» »

Apple prenovil macbooke pro

Apple prenovil macbooke pro

CNet - Ta konec tedna je Apple predstavil prenovljene verzije svojih prenosnikov znamke MacBook Pro, ki imajo malo povišano frekvenco procesorja, večje kapacitete diskov in boljšo grafiko. Cene ostajajo nespremenjene.

Najmanjši 13-palčni MacBook Pro ima po novem procesor z 2,40 GHz (oziroma 100 MHz več kot stari model), medtem ko je disk s 320 GB zrasel na 500 GB. Grafika ostane enaka, cena pa tudi pri 1200 dolarjih. Močnejši 13-palčni model je pridobil 100 MHz do 2,8 GHz in polovico kapacitete diska, ki sedaj znaša 750 GB (prej 500 GB). Cena ostaja 1500 dolarjev.

V naslednjem velikostnem razredu najdemo 15-palčne modele. Šibkejši ima 2,2 GHz-procesor (pred tem 2,0 GHz), sprememba pa je v močnejši grafiki. Odslej v njem najdemo Radeona HD 6750M s 512 MB pomnilnika, medtem ko je imel stari model Radeona HD 6490 s pol manj pomnilnika. Kapaciteta trdega diska ostaja enaka. Cena: 1800 dolarjev. Dražji model ostaja nespremenjen.

Poglejmo še v najmočnejši razred, kjer je zaslon 17-palčni. Tudi tod je procesor pridobil 200 MHz do 2,4 GHz, grafika je odslej Radeon HD 6770M (in ne več Radeon HD 6750M), medtem ko kapaciteta diska ostaja enaka. Cena: 2500 dolarjev.

Navede cene in podatki veljajo za osnovne modele v posameznih razredih, ki pa si jih lahko kupci prilagodijo. Dobijo lahko več pomnilnika, večje diske ali celo SSD-pogone, vse seveda za ustrezna doplačila. To jasno ni prva osvežitev linije MacBook Pro; nazadnje smo ji bili priče februarja. Spremembe so bila takrat bistveno večje, saj ni šlo zgolj za navijanje številk, ampak je Apple dodal nekaj novosti - recimo štirijedrne procesorje, popolno zamenjavo Nvidiinih grafičnih čipov z AMD-jevimi itd. To pot je Apple zgolj namestil močnejše komponente iste vrste.

184 komentarjev

«
1
2 3 4

iceph03n1x ::

LMAO @ cene

sirotka ::

iceph03n1x je izjavil:

LMAO @ cene

Če ti niso, ti niso, pa če bi bli po 500$

driver_x ::

V čem je problem? Pač kupi Asusa ali kaj podobnega.

MrBrdo ::

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.
MrBrdo

M-XXXX ::

MrBrdo je izjavil:

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.

Hmm, ravno zdaj sta 2 frenda kupila laptope. Eden je kupil Appla (13" če imam pravi podatek v glavi za cca 1400€), drugi pa Aluminijastega HP-ja plus SSD (vse skupaj za 1000€), vprašanje komu je žal za kater nakup je pomoje brezveze omenjat, škoda vsakega € več dat za toliko slabše stvari:P

galu ::

MrBrdo je izjavil:

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.


Overrated?:))
Tako to gre.

flood ::

grafika ni tolk slaba...škoda k nimaš iger za igrat :))
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

gruntfürmich ::

zakaj pa samo amd grafe?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sirotka ::

flood je izjavil:

grafika ni tolk slaba...škoda k nimaš iger za igrat :))

Kje pa ti žviš:)?

IceIceBaby ::

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.


Jaz že malo več kot 10 let redno menjavam PCje in Mace :) Enkrat eno drugič drugo, odvisno od razmer.

Hmm, ravno zdaj sta 2 frenda kupila laptope. Eden je kupil Appla (13" če imam pravi podatek v glavi za cca 1400€), drugi pa Aluminijastega HP-ja plus SSD (vse skupaj za 1000€), vprašanje komu je žal za kater nakup je pomoje brezveze omenjat, škoda vsakega € več dat za toliko slabše stvari:P


Se strinjam. Te alu. HPji so za en drek. Tvoj frend bo že vedel za drugič.

