» »

7 miljardna zemeljska populacija, predvideno 31. oktober 2011

7 miljardna zemeljska populacija, predvideno 31. oktober 2011

«
1
2

BALAST ::

The world's population is set to reach seven billion, with the United Nations Population Fund predicting that the milestone will be hit on October 31, 2011.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

opeter ::

Zdaj bodo meli izgovor za novo vojno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kuglvinkl ::

In kolk od tega jih živi na urbanih področjih? 45%?

opeter ::

Po mojem kar polovica.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

Vse najboljše!!!

p.s.: saj to je bil namen topica, ane? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

A tisti otrok, ki se bo rodil pod to srečno številko, bo deležen kakšne "nagrade" razen lakote?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Good Guy ::

IMO jih je tok že
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nUUb ::

Saj nevejo kdo točno bo 7 miljardni človek...mislim da jih še ne taggajo pri rojstvu.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

letmein ::

Nevem kdo bo vse to nahranil,da o porabi resursov, dvigu morske gladine in ostalih problemih, ki jih večja populacija prinese ne govorimo.

Mipe ::

Pa tudi hrane je dovolj za vse, le velik del hrane raje namenijo za goriva in živino. Itak bi se pokvarila, preden bi prišla do lačnih.

kuglvinkl ::

Tale tema bi lahko bila zelo zanivmiva. Je pa to povsem odvisno od sodelujočih.

Mipe ::

Ja, res bom moral malo bolj brzdati svoj sarkastični ton.

Kakorkoli že, na World population @ Wikipedia je videti, da naj bi presegli magično mejo 7 milijard šele naslednje leto. Očitno je rast malenkost višja. Mislim, da se za to imamo zahvaliti Indiji in Kitajski, ki se zadnje čase gospodarsko lepo razvijata.

kuglvinkl ::

Meni je proizvodnja hrane, ki jo zavržemo (to je verjetno najceneje) s tem pa ne pride do lačnih ust, zelo zanimiv fenomen. S tem se ohranja družbena neenakost, da je to v interesu sitim je pa tudi jasno.

Tko da mi je javkanje tistih, ki na to opozarjajo, precej mim. Dvomim, da se da karkoli narediti s tem. Po moje bi se dalo lažje za nižjo ceno nafte zmenti.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Problem hrane je v pokvarljivosti. Stane, da sploh pride do lačnih, ti pa si seveda ne morejo privoščiti posledično visoke cene hrane. Rešitev je v samooskrbi, vendar je kmetijstvo v kriznih regijah naravnost katastrofalno.

Npr. v Afriki so kar naprej neke vojne, visoka stopnja nasilja in zelo nizka stopnja motivacije za delo. Kmetovati ne znajo ali nočejo, lažje je drugim vzeti hrano ali pa čakati, da pride s padali. To lepo opiše svetovni popotnik Zvone Šeruga, ta hip je na motorju v Afriki.

galu ::

Kaj pa si ti predstavljaš pod zavrženo hrano iz proizvodnje?
Hrana ki ni zadostovala Qual. standardom tovarne, gospodinjski ostanki, pretečen rok..?

Problem hrane je v pokvarljivosti. Stane, da sploh pride do lačnih, ti pa si seveda ne morejo privoščiti posledično visoke cene hrane. Rešitev je v samooskrbi, vendar je kmetijstvo v kriznih regijah naravnost katastrofalno.


Agreed.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Gavran ::

Mipe je izjavil:

Problem hrane je v pokvarljivosti. Stane, da sploh pride do lačnih, ti pa si seveda ne morejo privoščiti posledično visoke cene hrane. Rešitev je v samooskrbi, vendar je kmetijstvo v kriznih regijah naravnost katastrofalno.

Npr. v Afriki so kar naprej neke vojne, visoka stopnja nasilja in zelo nizka stopnja motivacije za delo. Kmetovati ne znajo ali nočejo, lažje je drugim vzeti hrano ali pa čakati, da pride s padali. To lepo opiše svetovni popotnik Zvone Šeruga, ta hip je na motorju v Afriki.


