» »

Primerjava velikosti zvezd

Primerjava velikosti zvezd

«
1
2

Black Dragon ::



Super predstavitev velikosti planetov v našem osončju in primerjava teh največjimi znanimi zvezdami. Enjoy :)
Time will tell.
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

prox ::

Pa sem mislil, da sem jaz velik :P
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

M-XXXX ::

tsh2 ::

zaradi tega pa jaz verjamem, da obstajajo druga inteligentna bitja v vesolju. so le zelo daleč od nas, tako daleč, da jim zakoni fizike onemogočajo stik z nami.

RejZoR ::

Zanimiv video. Sploh ko gre k večjim nebesnim telesom proti koncu. Si zna kdo predstavljat kako bi bilo, če bi Zemlja bila tako ogromna. Da rabiš več kot tisočletje, da jo samo obkrožiš pri skoraj nadzvočni hitrosti.
Mindfuck indeed.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matev ::

če bi bila zemlja tako ogromna bi bila tudi gravitacija toliko večja
in mi toliko težji

RejZoR ::

Kar bi pomenilo, da verjetno ne bi izgledali kot izgledamo na našem planetu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

določene strukture se pri previsoki gravitaciji/pritisku sploh ne morejo formirati, tako da je škoda razmišljati v to smer...

Black Dragon ::

Life expectancy of Canis Majoris - največja znana zvezda

Wikipedia

The star has been discovered to be very unstable, having thrown off much of its mass into its surrounding nebula. Astronomers, with the help of the Hubble Space Telescope, have predicted that VY Canis Majoris will be blown up, as a hypernova, in the next 100,000 years.[17] Theoretically, a hypernova would cause gamma ray bursts that could damage the contents of the local universe, wiping out any cellular life within a number of light years; however, no hypergiant is located close enough to Earth to pose a threat.


Tako veliki primerki zvezd so vrjetno vsi zelo nestabilni :8)
Time will tell.

Black Dragon ::



Evo za tiste ki se vam videa ne da gledati primerjava sonca in Canis Majoris :D
Time will tell.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

guest #44 ::

The light that burns twice as bright burns half as long - and you have burned so very, very brightly, Roy.

dark_coffee ::

Zakon posnetek 8-) Tale Canis Majoris je res neverjetna in niti v sanjah si ne morem predstavljati take veličine.

Čeprav se lahko vprašamo, če je to res največja zvezda. Kaj če obstaja še "tisoč" neodkritih zvezd, poleg katerih bi Canis Majoris izgledala kot majhna pikica :)

$%&/() ::

dark_coffee je izjavil:


Čeprav se lahko vprašamo, če je to res največja zvezda. Kaj če obstaja še "tisoč" neodkritih zvezd, poleg katerih bi Canis Majoris izgledala kot majhna pikica :)



Kolikor vem, so zvezde iz videa le iz naše galaksije. Seveda bi bilo izjemno neverjetno, da je prav v naši galaksiji največja zvezda.

BALAST ::

Tudi \"naše sonce\" bo enkrat prešlo v rdečo orjakinjo (Wikipedia)

vir: Wikipedia
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

Znamo pa zračunat, kolk velika je še lahko zvezda, preden postane luknja.

IMHO še zanimivejša je malce manjša, a bistveno težja in svetlejša R136a1 @ Wikipedia

BALAST ::

the coolest of a cool class of brown dwarfs


Brown dwarfs are strange celestial objects. They're not stars, they're not planets, yet they exhibit
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

UNIVERZUM ::

Primerjava v posnetku je malce zgrešena- mislim da si je lažje predstavljat zvezdo in njeno velikost glede na naš sončni sistem. Če sem računal pravilno (pozna ura) bi zvezda na mestu našega sonca skoraj dosegala saturn?!?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

;-) ::

Vejo oni k**** kolk je kera tak oddaljena zvezda velka.

energetik ::

Če ti tega ne veš, še ne pomeni, da se tega ne da izračunati in izmeriti.

;-) ::

Potem pa me razsvetli in mi povej kako vejo maso Canis Majoris, če nevejo iz kake snovi je.

