» »

Panasonic plazma

Panasonic plazma

velky ::

Upam, da sem izbral pravo temo.

4 dni nazaj sem kupil PANASONIC TX-P50G20E.
LINK - http://www.mimovrste.com/artikel/135016...


Prodajalec mi je reku, da je slika odlična, 1080p, dober kontrast in da se bo zelo dobro odnesla
pri igranju iger na xbox360.
A zdi se mi, da je slika malo razpacana, neločljiva. Ko sem igral MW2 je npr. hiša bla tak malo razpacana.
Gledal se na youtube MW2 gameplaye za xbox in slika je bila podobna kot na računalniku. Isto je na GTA4, RDR,BF:BC2, fifa 10.
Včasih se mi zdi,da se vidijo cisto male pikice, ko si npr. v kaki temi, pa tudi ce prav pogledaš se vidi,da malo utripa, kar pa mislim,da nebi smelo, če je 600hz.

V glavnem, zanima me al sem se pač mal zasral pri nakupu al je kaj narobe z TV, al pa je treba še kaj naštimat v opcijah.

Aja, v hd filmih je pa slika kar lepa.

Hvala za pomoč.

ABX ::

Koliko stran od ekrana si ko vidiš pikice in opaziš da trese slika?

Gre slika do roba ali imaš črne robove?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

velky ::

Tiste pikice so cisto male, da se res malo vidi. Komaj da se opazi. Enkrat je enkrat ni.
Ko grem malo bližje(3m) pa se malo bol vidijo.

Slika pa gre do lepo do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

ABX ::

Se boš moral sprijaznit, to je lastnost plazme. Pri statični sliki od zelo blizu se opazijo pikice, kot nek film grain efekt.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

velky ::

Ja kaj pa, da slika ni razločna. Zanjo sm dal 1600 eur in bi pomojem mogla bit slika ''popolna''. Tiste pikice me najmanj motijo, pač se mislil,da bo kaj pomagalo.

ABX ::

velky je izjavil:

Ja kaj pa, da slika ni razločna. Zanjo sm dal 1600 eur in bi pomojem mogla bit slika ''popolna''. Tiste pikice me najmanj motijo, pač se mislil,da bo kaj pomagalo.


Dej sharpness na 0 in izklopi overscan.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

velky ::

Sharpness sm dal na 0. Overscan pa ne vem kaj je ker mam v slovenščini. A veš kak se reče v slovenščini?

ABX ::

Nimam pojma, nastavi Anlgeški jezik.

Pa igraj se po menuju, vse živo spreminjaj. Jaz sem rabil 3 dni da sem nastavil svojo plazmo ki sem povezal na PC.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

velky ::

Ok bom.

velky ::

Sm vse probal pa je ista slika. Ko pogledas kako desko v igri sploh ni ravna, ampak taka nazobčana.

ABX ::

velky je izjavil:

Sm vse probal pa je ista slika. Ko pogledas kako desko v igri sploh ni ravna, ampak taka nazobčana.


Da ni to nizka resolucija od xbox ki šele zdaj opaziš ko imaš dovolj velik monitor?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

velky ::

Ne verjamem. Na E3 so imeli projekcijo cež celo steno pa je bila slika zelo lepa.

Bom probal dat sliko na manjši format.

velky ::

Pomojem je zaradi teh pikic taka slika. Ker ko greš čist blizu se vidi kak uniči sliko.
Na normalni razdalji pa vidiš tako razpacano.