Tole enostavno ni res - pšenico, koruzo in ostala žita lahko na suhem skladiščiš nekaj let, celo jagode znajo pripeljati iz Nove zelandije v Evropo preden bi se pokvarile. Ravno pošiljanje hrane s padali je krivo da se lokalno hrana ne prideluje - le kateri idiot se bo trudil in prideloval hrano, če pa je je zastonj s padali recimo dovolj??? Pravilen način pomoči bi bil da domačine na območjih lakote naučimo (prisilimo) v lastno pridelavo hrane, recimo tako da eno ali dve leti dobivajo kot pomoč semena, orodje in gnojila in to samo tisti ki delajo, ostali pa naj pocrkajo (izjema - tisti, ki ne morejo delati). Tako bi v nekaj letih prišli do samooskrbe.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

onitam ::

Ali se bodo malo postreljali ali bodo ''glavni'' si kaj drugega domislili.

Zdaj pa k resni težavi. Očitno je, da je na svetu PREVEČ ljudi in jih še bo veliko PREVEČ.
Na svetu je trenutno 15% ljudi lačnih po FAO (torej okrog 1 miljarde) in ostali (6 miljard). Število ljudi, ki imajo pogoje za življenje (6 miljard), se bo zelo kmalu povečevalo oziroma celo lahko znižalo. Do leta, kot predvidevajo, da bo prebivalstvo naraslo na 15 miljard, bo torej 8 miljard ali 50-60% lačnih ljudi na svetu.
bleh

IceIceBaby ::

Tole s stran metanjem hrane je že na lokalnem nivoju problem. Iz merkatorjev in sparov vsak dan nosijo kupe hrane, ki sicer ni pokvarjena, ni pa več primerna za prodajo. Hrane seveda ne razdelijo med tiste, ki bi jo bili pripravljeni vzeti ampak gre v smeti.

Ni mi jasno zakaj tega nebi bilo možno nekako zakonsko urediti.

Kar se pa raznih 3rd world predelov tiče pa mislim, da je problem predvsem izobrazba. Nek daljni sorodnik je bil nekaj let nazaj misionar (RKC) v Bangladešu. Ker je bila izbira hrane zelo skopa si je pred hiško prekopal en kos zemlje in posadil nekaj začimb ter zelenjave. Pravil je, da so ga domačini gledali, kot bi padel z lune. Tudi, ko jim je razložil, da jim lahko priskrbi semena in jih nauči kdaj se kakšna stvar prideluje ni bilo zanimanja.

Bellatrix ::

Zemljani smo za stopnjo razvoja na kateri smo preprosto nepripravljeni. Ne tehnološko, temveč mentalno, politično in duševno.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Bellatrix je izjavil:

Zemljani smo za stopnjo razvoja na kateri smo preprosto nepripravljeni. Ne tehnološko, temveč mentalno, politično in duševno.

Kaj to pomeni?

Ali si spet en tistih - ubijmo vse ljudi, da ne bo "mati narava" trpela ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bellatrix ::

Zheegec je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Zemljani smo za stopnjo razvoja na kateri smo preprosto nepripravljeni. Ne tehnološko, temveč mentalno, politično in duševno.

Kaj to pomeni?

Ali si spet en tistih - ubijmo vse ljudi, da ne bo "mati narava" trpela ?


Absolutno sem proti ubijanju ljudi...nikakor pa ne bi ljudi ubil zato da bi mati narava ne trpela, navsezadnje tudi ljudje smo del "matere narave".
Kaj to pomeni verjetno vidiš sam. Preprosto nismo dovolj pripravljeni, na način ki sem ga že prej omenil, da bi bili sposobni upravljat z vso tehnologijo in napredkom ki smo ga deležni v miroljubne namene in za dobrobit vseh nas.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

_Enterprise_ ::

onitam je izjavil:

Ali se bodo malo postreljali ali bodo ''glavni'' si kaj drugega domislili.