No resno. Sem imel Envyja in priliko sem imel stestirati alu. Paviliona. Pavilion je sicer kul. Je glasen, trackpad ne dela, baterija je slaba, ohišje ni na nivoju kljub materialu in podobno. Ampak ok, je vsaj poceni. Envy pa ni dosti boljši od Pavilionov, samo 2x dražji je.

RedDrake ::

@M-XXXX:
Moj 14 mesecev star alu HP EliteBook z vsemi mogocimi opcijami je dozivel naslednje stvari:
- par touch gumbov je crknilo
- delno je razpadel touchpad
- crknil mi je UMTS modem (vgrajen)
- gumijaste nogice so odpadle po cca 4ih mesecih

Dal sem 1,300 EUR za core i5, 160G SSD, and the whole shazaam!
A mislis da sem zadovoljen?
Moj naslednji bo Lenovo, kateri mi zaenkrat ni se noben tako grdo deteriorial v tako kratkem casu. A glej ga zlomka, tudi Lenovo TP-ji imajo cene priblizno take kot macbooki. I wonder why?

_Enterprise_ ::

MrBrdo je izjavil:

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.
haha, cena je dvakrat višja kot pri kakšnem high end asusu s podobnimi komponentami. ampak verjetno imajo maci boljšo plastiko

Invictus ::

č erabiš laptop za delo, daš malo več za zanesljivost in vzdržljivost. Lenovo in Apple se tukaj kar dobro odrežeta. Vsaj po mojih izkušnjah in izkušnjah ljudi s katerimi delam.

Če pa hoćeš mal frajarit z laptopom, pol je pa tud vsako sranje dobro. HP, Dell - podn od podna. Glede na renomirane znamke. Je bolje kupit kak "no-name" firmo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ql000 ::

Da zgodba ni samo v komponentah ljudem, ki niso probali mac-a ne bo nikoli jasna. Od kar sem nabavil svojega MBP 17" ne poslušam nič drugega kot, da imam obgrizen jabuk, da nimam za celega, kak je Lenovo fajn, lej HP-ja maš za 290€,... Lahko samo potrdim trditev od @MrBrdo - Apple dejansko dela vrhunske izdelke in nimam niti ene same negativne izkušnje. MBP uporabljam v poslovnem in privat okolju.

eieieie1 ::

In znova so ljudje, ki še niso kupili Applovih izdelkov najbolj pametni in vejo največ o Applovih izdelkih... What a shocker!!! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

nekikr ::

Če so pa predragi hudiča! Chili Green z boljšimi specsi te pride 3x manj !!!enaenadva. Pa še več megabajtov imajo!!

IceIceBaby ::

haha, cena je dvakrat višja kot pri kakšnem high end asusu s podobnimi komponentami.


Aha, smo videli ko je Asus probal nardit ultrabook :)

ampak verjetno imajo maci boljšo plastiko


Očitno si zelo na tekočem ja. MacBook pro še nikoli ni bil plastičen :)

Apple dejansko dela vrhunske izdelke in nimam niti ene same negativne izkušnje.


No, da še malo na kontra tabor prestopim :)

- 2x iBook, obema crknila optična enota, crknil disk na enem
- eMac, napihnjeni kondenzatorji po slabem letu
- Beli MacBook C2D, razpokalo ohišje, crknil disk (ampak vseeno, najboljši laptop ever)
- MacBook air, luščijo se mi tipke. Dobesedno se mi je oluščila barva.

Tudi v mac svetu ni vse popolno. Ampak tako pač je z masovno proizvedenimi izdelki, zato pa imamo garancijo.

flood ::

edina razlika med npr. asusi in macbooki je ohišje in op.sistem
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

DejaVu ::

Najboljši laptopi so Sony, tak da ne vem zakaj se kregate o tem kak dobri so HPji, ker so za en drek :)

Drugače pa, Asusi največ ponudijo za ceno in mi zaenkrat še noben ni crknil ali delal kakih problemov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DejaVu ()

RockyS ::

ql000 je izjavil:

Da zgodba ni samo v komponentah ljudem, ki niso probali mac-a ne bo nikoli jasna. Od kar sem nabavil svojega MBP 17" ne poslušam nič drugega kot, da imam obgrizen jabuk, da nimam za celega, kak je Lenovo fajn, lej HP-ja maš za 290€,... Lahko samo potrdim trditev od @MrBrdo - Apple dejansko dela vrhunske izdelke in nimam niti ene same negativne izkušnje. MBP uporabljam v poslovnem in privat okolju.


