» »

Simobil podražil naročniške pakete

Simobil podražil naročniške pakete

««
5 / 11
»»

BlueRunner ::

Je bilo vse znano pred podpisom pogodbe? Ja. Je podjetje kršilo zakone? Ne. Se vama zdi takšna poslovna praksa kaj svinjska, v moralnem smislu?

Če je bilo vse znano in če je bila pogodba skladna z zakonodajo, potem je stvar zaključena.

O morali in nacionalnem interesu se pogovarjajo politiki, župniki in v splošnem ljudje, ki jih spoštovanje zakonodaje ne gane, pogodbe pa so za njih poštene samo takrat, kakor imajo oni vse pravice in hkrati nikakršne doložnosti. Nekako tako, kot dojenčki.

In če smo že pri temu. Ravno leto dni nazaj sem bil v položaju, ko moj operater ni želel spoštovati pogodbenih določil, ker me je želel malo bolj obrati, kot sem se s podpisom sicer zavezal. Ali sem bil nemoralen, ker sem vztrajal, da je potrebno pogodbo in zakonodajo spoštovati v celoti, brez kakršnih koli manevrov?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Grey
To so t.i. dilerske metode, si nov na trgu, najprej daš 1/3 pod ceno, da konkurenca propade in si pridobiš (agresiven marketing) maso odjemalcev (ki nato nimajo kam).Isto so delali veliki trgovci, ko so širili svojo prodajno mrežo (Merkator).
Da boš prve mesece delal izgubo je znano vnaprej.
Simobil je recimo ~10 let delal minus vsako leto.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Če te kaj pomiri, sem bil pri Simobilu nekaj let in to brez vezave. Ko so nekaj mutili, da moram plačat nek trapast administrativni strošek za neko trivialno spremembo, sem jim pač tam na okencu rekel, če mi lahko izročijo v podpis pogodbo o prekinitvi naročniškega razmerja - najprej je sledil nekoliko osupel pogled, nato pa so pač zrihtali tisti papir.

Je pa zaradi takega razmišljanja, kot ga imate nekateri, ta država tam, kjer je. Zaradi odsotnosti morale, vse se zreducira na strogo zakonodajo in predpise. Primeri SCTja, Vegrada ... saj, če ni bilo v nasprotju z zakonodajo, je vse ok, kajne? Smešni ste. Živim v iluziji, da nekoč legalnost ne bo dovolj, ampak bo ljudi zanimala še ligitimnost.

sgdjkdlsugi4 ::

In Vega, Tuš ... Bomo vidli kako dolgo bo Tuš zdrzal s temi cenami ;]

@nubes: jas bi prej rekel, da je drzava tam kjer je, brez striktnega izvajanja zakonodaje in predpisov.

amigo_no1 ::

Zaradi odsotnosti morale, vse se zreducira na strogo zakonodajo in predpise. Primeri SCTja, Vegrada ... saj, če ni bilo v nasprotju z zakonodajo, je vse ok, kajne?

V teh primerih so država in vsi njeni nadzorni aparati zatajili "na celi fronti".

BlueRunner ::

Plus, da je bilo pri teh cel kup očitnih nezakonitosti... edino odprto vprašanje ostaja samo še ugotavljanje oziroma dokazovanje kdo je zakone kršil.

Pri spremembaj pogodb, kadar se to počne v skladu s področno zakonodajo (ZEKom, ZVPot in ZOR), so to dokaj običajni postopki. Če ga kdo kaj pobiksa, se običajno zgodba konča s kakšnim inšpektorjem, ki stvar "odbiksa".

Govoriti o legitimnosti je spolzek teren. Če ti jo uspe definirati, potem jo imej, če ne, potem raje ostanem pri slepi teti Justici.

Zgodovina sprememb…

Grey ::

BlueRunner je izjavil:

Je bilo vse znano pred podpisom pogodbe? Ja. Je podjetje kršilo zakone? Ne. Se vama zdi takšna poslovna praksa kaj svinjska, v moralnem smislu?

Če je bilo vse znano in če je bila pogodba skladna z zakonodajo, potem je stvar zaključena.

O morali in nacionalnem interesu se pogovarjajo politiki, župniki in v splošnem ljudje, ki jih spoštovanje zakonodaje ne gane, pogodbe pa so za njih poštene samo takrat, kakor imajo oni vse pravice in hkrati nikakršne doložnosti. Nekako tako, kot dojenčki.

