» »

Firestone zimske gume ?

Firestone zimske gume ?

power12 ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje glede gum. Letos sem kupil rabljen avto kjer sem dobil zraven še zimske gume. Te zimske gume so v odličnem stanju, profila več kot 7 mm. Gre za Firestone winterhawk ( stare so 3 leta oz. piše mi tako 0108, saj zdi se mi da je to letnica ).

Sedaj me zanima kakšne izkušnje imate s temi gumami ali so dobre, oziroma ali so moje gume glede na starost dobre še za par let ?

Za vse odgovore se vam zahvaljujem :)
  • spremenil: power12 ()

D3m ::

Probi par ovinkov pri mokri cesti in poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Samo profil nič ne pomeni. Ga imaš lahko 3cm pa če je guma zanič ti ne pomaga kaj dosti. Razen če voziš offroad kjer bi samo profil vplival na grip. Pa še tam je zaželeno, da ima guma prave lastnosti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Good Guy ::

3 leta stara guma je plastika ne guma.

vrži stran pa kupi magari sava gume.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Blindeye ::

Tako kot sta ti Rejzor in Good Guy rekla, se strinjam. Sam vozim maks 3 leta gume, ki jih kupim nove. Pa jih prav tako zamenjam, kljub dobremu profilu. Razlika v stabilnosti vozila pri vožnji s starimi ali novimi gumami (predvsem na mokri cesti) je več kot očitna.

Pa varno!

MIHAc27 ::

Jaz ti svetujem, da jih sprobaš v dežju. Tam vidiš koliko je guma še vredna. Za po suhem so vse dobre. Zimska pa mora še posebej dobro delovati tudi v snegu in ledu.

power12 ::

Ja zdele mam še letne gor in pred 15 novembrom ne bom dajal gor zimskih razen če bo res za cel tedn sneg napovedan. Dons pada sneg vsi bodo gor dal zimske od jutr naprej bo pa spet 10 stopinj in gume bodo trpele itd...

Zato pa sprašujem ker mi je butasto zimske premontirat na platišča in če ne bodo dobre potem spet dol. Drugače bom imel fotrove gume ki so nove, on bo pa imel moje ker pred njegovimi je imel 7 let stare pa jih ni hotel zamenjati potem sem ga pa jaz pregovoril :)) . In kljub temu da je imel 7 let stare zimske, nikoli ni imel nesreče avto se je držal ceste odlično ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

lebang1 ::

power12 je izjavil:

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje glede gum. Letos sem kupil rabljen avto kjer sem dobil zraven še zimske gume. Te zimske gume so v odličnem stanju, profila več kot 7 mm. Gre za Firestone winterhawk ( stare so 3 leta oz. piše mi tako 0108, saj zdi se mi da je to letnica ).

Sedaj me zanima kakšne izkušnje imate s temi gumami ali so dobre, oziroma ali so moje gume glede na starost dobre še za par let ?

Za vse odgovore se vam zahvaljujem :)


Te gume so bile na testih kar dobro ocenjene.
Sicer bi morale biti za letošnjo zimo še dobre. (gume naj bi zdržale vsaj 4 leta preden se jim spremenijo lastnosti...)
in ja tisto 0108 pomeni da so bile izdelane prvi teden v letu 08.

WarpedGone ::

Teorija pravi, da so še dobre. Kaj pravi praksa, boš pa pogruntal sam. Priporočljivo v kontroliranih razmerah.

In ne, zanič zimska guma ni dobra niti poleti. Če je zanič, je zanič, poleti je samo en mau manj zanič.
Zbogom in hvala za vse ribe

LordTado ::

Če kakega ličarja poznaš ki ma grelno komoro mu nesi naj ti pusti not za par dni na 50 stopinjah in bo speh mehka:)

Buggy ::

pa pri 10 stopinjah ne bos nic uniceval zimske gume...kdo ti je to rekel?

Gray_Warden ::

Pri 10 stopinjah zimske gume prav nič ne trpijo. Niti jih v tem mesecu ne boš uničil saj boš v tem času naredil maksimalno nekaj tisoč kilometrov, kar ni praktično nič.

Jaz zimske gume vozim izključno le 2 leti, potem pa kupim nove. Če vidim da je konec zime profila preveč da bi menjal, pač pustim zimske gume na avtu in jih porabim do konca. Nikakor pa ne mislim bit tak skopuh, da bi 20. oktobra rekel, da gum 3 tedne še ne bom menjal, da se ne skurijo preveč :D


btw....zimske gume se dajo zdaj gor predvsem zato, da dobiš še dobre gume. Čez 1 mesec bodo najboljši modeli že pokupljeni, zaloga najboljših pnevmatik bo skoraj že pošla, ostala bo le še kakšna sava eskimo s3+ in kaj podobnega... tako da ti kar čakaj XD
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ni mi jasno kako lahko v 2 letih skuriš zimske gume (v uporabi od novembra do marca), edino če delaš 500+ km vsak dan.

Gray_Warden ::

Letne pnevmatike povprečno zdržijo do 40.000 km, zimske pa še nekoliko manj zaradi vrtenja v prazno ko je treba avto spraviti čez kak strm, težko prehoden klanec. Tudi če so montirane ketne, vseeno gume prav tako trpijo.

Če pnevmatike skurim v 2 letih to torej pomeni da na leto pozimi naredim 20.000 km. Gume vsako leto zamenjam nekje sredi oktobra in jih imam nekje do aprila. Se ti to zdi tako nepredstaljivo veliko?

Sicer pa, letne pnevmatike imam vsaj 3 sezone, če ne 4. Poleti itak ni neke panike, pač montiraš kvalitetne pnevmatike in imaš mir. Pozimi pa se ne mislim hecat s starimi pnevmatikami ki imajo komaj dovolj profila da so zakonsko še dovoljene.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Staranje zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5410131 (8246) GrimReaper
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23841548 (35267) oemdzi
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724024 (21390) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11332858 (29999) SuperVeloce
»

Gume poleti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212211 (9925) slowie

Več podobnih tem