» »

Sedem milijard nas je

WarpedGone ::

KamiKaZaA:
... SITI LAČNEGA NE RAZUME.

Ti si mucho mucho preveč sit da bi karkoli res razumel ali komurkoli tule očital nerazumevanje. Si na nivoju cargocultista.

Kljub temu je hrane na svetu preveč, zato je popoln nesmisel, da še vedno obstajajo ljudje, ki so lačni.

Je res ampak ni dovolj da na svetu obstaja odvečna hrana - to hrano je treba še od tam kjer je je preveč, dostavit točno tja kjer je kdo lačen. Pa pri tem ne zamudit več kot par dni. Dokler nimamo snovnega teleporta na miselni pogon pa bo treba vlagat delo, da se to zgodi. Donatorjev tega dela pa hudo primanjkuje. Je samo ogromno jamra, kako bi morali drugi donirat to delo in transport opravit zastonj, pa še sami pokrit vse svoje stroške.

Nihče ne prepoveduje, da v ameriki nafilaš ladjo polno hrane in jo dostaviš sredi afrike - please do. Lahko tut zbiraš prostovoljne prispevke in si s tem pokriješ vsaj del stroškov.
Zbogom in hvala za vse ribe

BALAST ::

Tudi če bi šel kdo na lastno pest delat take "dobrodelne" stvari, ga bodo hitro ustavili "uveljavljeni dobrodelneži", ker bodo z dodatno pomočjo oni izgledali kot nesposobni!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kamiKaZaA ::

MIlton

jaz sem dal samo primer. Kateri pa ne pomeni, da bi obveljal točno tak kot sem ga napisal. Je pa dejstvo, da se pod temi pogoji kot jih imamo sedaj neda več živeti. In ključnega pomena je to, da če so že ljudje odšli na ulice, jih je potrebno podpreti za vsako ceno. In če je slab sistem, ki večini škodi, ga je potrebno tudi menjati. O tem je tu govora. Ne pa o tem, kaj pa bo pol, pa brez bank, boste tako umrli od lakote, kot kapitalistov nebo - bo še več lakote - in bla bla bla.

To so samo vaše utopične pravljice, ker se bojite, da bo Revolucija že jutri in jo z zadnjimi izdihljaji preprečujejte in prepirčujete ljudi, da je ta DANŠNJI SISTEM NAJBOLJŠI KI JE KDAJ KOLI IN KO BO KADARKOLI OBSTAJAL.

In to je ena največja laž. Obstajajo dosti boljše alternative in prav je da sedaj že večina ljudi razpravlja o njih. Ali res potrebuješ več kot 5 kratkih majic na leto ali 2 hlač? To je na 5 let - 25 majic in 10 hlač. Ali res potrebuješ več kot to? 90% ljudi nima še tega. Jaz sem dal samo primer: kajti če n nebi bilo omejitev, bi si eni bedaki oblekli majico in jo noslili samo par ur, potem jo vrgli v koš in odšli po novo. Tako bi zmanjkalo dobrin za vse. Neke omejitve dobrin je potrebno narediti. Zakaj mora nekdo imeti 100 majic??

In to so samo primeri. Lahko bi naredili 10 majic na leto za vsakega. Bi pač prilagodili sistem potrebam ljudstva. Nemoremo pa zagotovit neomejono količin za posameznika. Tako kot se je David Beckham hvalil, da kupuje gate po 60$ za kos (prestižne znamke) in jih obleče samo enkrat. Pa glede nato, da je on športnik in da si spodnje perilo preobleče na dan vsaj 5 krat, si predstavljaš koliko dobrin se vstran vrže, ker pač on ima denarja, da neve kaj bi z njimi in meče se uporabne stvari v koš za smeti. Da pa en 12 deček v Aziji šiva te gate za 2$ na dan. Upam, da sem ti uspel razložiti, zakaj bi bilo potrebno uvesti neke omejitve, čeprav bi bilo vse - vsem dostopno. In to vsem prebivalcem, tudi tistim, ki jih je jype - prikazal v nekih šotorih.

Vsem hrano, pijačo, sanitarije, elektriko,.... Tak sistem bi moral bit.

WarpedGone ::

Vsem hrano, pijačo, sanitarije, elektriko,.... Tak sistem bi moral bit.

S čim pa GARANTIRAŠ da bo vsega tega dovolj za vse?
Zbogom in hvala za vse ribe

MIlton ::

Ravno to je čar kapitalizma. Da več kot narediš, več si lahko privoščiš. Ljudje potrebujemo vzpodbudo, da se lotimo nekega dela. Drugače bi vsi sedeli pod palmo in čakali, da nam kokos sam pade na glavo, ko bomo lačni.

WarpedGone ::

Nebi, ker nebi bilo dovolj palm za vse.
Zbogom in hvala za vse ribe

kamiKaZaA ::

WarpedOne :: danes, 14:53:44

Vsem hrano, pijačo, sanitarije, elektriko,.... Tak sistem bi moral bit.


S čim pa GARANTIRAŠ da bo vsega tega dovolj za vse?


Z delom. Vse kar ima človek, ustvari in vse kar ustvari, ustvari z delom. To pomeni, da bi še ljudje dalje delali, računalniško bi bilo izračunano, koliko poljdelcev, tovarnih delavcev, šivilj, gradbincev, frizerjev,... bi potrebovali - in VSI BI DELALI. Pa saj sem o tem že pisal. Imamo tehnologije in dovolj delovne sile. Tudi Afričane bi naučili loviti ribe. In brez skrbi, ko nekoč več nebo kapitalistov, bomo ljudje živeli dalje in noben nebo umrl od lakote. To so le kapitalistične zablode.

Če bi humanitarne organizacije danes naučile vse prebivalce Afriškega Sveta delati, ustvarjati, bi potem vsi tisti v humanitarni organizaciji izgubili službo, ker več nobenemu nebi bilo potrebno pomagati. In tudi cilj Humanitarnih organizacij je samo profit in se niti malo ne trudijo, da bi izkoreninili revščino. Je pa tudi znano, da 75% doniranega denarja gre v žepe, lastnikov, zaposlenih, držav, raznih posrednikov in le 25% od doniraneih sredstev, gre k tistim, ki ga jih res potrebujejo.