In če smo že pri temu. Ravno leto dni nazaj sem bil v položaju, ko moj operater ni želel spoštovati pogodbenih določil, ker me je želel malo bolj obrati, kot sem se s podpisom sicer zavezal. Ali sem bil nemoralen, ker sem vztrajal, da je potrebno pogodbo in zakonodajo spoštovati v celoti, brez kakršnih koli manevrov?

Potem pa še pokažeš vzvišenost s tem, da ljudi označuješ kot dojenčke...dolžnost že imamo - plačevanje naročnine. Ni pa potrebno drkat v glavo s takimi podlimi potezami kot jih počnejo.
Če nič drugega, si pretkan ravno toliko kot tile vrli SiMobilovci in to pokazal z zadnjim vprašanjem na katerega ni možno odgovoriti brez da bi imel možnost imeti prav kdo drugi. I applaud thee. Ampak prav pa še vedno nimaš...

amigo no1,
Slovenija je zelo specifičen otoček v svetu ekonomije. Ne moreš imeti 25 različnih ponudnikov mobilne telefonije pri takih cenah kot jih imajo na tržišču kot se nahajajo. Seveda da bodo zaradi tega imeli izgubo. In potem se igrajo pink ponk SiMobil, Mobitel in Tuš Telekom. Enkrat en zniža, gre masa ljudi k njemu, čez nekaj časa dvignejo cene in potem zniža drugi, ponovi, zniža tretji in se spet ponovi ter to ponavaljaj v nedogled in država vse to dovoljuje. Tu bi moralo ministrstvo za gospodarstvo, urad za varstvo potrošnikov in na koncu morda tudi država napraviti intervencijo ter regulirati vso to zadevo. Mi se ne moremo igrati tako kot Amerika in ob tem uspevati...kapaciteta tržišča je premajhna. Brez regulaicj proti takim manevrom zadeva lahko samo še tone in se nahajamo v nekem limbu kot ga imamo danes.

BlueRunner ::

Potem pa še pokažeš vzvišenost s tem, da ljudi označuješ kot dojenčke...

Če si v splošnem opisu obnašanja (spoštovanje zakonodaje jih ne gane, pogodbe so poštene ... imajo vse pravice, nobene dolžnosti) videl sebe, je to pač tvoja težava.

dolžnost že imamo - plačevanje naročnine.

Torej jo plačuj. Ko si pogodbo podpisal, je pisalo črno na belem kako bo. Če ne želiš plačevati naročnine, odpovej pogodbo. Če boš moral pri temu odplačati še kakšne gadgete, je tudi to pisalo črno na belem.

Kaj naj si mislim o ljudeh, ki govorijo o pravičnosti, ko je potrebno pač izpolniti k čemer so se s svojim lastnim podpisom zavezali - pa tega raje ne bi storili. Ali bi bilo morda bolj pravično, če bi Simobil požrl besedo in rekel, da je pravično to, da dodatno plačaš tudi pogodbene penale, ker, grdoba grda nemoralna, predčasno odpoveduješ pogodbo?

Mavrik ::

Če si v splošnem opisu obnašanja (spoštovanje zakonodaje jih ne gane, pogodbe so poštene ... imajo vse pravice, nobene dolžnosti) videl sebe, je to pač tvoja težava.


V vsakem primeru bi te prosil da naših uporabnikov več ne žališ, ni nobene potrebe po tem. Niti s takimi izjavami ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Grey ::

Če si v splošnem opisu obnašanja (spoštovanje zakonodaje jih ne gane, pogodbe so poštene ... imajo vse pravice, nobene dolžnosti) videl sebe, je to pač tvoja težava.

Nisem videl sebe zaradi v oklepaju napisanega, ampak zato, ker si privzel te lastnosti vsem, ki nasprotujejo politiki poslovanja...tako vehementno zagovarjaš njihovo politiko poslovanja (ki jo vsak človek pri zdravi pameti ne), da predvidevam, da si verjetno ekonomistični kerlc...nemara celo pri enem od ponudnikov in mogoče celo pripravljaš te pakete ali pa finančne analize. Pretkan si ravno prav. Ali sem zadel? Pa niti ne rabiš odgovarjat na to vprašanje, ker nikoli ne bom mogel vedeti, ali govoriš resnico. Samo, a veš...če nisi z nami, si z njimi. ;)

Kaj naj si mislim o ljudeh, ki govorijo o pravičnosti, ko je potrebno pač izpolniti k čemer so se s svojim lastnim podpisom zavezali - pa tega raje ne bi storili. Ali bi bilo morda bolj pravično, če bi Simobil požrl besedo in rekel, da je pravično to, da dodatno plačaš tudi pogodbene penale, ker, grdoba grda nemoralna, predčasno odpoveduješ pogodbo?