Je možno, da je kaj narobe s TV?
A bi se dalo kak posnet sliko, da bi ti lahk pokazal?

zagi123 ::

Imaš xbox povezan na TV z HDMI kablom?

velky ::

Da, 1m je stal 30 evrov.

bond007 ::

Ni vredu! Kupi tistega za 90EUR/m :P

Zdej pa resno - nimaš kej pik/pikslov videt iz 3m pri 1080p 50" plazmi... Če si rekel, da je slika pri hd filmih ok, pol je v xboxu/xbox outputu problem. Maš nastavljeno 1080p resolucijo -> probaj različne resolucije -"System --> Console Settings --> Display --> HDTV settings"? Imaš 1:1 pixel maping?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

velky ::

Takoj xD

vrossi46 ::

Jaz ima tudi Xbox na plazmi,sicer manjšega formata in sicer P42,ampak slika je fenomenalna. Največja resolucija na Xboxu je 1080i. Priklopljenga imam sicer na TV potom tistih kaj je že yb pb in ne vem kaj še,v glavnem potom tistih činčev,da sem si lahko priklopil optični avdijo in dela vse bp.

velky ::

Men zgora levo piše, da mam resolucijo 1080p. Pa je možno, da bi bla pr men tok slabša slika?
Pa še HDMI mam js.

vrossi46 ::

Ne verjamem da bi bila slika slabša,kvečjemu boljša. Kaj pa da si mogoče malo prenatančen ;)?

velky ::

Sem pomislil na to :)
Ta teden bom poklicu prijatla, ko ma tut podobno TV, pa bo povedu kak se mu zdi.

vrossi46 ::

No pa poročaj ;)

M@k@veli ::

hmm..en dodatek k tej temi!

kako dolgo si čakal na plazmo? ker jaz mam naročeno enako plazmo pri mimovrste in že 2 meseca čakam da dobim pošiljko? povsod kjer sprašujem pa pravijo da nimajo nič na zalogi?
West Side

velky ::

Nisem kupil preko spleta, ampak v Harvey Normanu v Celju.

Če jo dobiš, prosim poročaj o sliki. Sploh, če imaš kako igralno konzolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

velky ::

bond007 je izjavil:

Ni vredu! Kupi tistega za 90EUR/m :P

Zdej pa resno - nimaš kej pik/pikslov videt iz 3m pri 1080p 50" plazmi... Če si rekel, da je slika pri hd filmih ok, pol je v xboxu/xbox outputu problem. Maš nastavljeno 1080p resolucijo -> probaj različne resolucije -"System --> Console Settings --> Display --> HDTV settings"? Imaš 1:1 pixel maping?


1:1 pixel maping? Kje naj to najdem na xbox al na TV meni?
Pa cisto zgoraj na sredini se vcasih pojavij 3mm velika
Čisto bela pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

Yoni ::

To je nekaj z resolucijo narobe... Če priklopiš prek HDMI na računalnik, pa daš en 1080p film je ok?

Aja pa naredi tist break in zaslona al kako se že reče... Preberi na hrvaškem portalu HDTelevizija recenzijo G20 plazme, tam ti vse piše kako in kaj. Meni se je na x20 slika občutno izboljšala po kakih 100 urah delovanja...

velky ::

Na računalnik ne morem priklopit. Sm si pa na siol sposodil HD film, pa je bla slika kr lepa.

Samo, ko malo bolj pogledaš sploh, ko se stemni, se vidijo cisto male pikice, ko se prikazejo kake temnejše barve. Če pa malo bolj od blizu pogledaš pa vidiš, da slika ne miruje. Tak pike utripajo. Ne vem točno kak naj povem.

A je kaka bolj opazna razlika, če daš na xbox iz 720p na 1080p? Ker jaz je ne vidim.

Yoni ::

Če pogledaš zelo od blizu pike utripajo na vseh plazmah, ker je tehnologija takšna.

Preberi na HDTelevizija recenzijo G20-ke in naredi break in tako kot tam piše. Slika se bo izboljšala vidno...

velky ::

Sm prejle gledu. Samo ne vem ka točno morem nardit. Pravzaprav ne najdem break in za g20.