Ja dame in gospodje. Vse je samo biznis, ki teži k pohlepu posameznikov in profitu. Delaven človek ni vreden počenega groša in tako je tudi plačan.

Si še vas vedno večina Vas želi živeti v takšen sistemu?

Ali želite živeti bolje?

No če želite živeti bolje, potem se čimprej pridružite ulici. To so le majhni koraki, ki bo na dolgi rok prinesli velike spremembe. In te spremembe bodo izboljšale življenje vseh nas - na vseh kontinetnih. In nobenemu se več nebo potrebno seliti in oditi s trebuhom za kruhom, ker bo za vse - vsega dovolj.

gruntfürmich ::

kamikazaa, razumem kaj želiš povedati. vendar ti polagam na srce, da si si za svojo bedo čisto sam kriv. in 99% drugih kolikor praviš da vas je.
in ni rešitev da kar ukradeš bogatim; uzeti treba tistim ki so do premoženja prišli na sumljiv način, ne pa uspešnim posameznikom z jajci.
če gledamo lokalno slovensko, imamo vsake 4 leta možnost zamenjati VSE obraze v parlamentu in vladi. pa jih ostane 90% istih...
kaj ti to pove!? da išči krivdo za nastale razmere predvsem pri sebi in ostalih 99%, ne pri 1% bogatih ali 'državi', kot je v sloveniji zelo popularno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

BALAST je izjavil:

Tudi če bi šel kdo na lastno pest delat take "dobrodelne" stvari, ga bodo hitro ustavili "uveljavljeni dobrodelneži", ker bodo z dodatno pomočjo oni izgledali kot nesposobni!


Malo nabijamo, ane? Sem bil del ene take organizacije in EDINO, kar nas je zaviralo, je bil strošek transporta. Daleč od tega, da bi nas kdorkoli kakorkoli oviral.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kamiKaZaA ::

gruntfürmich :: danes, 15:16:48
kamikazaa, razumem kaj želiš povedati. vendar ti polagam na srce, da si si za svojo bedo čisto sam kriv. in 99% drugih kolikor praviš da vas je.


Točno tak kot si napisal. Sami smo si krivi. Sami smo si krivi, da nas delodajalec zaničuje in grozi, da bo proizvodnjo preselil drugam. Sami smo si krivi, da nas držaa odira pri plači s 40% davki in prispevki. Ja, res je sami smo si krivi, ker vse to opazujemo in ničesar ne storimo.

In če želimo živeti bolje, potem druge kot da celoten sistem Sveta spremenimo - ni. Torej potrebne so spremembe. Nihče ni kriv, da je trgovec ali delavec v tovarni za minimalno plačo, ker pač kapitalizem veleva, da če delo lahko opravlja 90% ljudi, potem naj bo to slabo plačano delo in ljudje, ki bodo opravljali to delo, naj bodo obsojeni na bedo in revščino.

Ja dame in gospodje, sami smo si krivi, ker vsa ta ponižanja dopuščamo. Verjemite mi, da je danes toliko boljših alterantiv zunaj, da če spremenimo sistem, bo v novem sistem lahko živel vsak, ki bo delal, tudi delavec tovarne, trgovine, gradbinec,... ne pa kot danes, da se prebijamo iz meseca v mesec, živimo pod stresom, vemo da lahko vsak ternutek izgubimo službo, ker je nekje nekdo, ki bo ceneje opravljal to delo.

Ja sam sem si kriv. In tudi ti bralec si, si sam kriv, ker vse to opazuješ in nič ne ukrepaš.

Kaj je morda zločin, ko nekoga zlorabljajo - izkoriščajo - ponižujejo.
Ne to ni takšen zločin. Največji zločin je, da mi vse to opazujemo in ničesar ne storimo. To je zločin. In dokler nebomo ukrepali, si bomo sami krivi, da živimo v vedno večji bedi in revščini.

nekikr ::

In če želimo živeti bolje

Ti, ki imaš polna usta, telefon, internet, redni dohodek, toplo vodo in elektriko, po možnosti še avto imaš jajca govoriti, da bi morali vsi živeti bolje, ker ti gre tako slabo? Človek, se ti sploh zavedaš kakšen bedak si s takimi izjavami? Ti spadaš v tisti del populacije, ki bi ga Azijci in Afričani pobili najprej, spadaš v elito. In če nimaš lastnega stanovanja: kot prvo si kriv sam. Meni ga tudi ni nihče kupil. Počni nekaj, kar se splača in ne nekaj kar je lahko.

Nihče ni kriv, da je trgovec ali delavec v tovarni za minimalno plačo, ker pač kapitalizem veleva, da če delo lahko opravlja 90% ljudi, potem naj bo to slabo plačano delo in ljudje, ki bodo opravljali to delo, naj bodo obsojeni na bedo in revščino.

Spet isto. Plače imaš toliko, da spadaš v elito svetovne populacije, pa tukaj nabijaš kakšen revež si. Bolano. Če nimaš za stanovanje in avto si pa najdi boljšo službo oz. se dodatno izobrazi, da boš lahko nekaj ponudil svetu poleg svojega sranja (dobesedno in v prenesenem pomenu).

kamiKaZaA ::

nekikr
Spet isto. Plače imaš toliko, da spadaš v elito svetovne populacije, pa tukaj nabijaš kakšen revež si. Bolano. Če nimaš za stanovanje in avto si pa najdi boljšo službo oz. se dodatno izobrazi, da boš lahko nekaj ponudil svetu poleg svojega sranja (dobesedno in v prenesenem pomenu).


Bom še enkrat napisal. Jaz se borim za vse. Tudi za podhranjene in slabo plačane Azijce, Afričane,... Vsi lahko bolje živimo. Kar pa se glede izobrazbe tiče in prav tako druge službe - Ko ali Če bom jaz zapustil to svoje delovno mesto, bo potem nekdo drug opravljal to delo in to spet za neko minimalno plačo, katera je ravno takšna, da nemoreš umreti in ravno takšna da nemoreš živeti. Torej je ta življenski standard enak - SUŽNJU. In zato se gre, da če sistem onemogoča, da lahko vsi delovni ljudje živijo neko normalno življenje, potem je potrebno menjati sistem. Živiš samo enkrat. Kar se pa avta tiče je vreden 300-500€, pa glede na starost, ga noben nebi kupil. Sicer pa ga tudi nemislim prodat, dokler bo šel in dokler bom imel za vzdrževanje le-tega.