Jaz ne bi bil niti pri enem niti pri drugem niti pri tretjem, a moram bit, ker brez mobitela danes ne gre. In to vsi trije vedno in postavljajo take kartelne pogoje. Torej, kaj naj? Daj finance pa odpreva firmo in bova konkurirala njim. Vzpostavimo pošteno, transparentno poslovanje pa da vidimo kdo zmaga. Midva ali oni? Ko enkrat gnilobo razgališ, je firma obsojena na propad.

BlueRunner ::

Grey je izjavil:

Nisem videl sebe zaradi v oklepaju napisanega, ampak zato, ker si privzel te lastnosti vsem, ki nasprotujejo politiki poslovanja...tako vehementno zagovarjaš njihovo politiko poslovanja (ki jo vsak človek pri zdravi pameti ne)

Ob polnem zavedanju kaj tvegam, bom še enkrat napisal, kar sem že enkrat napisal. Samo brez zadnjega stavka: "O morali in nacionalnem interesu se pogovarjajo politiki, župniki in v splošnem ljudje, ki jih spoštovanje zakonodaje ne gane, pogodbe pa so za njih poštene samo takrat, kakor imajo oni vse pravice in hkrati nikakršne doložnosti." Ostalo bom izpustil. Dodal pa bom, da do ljudi, ki ne sprejmejo, da so se morda tudi zafrknili, ker pred podpisom niso vsega dobro premislili, potem pa vso krivdo valijo samo na druge, ne morem imeti visokega mnenja, še manj pa se lahko z njimi strinjam. Sočustvujem pa s tistimi, ki vidijo kakšno napako so storili in sedaj iščejo način kako se iz te zgodbe rešiti. Ni jim lahko. Ampak vsaj ne iščejo krivcev kje drugje.

Grey je izjavil:

da predvidevam, da si verjetno ekonomistični kerlc...nemara celo pri enem od ponudnikov in mogoče celo pripravljaš te pakete ali pa finančne analize. Pretkan si ravno prav. Ali sem zadel? Pa niti ne rabiš odgovarjat na to vprašanje, ker nikoli ne bom mogel vedeti, ali govoriš resnico. Samo, a veš...če nisi z nami, si z njimi. ;)

Ekonimističen kerlc nisem, sem pa res pri enem izmed podjetij, ki so v registru operaterjev pri APEK-u. Kljub temu imam svoje mnenje, ki ni nujno enako mnenju katerega koli izmed operaterjev.

Grey je izjavil:

Jaz ne bi bil niti pri enem niti pri drugem niti pri tretjem, a moram bit, ker brez mobitela danes ne gre. In to vsi trije vedno in postavljajo take kartelne pogoje. Torej, kaj naj? Daj finance pa odpreva firmo in bova konkurirala njim.

Nimam financ potrebnih za zagon novega operaterja. Če bi jih imel, potem pa jih verjetno tudi ne bi vložil v to panogo. Prevelika konkurenca. Poglej kaj je ostalo od Vege. Kar pa predlagam tebi in vsem, ki tega še niso storili, pa je upam, da jasno. Prej, ko se znebiš tega mlinskega kamna, prej se boš imel bolje. Ko se odpoveš gadgetom (uuuuu shiny princip...), ugotoviš, da lahko kadarkoli, praktično brez omembe vrednih stroškov spremeniš paketa ali pa operaterja iz (pre)dragega na tistega, ki je tisti mesec zate cenejši/ugodnejši/....

Grey je izjavil:

Vzpostavimo pošteno, transparentno poslovanje pa da vidimo kdo zmaga. Midva ali oni? Ko enkrat gnilobo razgališ, je firma obsojena na propad.

Definiraj kaj je zate pošteno, transparentno poslovanje. Zame je "transparentno" to, da je vse zapisano v pogodbi, "pošteno" pa to, da je vse zakonito.

kmetek ::

Tole je zame čista goljufija.....jaz ne bi sklenil pogodbe, če bi to bilo ob pogodbi dano. Torej smo bili zavedeni...

lambda ::

amigo_no1 je izjavil:

Zaradi odsotnosti morale, vse se zreducira na strogo zakonodajo in predpise. Primeri SCTja, Vegrada ... saj, če ni bilo v nasprotju z zakonodajo, je vse ok, kajne?

V teh primerih so država in vsi njeni nadzorni aparati zatajili "na celi fronti".