Zdaj pa k resni težavi. Očitno je, da je na svetu PREVEČ ljudi in jih še bo veliko PREVEČ.
Na svetu je trenutno 15% ljudi lačnih po FAO (torej okrog 1 miljarde) in ostali (6 miljard). Število ljudi, ki imajo pogoje za življenje (6 miljard), se bo zelo kmalu povečevalo oziroma celo lahko znižalo. Do leta, kot predvidevajo, da bo prebivalstvo naraslo na 15 miljard, bo torej 8 miljard ali 50-60% lačnih ljudi na svetu.
velikost populacije se lepo sama regulira. povprečen življenjski standard še naprej počasi, a vztrajno raste, temu sledi več prebivalstva. tvoje predikcije so pa tudi sfaljene - medtem ko se prebivalstvo veča, se število podhranjenih manjša. nevem kako si predstavljaš da lahko stradajoča populacija naraste za celo milijardo

;-) ::

Torej je vse problem le v tistih v Afriki, ki so lačni. Mati narava deluje na principu da najmočnejši, najiznajdljiveši pač preživijo, zakaj rušimo to ravnovesje z metanjem hrane iz helikopterjev itd. Naj pač tisti ki so tam lačni umrejo od lakote in se nebojo mogli plodit naprej, tako pa samo vspodbujamo nekontrolirano ploditev vrst, ki se same nemorejo oskrbovat in preživet. Jaz sem zato da naredimo kaj zase in nehamo skrbeti za tiste kateri nam tega nemorejo vračati.

Naj me kdo razsvetli, zakaj ku*** bi se mi ukvarjali z tistimi po svetu, ki niso tega vredni ?

galu ::

;-) je izjavil:

Naj me kdo razsvetli, zakaj ku*** bi se mi ukvarjali z tistimi po svetu, ki niso tega vredni ?


Vredni niso zaradi takih kot si ti, ki podpirajo socialno neenakost. Če boš to nadaljeval se to nikoli ne bo spremenilo in bo problem edino večji. Če pa boš njemu pomagal, pa ti bo v prihodnosti to celo lahko vrnil.
Tako to gre.

tsh2 ::

če bi bilo protizakonito metanje hrane stran ne bi imel nič proti. sicer sem načeloma proti kaznim in za svobodo posameznika ta kazen je pa tako zdravorazumska da se nima noben kaj pritoževati.

pa fižol, žita, koruza se ne pokvarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Manu ::

Glede lakote je bilo z moje strani že kar nekaj napisanega.

Pokvarljivost hrane in njena distribucija ni nek problem. Problem je v ceni hrane.

Mali kmetje se komot sami preživijo (s tem nimajo nikakršnega problema) in hranijo tudi tiste v mestih. Problem je v tem, ker se jim krade zemlja, ki se jo potem uporablja za biogoriva, za hrano milijardo debeluhom na zahodu, za rezano cvetje, za pašnike ogromne količino goveda (zahodnjaki jemo preveč mesa - to je znan javno-zdravstveni problem).

Podatki so jasni: imamo milijardo ljudi s prekomerno telesno težo in zdaj velja, da imamo 800 milijonov podhranjenih ljudi. Torej pridelamo dovolj kalorij za 7 milijard zemljanov.

Po ocenah FAO imamo na zemlji kapacitete za pridelavo dovolj kalorij za 12 milijard ljudi.

Problem lakote je v neetični ekonomski politiki, špekulacijah s cenami hrane, uporaba zemlje za druge namene za zahod (ogromne količine mesa, biogoriva, rezano cvetje itd...).

Nimamo premalo hrane. Distribucija ni velik problem. Problem je v ustvarjanju ekonomske neenakosti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Kaj pa je rezano cvetje?

kuglvinkl ::

To s krajo zemlje se ne strinjam. Podeželja ponekod enostavno ni več, ker so se preselili v mesta. Doma - na podeželju namreč ne morejo živeti.

_Enterprise_ ::

;-) je izjavil:

Torej je vse problem le v tistih v Afriki, ki so lačni. Mati narava deluje na principu da najmočnejši, najiznajdljiveši pač preživijo, zakaj rušimo to ravnovesje z metanjem hrane iz helikopterjev itd. Naj pač tisti ki so tam lačni umrejo od lakote in se nebojo mogli plodit naprej, tako pa samo vspodbujamo nekontrolirano ploditev vrst, ki se same nemorejo oskrbovat in preživet. Jaz sem zato da naredimo kaj zase in nehamo skrbeti za tiste kateri nam tega nemorejo vračati.