In jaz nisem Elita. Eluat je tisti 1% prebivalstva. Jaz spadam med 99%. Če želiš točno vedeti, obstaja lestvica letnih prihodkov in ti napiše med katere ljudi spadaš in jaz sem med 74% populacije. Torej lahko rečem na glas:

Mi smo 99%

ker dejansko spadam v ta krog ljudi. Ja in res je - živijo ljudje še slabše od mene. In tem ponujamo sedaj alternativo, da se menja celoten sistem in da tudi šivilja v Aziji zasluži, za dostojno življenje. Ker živiš samo enkrat. In zakaj bi potem trpel in bil suženj? Kdor neželi biti suženj, se nam bo moral pridružiti na ulici.

MIlton ::

In zakaj ne poskušaš rešiti prvo vsaj sebe? Država ti ponuja možnost študija ob delu. Zagrabi jo in pojdi študirat. Ko boš končal študij in si dobil novo zaposlitev, se ti bo standard sam od sebe dvignil, brez da bi zato moral zaklati svojega delodajalca.

Poldi112 ::

>Torej je ta življenski standard enak - SUŽNJU.

Zanimivo, nisem vedel, da so sužnji prostovoljno hodili v službo, oddelali tistih 8ur, nato pa šli malo na sprehod, pred TV, malo na forum pojamrat,...

Glede na to da tako opevaš indijance lahko greš živet na njihov način. Aja, točno, že pri šotoru se ti ustavi :).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kamiKaZaA ::

MIlton :: danes, 16:33:07
citiraj

In zakaj ne poskušaš rešiti prvo vsaj sebe? Država ti ponuja možnost študija ob delu. Zagrabi jo in pojdi študirat. Ko boš končal študij in si dobil novo zaposlitev, se ti bo standard sam od sebe dvignil, brez da bi zato moral zaklati svojega delodajalca.


Saj tudi izredno študiram računalništvo - visokošolski program. Zadnji letnik - še nekaj izpitov in diplomska naloga, potem pa jaz poberem šila in kopita iz te fabrike.

Samo to še vedno ne spremeni dejstva, da se nebi pridružil ulici. Kajti tudi Azijci si zaslužijo spodobno plačo in življenje in jaz se bom boril za celotno dobro in ne samo za svojo rit, kot nekateri. In sedaj, ko je večina spoznala kako gnili sistem je ta v katerem živimo, bom tudi sam doprinesel tem in se pridružil alterantivam, kajti če bi obstajal boljši sistem že pred 30 leti, bi se jaz v njem rodil, živel in užival brezstresno življenje. Sedaj pa sem vreden manj od počenega groša. In tudi zavedam se, da ko končam študij, bom sicer imel višjo plačo, vendar bodo še vedno živeli ljudje v revščini in nekdo bo nasledil moje delovno mesto, kjer bo prav tako nezadovoljen kot sem sedaj jaz. In za te ljudi se bo potrebno boriti. Vsi za enega, eden za vse. Vsi si zaslužimo pogoje, da lahko normalno živimo.

Vendar pa bi postavil tebi vprašanje.

Kaj če se jutri vsi izšolamo, tudi Azijci, Afričani,... kdo bo potem delal v tovarnah, kdo bo šival oblačila? Kako bomo to rešili? Kdo bo tisti, ki bo prisiljen biti revež za celo življenje in delal za počen groš?

Za odgovor se ti že v naprej zahvaljujem.

Poldi112 :: danes, 16:47:19
>Torej je ta življenski standard enak - SUŽNJU.

Zanimivo, nisem vedel, da so sužnji prostovoljno hodili v službo, oddelali tistih 8ur, nato pa šli malo na sprehod, pred TV, malo na forum pojamrat,...

Glede na to da tako opevaš indijance lahko greš živet na njihov način. Aja, točno, že pri šotoru se ti ustavi :).


Če si tako zelo želiš živeti v šotoru, potem izvoli in idi, pa živi. Podari mi svoje stanovanje, jaz ti pa kupim šotor. Če si tako zaostal in nevidiš, da imamo danes tehnologijo za izgradnjo domov, potem nevem, zakaj bi po Revoluciji živeli v šotorih. Ja valda, da bomo še naprej gradili in izboljševali gradbene tehnologije. In prosim, ne dajajjl predlogov, kje naj kdo živi, če sam nebi rad živel v teh pogojih.

Poldi112 ::

V bistvu si ti tisti, ki bi rad vse povrsti posilil s svojo utopijo, enostavno zato, ker si nevoščjiv bogatim, kljub temu, da je tvoj standar neprimerno boljši, kot je bil včasih. In ti si bil tisti, ki je privlekel ven indijance.

Lahko pa poiskusiva drugače - zakaj je standard najvišji ravno v kapitalističnih državah?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jinto ::

kamiKaZaA
Teh del se mogoče ne bomo nikoli znebili, bojo pa v enem primeru ta dela postala bolje plačana. To je, ko bojo ljudje imeli na izbiro, da počnejo kaj drugega. Ko bo delavcev za ta dela zmanjkalo, se jim bo tudi plača dvignila. To pa pomeni le nekaj - pomembnost tega, da vsak posameznik sam zase razvije nekaj, s čimer se lahko proda na trgu. Tukaj pa nima toliko vpliva izobrazba, saj se lahko človek brez osnovne šole na trgu prodaja bolj uspešno kot doktor znanosti.

kamiKaZaA ::

Poldi112 :: danes, 17:22:00
V bistvu si ti tisti, ki bi rad vse povrsti posilil s svojo utopijo, enostavno zato, ker si nevoščjiv bogatim, kljub temu, da je tvoj standar neprimerno boljši, kot je bil včasih. In ti si bil tisti, ki je privlekel ven indijance.

Lahko pa poiskusiva drugače - zakaj je standard najvišji ravno v kapitalističnih državah?