Najbolj zanimivo je da na zemlji moremo vsako stvar v roko prijet in na tehtnico dat da vidimo maso, snov itd. na take razdalje pa se lahko vsak kar pogovarja v 3dni

JohanP ::

;-) ima kar point. Za Canis Majoris ni nekega trdnega mnenja, ker preveč detajlov zakriva meglica. Prenekateri so mnenja, da je dejanski radij 600 sončnih polmerov in ne 1800÷2100. Gostota atmosfere od tam naprej naj bi bila manjša od zunanje Zemljine. Razliko naj bi predstavljala korona, ki se nikoli ne šteje v radij zvezde.
Pomojem je radij zvezde, ki bo (v kozmičnem času) vsak čas kolapsirala zelo težko - če ne nemogoče določit.

kunigunda ::

"Prevelika" zvezda bo slej ko prej ratala crna luknja. In ravno v nasi galaksiji nekje na sredini je crna luknja, ki je pribl. miljonkrat
vecja od ostalih crnih lukenj ki so jih nasli, in se premika proti nam nekje s hitrostjo 1000km/s, kar je v bistvu zlo pocasi in ne bommo docakali srecanja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

jest10 ::

in se premika proti nam nekje s hitrostjo 1000km/s


Prosim link za tole neumnost

Senitel ::

;-) je izjavil:

Potem pa me razsvetli in mi povej kako vejo maso Canis Majoris, če nevejo iz kake snovi je.

Najbolj zanimivo je da na zemlji moremo vsako stvar v roko prijet in na tehtnico dat da vidimo maso, snov itd. na take razdalje pa se lahko vsak kar pogovarja v 3dni

Zakaj bi moral vedet iz kake snovi je? Sedaj ravno za Canis Majoris je problem, ker ni v binarnem paru, ampak cel kup ostalih zvezd planetov in podobnih objektov se pa stehta relativno enostavno:
Klik
Pa tolk dobro šolstvo imamo... :8)

krneki ::

Danes sem ravno posnel naše sonce v Ha svetlobi in največja črna pega ima premer kot Zemlja :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Bellatrix ::

krneki je izjavil:

Danes sem ravno posnel naše sonce v Ha svetlobi in največja črna pega ima premer kot Zemlja :)

Super slika.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Mipe ::

Hotel sem pripomniti, da bi mogel biti precej večji od Zemlje, nato sem z MeasureIt-om šel merit... Sonce ima ~120x premera pege (prav, pač nisem natančen), tako da bo približno držalo (Sonce ima sicer 109x Zemljinega premera).

Matev ::

Potem pa me razsvetli in mi povej kako vejo maso Canis Majoris, če nevejo iz kake snovi je.


natačno vedo iz katere snovi je

vodik in produkti iz fuzije vodika
helij in dalje

;-) ::

Zakaj hodijo na luno in mars iskat kaj je gor če natančno vejo kaj je kaj ni?

Mipe ::

Ker je eno teorija, praksa pa drugo. Kako močno bi ti verjel v Boga, če bi enkrat astronavti prinesli kos njegove brade?

;-) ::

Ker nevejo natančno, zato.

Pa tolk dobro šolstvo imamo... :8)

Priznam niti 1 ure v OŠ ali v srednji šoli nismo posvečali vesolju, razen da smo morali naštet naših par planetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kunigunda ::

jest10 je izjavil:

in se premika proti nam nekje s hitrostjo 1000km/s


Prosim link za tole neumnost


Kaj ti je pa neumnega tukaj ? Nimam linka pred cajtom blo na discoveryju.

miranpozar ::

Nekaj sorodnega na tole temo.
Kako bi videli planete sončnega sistema, če bi bili na razdalji naše lune? Če je bil OP video WOW, vas bo ta malce "prestrašil".
http://www.snotr.com/video/8001/Planets...
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

kunigunda ::

Luna je ravno sedaj postala zanimiva, saj so pred nedavnem pogruntali kako dobiti veliko kolicino zastonj energije iz He3, ki ga pri nas v naravi ni.

jest10 ::

kunigunda je izjavil:

jest10 je izjavil:

in se premika proti nam nekje s hitrostjo 1000km/s


Prosim link za tole neumnost


Kaj ti je pa neumnega tukaj ? Nimam linka pred cajtom blo na discoveryju.


Potem pač nisi razumel povedanega.

kunigunda ::

Brez skrbi da sem.

jest10 ::

Potem ti res ne bo težko najti linka, ki bi to potrdil. Že na wiki more biti kaj o tem. Torej?

kunigunda ::

Ne da se mi spodnasati riti pametnim na forumu, ki rabijo da jim vse pod nos prineses. Poglej par sto videov in knjig pa bos en dva tri na tekocem.

jest10 ::

Sem že veliko pregledal in glej ga no, te neumnosti ni nikjer.
Torej kje piše, da se nam črna luknja v jedru naše galaksije približuje z 1000km/s? (pa malo za referenco-naš sončni sistem kroži okoli jedra galaksije z okoli 220km/s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

kunigunda ::

250km/s ce smo natancni, in smo zelo pocasni. Tudi nasa galaksija z 300km/s je pocasna. Za referenco, objekti okoli mnogih zvezd znotraj nase galaksije dosezejo brzine 5000-10000km/s. Ionizirani plin izven horizonta crnih lukenj krozi nekje med 1000-1500km/s, tko da 1000km/s ni neka brzina.

kunigunda ::

Se bom pa potrudil najti, ker se priblizno spomnim kateri dokumentarc je bil

jest10 ::

kunigunda je izjavil:

250km/s ce smo natancni, in smo zelo pocasni. Tudi nasa galaksija z 300km/s je pocasna. Za referenco, objekti okoli mnogih zvezd znotraj nase galaksije dosezejo brzine 5000-10000km/s. Ionizirani plin izven horizonta crnih lukenj krozi nekje med 1000-1500km/s, tko da 1000km/s ni neka brzina.