Naj me kdo razsvetli, zakaj ku*** bi se mi ukvarjali z tistimi po svetu, ki niso tega vredni ?
rušimo ravnovesje? a lahko še kaj bolj glupega napišeš? če imaš na eni strani sveta ljudi, ki v povprečju zaslužijo 2000 dolarjev mesečno, na drugem koncu pa bi desetina tega denarja človeku omogočila preskrbo s hrano za celo leto, pol je to kej drugega kot rušenje ravnovesja, ampak kvečjem vspostavljanje. sploh pa ni iz tvoje riti noben nobenga denarja potegnu, ki bi šel v afriko za lačne, ampak so ga namenili ljudje ki lahko in to hočejo

kunigunda ::

Gavran je izjavil:

Mipe je izjavil:

Problem hrane je v pokvarljivosti. Stane, da sploh pride do lačnih, ti pa si seveda ne morejo privoščiti posledično visoke cene hrane. Rešitev je v samooskrbi, vendar je kmetijstvo v kriznih regijah naravnost katastrofalno.

Npr. v Afriki so kar naprej neke vojne, visoka stopnja nasilja in zelo nizka stopnja motivacije za delo. Kmetovati ne znajo ali nočejo, lažje je drugim vzeti hrano ali pa čakati, da pride s padali. To lepo opiše svetovni popotnik Zvone Šeruga, ta hip je na motorju v Afriki.


Tole enostavno ni res - pšenico, koruzo in ostala žita lahko na suhem skladiščiš nekaj let, celo jagode znajo pripeljati iz Nove zelandije v Evropo preden bi se pokvarile. Ravno pošiljanje hrane s padali je krivo da se lokalno hrana ne prideluje - le kateri idiot se bo trudil in prideloval hrano, če pa je je zastonj s padali recimo dovolj??? Pravilen način pomoči bi bil da domačine na območjih lakote naučimo (prisilimo) v lastno pridelavo hrane, recimo tako da eno ali dve leti dobivajo kot pomoč semena, orodje in gnojila in to samo tisti ki delajo, ostali pa naj pocrkajo (izjema - tisti, ki ne morejo delati). Tako bi v nekaj letih prišli do samooskrbe.


Delno je res, vzami pa tudi v ozir, da delati na polju pri 45 stopinj ni isto kot iti v sloveniji na svoj vrticek. Sicer npr v Indiji resujejo
tako da vecinoma delajo ob 2h zjutraj pa do 7h koncajo, je pa tezko komentirat (vsaj jaz ker v centralni Afriki se nism bil).

Kar me pa moti vsaj v Sloveniji pa je, da veliki trgovci hrano ki bi se komot se lahko uporabila raje unicijo saj je stroskovno ceneje kot pa jo
dati karitasu in rdecemu krizu. Vem za primer, ko je sofer Tusovih trgovin na svojo pest namesto na unicenje hrano daju frendu na RK, in ko so to ugotovili
v Engrotusu so ga hotli odpustiti. Je sicer Rdeci kriz posredoval (verjetno grozil z mediji), tko da do tega sicer ni prislo ampak....
Podobno kot z oblekami, npr. Zara trgovina.

IceIceBaby ::

če bi bilo protizakonito metanje hrane stran ne bi imel nič proti. sicer sem načeloma proti kaznim in za svobodo posameznika ta kazen je pa tako zdravorazumska da se nima noben kaj pritoževati.