Najvišji standard je zato, ker so v preteklosti te države ropale in izkoriščale delovno silo držav v razvoju - Azija in Afrika. In tako je tudi danes. Bogi Azijci delajo za 1-3$ na dan. Sem gledal reportažo na RTL (Tajska - Bangkok), kjer je bila 37 letna šivilja, ki je izgubila službo, ker je prestara za to delo. Delala pa je od svojega 12 leta. In delala je za preračunano 60$ na mesec, najmnina barake blizu tovarne pa je stala 25$ in ona je morala preživeti cel mesec s 1$ na dan. To so grozote. To je tisto izkoriščanje. Ja in šivala je za podjetje Ralph Lauren in ta oblačila niso ravno poceni. Zakaj ji potem podjetnik ni plačal - plačila 400$ na mesec ali 1000$. Ja in še to, tam ko si enkrat star 40 let, zgubiš službo in si potem dobesedno obsojen na beraštvo.

Ljudje, ali je to življenje mogoče? Ali res zato živimo, da bomo nekoč vsi imeli takšen standard kot Tajci?

In zato je standard najvišji v kapitalističnih državah, ker sistem izkorišča delovno silo. In temu bo potrebno narediti konec. Dost smo imeli izkoriščanja - poniževanja na delovnih mestih. Jaz do konca življenja nebom pozabil besed lastnika firme v kateri delam. In zato, četudi bom jutri doktoriral, bom zaradi te nesramnosti kapitalista odšel na ulice in predlagal svoje alternative, ter se boril proti tej nepoštenosti, ki ga ima ta sistem.

Jinto ::

Ja res je, imamo veliko poceni izdelkov, ki so posledica delovne sile iz držav, kjer je delovna sila poceni.

In delala je za preračunano 60$ na mesec, najmnina barake blizu tovarne pa je stala 25$ in ona je morala preživeti cel mesec s 1$ na dan. To so grozote. To je tisto izkoriščanje.


Pomisli kake grozote bi doživljala šele, če tega dela ne bi imela!

MIlton ::

KamiKaZaA
Ni ga sistema, v katerem ne bi določeno število ljudi moralo opravljati tudi takih del. In če bi se vsi izšolali, bi to privedlo do padca vrednosti izobrazbe (kar se trenutno dogaja v Sloveniji, ampak to je že drugi problem) in še vedno bi nekdo moral šivati cunje, samo da bi imel naziv univerzitetnega diplomiranega krojača.
Zdaj pa mi povej. Zakaj Evropa izkorišča Afriko in ne obratno. Torej, zakaj so bili ljudje v Afriki še v razvoju, medtem ko so jih Evropejci že začeli izkoriščati? Moj odgovor je da zato, ker kapitalizem najbolj od vseh sistemov spodbuja razvoj, zdaj pa mi povej še ti svojega.

kamiKaZaA ::

Jinto :: danes, 17:35:52
Ja res je, imamo veliko poceni izdelkov, ki so posledica delovne sile iz držav, kjer je delovna sila poceni.

In delala je za preračunano 60$ na mesec, najmnina barake blizu tovarne pa je stala 25$ in ona je morala preživeti cel mesec s 1$ na dan. To so grozote. To je tisto izkoriščanje.



Pomisli kake grozote bi doživljala šele, če tega dela ne bi imela!


Pomisli raje, da če je delala od 12 leta, da je imela uničeno celo otroštvo, ni imela možnosti šolanja in pomisli, kako lepo bi danes živela, če bi zaslužila 500$ na mesec. Sedaj bi imela toliko deanrja prihranjenega, da četudi bi službo igubila, bi do konca življenja lepo živela.

Ko gledaš takšne reportaže, bi najraje zajokal. In sem že napisal: Zločin je takšne stvari opazovati in ničesar ne narediti - ukrepati.

Kapitalsti vedno zagovarjate najslabše, kaj pa če nebi bilo dela, nebi nekdo obil dela. Jutri tudi jaz lahko ostanem brez službe, pa bom v isti situaciji kot ta Tajka. Vendar, če bi obstajal boljši sistem, kot je ta v katerem živimo, potem zagotovo nebi bilo revščine in tega poniževanja in dela za počen groš.

Vsako delo bi moralo biti pošteno plačano. In ker temu ni tako, je potrebno celoten sistem spremeniti. Bo sedaj bolj jasno.

Jinto ::

Če bi obstajal, tvoj sistem pa je nažalost pekel na svetu, če se pa tega zavedaš ali ne.

nekikr ::

Kako temu ni tako? Imaš hrano, pijačo, zdravstvene usluge, avto, telefon, internet, računalnik itd. pa se pritožuješ in celo praviš, da bo tvoj šef tvoja prva trofeja?!

Poldi112 ::

>In zato je standard najvišji v kapitalističnih državah, ker sistem izkorišča delovno silo. In temu bo potrebno narediti konec.

In kako si predstavljaš da bo, če boš temu naredil konec? Če že zdaj jamraš da si lačen, potem boš pa z isto plačo moral kupovati n x dražje izdelke. Kaj boš pa potem?

Kitajcem je čisto v interesu, da imajo proizvodnjo. To ni izkoriščanje, to je enostavno simbioza. Ko ne bodo več hoteli proizvodnje, bo šla pa kam drugam. Tudi tvoja Tajka lahko gre na podeželje in je samozadostna. Tako kot indijanci, katerim se je to tako dobro obneslo :).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kamiKaZaA ::

MIlton :: danes, 17:39:42
citiraj

KamiKaZaA
Ni ga sistema, v katerem ne bi določeno število ljudi moralo opravljati tudi takih del. In če bi se vsi izšolali, bi to privedlo do padca vrednosti izobrazbe (kar se trenutno dogaja v Sloveniji, ampak to je že drugi problem) in še vedno bi nekdo moral šivati cunje, samo da bi imel naziv univerzitetnega diplomiranega krojača.
Zdaj pa mi povej. Zakaj Evropa izkorišča Afriko in ne obratno. Torej, zakaj so bili ljudje v Afriki še v razvoju, medtem ko so jih Evropejci že začeli izkoriščati? Moj odgovor je da zato, ker kapitalizem najbolj od vseh sistemov spodbuja razvoj, zdaj pa mi povej še ti svojega.