Če še nisi pogruntal... Ni nesmisel v hitrosti. Nesmisel je, da se nam približuje supermasivna črna luknja iz jedra galaksije. In to 4x hitreje od naše obodne hitrosti>:D

kunigunda ::

Sej pravim nasa hitrost je pocasna. Obodne hitrosti so 10x vecje drugod v galaksiji. Mogoce sm se narobe izrazil, ne gre ven iz centra proti nam,
ampak nas srka s to brzino proti centru crne luknje. Nekje na 1/3 poti do centra srka hitreje, nekje 1500-2000km/s.

Pa ne samo zemlje, cel nas soncni sistem. Zemlja ima pa obodno hitrost nekje pol km/s, razn ce si mislu okoli sonca, to je pa 30km/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

kunigunda ::

Kitajci bi pa lohk ja, sam nekak jih vidm trenutno bolj kako svoje lovke pasejo po ekonomiji na zemlji, po moje jim je to prioriteta :P

Da ne zaidemo prevec s teme, se en video o razdaljah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

jest10 ::

Sej pravim nasa hitrost je pocasna. Obodne hitrosti so 10x vecje drugod v galaksiji.

Ni res!
Mogoce sm se narobe izrazil, ne gre ven iz centra proti nam,
ampak nas srka s to brzino proti centru crne luknje.

Ni res!

Zdej pa dosti kotaljenja buč. Link do teh neumnosti

kunigunda ::

humea 4400km/s
s2 5000km/s
...

pa se kliki na PRVI strani google zadetkov

http://www.eso.org/public/news/eso0226/
S2 %28star%29 @ Wikipedia
http://www.cosmic-construction.com/Enge...

To je zadnji post za spodnasanje lenobe. Si na "ignore"

jest10 ::

kunigunda je izjavil:

humea 4400km/s
s2 5000km/s
...

pa se kliki na PRVI strani google zadetkov

http://www.eso.org/public/news/eso0226/
S2 %28star%29 @ Wikipedia
http://www.cosmic-construction.com/Enge...

To je zadnji post za spodnasanje lenobe. Si na "ignore"

Probaj ločiti obodno hitrost v galaksiji in obodno hitrost okoli xy objekta. Bo šlo?

In še vedno nestrpno čakam na link do novice o masivni črni luknji, ki se nam bliža z 1000km/s.
Ozeroma novice, da padamo proti galaktičnemu jedru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Mipe ::

1000km/s? U, fino, posrkala nas bo le v nekaj milijardah let.

kunigunda ::

Ce bi dobro precital bi videl da sm ti dal link. Tud tok nisi da bi si pogledal. Pa to sploh ni novica, ce bi bil na tekocem.
Kdo pa je govoril okoli obodnih hitrosti. Govorim o hitrosti glede na referencni okvir, bodisi galaksije al pa drugih zvezd. Osnovna relativnostna teorija. Ce bi jo poznal bi vedel, da si z vprasanjem obakrat isto povedal in ni razlik.

@Mipe, ja ne bomo docakali tega smo predalec :) Ocitno se je Jest ustrasu ker je hitrost tok "grozna" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

jest10 ::

kunigunda je izjavil:

Ce bi dobro precital bi videl da sm ti dal link. Tud tok nisi da bi si pogledal. Pa to sploh ni novica, ce bi bil na tekocem.
Kdo pa je govoril okoli obodnih hitrosti. Govorim o hitrosti glede na referencni okvir, bodisi galaksije al pa drugih zvezd. Osnovna relativnostna teorija. Ce bi jo poznal bi vedel, da si z vprasanjem obakrat isto povedal in ni razlik.

@Mipe, ja ne bomo docakali tega smo predalec :) Ocitno se je Jest ustrasu ker je hitrost tok "grozna" :)

tole da je zate verodostojen link??? Kakšna neumnost.
Me pa zanima, kje je potem naše osončje nastalo, če tako hitro pada proti središču galaksije>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25950304 (41458) jype
»

potovanje po vesolju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5913004 (11487) Okapi
»

Najsvetlejša supernova do sedaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16716000 (10673) destroyer2k

Več podobnih tem