je bilo vse pri meni (par artiklov, večina na zalogi, za enega ali dva je bil dobavni rok 1-3 dni).

DrSergioDJ ::

Jaz sem cel pc z izjemo ohišja (ker je bila minimalna razlika) ter grafične (ki je niso mogli dobavit) naročil pri njih pred cca. 2 meseci.

Pri nekje 900-1000 eurih sem jih prišparal skoraj 300.
...

Gregc113 ::

Živjo
Zanima me če majo opcijo plačila po predračunu nisem nikjer zasedil.

Hvala

letmein ::

Gregc113 je izjavil:

Živjo
Zanima me če majo opcijo plačila po predračunu nisem nikjer zasedil.

Hvala



Imajo, ti jih kar po mailu kontaktiraj.

gregor ::

imaš predplačilo (najceneje) in pa paypal oz kred kartice (to dvoje je dražje)

na emaile odgovarjajo malo z zamudo, jih dobijo ogromno, ker odpremijo 5000 artiklov na dan

LP

Gregc113 ::

Živjo
Hvala za odgovore, zanima me pa kako je z tistm zavarovvanjem ki ga ponujajo slabe 3€ za zneske to 1500€, in še ali ti predračun pošlejo takoj, ko potrdiš naročilo
ali kasneje.

Hvala in Lp, Grega

gregor ::

za zavarovanje ne vem

dobiš pa takoj email z podatki za plačilo, potem pa traja nekaj dni da obdelajo (knižijo nakazilo), pošljejo...

LP

Drmr ::

Tudi sam sem v začtku tedna naročil pri njih in denar nakazal dva dni nazaj. Predračun dobiš takoj. Je pa tako da kot je bilo že omenjeno pač traja par dni da pride denar do njih, tako je pri vseh trgovinah v tujini. Ni razlog v trgovini ampak bankah.
Odzivni čas na maile je res malo daljši, pri meni mislim da je bil cca 3 dni.

HyperGL ::

No se oglasim še jaz. Moja pošiljka je šla danes zgodaj zjutraj na pot, pričakujem jo v soboto (držim pesti) oziroma ponedeljek pri meni.

gregor ::

kaj si naročil :), če ni skrivnost, printscreen?

Gregc113 ::

So mi že včeraj poslali, vedar je dal gmail pod spam pošto in mi je šele dons pokaperal da bi pogledu.
Plačal bom danes, tako da upam da naslednji teden že lahko pričakujem:)

Hvala še enkrat, Grega

oberskitona ::

Jas sem placal v cetrtek popoldan vceraj, je bilo ze dostavljeno na dom, zaenkrat pa se nisem mogel preverit kako je s posiljko ker sem zal v tujini ampak glede dostave mislim da je za taksno razdaljo kar hitro urejeno.

HyperGL ::

Skrivnost ni, ker je vse v tej TEMI

Gibbs007 ::

Kaj pa če dobiš kaj pokvarjeno, ali pa se pokvari? Kaj pa potem?

BALAST ::

Nevem kaj pričakuješ s tem vprašanjem? Jasno da se sproži zahteva po reklamaciji artikla, stroške pošiljanja k njim kriješ ti, njihovi stroški so pa za nazaj.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

HyperGL ::

Nekaj je tudi to vredno, da pošljejo standard OBRAZCE skupaj s predračunom, s katerimi v primeru okvar zahtevaš reklamacijo oz. garancijo. Za moje pojme: večje zneske se vsekakor izplača kupovati v nemčiji. Sicer pa če nabijaš igrice in ti odpove grafična, pejdi raje ven na zrak, tisti, ki si pa kruh služijo z računalnikom, imajo vedno back up plan! :)

klinker ::

BALAST je izjavil:

Nevem kaj pričakuješ s tem vprašanjem? Jasno da se sproži zahteva po reklamaciji artikla, stroške pošiljanja k njim kriješ ti, njihovi stroški so pa za nazaj.