Točno to. Sem za čim manjšo stopnjo regulacije s strani države. Ampak glede na poplavo res kretenskih in nepotrebnih zakonov, ki so v veljavi podpiram zakonsko ureditev uničevanja hrane.

kunigunda ::

Pa se to, problem visoke populacije je ze od pred WWII znan, razni hoaxi tudi opisujejo nacrtno krcenje prebivalstva (no tudi javno so ze dajali izjave mnogi "leaderji" da bi bilo idealno ce bi spravili na 10% populacije. Sicer kjer je dim je tudi ogenj, je pa iz realnosti vidno, da je svetu malo mar za tretji svet in jih bojo lepo pustili da se med seboj pobijejo z vojnami, al sestradajo, al jih bodo pa bolezni pokoncale (so pa fajne testne bele miske za farmacevtsko dejavnost :P)

onitam ::

_Enterprise_ je izjavil:

velikost populacije se lepo sama regulira. povprečen življenjski standard še naprej počasi, a vztrajno raste, temu sledi več prebivalstva. tvoje predikcije so pa tudi sfaljene - medtem ko se prebivalstvo veča, se število podhranjenih manjša. nevem kako si predstavljaš da lahko stradajoča populacija naraste za celo milijardo


V enem stavku imaš 3 si nasprotujoče stvari.
Kako si predstavljaš, da se prebivalstvo regulira; hkrati pa povečuje in se število podhranjenih manjša??
Ja, rušimo vsa pravila mati narave, za neke ''enake pravice'' po vsem svetu in enake pogoje življenje. Zakaj bi skrbeli za tiste, za katere vemo, da bodo bolj v škodo, kot pa v korist? Naj se vsak znajde po svoje po pravilih narave in bo se avtomatsko število populacije spustilo na primerno raven.
Vsi polovični poskusi so obsojeni na še hujše posledice stradajoče populacije; standard življenja se zviša; več otrok preživi; prevelika populacija; še večja lakota...
Celo miljardo ljudi pa dvignit nemoreš dan/noč na svetovni standard.
Glede ''dobrodelnih'' organizacij in cerkva se nebom prepiral, ker je itak očitno, da nihče ne bo delal v svojo škodo po zdravi pameti, če ne za denar, pa potem pa samosvojo promocijo. Misionarji pa itak vsiljujejo svojo vero tam nič vedejočim afričanom, kar pa spet ni regularno.

Pa še eno vprašanje. Bi ti dal sosedu petstotaka, če bi mel manjšo plačo, iz solidarnosti? Ne bi, zdaj si pa to predstavljaj v SVETOVEM merilu.
bleh

onitam ::

Manu je izjavil:

Glede lakote je bilo z moje strani že kar nekaj napisanega.

Pokvarljivost hrane in njena distribucija ni nek problem. Problem je v ceni hrane.

Mali kmetje se komot sami preživijo (s tem nimajo nikakršnega problema) in hranijo tudi tiste v mestih. Problem je v tem, ker se jim krade zemlja, ki se jo potem uporablja za biogoriva, za hrano milijardo debeluhom na zahodu, za rezano cvetje, za pašnike ogromne količino goveda (zahodnjaki jemo preveč mesa - to je znan javno-zdravstveni problem).

Podatki so jasni: imamo milijardo ljudi s prekomerno telesno težo in zdaj velja, da imamo 800 milijonov podhranjenih ljudi. Torej pridelamo dovolj kalorij za 7 milijard zemljanov.

Po ocenah FAO imamo na zemlji kapacitete za pridelavo dovolj kalorij za 12 milijard ljudi.

Problem lakote je v neetični ekonomski politiki, špekulacijah s cenami hrane, uporaba zemlje za druge namene za zahod (ogromne količine mesa, biogoriva, rezano cvetje itd...).

Nimamo premalo hrane. Distribucija ni velik problem. Problem je v ustvarjanju ekonomske neenakosti.


Realni pogled: bi kdo dal svojo odvečno hrano lačnim, s strahom, da nima nič ''rezerve''? Enako je z denarjem.

Današnje najrazvitejše civilizacije so se razvijale nekaj tisoč let. Egipčani so bili med prvimi in so si znali v vročinskih razmerah zagotoviti hrano ; pred nekaj tisoč leti. Tako nemoreš v 10, 20 letih narediti iz 1 miljarde populacije enako, za kar so druge potrebovale več tisoč let z veliko manjšim številom.
Pa porblem je infrastruktura. Nemoreš površini, večji od Evrope pa ZDA skupaj ustvariti primerno infrastrukturo z skoraj nič denarja. Imamo težave sami s seboj.
bleh

Bananovec ::

galu je izjavil:

;-) je izjavil:

Naj me kdo razsvetli, zakaj ku*** bi se mi ukvarjali z tistimi po svetu, ki niso tega vredni ?