Kaj je tvoje poslovno in privat okolje?

IceIceBaby ::

flood, ne pa ni. Razlika je tudi v ekranih, v tipkovnicah, trackpadih (ki so na večini prenosnikov sramotno slabi, sploh na asusih), baterijah, polnilcih...

lmfao ::

Itak so VAIO laptopi najboljši. Na macih je pa baterija za vikat.

s1m0n ::

Mah niso prenosniki to kar so bili, da zdržijo pa 7-10let. Zdaj veliko stvari odpove v roku 3-4let :)
Drugače pa je pravkar ASUS prišel ven s svojo ZENBOOK linijo ultra tankih, kjer se Apple lahko skrije s svojim AIRov tako po specifikacijah kot po izdelavi in vsem ostalim. Ni pa ne en ne drug slab.

nekikr ::

In kdaj točno, v katerem obdobju, so bili prenosniki taki, da, citiram: "zdržijo pa 7-10let". Najbrž je bilo to še v prazgodovini, ker v novejši dobi tega ne poznamo. Oziroma poznamo točno toliko kot je tega tudi sedaj. Mešaš pralne stroje in prenosnike? Načeloma slaba stvar.
Zenbook: na engadgetu je review. Zelo solidna zadeva, ni pa to Air. Preberi, se še kaj naučiš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Bor H ::

Spomladi sem videl na IJSju še enga HPja iz leta 2000 (P3, Omnibook), ki še zmerej laufa na eni aparaturi (verjetno kot logger ali kaj podobnega).

dmwajtjt ::

jaz pa ta teden kupujem SAMSUNG 7 SERIES - CHRONOS laptop.

brez kompromisov - trenutno najboljša izbira. ponuja vse kar ponujajo drugi prenosniki. vse v enem.

krop ::

Ja Sony že 5to leto poje brez popravil8-) Baterija pa ni glih nešto:|

_Enterprise_ ::

eieieie1 je izjavil:

In znova so ljudje, ki še niso kupili Applovih izdelkov najbolj pametni in vejo največ o Applovih izdelkih... What a shocker!!! ;((
sem mel že precej opravka z eplovimi stvarmi in tud leptopi njihovimi, in tud nisem apple hater, ampak dejstvo je da s cenami njihovih desktopov in notebookov na polno nategujejo folk. to je dejstvo, ki ga ne more odtehtati nobena "kvaliteta izdelave", haha. z macbookom pro dobiš status in ugled med [think different] ljudmi, pa seveda boš z mašino za 2 jurja dobil mal boljšo škatlo kot jo dobiš na 300€ vrednem acerju. mam pa recimo doma v omari še zmerej en prestigiov (ena leva firma) laptop, star 8 let, baterija bila nonstop noter in še zmerej zdrži celo uro, sicer pa laufa win 7 brez večjih problemov

RedDrake ::

In kdaj točno, v katerem obdobju, so bili prenosniki taki, da, citiram: "zdržijo pa 7-10let". Najbrž je bilo to še v prazgodovini, ker v novejši dobi tega ne poznamo. Oziroma poznamo točno toliko kot je tega tudi sedaj.


