» »

Podpiranje slovenskih proizvodov

Podpiranje slovenskih proizvodov

1
2
»

RejZoR ::

No, glede bio pridelovalcev, ki se resno ukvarjajo s tem imajo kar precej striktne kriterije in kontrole. Od analiz zemlje do preverjanja če sosedje špricajo do analiz same zelenjave. Tko da se ne moreš kar švercat da imaš bio kmetijo in vse špricat. Drugo pa so mazači na tržnicah in naokoli, ki prodajajo bio stuff, ki to ni. Dokler jih ne dobi kontrola...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Izredno se splača "podpirati" svojo lastno proizvodnjo. Torej da imaš vsaj par kvadratov vrtička, se da čuda pridelati gor. Letos sem posejal 2 buči (Zucchini), pa se že dober mesec 2 nažirava z bučkami skoraj vsak dan. Potem kakšen kvadrat blitve, kvadrat brokolija (vsake par dni poberem nove cvetove) in podobno. Dela je pa glih za 1 dan štihanja zgodaj spomladi, pa 1 dan da postaviš protitočne mreže. Vmes pa še par minut, da malo zaliješ. Skratka, da se praktično zastonj pridelat veliko zelenjave, ki bi jo sicer postano moral nabaviti v štacuni za drage denarje, samo da imaš na voljo nekaj kvadratov zemlje.

mojsterleo ::

RockyS je izjavil:

, me je pa strah tiste napovedi da bosta tudi slednja dvignila cene na slovensko raven.
to ni sicer neka uradna napoved,bolj moja bojazen,saj so podobno storili recimo v leclercu pred leti. poleg tega sedaj opazam obcutne podrazitve v hoferju in lidlu. kar precej stvari je slo za 10 centov gor,pa niso nic povezane z domnevnim primanjkljajem sladkorja.
poleg tega ali je se kdo opazil nateg slovenskih trgovcev s t.i. zaklenjenimi cenami? prav zabavno je,kako izdelke fejst podrazijo,potem pa zaklenejo ceno za 6 mesecev, pol pa spet podrazijo.... hej spar in mercator pejte buce prodajat kam drugam!!! da ne omenjam milijavzent kartic zvestobe (ki so bile btw testirane v tanovi vip reviji - ugotovitev testa itak ni nobeno presenecenje....).

T-h-o-r ::

zaprimo tovarno cukra


ZAČNIMO UVAŽATI CUKER
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mojsterleo ::

uvoz cesarkoli je vedno slaba stvar. da ne omenjam kako so prodal tovarno cukra v ormozu. najprej so jo prodal tuji firmi,ta je pa iz eu skladov povlekla masten denar za njeno zaprtje.slovenija ni imela nic od tega. sedaj bojo pa zgleda prisiljeni namesto oljne repice spet sadit sladkorno repo in zagnat produkcijo. samo smejim.se lahko tem slovenskim debilom.

T-h-o-r ::

my point exactly
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zavajon ::

dark_coffee je izjavil:

Ma jaz vas ne razumem, da dajete tolikšno prednost tujim izdelkom.
Jaz podpiram večinoma Slovenske izdelke. Poleg vsega jim tudi najbolj zaupam. Nekako se bolje počutim, če kupim nekaj domačega kot tujega. In mislim, da so naši izdelki kar kvalitetni.

Meniš, da je tebe lahko razumeti, ker se ti "nekako bolje počutiš", če kupiš kaj (bojda) domačega in (običajno) dražjega? ;)

mojsterleo ::

kako sploh definirati slovenski proizvod? so to morda kumarice eta, gojene na madzarskem in vlozene v sloveniji? je to hoferjev jogurt polnjen v sloveniji? morda pa so to lidlova jajca iz slovenije? ali pa je to morda mleko ljubljanskih mlekarn, uvozeno od kdovekje? da raznih LCDjev in hladilnikov ne omenjam ker je dandanes 95% delov iz kitajske/turcije/indonezije. pri nas eventuelno zadeve samo zasraufajo skupaj po spekicifikaciji izdelka (razume se da so deli povecini genericni, saj na enak nacin delajo vse izdelke, tudi avtomobile).
zdi se mi namrec da veliko ljudi smatra mercator izdelke za slovenske, a ce malo pogledas izvor, so vecinoma iz vzhodne evrope. ne recem da so zanic izdelki (poljaki imajo precej dobre sladkarije in podobne prigrizke recimo), ampak to ni slovenska roba!tako da apeliram na kreatorja teme,da razlozi,kaj je zanj slovenski izdelek.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

kako sploh definirati slovenski proizvod?


Ja če se preveč zapletaš v te stvari, boš težko definiral to reč. Zame je to precej preprosto - podjetje/proizvodnja mora biti v Sloveniji, mora plačevati naše delavce, državi plačevati naš davek and that's about it.

Sodeč po testih Zveze Potroškov Slovenije so naši izdelki praviloma slabše kvalitete. Po eni strani je fino pridt v Merkator in gledat kako se trije po "jajcih praskajo" in dokaj neprijetno hodit po raznih Hoferjih, kjer, neglede nato kdaj prideš, srečaš enako prodajalko. Po drugi pa Merkator razjebejo razni Šroti in ostali vrhunski menedžerji, tako, da pod črto sem sklenil, da raje kupujem kvaliteto, kot pa da se nekaj prepričujem v trgovini.