Meni in frendu so celo vrnili postnino ko smo dobili en ze pokvarjen F4 2TB, oz. je on se nekaj SD kartic narocu takrat, pa so mu znesek postnine odbili od narocila. Skratka, do sedaj opravli 3 nakupe pri njih in zame so super.

gregor ::

vrnejo poštninu, to pa bi bilo res super, če to vedno naredijo...
če prihranim 100 eur na celem pc-ju, poštnina za nazaj sigurno ne bo tako visoka, potem se že more skoraj vse pokvarit
LP

Gibbs007 ::

A obstajajo kake kode za popust?:)

kmetek ::

kaj ni že dovolj ugodno?

Gibbs007 ::

Je v drugih nemških trgovinah še ceneje, pravtako tudi poštnina, samo nimajo določenih izdelkov.

kmetek ::

Ne splača se ti naročati iz več trgovin, te vmes ubije PTT.

gregor ::

Gibbs007 je izjavil:

A obstajajo kake kode za popust?:)


pri nakupu dobiš kodo za popust pri naslednjem nakupu, jaz sem za 800 eur dobil 7 eur za naslednji nakup,ni ravno dosti...
LP

Tilen ::

gregor je izjavil:

Gibbs007 je izjavil:

A obstajajo kake kode za popust?:)


pri nakupu dobiš kodo za popust pri naslednjem nakupu, jaz sem za 800 eur dobil 7 eur za naslednji nakup,ni ravno dosti...
LP


Pol poštnine free.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Brainstorm ::

@Gibbs007 poskusi kodo za popust WINNER za 5€, če še deluje.

Drmr ::

Hmm kako so se vam spreminjali statusi naročila? Ste dobili kakšno potrdilo, ko so prejeli denar oziroma ko je šla pošiljka naprej.
Nakazal sem jim v začetku prejšnjega tedna pa še vedno nič ne kaže da bi odposlali.
Geldeingang je bestätigt.

gregor ::

ja, pride obvestilo ko gre blago na pot (verlasst unsere haus...) oz nekaj podobnega

kdaj si dobil:
Geldeingang je bestãtigt.

potem še traja cca 2 do 3 dni da ti pošljejo, seveda je tudi odvisno če je vse na zalogi, pri posameznih artiklih se ti postopoma izpisuje #beraits fur sie reserviert"

ko tega seznama več ne vidiš, gre blago na pot, dobiš email

LP

bosmla ::

koliko pa je cca postnina za tezje in vecje stvari npr. kaksna 47" televizija?
Ce se to sploh splaca narocat za 50€ razlike (brez postnine)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Drmr ::

Aha kul, sploh nisem videl da so statusi za vsak posamezen artikel. Hmm glede na to da bi kao naj bilo vse na zalogi so rahlo počasni. Napajalnik in termanla pasta še manjkata, upam da bo kmalu...

gregor ::

max teža je 30 kg, več ne gre, oz da oddaš 2 naročila, če imaš po komponentah...
gre pa za volumensko teže oz nekaj podobnega, ker npr usb ključ ipd ima npr težo 1kg, vsi vemo da ni ključ tako težek

najbolje je vse zmetat v košarico, potem pa iti 1 korak naprej in spodaj ti napiše koliko kg je vse skupaj in kakšna je poštnina, če prekoračiš 30 kg pa imaš problem :)

Drmr, vsak dan prodajo cca 5000 artiklov, zato niso ravno najhitrejši, če bi kaka naša trgovina prodala tako št izdelkov v enem dnevu bi verjetno bil dobavni rok pol leta :)

LP

Drmr ::

Hmm a se mi samo dozdeva ali so cene odvisne s katerega ip-ja dostopaš?
Včeraj grem is službe gledat koliko so cene komponent ki sem ji naročil, proc. i5 2500k je 212€, prav takšna je cena tudi zdajle. Ko sem gledal včeraj zvečer od doma je bila cena nekaj čez 180€. Termalna pasta je na službenem računalniku 1.70€, doma 4.20€, cena napajalnika se razlikuje za 20€...

mr1two ::

Mogoče gledaš dve različni strani. Obstaja direkt.jacob-computer.de, to je to kar te zanima(spletna trgovina), obstaja pa tudi www.jacob-computer.de , ki je fizična trgovina(dražje komponente), to te pač ne zanima, ker dvomim, da se boš do tja peljal iskat.
LP

Drmr ::

Aaaaaa to bo to ja.

gregor ::

cene tudi pogosto spreminjajo, možno je da je zjutraj ena cena, popoldan pa že druga, naslednji dan pa spet nižja itd...