Lol!
V sluzbi imam 3 prenosnike, iz zacetka 90ih, znamke WinBook, IBM in Compaq. 486 in Pentium MMX generacija.
Vsi delajo kot urca. Na WinBooku je sicer odpovedal disketar, ampak mislim da je to pac za pricakovati. In pazi to! Ta laptop je od leta '95 do leta 2004 fural eno zadevco 24/7 (je bilo ceneje kot naredit custom elektroniko). In to je nek klincev WinBook DX (za katerega pa je recimo support na voljo se danes :D).
I dare you da enga Maca/HP-ja/Lenovota/whateva pustis 24/7 obremenjenega na 70%+ pa da vidimo ce prezivi eno leto ...
Prav tako smo imeli v sluzbi polno skladisce raznih 486/P-MMX/P-II kist, ki so vsi oddelali svojih 8+ let delovanja kot delovne postaje. Vse brezhibno. Danes mas pa sreco ce nic ne crkne v treh letih!

Pac, kolikor placas, toliko dobis. Takrat je masinca stala par tisoc DEM, kot pol avtomobila, danes pac stane 10x manj. Rezultati so pa vidni vsem.

dejanslo ::

@dmwajtjt

kje in za koliko? MBP 13" je odličen nakup, 15" pa se tudi meni zdi pretirano drag. Ta Samsung pa je točno to, kar trenutno iščem..

- Beli MacBook C2D, razpokalo ohišje, crknil disk (ampak vseeno, najboljši laptop ever)


Agreed! Ravnokar čakam Intel SSD, da ga počim not, pa ma da dočaka 7 let življenjske dobe :)
There`s More Than One Way To Do It

dmwajtjt ::

1300€ je samsung 7 series lapotop

15" je v velikosti standardnega 14" tako da je tudi mobilen

ima pa 750 gb disk in zraven še 8 gb SSD - za hitrejše delovanje. torej imaš prednosti obeh :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmwajtjt ()

IceIceBaby ::

Kako je pa z glasnostjo pri tem samsungu? Je ventilator med "pisarniškim" delom vklopljen?

_Enterprise_ ::

RedDrake je izjavil:

Pac, kolikor placas, toliko dobis. Takrat je masinca stala par tisoc DEM, kot pol avtomobila, danes pac stane 10x manj. Rezultati so pa vidni vsem.
to nima res nobene zveze s ceno, a ne. stvari v današnjih računalnikih so pač toliko manjše in bolj komplicirane

zvery1 ::

Večna brezvezna vojna... Če si PC user si pač PC user. Ni treba zej svojo robo hvalit, sosedovo pa kritizirat, kot da smo na tržnici.
Ne vem al se počutite mogoče ogrožene? Vam kdo vsiljuje jabolka v vašo shrambo?

Vam dam moj primer.
AMD X6 1090T, 16GB rama, SSD, GFX550ti, Ubuntu 11.04... mašinca dela da ni da ni, vendar ni to to. Iger mam počas dost, mašina kuri preveč štroma, kljub vodnemu se jo še vseeno sliši in zaseda plac v dnevni, saj je priklopljena na 42" TV. Resno razmišljam o tem, da vse skup prodam in kupim enega mac-minija, za multimedijo bo odličen, tih in dovolj zmogljiv z super OS-om. Lahko bi se šel zajebavat z raznimi ITX zadevami, vendar sem konkretno pušil na zmogljivosti + pozabim lahko OSX.

Za ta denar, enostavno nimam druge zadeve, ki bi se lahko kosala z tem sistemom, na katerem teče OSX.

Če so vam pa prioritete igre, pa normalno da tak sistem ne bo dovolj, kar tudi razumem. Ne razumem pa, kako lahko pljuvate po sitemih, ki so namenjeni za popolnoma drug namen. Apple se ne ukvarja kej dost z igračkarji. Njihovi produkti naj bi olajšali delo ljudem v poslovnem svetu.
In zelo dobro jim uspeva.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

blackbfm ::

Komponente so približno tako kot loto listek..če imaš srečo deluje, če ne pa ne. Da ima apple daljšo življenjsko dobo ne verjamem, čeprav sem ful za apple:D Sami čipi in vse ostalo je narejeno v istih tovarnah kot za noname računalnike.

Kar se tiče pa "statusa" in nevem česa vsega, je pa prav neumno, to samo apple hejterji vidte. Jaz se sicer večkrat norca delam z iphonom, ne da bi resno mislu da sem nekaj več zarad tega ker si ga lastim:)) Res pa da so ohišja naprav, sploh teh novejših generacij daleč pred konkurenco, tak dizajnersko kot po kvaliteti..in mam fetiš da držim take naprave v roki in jih občudujem:D se mi pa res jebe če ga drugi opazijo ali ne, appla kupim zarad sebe

piek ::

No, pa naj vam zaupam en mali recept, kako vas bo notesnik osrecil.