Vredni niso zaradi takih kot si ti, ki podpirajo socialno neenakost. Če boš to nadaljeval se to nikoli ne bo spremenilo in bo problem edino večji. Če pa boš njemu pomagal, pa ti bo v prihodnosti to celo lahko vrnil.

Socialna enakovrednost bi pomenila samo tvoj konec. Sicer pa je taka enakovrednost samo domišljija. V zgodovini človeštva namreč ni nobenemu uspelo vzpostaviti takega sistema.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Manu ::

kuglvinkl je izjavil:

To s krajo zemlje se ne strinjam. Podeželja ponekod enostavno ni več, ker so se preselili v mesta. Doma - na podeželju namreč ne morejo živeti.


Mnogi mali kmetje so se bili prisiljeni preselili, ker jim je bila zemlja odvzeta. Vse to zaradi "razvoja", ki se ga gre svetovna banka in njej sorodne organizacije.

Treba bo vrnit zemljo malim kmetom. Žal mislim, da se tvoje nestrinjanje ne ujema z realnostjo. Tudi to je en problem zahodnega človeka. Živi v sanjah izobilja in nima pojma kakšna je realnost daleč stran od njega.

http://www.guardian.co.uk/global-develo...


jype je izjavil:

Kaj pa je rezano cvetje?


Cut flowers @ Wikipedia
To je tisto, ki ga lahko tudi pozimi kupiš.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

kuglvinkl ::

Sej ne rečem, da jim ni bila odvzeta, pravim pa da to ni basic rule. Ki je v tem, da s tistim kosom zemlje ne morejo preživet sebe in svoje družbe. In se zato selijo v mesta, natančneje v slume.

+ ne bit pokroviteljski. je čist odveč.

Manu ::

onitam je izjavil:

Realni pogled: bi kdo dal svojo odvečno hrano lačnim, s strahom, da nima nič ''rezerve''? Enako je z denarjem.

Imamo težave sami s seboj.


Saj lačni ne potrebujejo tvojo hrano (ali sploh obstaja nekaj kot "moja hrana"??).

Lačni so lačni zato, ker so izgubili lastnino nad zemljo (kako naj se potem nahranijo?) in ker so prerevni, da bi si hrano privoščili, čeprav jo je dovolj za vse.

Saj sem napisal, da imamo dovolj hrane za vse ljudi in še več. Samo ni pravilno razporejena. Razporejena je glede na debelost denarnice in ne glede na dejanske potrebe po njej.

Debeluhi jo zagotovo ne potrebujejo. Bo bolje za njihovo zdravje. Debeli so pa tudi zato, ker jedo nezdravo hrano, ki jo industrija v želji po dobičku proizvede in ker jo pojedo več, kot jo telo potrebuje.

Res je: imamo težave sami s seboj.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Dragi ::

galu je izjavil:

;-) je izjavil:

Naj me kdo razsvetli, zakaj ku*** bi se mi ukvarjali z tistimi po svetu, ki niso tega vredni ?


Vredni niso zaradi takih kot si ti, ki podpirajo socialno neenakost. Če boš to nadaljeval se to nikoli ne bo spremenilo in bo problem edino večji. Če pa boš njemu pomagal, pa ti bo v prihodnosti to celo lahko vrnil.


Da, v stilu nigerijskih scamov in podobnih, ane?

Se popolnoma strinjam. Pustit jih pri miru in naj pocrkajo. Če imajo interes takrat se jih nauči kako si pridelat hrano, do takrat pa naj evolucija dela svoje.

galu ::

Aha, torej to je rešitev.
Let them die, they don't have a life anyway... Or even better - Let's nuke the fuck out of them, and help the natural selection!

Problem je, da se pomaga malo, če pa že, pa na narobe način. So že predhodnji posterji, da je treba jih naučiti kako zgraditi svoje lastno gospodarstvo in ekonomijo, ne pa čakat na kakema Zahodnjaka, kateri se odločil da bo poslal nekej paketov sendvičov tja.
Tako to gre.