Nisi mi odogvoril na moje vprašanje. To pomeni, da če bi vsi imeli naziv univerzitetnega diplomiranega krojača, bi potem kapitalisti plačali Azijca ali pa slovensko šiviljo 1500€ na mesec? Namreč tvoj odgovor je kot, da bi odgovoril nek politik, ima dosti mešanja megle, ovinkov, bistva pa nisi odgovoril.

Zato te prosim, da mi odgovoriš še enkrat, če bi vsi bili Doktorji znanosti ali bi potem tisti, ki šiva ali dela v tovarni dobil temu primerno plačilo? Torej plačo s katero bi lahko normalno živel in si tudi kupil na dolgi rok lastno stanovanje in mu nebi bilo potrebno živeti kot najemnik?

Moj odgovor na tvoje vprašanje:

Kapitalizem je sistem, ki najbolj spodbuja sebičnost in pohlep. Kapitalizem spodbuja kriminal in če ti je glavni cilj ropanje ostalih držav, boš dal kot kapitalist velik del sredstev v razvoj orožja. In ko boš razvil najsodobnejša orožja, boš le-ta prodal nekomu, kateri jih bo zaradi tega, ker jih je kupil - tudi uporabil.
Kapitalizem je najbolj roparsko usmerjen sistem. Včasih si za rop Banke potreboval pajser, danes je dovolj kravata in en podpis. To je kapitalizem, sistem, ki krade ljudtsvu in daje Eliti, sistem kjer se izorišča delavec, da se polni denarnica Lastnika firme. Kapitalizem je trenutno najbolj pokvarjen in hinavski sistem v katerem živimo. In sami smo si krivi, daje tako, ker ne ukrepamo.

Sedaj je čas. Nič vas ni potrebno biti strah. Ker nas je več. Nas je 99%:

Mi lahko dosežemo in premagamo ELITO - le združit se bo treba.

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

To pa je nek bluz, ki ga citiraš. Ljudje smo inherentno sebični, kakor so vsi živeči organizmi na tem svetu. Poskusi bit ne toliko sebičen in si ne želi tega tvojega stanovanja.
Kapitalizem je edini sistem, ki dejansko ne spodbuja kapitala (lahko obstaja tako, da se nad nobenim posameznikom ne uporablja sile - če le ta ne uporablja sile na drugimi). Kapitalizem je le trgovanje, jaz imam nekaj in želim trgovati s tabo, to je vse kar je (edit: recimo se + property rights).

Nisi mi odogvoril na moje vprašanje. To pomeni, da če bi vsi imeli naziv univerzitetnega diplomiranega krojača, bi potem kapitalisti plačali Azijca ali pa slovensko šiviljo 1500€ na mesec? Namreč tvoj odgovor je kot, da bi odgovoril nek politik, ima dosti mešanja megle, ovinkov, bistva pa nisi odgovoril.


Odgovor je že desetič ne. Nekdo lahko zasluži toliko, kot je zmožen se prodat na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

kamiKaZaA ::

Prosim vsem, ki pišete čudne stvari, da si najprej preberete vse moje komentarje. Bom samo za Poldija napisal kratek osnutek:

In kako si predstavljaš da bo, če boš temu naredil konec? Če že zdaj jamraš da si lačen, potem boš pa z isto plačo moral kupovati n x dražje izdelke. Kaj boš pa potem?


V novem sistemu nebi bilo denarja. Torej nebi kupoval x krat dražje izdelke. Delali bi vsi od 20 - 55 leta. Računalnik bi naredil izračun na podlagi statistike potrošnje in dal podatke, koliko ljudi bi delalo:
na poljih, šivalo, tovarni, fizer, mehanik, gradbenik, zanstvenik, doktor, farmacevt,...

In kdor bi delal bi imel vse od hrane pa do stanovanja, lako bi potoval in to vse brezplačno oz. v omejenih količinah.

Prosim preberite si vse moje komentarje, da nebom tolikokrat ponavljal stvari. Pa to je smao predlog, ki morda ni končna rešitev, pa kaj ste se tak piknili v to. Bolj pomembno je, da se iukine ta izkoriščevalski sistem. In dejstvo je, da sedaj vladajo Svetu najbolj pokvarjeni ljudje.

Predstvlajte si kakšen bi bil Svet, če bi mu vladali najbolj pošteni? Če bi vladali taki, ki bi se trudili za dobro vseh nas? Če bi kriminalci oz. tisti, ki vodijo Svet bili tam, kamor spadajo?

Raje si takšna vprašanja postavite. Tudi kmetje so se bali oditi na kmečki punt, ker so se bali, da boljšega sistema od fevdalizma ni. Pa poglejte, da je obstajal. In tako je tudi danes. Ne se bati. Obstajajo dosti boljši sistemi od tega današnjega. Le pošteni ljudje morajo stopiti skupaj, ti kriminalci pa naj gredo na smetišče zgodovine.

Jinto :: danes, 18:04:25
citiraj

To pa je nek bluz, ki ga citiraš. Ljudje smo inherentno sebični, kakor so vsi živeči organizmi na tem svetu. Poskusi bit ne toliko sebičen in si ne želi tega tvojega stanovanja.
Kapitalizem je edini sistem, ki dejansko ne spodbuja kapitala (lahko obstaja tako, da se nad nobenim posameznikom ne uporablja sile - če le ta ne uporablja sile na drugimi). Kapitalizem je le trgovanje, jaz imam nekaj in želim trgovati s tabo, to je vse kar je (edit: recimo se + property rights).

Nisi mi odogvoril na moje vprašanje. To pomeni, da če bi vsi imeli naziv univerzitetnega diplomiranega krojača, bi potem kapitalisti plačali Azijca ali pa slovensko šiviljo 1500€ na mesec? Namreč tvoj odgovor je kot, da bi odgovoril nek politik, ima dosti mešanja megle, ovinkov, bistva pa nisi odgovoril.



Odgovor je že desetič ne. Nekdo lahko zasluži toliko, kot je zmožen se prodat na trgu.


Debata zaključena. Potem bo potrebno spremeniti sistem, da bo odgovor DA.