Kupite vedno najbolj profesionalno serijo posameznega ponudnika, pa se to ni zagotovilo za uspeh.

Meni je sicer Toshiba Tegra A8 prezivela namakanje (ja, namakanje z vodo - postala je zrtev nevihte s toco), a se danes dela brez problema - prakticno vsak dan par ur.

Zadnja tri leta in en mesec imam Della XPS. Dela kot puska, se najbolj me preseneca baterija, ki po vsem tem casu se vedno zdrzi 6-7 ur pisarniskega dela. BTW, Dell je bil vceraj prizgan 16,5 ur!

Za naslednjega pa ze vem, da bo Lenovo ThinkPad, pac resen stroj, ob katerem me nihce ne bo zajebaval z ogrizenim jabolkom, temvec me bodo pustili pri miru, saj bodo videli, da gre za resnega cloveka, ki opravlja resno delo.

Je pa res, da so ti prenosniki nadpovprecno visoko tudi v poglavju cene. Kdor ni pripravljen toliko placati, mora sprejeti prenekateri kompromis. One najcenejse serije so pa itak samo igracke za nezahtevne uporabnike.
--- Finish it off if you started it! ---

zvery1 ::

Aja ker imaš Thinkpada si pa resen delavec ki opravlja resno delo in ga je nabolje pustiti pri miru. Mislim da folku dol visi kaj maš ti zaen komp. Bolj jih pomoje zanima če bo od tebe kej padl v osmih urah dela.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

amacar ::

Wow, kar 16,5 ur je bil prižgan... Ne ga fOOkat no!

Ma moj poceni acer (lani 600€) ni bil restartan od marca, pa vse do oktobra, pa je bil skos 24/7, tudi sedaj je še vedno 24/7, baterija skos notri (drži 2-2.5 ure), v enem letu in še malo kar ga imam, dvomim, da je počival 10dni vsega skupaj, pa deluje brezhibno.

blackbfm ::

Ja eni mislijo da je računalnik narjen za max 1 uro dnevno. Pa še potem ga je treba fizično izklopit iz napajanja.

piek ::

Jah, ce kdo noce razumeti, pac ne bo razumel. Nisem presenecen nad odzivom.

In lepo je slisati, da Acer lahko dela 24/7 prakticno celo leto. Porocaj, ce mu bo uspelo doseci 3 leta, ali pa celo 10 let.

Kar pa zadeva Applove prenosnike - so trendovski, a precenjeni. Tehnolosko niso superiorni ostalim, to mogoce lahko recemo samo za ThinkPade, da bodo preziveli konkurenco, se posebej ob velikih obremenitvah.

In, ja, drzi, menim, da Applove prenosnike v 95% uporabljajo samo sminkerji, tistih 5% resnih delavcev pa mi bo to izjavo brzkone lahko oprostilo. =)

Debata o tem, kaj lahko kdo naredi v 8 urah, pa si zasluzi svojo temo na forumu ...
--- Finish it off if you started it! ---

blackbfm ::

Ja očitno je konkurenci velik problem narest stvar trendovsko in to dodatno računat:)

Thinkpad je boljši od konkurence (pustmo ceno in support, itd) izključno zaradi ohišja, kvaliteta komponent je pa na nivoju vsakega povprečnega prenosnika..ravno tako lahko crkne po enem letu ali pa po 10ih. Pri applu je pa isto, samo da izgleda bistveno lepše:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

amacar ::

Po treh letih bo ta i5-ka 430M, ki jo imam notri, zastarela, da o 10 letih sploh ne govorim. Takrat še za brskalnik odpreti skoraj ne bo dovolj ta laptop. Če pa lahko ti en pc uporabljaš 10 let, pa ga ne rabiš za več kot pisarniško delo, za to pa bi bil dober kr "najcenejsi" laptop.