Smola. A točno pomanjkanje neke moralne odgovornosti. Za vestno delo tistih, ki so zatajili "na celi fronti" ali pa tistih, ki so pač pokradli, ampak se ne počutijo krive, ker so jim tisti, ki držijo v rokah zakon, nesposobni karkoli dokazat in jih sankcionirat. Tako kot da ti ukradem kolo, a si umijem roke in krivdo zvalim nate, ker ga nisi priklenil.

Smo pa že zašli ... ker govor je bil o tem, ali so takšni triki grdi ali ne. Meni se pač zdijo, je pa res le na uporabnikih, da si to zapomnijo in se tistim, ki so v tem najslabši, maščujejo z nezvestobo v prihodnje ...

Grey ::

lambda je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Zaradi odsotnosti morale, vse se zreducira na strogo zakonodajo in predpise. Primeri SCTja, Vegrada ... saj, če ni bilo v nasprotju z zakonodajo, je vse ok, kajne?

V teh primerih so država in vsi njeni nadzorni aparati zatajili "na celi fronti".

Smola. A točno pomanjkanje neke moralne odgovornosti. Za vestno delo tistih, ki so zatajili "na celi fronti" ali pa tistih, ki so pač pokradli, ampak se ne počutijo krive, ker so jim tisti, ki držijo v rokah zakon, nesposobni karkoli dokazat in jih sankcionirat. Tako kot da ti ukradem kolo, a si umijem roke in krivdo zvalim nate, ker ga nisi priklenil.

Smo pa že zašli ... ker govor je bil o tem, ali so takšni triki grdi ali ne. Meni se pač zdijo, je pa res le na uporabnikih, da si to zapomnijo in se tistim, ki so v tem najslabši, maščujejo z nezvestobo v prihodnje ...

Do tega smo že prišli, da nezvestoba ni najboljše zdravilo. Potrebno se je dokopati do podatkov kako opremo koristijo, koliko stanejo, koliko stroškov je z njimi in preračunati kak profit imajo, ali vlagajo v razvoj ali samo molzejo in to narediti javno ter potem naj raja odloči ali je ta dvig cen sporen ali ne...temu bi se reklo izkoreninjenje gnilobe. Se grem stavit, da bi takoj naslednji dan lahko (v primeru nepoštenega poslovanja) izgubili več kot 3/4 naročnikov.

BlueRunner ::

Smo pa že zašli ... ker govor je bil o tem, ali so takšni triki grdi ali ne. Meni se pač zdijo, je pa res le na uporabnikih, da si to zapomnijo in se tistim, ki so v tem najslabši, maščujejo z nezvestobo v prihodnje ...

Eh, pa ne moreš reči, da so kreditiranja (subvencioniranja) nakupov opreme kar nekakšni "triki". Morda je bil to "trik" prvič, ko ljudje morda res niso razumeli, da vezava ne pomeni "nič sprememb na pogodbi". Po kakšnih 10+ ponovitvah (sešteto preko vseh operaterjev) pa je temu težko reči trik.

Konec konce pa tudi zakaj bi kdo hotel biti zvest nekem podjetju? Če je kaj aksiom kapitalizma, je potem aksim to, da je podjetje zvesto samo denarju in svojim lastnikom. Zagotovo pa ne svojim strankam. Torej ni govora o maščevanju, ampak o tem, da se bi lahko ljudje končno začeli obnašati racionalno: "Ste povišali cene? OK, so kje cenejši? So? Lepo, gremo tam."

Potrebno se je dokopati do podatkov kako opremo koristijo, koliko stanejo, koliko stroškov je z njimi in preračunati kak profit imajo, ali vlagajo v razvoj ali samo molzejo in to narediti javno ter potem naj raja odloči ali je ta dvig cen sporen ali ne...temu bi se reklo izkoreninjenje gnilobe.

Regulacija cen? Največje dovoljene marže? Plansko gospodarstvo? Hmmm... nisem vedel, da je Simobil monopolist v državni lasti, ali kako gre že ta mantra "kdo nam krade".

Predvsem je pomembno vedeti to, da če s storitvijo nisi zadovoljen in imaš možnost dobiti boljšo, potem praktično moraš oditi. Če pa boljše ne moreš dobiti... ah, to je pa potem kapitalizem. Ceno določa razpoložljivost, ne pa privoščljivost. Če boljšega ni in če je storitev to, kar potrebuješ, potem jo boš pač plačal. Pa če je preplačana za 1% ali pa za 100% ti to ne bo nič pomagalo.