Vstrajam, da vsako delo mora biti pošteno plačano. Tega ta sistem ne omogoča.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Torej plačo s katero bi lahko normalno živel in si tudi kupil na dolgi rok lastno stanovanje in mu nebi bilo potrebno živeti kot najemnik?

In zakaj bi moral imeti pravico, da v življenju spraviš skupaj hišo, ki si jo lastiš? Če nisi dovolj sposoben, pameten ali iznajdljiv, recimo ti trenutno, potem pač ne moreš računati na to, da ti bo streha nad glavo praktično podarjena in bo tvoja lastnina. Če ti ustvariš tako malo, da si v celem življenju ne boš postavil lastne strehe nad glavo, je to tvoj problem in ne problem tvojega šefa. Ti pač spraviš skupaj le za najemnino. Tudi jaz ne spravim skupaj za Beverly Hills vilo (še :) pa ne trosim naokoli indijanskih laži.

Poldi112 ::

Aha, če je vse kar je treba narediti to, da morajo pošteni ljudje stopiti skupaj, potem je pa v bistvu edini problem, ki ga vidim to, da Jezusa že 2000 let ni več v fizični obliki.

>V novem sistemu nebi bilo denarja. Torej nebi kupoval x krat dražje izdelke.

In kdo bi ocenil, koliko je čigavo delo vredno? Oz. če bodo vsi hoteli biti zdravniki, kdo bo določil, čigave sanje bodo uničene, ker bo moral okopavati krompir?

>Delali bi vsi od 20 - 55 leta.

Kaj pa tisti, ki ne bi hoteli delati? Glede na to da v tvojem sistemu nihče ne bi umrl od lakote boš verjento imel nek način, kako to rešiti? In če bo takih preveč? Rešitev da jih ustreliš je verjetno ok, glede na to da v tem primeru res ne bi umrli od lakote :)

>In kdor bi delal bi imel vse od hrane pa do stanovanja, lako bi potoval in to vse brezplačno oz. v omejenih količinah.

Kaj pa če bi hotel več? Mu boš pustil da zapusti državo in gre delati nekam, kjer je njegovo delo bolj cenjeno ali bomo nova vzhodna nemčija, kjer se cedita mleko in med? In mimogrede, zakaj je po tvojem prišlo do takih razlik med obema nemčijama? Ker so zahodni nemci z imperializmom vsiljevali svoje orožje ostalemu svetu?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kamiKaZaA ::

nekikr :: danes, 18:10:41

Torej plačo s katero bi lahko normalno živel in si tudi kupil na dolgi rok lastno stanovanje in mu nebi bilo potrebno živeti kot najemnik?


In zakaj bi moral imeti pravico, da v življenju spraviš skupaj hišo, ki si jo lastiš? Če nisi dovolj sposoben, pameten ali iznajdljiv, recimo ti trenutno, potem pač ne moreš računati na to, da ti bo streha nad glavo praktično podarjena in bo tvoja lastnina. Če ti ustvariš tako malo, da si v celem življenju ne boš postavil lastne strehe nad glavo, je to tvoj problem in ne problem tvojega šefa. Ti pač spraviš skupaj le za najemnino. Tudi jaz ne spravim skupaj za Beverly Hills vilo (še :) pa ne trosim naokoli indijanskih laži.


Če spremenimo sistem, lahko ima vsak svoj skromen domek (nevem zakaj primerjava z Vilami). In tega si vsi želimo. Vsak si želi imeti zagotovljenjo lepo življnje. In noben si ne želi delati od svojega 12 leta pa do 37 leta, potem pa beračiti do konca življenja. Jaz hočem živeti in ne životariti. Kapitalizem pa omogoča luksuzno življenje 1% populacije, na račun revščine 99% populacije. In nas 99% želi spremembe na boljše. Kaj ti še sedaj nisi dojel bistva?

Spremenit bo treba sistem

in potem bomo vsi dosti lepše živeli.

Iatromantis ::

// intermezzo

BillGates
World reached #7billion milestone today. @hansrosling still has best explanation of what's happening, how to manage. b-gat.es/tzW5Xg



Hans Rosling on global population growth@TED

Jinto ::

Le pošteni ljudje morajo stopiti skupaj, ti kriminalci pa naj gredo na smetišče zgodovine.


Kriminal je to, kar sam vzpodbujaš, krvavo revolucijo, krajo lastnine.

Vstrajam, da vsako delo mora biti pošteno plačano. Tega ta sistem ne omogoča.


Ko bojo taki kot si ti uničli svet, boš ti nekje enmu bogatejšemu od tebe poslal metek sred čela in mu ukradel kmetijo (ker bojo le kmetije še kaj vredne). Si boš dobil nekaj podložnikov, da bojo skupaj s tabo lahko obdelovali to kmetijo. In ko boš pridelal toliko hrane, da bo komaj dovolj za preživetje, boš tvoje podložnike lahko plačal... pošteno.

jype ::

kamiKaZaA> Najvišji standard je zato, ker so v preteklosti te države ropale in izkoriščale delovno silo držav v razvoju

Čigavo delovno silo je izkoriščala Finska? Koga je ropala?

kamiKaZaA ::

jype :: danes, 18:20:35
kamiKaZaA> Najvišji standard je zato, ker so v preteklosti te države ropale in izkoriščale delovno silo držav v razvoju

Čigavo delovno silo je izkoriščala Finska? Koga je ropala?


Prosim ne mešat skandinavskih držav vključno z Islandijo, ker imajo najbolj porihtan sistem. Če bi bil po vsem Svetu tako urejen sistem, potem se noben nebi pritoževal, ker bi vsi zaslužili za normalno življenje. In teh protestov sploh nebi bilo. Predtsvaljal si, da bi tudi Azija imela skandinvski standard in sistem. Torej Aztijci bi delai za svoje tržišče, Evropa za svoje, tako kot so nekoč šivali Adidas za 300DEM plače v Nemčiji, samo je Adi Dassler zgrunto, zakaj bi Nemca plačeval 3000DEM, če lahko Kitajca 50$ in tajko je ostalo brez dela 30.000 Nemških delavcev. Tu je govora o Nemčiji, Franciji, Španiji, Britaniji. To so države, ki so največ svojih ljudi odpustilie in preselile proizvodnjo v cenejše države. In tam bo tudi najprej počilo in nastal bo Domino efekt po celem Svetu. Kapitalisti, pa se več nebodo mogli skriti v Argentino, Brazilijo, Bora Bora,... ker ta domina bo zajela celi Svet.

