» »

Gume poleti

Gume poleti

1
2
»

SkIDiver ::

Bridgestone ima deklaracijo 5 let življenske dobe. Po tem času pnevmatika ni več to kar bi morala bit. Tud, ko kupiš nove njihove pnevmatike se ne drži ceste dobro, ker ima zaščitni skladiščni sloj. Po cca 200 do 300km se ta sloj zdrgne dol in potem začne guma delovat tako kot mora.
Sicer pa en komplet gum ne uporabljaš več kot 5 let, če imaš zimske in letne ter jih menjavaš ustrezno ob sezoni. Pri nas komplet pnevmatik za en avto zdrži največ 2 sezone letne in 3 sezone zimske.

Pa šparanje pri gumah ne priporočam. Se vedno najde kaj kvalitetnega in poceni. Guma je velik del varnosti na cesti.

slowie ::

Ok. Konkretni podatki:
Moje zimske gume so stare 5 let, imajo prevoženih okrog 25.000km.
Moje letne gume so stare 6 let, prevoženih dobrih 30.000km.

Konkretno vprašanje: bi bi že zdaj kupili nove letne in jih montirali na avto, ali bi si upali pustiti zimske gor in potem kupili nove zimske?

LP,
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

dzinks63 ::

Če ti finance dopuščajo, je sigurno je ene 5X boljše, če sedaj kupiš in namontiraš nove letne gume na avtomobil, kot pa da se voziš z 5 let starimi že kar obrabljenimi zimskimi gumami še celo poletje in jesen naokrog. Če pa boš vseeno obdržal te stare zimske na kolesih, pa to pomeni, da moraš biti še dodatno bolj previden pri vožnji na cesti (slabše vozne lastnosti v vseh pogledih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

energetik ::

Zdaj nove letne in jeseni nove zimske. Ni druge.

Sicer pa pri naših 2 avtih profil gume zdrži ogromno. Vedno jih moramo menjati zaradi starosti s profilom vsaj 5mm... Letos bodo 5. sezono gor letne Pirelli s 5-6mm profila in 20.000km, drugo leto bo pa treba počas nove...

toxius ::

očitno smo redki "čudaki", ki veliko damo na gume, jaz na primer 2-3 sezone odvozim letne in zimske gume, potem pa redno kupim komplet nove. Pa še vedno pregledam en kup testov katere so boljše, tako sem si letos nabavil Bridgestone Turanza ER300, ki so v teh dimenzijah najbolje ocenjene na tyretest.com in tudi AMZS jih je ocenil za zelo priporočljive... Šparat na gumah se ne splača (to sem se naučil na grd način, ko sem skoraj zletel s ceste -- na srečno me je obrnilo za 180° in sem obstal na cesti)... Gume in dobre bremze so osnova varne vožnje (testirano na poligonu v Avstriji)... Je pa dejstvo, da nakup gum je tudi odvisen od načina vožnje in od tega kaj pričakuješ od gum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

Double_J ::

Sprednje so stare 6 zadnje pa 8let, oboje letne. Čez zimo je bilo fajn za drift.
Dve šivanki...

slowie ::

Strinjam se z vsemi komentarji. Malo sem razmišljal o tem samo zato, ker na leto delam razmeroma malo km (povprečno 10.000), zato je seveda tudi letna poraba in obraba gum nizka. Je pa res, da so gume stare. To je verjetno pri meni glavni razlog za menjavo.
Ima kdo kakšne izkušnje s pnevmatikamo Uniroyal? Kolikor vidim, so bile na testu med najboljšimi, pa še cenovno so zelo ugodne.... (185/65/R14).
Hvala lepa!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

IceIceBaby ::

Ok. Konkretni podatki:
Moje zimske gume so stare 5 let, imajo prevoženih okrog 25.000km.
Moje letne gume so stare 6 let, prevoženih dobrih 30.000km.

Konkretno vprašanje: bi bi že zdaj kupili nove letne in jih montirali na avto, ali bi si upali pustiti zimske gor in potem kupili nove zimske?

LP,


Če boš zdaj zamenjal gume bo 3 leta prepozno.

slowie ::

@kst:
Okej, saj sem napisal, da imate prav. Čeprav ti vendarle malo pretiravaš. Sem pa dojel poanto. :-)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

koyotee ::

Ok. Konkretni podatki:
Moje zimske gume so stare 5 let, imajo prevoženih okrog 25.000km.
Moje letne gume so stare 6 let, prevoženih dobrih 30.000km.


In pol ti men pametuješ, da kako vozim?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

slowie ::

Eh, Koyotee, .... :) Ne moreš preboleti? To tako ali tako nima nobene skupne zveze. Ampak če že provociraš, naj ti povem tole: na leto z tem avtomobilom, ki ga imam trenutno, delam okrog 10.000 km, kar pomeni, da z eno vrsto gum naredimo 5.000 km letno. To je malo. Zato sem razmišljal, da bi zimske gume lahko zdržale še do konca poletja. Res je sicer, da so že stare, vendar ker nisem divjak in vozim zmerno, in ker so gume glede kvalitete v najvišjem razredu (ne, nisem varčeval na gumah, ko sem jih kupoval), pač lahko upravičeno pričakujem, da ne bodo ravno razpadle med vožnjo. Ampak ste me vseeno prepričali. Odločil sem se, da že letos zamenjam letne.
Kar se pa tiče vožnje, kot si ti komentiral: izpit sem naredil marca 1995, kar pomeni, da vozim avtomobile 13 let. Mogoče to v preimerjavi s kom drugim ni veliko, ampak v tem času nisem imel niti ene prometne nesreče, niti ene kazni in niti ene kazenske točke. Pa sam kar nekaj časa delal tudi po 150km na dan (se pravi več kot 30.000 letno). Torej bi lahko rekel, da sem očitno tudi z malce starejšimi gumami še vedno boljši voznik kot ti.... ?
Pa lep pozdrav.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

koyotee ::

Ti si tak oh in sploh voznik, o tem sploh nebomo debatirali. Samo ko pride do krizne situacije, je pomembno kašne gume imaš. Te so edini stik s podlago. S 5let starimi zimskimi gumami bi se vozil poleti, ko greš v ovinek, gre kar po svoje? In če bi bil udeležen v prometni nesreči, bi bilo tvoje vozilo najbrž neizpravno, kriv ali ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

slowie ::

@koyotee:
1. A ti sploh bereš, kaj jaz napišem?
2. A zdaj si se ti name spravil, ker se nisem strinjal, da nisi ti kriv? Zakaj si potem sploh objavil članek, če ne preneseš kritike? In zdaj me misliš loviti po celem forumu, ali kaj?
3. Nehaj že. Saj sem se že zdavnaj strinjal, da imate prav.

Ima kdo kakšne izkušnje z nakupovanjem preko Topolina? Je to pametno? Vsekakor so cene nizke...?
Lp!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba gum ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19432004 (15346) VIP58
»

Različne avtomobilske gume na oseh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311279 (9678) rok_p
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23842010 (35729) oemdzi
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149414 (39213) theBill

Več podobnih tem