No, jaz pa še vedno mislim, da lahko veliko uporabnikov pri vsaki podražitvi mirno preskoči k cenejšemu (po podražitvi se praviloma vedno najde kakšen cenejši). Je pa res, da se tega ne da početi z vezavami. Torej je logičen sklep samo en: čim prej ven iz vezave in nikoli več ne podpisati druge. Če pa si želiš najnovejši gadget brez katerega res ne moreš, pa se ustaviš v svoji najljubši banki...

turist1 ::



če se ne motim so imeli pakete 0€ do konca življenja ipd...

kakšne so pa kaj cene tušmobila, da vidimo ali se splačajo prehodi na druge operatrje?..to je hitro strošek, če je pol familije na enem operaterju ki podraži cene ne glede na to al ise ti izteče pogodba... lahko prekinemo tudi če se ni itkla pogodba? brez sankcij'?

murmur ::

Po ogledu ( v primeru da ga se niste ) "Inside job 2010", kjer je brez filozofiranja povedano in pokazano vse, je jasno, da je ta nasa moznost izbire v globaliziranem sistemu v katerem trenutno zivimo vredna manj kot pol kurca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

nUUb ::

Kakšno je pa realno stanje TM signala (3G) v Ljubljani, recimo na "odprtem"? Sem še vedno na đabestu, pa me samo MB matrajo, klicev pa skupaj nimam več kot 500. SMSe pa pod 100. Večina klicev je pa v mobitelovo omrežje. Po tistem zemljevidu baznih postaj tušmobila imam eno v rangu 1km, torej bo polni 3G signal v hiši?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

broken/link ::

Noben ti ne more zagotovit, kakšn signal bo v hiši, ker je odvisno od večih dejavnikov (recimo zasedenost bazne postaje, ovire na tej poti,...). Tako da najbolj elegantno je vedno, da najdeš nekoga, k ima tušmobil in preprosto stestiraš. V skrajnem primeru kupiš na kartico in reskiraš tistih par EUR.

djordjevic ::

Jap, tako sem naredil jaz. Rezultat? V mestu in v dveh vukojebinah signal za dve črtici boljši od simobila. Majkemi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tarzan ::

Jaz sem probal najprej na kartico in nisem opazil, da bi kje ostal brez signala. Vsaj ne tam, kjer se večji čas potikam.
Načeloma bi moralo delat na 1km razdalji brez problema. Jaz imam na podobni razdalji in podobnem številu oddajnikov (2) hitrost prenosa okrog 4 Mbit/s. Se pa povezuje tudi na bolj oddaljene, tako da mene ne bi preveč skrbelo.

dux ::

Jaz sem nekajkrat testiral signal na tržaški (v hiši), kjer se občasno nahajam.
Hitrost je bila od 0,8 pa do 2,2 Mbit (odvisno od dneva).
Upanje je v nasih odlocitvah

kmetek ::

evo če prekinem v roku 1 meseca.

Predčasen nakup aparata: Vrednost predčasnega nakupa telefona na današnji dan 07.08.2011 znaša 83.83 €.

sem dejansko plačal polno ceno telefona....bi bilo bolje, da bi ga v tujini ceneje kupil.

Pravica do prekinitve naročniške pogodbe zaradi spremenjenih pogojev

Ker bodo napovedane spremembe cen paketov in uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniškim razmerjem vplivale na obstoječa pogodbena razmerja, lahko Si.mobilovi naročniki do vključno dne 18.09.2011 odstopite od naročniške pogodbe in sicer s pisno izjavo (poslano na naslov Si.mobil d.d., Šmartinska cesta 134 b, 1000 Ljubljana) ali na Si.mobilovem prodajnem mestu in sicer brez odpovednega roka in brez sankcije, kar pomeni, da vam ne bo treba plačati stroškov predčasne prekinitve pogodbe oz. zapiranja računa v višini 5 EUR (+12 EUR manipulativnih stroškov za vezane stranke).

Ta pravica naročnikov pa v ničemer ne vpliva in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznostih naročnikov (npr. obveznosti dogovorjene v Pogodbi o zagotovitvi posebne ugodnosti v primeru nakupa subvencionirane opreme).