Glede macbookov pa: edini uporaben se mi zdi air, za ostalo rajši kupim klasičen laptop.

SuperVeloce ::

Če hočete vzdržljivost komponent (s tem ni mišljeno ohišje), iščite laptope, katerim osnovne plošče NE izdeluje Foxconn. Največji OEM, pa dela največje sranje. Prava loterija, lahko da naletiš na super primerek, bolj verjetno pa je da se boš tolkel po glavi, ko se lepega dne ne boota več. BTW multimedia laptopi Dell in HP imajo vse od Foxconna... Pravzaprav je težje najti nekoga, ki mu foxconn ne izdeluje ničesar, kot obratno...

Karkoli mi je neslo v računalnikih in ostali elektroniki, je bil proizvajalec Foxconn, če ne štejem napajalnika 8let nazaj in mobile nvidie gt8600... pa še za to nisem čisto prepričan :))

Meizu ::

O madonca, ma so jih nadgradili. Ziher so veliko hitrejši. 1500 dolarjev za 750gb placa na disku? You gotta be kidding me right? :O

zee ::

Pri Macbookih (in ostalih proizvajalcih) je tako, da se VEDNO splaca kupiti konfiguracijo z najmanj RAM-a in trdega diska. Oboje lahko zamenjas z bistveno manj stroski.

Izjema so kaksni Ultrabooki in Applovi Air-i, kjer je vse nalotano na maticno plosco.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

francek1 ::

MrBrdo je izjavil:

Once you go Mac you never go back ;) Cena je pač taka kot je, kvaliteta pa tudi.

Kje si pa to nebulozo pobral? Imel iBooka, zdaj pa furam Lenovo in mi ni niti malo žal. V glavnem, Jabka so v večini precenjena. Pa tudi kakovost pada. Meni se je vsa plastika okoli tipkovnice olupila. So sicer "strokovnjaki" pri Eplu na Viču plastiko zamenjali pod garancijo, ampak potem je bilo pa treba CD s kleščami ven vlečt.. Najprej je bil njihov izgovor, da je to zato, ker imam tudi Windowse gor (ha,ha,ha.ha). No, po tretji reklamaciji so očitno najeli nekoga, ki se je spoznal na stvar in odpravil napako. V glavnem; amaterji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

floyd1 ::

IceIceBaby je izjavil:

Očitno si zelo na tekočem ja. MacBook pro še nikoli ni bil plastičen :)

Bili, bili, le reklo se jim je malo drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

uros_m ::

Oh, kako smo obremenjeni. Isti ti je klinac na čem si. Tisto kar si lahko privoščiš in tisto kar potrebuješ. Reči, da delaš bolje, ker imaš ta ali drugi računalnik je pa kretenizem prve klase. Bolje nikoli, lažje pa morda res. To je pa tudi vse.

xerror ::

Jaz sem par let nazaj šel na apple. Sem imel nek HPjev prenosnik, hudo konfiguracijo za tiste čase, in sem potem pri kolegu sprobal macbook proja in sem hpja prodal in za skoraj isti denar, ki sem ga dobil zanj, kupil macbook proja, sicer s slabšo konfiguracijo, ampak sem veliko bolj zadovoljen. Edino kar sem upgrejdal je bil ram in pa baterijo sem menjal, ker je po 3 letih držala samo še 2 uri. Sedaj razmišljam še o nakupu mac proja. Bolj pomemben kot strojna oprema je tukaj OS, ki je narejen za točno določeno konfiguracijo in zadeva dela brez crashev.
Delam pa v audio produkciji, poleg tega se pa še veliko ukvarjam z grafiko in tukaj se mac bolje obnese, sploh pri audiu, čeprav ga win 7 kar dobro lovi. Kar je bilo pred win 7 je bilo pa katastrofa za audio, vsaj glede na moje izkušnje.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi in cenejši MacBooki Air (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9622315 (17300) hojnikb
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629676 (25625) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127017 (22975) SkipEU
»

iPad Mini prihaja 23. oktobra

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
95324 (4433) skika
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9126995 (24733) JayKay

Več podobnih tem