Elita: You Can Run, but you cant hide.

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ja, res je sami smo si krivi, ker vse to opazujemo in ničesar ne storimo.

...ker pač kapitalizem veleva...

Verjemite mi, da je danes toliko boljših alterantiv zunaj, da če spremenimo sistem, bo v novem sistem lahko živel vsak, ki bo delal, tudi delavec tovarne, trgovine, gradbinec,... ne pa kot danes, da se prebijamo iz meseca v mesec, živimo pod stresom, vemo da lahko vsak ternutek izgubimo službo, ker je nekje nekdo, ki bo ceneje opravljal to delo.

Ja sam sem si kriv. In tudi ti bralec si, si sam kriv, ker vse to opazuješ in nič ne ukrepaš.

In dokler nebomo ukrepali, si bomo sami krivi, da živimo v vedno večji bedi in revščini.


ne razumeš kaj želim povdariti; jst in manjšina smo ukrepali po svojih močeh, nikoli nisem volil tistega ki je bil v koaliciji in vladal. te so volili drugi ki so bili v večini, in so nas preglasili.
in grem se stavit, da točno ti danes najbolj jočejo (morda si tudi ti med njimi).
in zaradi njih, ki se napačno odločajo, na tem svetu ne bo nikoli lepo, pa naj se še drugi tako trudimo.
štekaš?
sami 'smo' si skuhali to, zdaj pa ne moremo pojesti... čemu zdaj jokanje? ker je folk ZABIT! 99%!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

gruntfürmich :: danes, 18:31:05

ne želim biti žaljiv do tebe. Ampak povedal ti bom eno skrivnost. Svet sploh ne vodijo politiki, ampak ljudje iz ozadja in vse niti Sveta drži družina Rotschild ob podpori Cerkve in ostale peščice diktatorjev. Tako, da je vseeno koga voliš. Kajti kdorkoli bo prišel na oblast bo delal točno to, kar bodo Rotschildi rekli.

Poldi112 ::

>Prosim ne mešat skandinavskih držav vključno z Islandijo, ker imajo najbolj porihtan sistem.

Če imajo tako porihtan sistem, zakaj imajo potem tudi tam occupy wall street proteste?

Pa nestrpno čakam, da mi odgovoriš na moja vprašanja, predvsem tisto, ali mi bo tvoja indija koromandija pustila, da se izselim v državo, kjer še zatirajo moje pravice z grdim kapitalizmom?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

gruntfürmich ::

daj še iluminate vrži v debato pa bo ok.
sicer pa je lahko slovenija čisto za sebe. neodvisna od družine Rotschild. nobeden je ne bo pogrešal. in lepo bi se imeli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jinto ::

V novem sistemu nebi bilo denarja. Torej nebi kupoval x krat dražje izdelke. Delali bi vsi od 20 - 55 leta. Računalnik bi naredil izračun na podlagi statistike potrošnje in dal podatke, koliko ljudi bi delalo:
na poljih, šivalo, tovarni, fizer, mehanik, gradbenik, zanstvenik, doktor, farmacevt,...


Zanima me, kako bi to delovalo?
Kako bi določil kdo bo zdravnik, kdo bo vodja firme in kdo bo mehanik?
Kako bi računalnik izbral kdo bo kaj delal?

jype ::

kamiKaZaA> Prosim ne mešat skandinavskih držav vključno z Islandijo, ker imajo najbolj porihtan sistem.

Kateri sistem pa je to, natanko?

jype ::

kamiKaZaA> Elita: You Can Run, but you cant hide.

Skratka, jutri mi ni treba v službo, ker reči, s katerimi se ukvarjamo tam (NLP, NER), v resnici nihče ne potrebuje za lagodno preživetje, denar, ki iz tega pride, nam boste pa itak pobrali?

Al kaj naj zdaj naredimo, da boste zadovoljni?

kamiKaZaA ::

gruntfürmich :: danes, 18:40:20
daj še iluminate vrži v debato pa bo ok.
sicer pa je lahko slovenija čisto za sebe. neodvisna od družine Rotschild. nobeden je ne bo pogrešal. in lepo bi se imeli...


Nebi bilo slabo. Dejstvo je sledeče. Če oblast sestopi na miren način in da na oblast pirdejo najbolj pošteni ljudje in če bi se razmere uredile, da bi v ospredju bil človek in ne profit in da bi tudi dvignili standard Afriki in Aziji, potem bi še bilo nekaj upanja in lahko bi obdržali tak sistem. Ker pa je to le iluzija, se kaj takega nemore zgoditi, je potrebno skozi Revolucijo spremeniti sistem. Ker se je ta turbo-izkoriščevalski-kapitalizem tako razpasel, da bo vedno več ljudi slabše živelo, kapitalisti, pa se nebodo nikoli odpovedali svojim dobičkom.

Poldi112 :: danes, 18:39:30
>Prosim ne mešat skandinavskih držav vključno z Islandijo, ker imajo najbolj porihtan sistem.

Če imajo tako porihtan sistem, zakaj imajo potem tudi tam occupy wall street proteste?

Pa nestrpno čakam, da mi odgovoriš na moja vprašanja, predvsem tisto, ali mi bo tvoja indija koromandija pustila, da se izselim v državo, kjer še zatirajo moje pravice z grdim kapitalizmom?


Odogvor je samo en. Ker je to narod, ki ne gleda samo na svojo rit, kot večina Vas, ampak je najbolj solidaren z drugimi in oni so rekli, če je Vojna, naj bo Vojna za vse. Čeprav imajo najboljši sistem, so se pridružili tem demonstracijam, ker želijo pomagati vsem in upajo, da bo nekoč vsem šlo tako lepo kot njim sedaj. In če bi pogledal dokumentarec INSIDE JOB, bi lepo videl, kakšen standard je imela Islandija pred bankrotom in kdo je odgovoren za bankrot in največji rop prihrankov poštenih državljanov.