Naročnikom, ki bodo izkoristili pravico do odstopa od naročniške pogodbe in so hkrati vezani zaradi nakupa subvencionirane opreme, ponuja Si.mobil dve možnosti. Naročnik lahko od naročniške pogodbe odstopi in vrne opremo le v Si.mobilovih prodajnih centrih, pri čemer mora Si.mobilu plačati nadomestilo za uporabo opreme zaradi koristi, ki jo je s to uporabo imel. Ta možnost bo na voljo od 10. avgusta dalje v Si.mobilovih prodajnih centrih. Naročnik pa lahko izbere tudi možnost, da odstopi od naročniške pogodbe in obdrži opremo. V tem primeru je treba Si.mobilu povrniti sorazmerni del prejete ugodnosti. Slednje velja tudi za naročnike, ki so se vezali s popustom pri mesečnem računu. V tem primeru lahko naročnik prav tako odstopi od pogodbe in Si.mobilu povrne sorazmerni del prejete ugodnosti. Izračun za nadomestilo za uporabo opreme in odkup ugodnosti iz naslova vezave s telefonom ali popustom pri mesečnem računu lahko najdete tukaj.
Brezplačna menjava paketa

Uporabnikom, katerim se poviša mesečna naročnina, omogočamo brezplačno menjavo paketa na nove pakete do vključno 4. 9. 2011 (razen v primeru prehoda iz naročniškega paketa na predplačniški sistem, kjer se zaračuna enkratni strošek prehoda v višini 10 EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

AngelOfDeath ::

Ne ni mi všeč da Simobil kar tako draži pakete. In uvaja neko naročnino v znesku 10€/leto za storitve, ki jih trenutno ne uporabljam.

Pri meni to pomeni da se mi bo naročnina podražila za 1€ in na leto bom moral plačati še dodatnih 10€.
Po drugi strani pa je najcenejši podoben paket pri konkurenci še vedno dražji za 8€ na mesec (kljub simobilovi podražitvi). Tako da ostajam pri Simobilu.
edit: Slovnica

MoMan ::

http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...
Pa si zračunajte, če se vam splača prestavit(podražitve so že vključene)..
http://www.VPT-Webs.com

BlueRunner ::

No, če se komu da prekladati po sodiščih, potem si lahko pogleda 23. in 24. čl. ZVPot, ki urejajo "nepoštene pogoje". Ne vem pa točno, kakšen bi bil rezultat, če bi v tožbi uspel. Sprememba cene ali obsega storitve bi potem res postala nična, ne bi pa postale nične določbe, da ostaneš še naprej vezan na pogodbo.

Hmm...

floyd1 ::

Ravno z dopusta, pa sem malo več prebral o tej svinjariji. OK, saj dražijo vsi, a to nadomestilo :O... Torej, če jim vrnem telefon, moram doplačati 170 EUR "uporabnine", če prekinem naročnino in obdržim telefon pa 160 EUR. So pa dali izbiro :8). Definitivno pa grem od njih, če ne drugače, pa drugo leto. Še prej pa bodo dobili en kup e-mailov glede podražitve (jaz, punca, kolegice in kolegi... Začel pa sem že z enim sočnim... Tako bi moral narediti vsak, nekaterim je po vsesplošnem revoltu uporabnikov že kliknilo (elektro).

djordjevic ::

Saj pravim, od mene zahtevajo podoben znesek. Komot, ga bom plačal, in še isto leto praktično spravil noter ta denar z izbranim paketom na tušmobilu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

drolax ::

Predlagam, da vsi uporabniki simobila vsaj enkrat na leto zamrnejo/izgubijo/˝jim ukradejo˝ Sim kartico...
10€ x 600.000uporabnikov = dobre nagrade za šefe.;(

Utk ::

BlueRunner je izjavil:


dolžnost že imamo - plačevanje naročnine.

Torej jo plačuj. Ko si pogodbo podpisal, je pisalo črno na belem kako bo. Če ne želiš plačevati naročnine, odpovej pogodbo. Če boš moral pri temu odplačati še kakšne gadgete, je tudi to pisalo črno na belem.

Kaj naj si mislim o ljudeh, ki govorijo o pravičnosti, ko je potrebno pač izpolniti k čemer so se s svojim lastnim podpisom zavezali - pa tega raje ne bi storili. Ali bi bilo morda bolj pravično, če bi Simobil požrl besedo in rekel, da je pravično to, da dodatno plačaš tudi pogodbene penale, ker, grdoba grda nemoralna, predčasno odpoveduješ pogodbo?

Meni se bo račun s to podražitvijo več kot podvojil, oz. se ne bo, ker bom šel drugam, čeprav bom plačal nek mali penal...ampak še zmeraj bo cenejše, kot če ostanem. No, vseeno bi blo fajn, da bi bila not neka klavzula, ki bi omejila podražitve na razumne meje, ne pa da se podraža za 100%. Ali pa ta čas podražitev zate enostavno ne bi veljala, dokler ti ne poteče to leto ali dve. Na srečo mi kmalu poteče vezava, tako da penali ne bojo veliki in bom vseeno na profitu, če bi pa to pogodbo s hudičem podpisal pred enim mesecem, bi pa grdo nasankal. Drugače je pa Simobil s svojim odnosom in kvaliteto daleč od podjetja, ki bi lahko za to imelo višje cene, kot si morda lahko privošči Mobitel, tako da jim lahko zaželim samo novih 10 let brez profita...