LP

mr1two ::

Tudi to je res, ampak skoki za 30 evrov v dnevu so zelo redki. Se pa dogaja, da cena tudi dnevno skače za par procentov, sem že opazil.

Drmr ::

Odposlali so mi delno naročilo, brez napajalnika :\.
Ko sem naročal je za vse komponente pisalo da so na zalogi in še vedno je tako, upam da gre kmalu še napajalnik naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

kmetek ::

zakaj tok posamezno naročate, a ni bolje deliti 20/30€ ptt?

Drmr ::

Je. Ponavadi ko naročam kaj iz tujine povprašam naokoli. Sem naročal rahlo v naglici...

gregor ::

saj oni krijejo stroške dostave za drugo pošiljko, nič ne izgubiš
nerodno je edino če rabiš nujno

pri meni so čakal na vse artikle in nato poslali

to je problem, da ko naročiš blago se ne rezervira takoj za tebe (zmanjša zaloga itd), šele ko imaš napisano "beraits fur sie reserviert" potem je za tebe pripravljeno

ogromno blaga imajo pri dobaviteljih in jim ti dnevno dostavljajo oz grejo sami iskat ...

lp

specialc ::

Kateri pa je kakšen tak nemški dobavitelj, kot pri nas npr. Avtera, DISS ?

tattoo ::

Je že kateri kupil prenosnik pri njih? Koliko je kaj poštnina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()

gregor ::

daj v košarico, 1 korak naprej, in spodaj se izpiše poštnina
LP

pijavka ::

Rabil bi en nasvet. Pri njih sem naročil računalnik po delih. Grafična je šla kmalu k vragu. Poslal sem jo nazaj. To je bilo 14.12.2011. Namreč trenutno živim v Nemčiji. V petek grem pa nazaj v Slovenijo. In kljukci mi še vedno niso poslali grafične. Kakor sem videl, bi morala biti poštnina nazaj zastonj.
Poslal sem jim mail, da bodo pač mogli poslat v Slovenijo. Za to so mi rekli, da moram plačat 21 €, kar se mi ne zdi malo. Kaj predlagate?
Ena možnost (bolj realna): Naročim nazaj na svoj trenutni naslov v Nemčiji, potem mi lastnik pošlje v Slovenijo. Preko DHL pride gotovo manj kot 21 €. 8,9 €.
Druga možnost: Da jim skušam razložit, da se pač ne držijo rokov in predolgo mučkajo in da bi mi mogli poslat zastonj.

Tilen ::

DHL za "ausland" je žal več kot pa po Nemčiji. 21€ je normalna cena.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pijavka ::

Gledam na DHL.de. Mislim, da pride pod kategorijo DHL P?ckchen International. Mere škatle od grafične ustrezajo; sem meril, ko sem tja pošiljal.

Nevem kaj pričakuješ s tem vprašanjem? Jasno da se sproži zahteva po reklamaciji artikla, stroške pošiljanja k njim kriješ ti, njihovi stroški so pa za nazaj.

Hm. a če bi iz Slovenije naročil, tja poslal, bi mi pa zastonj poslali nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

pijavka ::

Po kakem ključu delijo popust?
Glede na njihovo stran, bi moral, glede na to, da sem naročil za preko 700 € dobiti 7 € popusta. Dobil sem pa kupon v vrednosti 2.5 €. V čem je fora?

DrSergioDJ ::

mr1two je izjavil:

Tudi to je res, ampak skoki za 30 evrov v dnevu so zelo redki. Se pa dogaja, da cena tudi dnevno skače za par procentov, sem že opazil.


ko sem jaz naročal, je skakalo po 20-30% v parih urah :P

Predvsem procesor in grafična..ostalo je bilo enako.
...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390467 (57064) Nwanko
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912365018 (152133) integral15

Je že kdo naročal iz mindfactory.de?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52242 (2125) Miha 333
»

nov računalnik - ocena konfiguracije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9310210 (7910) gregor
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456851 (5546) gregor

Več podobnih tem