Manu ::

@Kulvingl

OK. Razumem kaj si hotel. Tudi to je res. Namreč ne morejo tekmovat s korporacijami, ki kupujejo zemljo in si lahko privoščijo prodajati hrano poceni, ker so subvencionirani s strani države (beri: davkoplačevalcev).

Primer:

Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

_Enterprise_ ::

onitam je izjavil:

V enem stavku imaš 3 si nasprotujoče stvari.
Kako si predstavljaš, da se prebivalstvo regulira; hkrati pa povečuje in se število podhranjenih manjša??
Ja, rušimo vsa pravila mati narave, za neke ''enake pravice'' po vsem svetu in enake pogoje življenje. Zakaj bi skrbeli za tiste, za katere vemo, da bodo bolj v škodo, kot pa v korist? Naj se vsak znajde po svoje po pravilih narave in bo se avtomatsko število populacije spustilo na primerno raven.
Vsi polovični poskusi so obsojeni na še hujše posledice stradajoče populacije; standard življenja se zviša; več otrok preživi; prevelika populacija; še večja lakota...
Celo miljardo ljudi pa dvignit nemoreš dan/noč na svetovni standard.
Glede ''dobrodelnih'' organizacij in cerkva se nebom prepiral, ker je itak očitno, da nihče ne bo delal v svojo škodo po zdravi pameti, če ne za denar, pa potem pa samosvojo promocijo. Misionarji pa itak vsiljujejo svojo vero tam nič vedejočim afričanom, kar pa spet ni regularno.
populacija se regulira - če je dost hrane, bo v revnih državah precej večji prirastek kot sicer. pa to da se število lačnih zmanjšuje je fakt. ne vem kaj bluziš. ves denar ki gre v dobrodelne namene tud ni namenjen samo kratkoročni oskrbi s hrano. in ja, celo milijardo lahko čez noč dvigneš na svetovni standard. 50% te milijarde bo azijcev in kavkazijcev, ostali bodo iz drugod, povprečje ti da svetovni standard
Pa še eno vprašanje. Bi ti dal sosedu petstotaka, če bi mel manjšo plačo, iz solidarnosti? Ne bi, zdaj si pa to predstavljaj v SVETOVEM merilu.
kaj ima pa to veze? če v zahodnem svetu 3% populacije pridela tok hrane da je velik del te populacije predebel, potem v primeru da ljudje iz zahoda prispevajo sredstva za razvijajoči se svet, to zahodni ekonomiji ne bo naredilo take škode kot bo razvijajočemu svetu naredilo koristi

Dragi ::

galu je izjavil:

Aha, torej to je rešitev.
Let them die, they don't have a life anyway... Or even better - Let's nuke the fuck out of them, and help the natural selection!

Ne, pustiš jih pri miru in naj nadaljujejo svoj tempo življenja. Čez kaki sto let bodo mogoče videli da to nikamor ne vodi in bodo postali interesirani za SAMOrazvoj. Tam se jim pač pomaga.

Jaz si recimo to predstavljam kot pomagati pijancu.
Oba ti in pijanček vesta da njegovo življenje ni kaj prida in ga je treba spremenit. Pa še vedno pijančku ni v interesu, da se ga spremeni. Tudi če ga ti siliš bo še vedno rinil nazaj na stranpota. Pusti se ga pri miru in naj dela kar hoče dokler ne dela v škodo drugih. Ko je pripravljen pač spremenit svoje življenje se mu pa pomaga.

galu je izjavil:


Problem je, da se pomaga malo, če pa že, pa na narobe način. So že predhodnji posterji, da je treba jih naučiti kako zgraditi svoje lastno gospodarstvo in ekonomijo, ne pa čakat na kakema Zahodnjaka, kateri se odločil da bo poslal nekej paketov sendvičov tja.

Problem je da jim NI v interesu. Get it?
Isto kot vsi qurčevi albanci in ciganje pri nas na socialni.
Zakaj bi delali če jim pa ni treba. Saj itak socialna poskrbi za njih. Če je premalo dohodkov pač naštepajo par otrok več in je.