Ramon dekers ::

nekdo je omenjal tuš brezmejnih 15? kolikor gledam je samo 10€ 200 enot in 20 eur 1000 enot. Torej je simobil še vseeno cenejši

Lonsarg ::

Tiste, ki je rekel 15EUR je mislil z popustom vred, velja za brezmejne in vesolje paket, vesolje je bolši, brezmejni ima več minut v ostala omrežja.

Simobil je cenejši samo za mlade, ki porabijo do 100MB podatkov, in še to nič več kot za 2EUR cenejši, teh 2EUR in še kaj ekstra pa prineseš z bolj ugodnim subvencijam pri Tušu notri.
Kolk je velka taka grupa ljudi bi blo pa zanimivo raziskat. Vsekakor je vedno manjša, ko folk bolj uporabla podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TARIFE-SI ::

TARIFE-SI je izjavil:

Na portalu Tarife.si so nove cene naročnin paketov Si.mobila že vnešene. Preverite, katera tarifa je po novem za vas najugodnejša na naslovu: http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...

Če vam je zadeva všeč, stisnite katerega od gumbov +1 / Tweet / Like na strani tarife.si.

P.S.
Nadomestilo za vodenje računa še ni vnešeno, ker zahteva nekaj programiranja. Bo pa v kratkem :)



Nadomestilo za vodenje računa je od tega trenutka dalje vključeno v izračun in sicer kot sorazmerni del za en mesec.
Skupni znesek lahko preverite na naslovu: http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...

darkolord ::

Predlagam, da vsi uporabniki simobila vsaj enkrat na leto zamrnejo/izgubijo/˝jim ukradejo˝ Sim kartico...
Kot že omenjeno, bojo pa povišali na 20 eur...

broken/link ::

Povišali 100% ne bodo, kvečjemu omejili. Če povišajo, bodo dražji od svojega največjega konkurenta, to jim pa seveda ni v interesu. Omejitev na recimo 3x brezplačno menjavo, se pa zdi že veliko bolj smiselna.

darkolord ::

No al pa enkratno menjavo, al pa nobenkratno... Kakorkoli, point je v tem, da jih s takim početjem ne bo odvrnilo od tega...

gslo ::

prav na pladnju so ponudili skupinsko lomljenje sim kartic pred kakšno večjih poslovalnic v ljubljani, začinjeno s kamero iz SVET-a. mularija, ki ne bo imela čez poletje kaj počet bi se lahk mal zoorganizirala. ja sej, kaj jim pa bodo.. mal dobička požrl in dejansko cash-inal svojih 10e. :D why not? :P pa še smešno bo izpadl, mogoče pridemo spet na naslovnice ny timesa. :D

Brias ::

he he he :)

V South Parku S15E01 ( Humancent iPad ) je tematika na "accept terms" pri installu raznoraznega softwarea in kaj dejansko lahko "acceptate" in potencialno problematiko glede na to da 0.00000000000000000001% ljudi to dejansko prebere ...




glede subivencioniranih zadev... vedno imajo maneverski prostor da lahko kaj spremenijo ...

VEDNO

samo pac niso prakticirali tega...

LP

sale19 ::

29.7. sem dobil sms citiram" Obveščamo vas, da vam je potekla aktivna vezava pri Simobilu in da si lahko ponovno izberete nov telefon ali popust na mesečni račun" in tako naprej. Tudi darilo me kao čaka. V petek sem dal to številko prenest na T2 in danes domim sms od Simobila, da jim bom dolžan 50€ brez Ddv zaradi prekinitve pogodbe z njimi.
Samo v vednost kajti pizdarije še nisem rešil ker kao po 10.8. bodo sploh imeli program, kajti kakega vračila aparata sploh ne poznajo.

tx-z ::

A ni mobitel tut dvignu cen (da je blo 18€/mesc)? Zdej vidm da se bolj splača it na Mobitel. (simobil: včasih 10€+5€, zdej 12€+5€+9.6€(letno)); mobitel (10€+5€) ...
tx-z

pingo76 ::

No kaj ste pogruntali? ČE grem sam brskat po teh uradnih straneh me kar zvije od tone neinformativnih informacij. Lani sem se javil za paket tri zame in 50% popusta naj forever. Zdej pa mi nabijejo še te smeti zraven (2€/mesec).
Če se grem z: http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab..., ugotovim da preplačam mojo porabo 2x v primeru z izračunom s paketom 0 zame ali simple (tisti brez naročnine). Količina klicev je približno 20-40min mesec random omrežja in morda 5 sms-ov. Račun pa mi pride od 12-19€ mesečno s paketom 3zame in 50% popustom nanj.