Kaj je sploh ta break in? Sm gledu neki na netu pa ne vem čist točn kaj je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

Yoni ::

Tule je recenzija...
Recenzija G20


Preberi tole, nekje noter tudi piše na kakšnih nastavitvah slike mora plazma delat minimalno prvih 200ur(priporočljivo pa 300h). To obdobje je break-in oz. po naše formiranje plazma celic ali neka takega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

ABX ::

velky je izjavil:


Samo, ko malo bolj pogledaš sploh, ko se stemni, se vidijo cisto male pikice, ko se prikazejo kake temnejše barve. Če pa malo bolj od blizu pogledaš pa vidiš, da slika ne miruje. Tak pike utripajo. Ne vem točno kak naj povem.


Tako je, to je minus plazme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zagi123 ::

Te pikice ki jih vidiš, so najbrž čisto majhne in skoraj nemoteče? Namreč jaz imam philipsovo plazmo, ki dela nekaj časa nato pa se ji sfuzla in začne random prikazovat r,g,b pixle..:|
 1

1

 2

2


Bi kdo vedel kaj je narobe? Plazma je sicer stara pet let, ampak je nebi menjal ker je 852x480 in ima super SD sliko...

Yoni ::

Bi rekel, da počasi jemlje slovo...

ABX, to ima vsaka plazma. Minus je, če gledaš zelo od blizu. Jaz to na moji x20 opazim iz kakega pol metra. Vse kar je dlje, se ne opazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

delfinus ::

Zagi to je okvara. Na tujih forumih sem zasledil, da gre v taksnih podobnih primerih za problem regulacije napetosti. Potreben bo servis. Podobne probleme sem zasledil za Samsung pink dots in LG red dots probleme. Philips pa ma zgleda RGB dot problem :).

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

velky ::

Sm zdaj naredu nekak break in. Upam, da se bo slika izboljšala. Imam še ša eno vprašanje.
Ko gledam na siol ne dobim več kot 50Hz, na xbox dobim največ 60Hz.
Zgora levo piše 50Hz input, oziroma na xbox 60.
A je to največje število hercov?Se da kako naštelat, da bo več?Jaz sem že vse preiskal.
Ker prav se vidi kak utripa TV ko od strani pogledaš.
Na stari TV sm meu 100hz na siol in xboxu.

ABX ::

Yoni je izjavil:

Bi rekel, da počasi jemlje slovo...

ABX, to ima vsaka plazma. Minus je, če gledaš zelo od blizu. Jaz to na moji x20 opazim iz kakega pol metra. Vse kar je dlje, se ne opazi.


Tako je, tudi mene je to motilo, ker sem pričakoval ne veš kaj. Vendar ko nehaš gledat sitnosti iz pol metra eventualno pozabiš na to. :)

velky je izjavil:

Sm zdaj naredu nekak break in. Upam, da se bo slika izboljšala. Imam še ša eno vprašanje.
Ko gledam na siol ne dobim več kot 50Hz, na xbox dobim največ 60Hz.
Zgora levo piše 50Hz input, oziroma na xbox 60.
A je to največje število hercov?Se da kako naštelat, da bo več?Jaz sem že vse preiskal.
Ker prav se vidi kak utripa TV ko od strani pogledaš.
Na stari TV sm meu 100hz na siol in xboxu.


50 oz 60 je input signal, tukaj ne moreš nič.

LCD z post-procesing efektom je sliko spremenili v 100Hz, vendar to doda LAG. Sicer to zakasnitev ne vidiš pri filmih, vendar je moteča pri igrah. Tvoja plazma prikazuje sliko z 600Hz, tako da ta trik ni potreben.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

darjan86 ::

ej a mi lahko poveš kako se naj povežem na strežnik s TVjem PANASONIC TX-P42G20E oziroma če mi lahko pošlješ kak slovenjska navodila jaz jih nimam zraven dodanih in tudi ne hrvaških.

vidim da maš ti samo malo večji tv model pa je isti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177111 (401482) antonija
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334117 (29715) popster
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973408 (67243) mamomu
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293406 (2851) gregor
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733443 (30893) jajcar

Več podobnih tem