Zalega je zalega. Zakaj bi ti prikrajšal samega sebe za ljudi ki ti za to niso hvaležni in ti ne nameravajo vračati. Japajade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

galu ::

Ne, ti misliš, da so vsi ti 'ogroženi' ljudje enaki - lenuhi, nepridipravi, podn od podna in od njih ne bo nič.
Okej, res je, da je takih kar nekej, ampak definitivno ne vsi. In ni pošteno, da bi tistim ki se hočejo spremeniti (imajo interes) mi to preprečili in rekli: Eh, sej ste vsi isti. Crkni.

Ampak lažje je pač reči da so vsi brezupni in jih pustiti umreti.
Tako to gre.

Dragi ::

Točno tako ja. :)

keworkian ::

galu je izjavil:

Ne, ti misliš, da so vsi ti 'ogroženi' ljudje enaki - lenuhi, nepridipravi, podn od podna in od njih ne bo nič.
Okej, res je, da je takih kar nekej, ampak definitivno ne vsi. In ni pošteno, da bi tistim ki se hočejo spremeniti (imajo interes) mi to preprečili in rekli: Eh, sej ste vsi isti. Crkni.

Ampak lažje je pač reči da so vsi brezupni in jih pustiti umreti.


Pojdi dol in jim razlozi tistim ki imajo interes. Boš takoj dobil sponzorski denar
Obscenities in B-Flat

Zgodovina sprememb…

spamer ::

Mene pa zanima, kdo je v ozadju, ki ima dostop do teh stevil, ter koliko so verodostojne? NWO je zelo mocan, saj je skoraj nemogoce, da ima nekdo dostop do vseh teh informacij, pa vendarle je nekdo v ozadju, ki ocitno premika niti
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

energetik ::

Edina rešitev za nerazvite države bi bila strmoglavljenje režimov s strani skupnosti razvitih držav, vzpostavitev demokratičnega sistema, šolstva in nekaj 10-letno nadzorovanje delovanja le-tega. Da pride nova lokalna generacija, ki bo naprej furala demokracijo in nadaljni razvoj. Problem je samo, kako razvite države prepričati, da s tem ne bi ustanovile svojih kolonij in popolnoma izčrpale naravnih bogastev.

Zdajšnje metanje hrane s padali je pa samo podpiranje nenadzorovanega razmnoževanja. Več dostavljene hrane --> več naraščaja --> še večja lakota in nič napredka.

innerspace ::

Pri tvojem scenariju, sa katerim se naceloma strinjam, je problem v izvozu modela demokracije, kot ga imamo na zahodu. Mnogi so prepricani da gre za neokolonializem ali NWO.

Pojavi se kup problemov, zacensi s tem.. Kdo bo razvoj nadzoroval in kako.
Ce se ozremo po bliznjem vzhodu, vidimo da taki poskusi zaenkrat nimajo pricakovanega ucinka.
Bomo videli kako se bo razvilo dogajanje v S Afriki, but keep in mind the omnipresent religious fundamentalism.

Po drugi strani, pa saj bi tudi pri nas lahko(?) strmoglavili politicni rezim in ga kontrolirano razvili v nekaj drugega. Problem je seveda, kako in v kaj.
Zaenkrat izgledamo kar zadovoljni, imamo paket "sodobna demokracija for dummies".

On topic; ljudi je ze nekaj casa prevec.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Manu ::

Ljudi ni preveč. To sploh ni problem. Problemi za lakoto so drugje. Ravno obratno: čim bolj so revni in čim bolj jih zahod izkorišča tem bolj se množijo.

@energetik
Kaj pa misliš, da so delale razvite države z nerazvitimi zadnjih vsaj 100 let? Vzpostavljanje "demokratičnega režima".

Poglej si tisti zgornji video za primer Haitija.


Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je boljši svet sploh teoretično možen? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11911571 (7382) feryz
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024374 (18933) shadeX
»

Sedem milijard nas je (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
26540067 (33210) CaqKa
»

Egipt v celoti odrezan od interneta (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / NWO
573111374 (98464) Double_J
»

NASA dala zeleno luč misiji MAVEN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5215803 (14288) Jst

Več podobnih tem