Ma prav za crknit je da ugotoviš kaj je najbolj racionalno.

lopov ::

tx-z je izjavil:

A ni mobitel tut dvignu cen (da je blo 18€/mesc)? Zdej vidm da se bolj splača it na Mobitel. (simobil: včasih 10€+5€, zdej 12€+5€+9.6€(letno)); mobitel (10€+5€) ...


Tistih 9,6 letno zdeliš z 12 in dobiš --> simobil: včasih 10€+5€, zdej 12€+5€+0.8€ mobitel (10€+5€) 8-)

redo ::

lopov je izjavil:

mobitel (10€+5€)

Kateri paket je to?

lopov ::

redo je izjavil:

lopov je izjavil:

mobitel (10€+5€)

Kateri paket je to?



Bo moral zigam povedat. Jaz mam poslovni M na simobilu pa zaenkrat nisem dobil še nobenega obvestila. Paket se sicer ne spremeni, bi pa lahko obvestili vsaj glede nadomestila :|

tx-z ::

Ah, zafrknu sm. Čis sm pomešu, sm pa gledu za orto u nulo misleč da je to mobitel :D
tx-z

sgdjkdlsugi4 ::

gslo je izjavil:

prav na pladnju so ponudili skupinsko lomljenje sim kartic pred kakšno večjih poslovalnic v ljubljani, začinjeno s kamero iz SVET-a. mularija, ki ne bo imela čez poletje kaj počet bi se lahk mal zoorganizirala. ja sej, kaj jim pa bodo.. mal dobička požrl in dejansko cash-inal svojih 10e. :D why not? :P pa še smešno bo izpadl, mogoče pridemo spet na naslovnice ny timesa. :D


Sej to je to, kaj nimate kaj bolj pametnega za pocet, kot zapravljanje lastnega casa na tak nacin ?Rajsi naredi kaj koristnega v tem casu, pa bos mel za 10 letnih nadomestil.

Lonsarg ::

Pa dajte vzet ta enkratni znesek kot 0.85EUR več na mesec, torej 2.85EUR podražitev. Kakršnokoli drugačno filozofiranje je brez veze.

Če jih pripravte da ukinejo ta 10EUR letno, bojo pač zaračunali 1EUR več mesečno, nič navte dosegl. Peace ljudje:)

bluefish ::

To je vsem v temi jasno. Gre se za to, da storitev oglašujejo za določeno ceno na mesec, teh 10€ pa je skritih nekje v drobnem tisku skupaj s stroški priklopa,...

Mr Hilter ::

sale19 je izjavil:

29.7. sem dobil sms citiram" Obveščamo vas, da vam je potekla aktivna vezava pri Simobilu in da si lahko ponovno izberete nov telefon ali popust na mesečni račun" in tako naprej. Tudi darilo me kao čaka. V petek sem dal to številko prenest na T2 in danes domim sms od Simobila, da jim bom dolžan 50€ brez Ddv zaradi prekinitve pogodbe z njimi.
Samo v vednost kajti pizdarije še nisem rešil ker kao po 10.8. bodo sploh imeli program, kajti kakega vračila aparata sploh ne poznajo.


Kaj? Potekla ti je pogodba, oni bi pa radi 50€+DDV?

broken/link ::

to je pa res nenavadno O.o
sem pa šel preverjat in ob prekinitvi NR plačaš 5EUR.
Če želite prekiniti naročniško razmerje, morate o tem obvestiti Si.mobil. Zahtevo za preklic oz. prekinitev naročniškega razmerja lahko posreduje le naročnik sam:

po pošti na naslov: Si.mobil d.d., Šmartinska 134b, 1000 Ljubljana
preko faksa na številko 040 443 599 oziroma 01/ 544 91 50.
na Si.mobilovem prodajnem mestu

Ob prekinitvi naročniškega razmerja, se vam zaračuna tudi strošek prekinitve v vrednosti 5,00 EUR z DDV.
link: http://www.simobil.si/sl/faqCenter.cp2?...
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034937 (20041) Veron
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058580 (47095) Lonsarg
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674219237 (186697) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461169 (53296) nekikr

Več podobnih tem