» »

plazma - slika ni do robov in zapečenje

plazma - slika ni do robov in zapečenje

lakkon ::

pozdravljeni,

ko povežem računalnik s plazmo TV prek HDMI, mi med gledanjem filmov vseh formatov pri samodejnem view ne pokaže slike do levega in desnega roba zaslona. Pri full screen opciji pa imam možnost le 4:3.

zakaj mi ne zapolni ekrana pri samodejnem? se mi zdi namreč, da mi še nedolgo tega je. V tem času pa na računalniku nisem spreminjal nastavitev…

nočem gledati raztegnjene slike čez cel ekran pri full screen. Sej sem tole popravil, da sem pustil full screen 4:3 na tv in dal v VLC playerju: slika – razmerje velikosti 16:9 oz. 16:10 in je bilo ok, čez cel ekran. Edino takrat. Je pa bila slika kar dosti slabša kot če bi bilo zgolj samodejno na plazmi…

sej mi zgolj nekoliko manjša slika ni problematična. Problem vidim drugje:
je nevarno za samo plazmo, da se 'zapeče' slika, če ni slika do roba zaslona povsod, tudi zgoraj in spodaj?

V navodilih priloženih k plazmi imam namreč navedeno: nikoli ne dopustite, da bi bila na zaslonu dalj časa prikazana enaka zamrznjena slika (npr. teletext), saj se lahko zgodi, da bo slika ostala na ekranu za vedno… in še: ne pustite dolgo časa 4:3 slike ali računalniške slike, ker lahko pride do pojava 'podvojene' slike, slike, ki se trajno vtisne v zaslon.

Torej: je nevarnost, če slika pri filmih ni do roba ali ne? govorim o cca 1 cm zgoraj spodaj in 1,5-2cm levo desno…

Včasih pa znam zaspati med gledanjem filmov: najbolje da nastavim izklop TV po končani 'aktivnosti' ali kaj drugega?

Ko gledam zgolj TV programe, mi slika je do roba praktično vedno, le pri nekih filmih, ki so predvajani v formatih npr 2,21:1 temu ni tako.

če le ne zaspim, gledam največ 4 ure dnevno filme.

pa še tole, na desni strani se mi pojavi 1 cm pas črnine na ekranu, a tudi zgine po določenem času...

Hvala za pomoč.

Nikonja ::

model tv-a, računalnik, katera grafična...... vsaj eno od tih informacij bi lahko dal madonca ali naj začnemo misli brati ?

lakkon ::

tv je panasonic plazma tx p42x20e hd ready
prenosnik je HP 4710s 17'' zaslon
grafična je ATI radeon HD 4330. ni integrirana.

lakkon ::

če povežem wd tv live player, v katerega dam usb ključek, prek HDMI s plazmo, imam sliko filmov prav do roba. ko gledam samo digitalno televizijo (dvb-t) je tudi ok.

ob povezavi računalnika prek HDMI s plazmo: nezapolnjen zaslon pri filmih cca 1 cm zgoraj-spodaj ter 1,5 cm levo-desno.

v bistvu me prioritetno zanima, kar sem že napisal v uvodu, če je kakršnakoli nevarnost za samo plazmo, če slika ni do roba?

neodvisno od odgovora na prejšnje vprašanje: kje se naj poigram z nastavitvami (grafična, plazma), da dobim sliko do roba?

hvala.

lithos ::

Ne vem kako bi ti odgovoril na vse, ampak imam podobno plazmo Panasonic-TX-P42U20E in imam nastavljeno da se po 2 urah neaktivnega delovanja (ne spreminjaš glasnosti, kanalov...) ugasne samodejno. Tako vsaj mislim da preprečim da bi se slika vtisnila.

Glede računalnika na TV (hdmi) pa je po moje problem v nastavitvi grafične externi monitor (ponavadi imaš možnost nastavit ločljivost/format na prenosniku in zunanjem ekranu različno) tako da poskusi spremenit npr. namesto 'kloniranja' slike ekrana na prenosniku na Extended (razširjen) zaslon ali pa preklopi sliko samo na zunanji ekran ko imaš priključen na TV HDMI, takrat bi mogoče lahko sliko prilagodil TVju neodvisno od prenosnika.

gendale ::

poskusi poiskat nastavitev 1:1 pixel mapping (al pa exact scan)
pa v gonilnikih od grafične nastavi overscan na 0%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961176807 (401178) antonija
»

Panasonic plazma

Oddelek: Zvok in slika
365630 (4661) darjan86
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973377 (67212) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733415 (30865) jajcar
»

Katodni televizorji v izumiranju

Oddelek: Novice / Ostale najave
476440 (4683) javaman

Več podobnih tem