In tudi sam sem dejal, da ko se izšolam bom kljub temu podpiral in se tudi udeležil Revolucije, ker tudi sam želim, da nam vsem gre bolje in da enkrat zaživimo, tako kot je treba. In na tak način razmišljajo tudi skandinavci. Kapo dol njim.

Jinto :: danes, 18:42:26

V novem sistemu nebi bilo denarja. Torej nebi kupoval x krat dražje izdelke. Delali bi vsi od 20 - 55 leta. Računalnik bi naredil izračun na podlagi statistike potrošnje in dal podatke, koliko ljudi bi delalo:
na poljih, šivalo, tovarni, fizer, mehanik, gradbenik, zanstvenik, doktor, farmacevt,...



Zanima me, kako bi to delovalo?
Kako bi določil kdo bo zdravnik, kdo bo vodja firme in kdo bo mehanik?
Kako bi računalnik izbral kdo bo kaj delal?


Jaz sem pri 15 letih delal teste na CIPS organizaciji in tudi drugi so lahko, kjer ti je program skozi vrsto vprašanj postavil najprimernejšo službo. Jaz mislim, da večina njastnikov še neve kaj bi delali in bi potem računalniški sistem določil. In še to. Ko sem mislil, da vsak dela od 20 - 55 leta, nisem mislil, da dela isto delo, ampak bi v svojem življenju opravljal vsaj 3-6 del, razen tistih, ki bi se izšolali in speciaalizirali v svoji stroki - zdravnik - fizik - farmacevt,.. - ti bi delali en poklic do penzije. Vsi ostali - manj šolan kader, pa bi opravljal razna ostala dela.

Tako nekako si jaz to zamišljam.

Valvoline ::

U bistvu tisti ki zahtevajo bogsive kakšen pravični sistem so osebe ki nočejo delat,to je dejstvo. Jaz pa upam da pr nas pride pravi kapitalizem kjer se delo ceni in spoštuje,brez monopolistov,in seveda precej,precej manj požrešno državo z prepolovljenimi sedajnimi davki.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Še enkrat, kaj boš z ljudmi, ki hočejo ven iz države, ali pa nočejo delati?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

kamiKaZaA> Ker je to narod, ki ne gleda samo na svojo rit, kot večina Vas

Ej! Posluš, ti napihnjenc mali! Jaz vsak mesec šenkam državi deset jurjev!

In boš ti men govoru, da gledam samo na svojo rit?

Odselu se bom, pa še ostalega 1% ki dela, v božje rovte, vi si boste pa sami rihtal državo, k ste tok sposobni!

Shegevara ::

jype je izjavil:

kamiKaZaA> Prosim ne mešat skandinavskih držav vključno z Islandijo, ker imajo najbolj porihtan sistem.

Kateri sistem pa je to, natanko?


Ni se problema it bogate države, če imaš pa resurse in pa izobražene ljudi. Situacijo z reveži po puščavah se da izboljšati sicer in je to treba podpirati, ampak izboljša se pa le do neke meje. Pričakovati idilo tako v Sahari kot v Nemčiji je pa malo utopično, čeprav bi bilo tako zelo lepo.

jype ::

Shegevara> Pričakovati idilo tako v Sahari kot v Nemčiji je pa malo utopično, čeprav bi bilo tako zelo lepo.

Ne, ni utopično, samo veliko dela in denarja potrebuješ, da ljudi tam ustrezno izobraziš - da bodo znali saharski pesek prodajat, ne pa da ga, kot zdaj, uvažajo.

WarpedGone ::

kamikaza:
VSI BI DELALI.

Zakaj? Kako bi kogarkoli prisilil/motiviral, da bi delal to kar je treba delat?
"Vsi bi delali" so prazne marnje. Zakaj bi vsi delali? Kaj bi jih gnalo v to, da bi delali? S čim bi GARANTIRAL, da bi delali DOVOLJ oz. vsaj tolk kot je potreb?

U bistvu tisti ki zahtevajo bogsive kakšen pravični sistem so osebe ki nočejo delat

Genau so.
Fouš lenuhi, ki bi meli tut mercedesa, sam delal pa nebi zanj.
Ker so še nesposobni povrh...

Js zahtevam - blond device za vse! Vsako jutro druga!
Zbogom in hvala za vse ribe

Jinto ::

Jaz sem pri 15 letih delal teste na CIPS organizaciji in tudi drugi so lahko, kjer ti je program skozi vrsto vprašanj postavil najprimernejšo službo. Jaz mislim, da večina njastnikov še neve kaj bi delali in bi potem računalniški sistem določil. In še to. Ko sem mislil, da vsak dela od 20 - 55 leta, nisem mislil, da dela isto delo, ampak bi v svojem življenju opravljal vsaj 3-6 del, razen tistih, ki bi se izšolali in speciaalizirali v svoji stroki - zdravnik - fizik - farmacevt,.. - ti bi delali en poklic do penzije. Vsi ostali - manj šolan kader, pa bi opravljal razna ostala dela.


Kako produktivni misliš, da bi bili ljudje, katerim država vsili neko delo?
Kako produktiven bo kot zdravnik nekdo, ki je celo življenje hotel bit programer, imel vizijo in željo uspet kot programer?
Bo nekdo žrtvoval svoje želje, svoj smisel življenja, zaradi tega, ker mu bo nek test, nek košček papirja rekel, da bo moral bit zdravnik?

Valvoline ::

Poldi112 je izjavil:

Še enkrat, kaj boš z ljudmi, ki hočejo ven iz države, ali pa nočejo delati?

Če mene sprašuješ ti takole povem,sem 100% prepričan da k boš brez kruha ma mizi se boš vsakega dela poprejel sam da ne boš lačen. Garantiram. Tist k noče delat naj crkne.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7 miljardna zemeljska populacija, predvideno 31. oktober 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111590 (10426) energetik
»

NASA dala zeleno luč misiji MAVEN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5215798 (14283) Jst
»

OLPC XO-3 bo tablični računalnik

Oddelek: Novice / Ostale najave
383556 (2864) Icematxyz
»

Umrl nobelovec dr. Norman Ernest Borlaug (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
636811 (5507) Thomas
»

Sodobna prehrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
718508 (6964) Matev

Več podobnih tem