Načeloma to pomeni, da ne kupujem naših reči, ampak to je samo načeloma.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ja če se preveč zapletaš v te stvari, boš težko definiral to reč. Zame je to precej preprosto - podjetje/proizvodnja mora biti v Sloveniji, mora plačevati naše delavce, državi plačevati naš davek and that's about it.
Pa četudi za svoje izdlke uporablja surovine iz tujine (pri hrani recimo)?

Super Sonic ::

Če se jim splača to -> da pripeljejo surovine iz x države in jih potem predelajo naši delavci, kaj naj si mislim?

Predvsem to, da se s tem ne mislim več obremenjevati.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

mojsterleo ::

meni se zdi ta debata okrog slovenskih izdelkov tipicno balkansko nacionalisticna. pred leti so hrvati tulili: gremo bojkotirat slovenske izdelke! ko so jih vprasali kaj imajo v mislih, so omenili poli salamo in argeta pasteto.
samo za info, poli salamo za juzne trge delajo na hrvaskem, argeto pa v bosni. folk je smesen.

gruntfürmich ::

alpina & planika sta hecni zgodbi. zdi se mi, da planika ima proizvodnji obrat in da dela na razvoju in proizvodnji v slo.
ko pa sem zadnjič gledal ene cenejše planinske čevlje od alpine; samo made in china:O. sicer sem vedel da nekaj jih od tam kupujejo, ne vem pa če vse tam delajo. morda dražjih modelov ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mojsterleo ::

connel ::

Zadnjič fotr kupi zračnico za samokolnico, na njej napis Sava, Made in China rofl.

krneki0001 ::

V avstriji (celovec) electroluxova steklokeramična plata 99 evrov, enaka v sloveniji pa 495 evrov. Kako lahko enak izdelek pri nas stane 5x več?

T-h-o-r ::

v pliberku laško 80 centov, pri nas euro


la da di
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mojsterleo ::

connel je izjavil:

Zadnjič fotr kupi zračnico za samokolnico, na njej napis Sava, Made in China rofl.

sej sava je samo se goodyearov brand za juzne trge, tko k mehano in nebroj drugih. dejansko vecina savinih izdelkov ni vec iz slovenije.
ps: ko berem te vase poste se mi po glavi valja sledeca mantra-kupujem slovensko,samo ne v sloveniji. lol.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Hja čeprav moramo tud gledat tkole na stvar kot je nekdo zgoraj že omenil. Američani so dost mahnjeni na Apple kot njihova domača firma, pa je vse narejeno na kitajskem pa to nikogar ne moti. Philips ima 3/4 stvari narejenih na kitajskem oz po državah vzhodne evrope. Sony isto. Pač firme delajo kjer je cenejše. Ne vem zakaj bi bil npr Gorenje kaj drugačen? Ali pa Sava. Ali pa katerakoli druga firma. Me pa zanima kako npr na Philipsa kot znamko gledajo Nizozemci glede na to da gre za njihovo domačo firmo, ki je prisotna globalno.

Edina razlika tle je, da si npr Philips lahko privošči lastne proizvodne obrate, Gorenje pa se obrača na OEM-e, ki delajo za različne firme in gor limajo Gorenjev logotip.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

sej noben nima nic proti gorenju in savi, samo malo smesno je da se govori o nacionalnem interesu pri firmah, ki imajo s slovenijo bolj malo, razen da so brand. poleg tega je na nek nacin razumljivo,da gorenjeve premium izdelke prej najdes v tujini kot pri nas. trgi so pac razlicni. dovolj pove podatek , da gorenje v dveh tednih proizvede dovolj robe za celo slovenijo (letno gledano). se pravi 350 dni v letu delajo za tujino...

T-h-o-r ::

nacionalni interes seveda je, če zaposlujejo veliko delavcev, če plačajo veliko davkov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

SomethingEls ::

nacionalni interes seveda je, če zaposlujejo veliko delavcev, če plačajo veliko davkov


Kako tebi podjetje koristi, če zaposluje delavce? A ni point podjetji, da proizvajajo izdelke?
Silly Rabbit, Trix are for Kids

gruntfürmich ::

mojsterleo je izjavil:

sej noben nima nic proti gorenju in savi, samo malo smesno je da se govori o nacionalnem interesu pri firmah, ki imajo s slovenijo bolj malo, razen da so brand. poleg tega je na nek nacin razumljivo,da gorenjeve premium izdelke prej najdes v tujini kot pri nas. trgi so pac razlicni. dovolj pove podatek , da gorenje v dveh tednih proizvede dovolj robe za celo slovenijo (letno gledano). se pravi 350 dni v letu delajo za tujino...


hja, o savi je res težko govorit kot o slovenski firmi, ko pa jo ima v lasti goodyear.
je pa res, da je težko dobiti pri takih velikih firmah robo ki je dejansko narejena v sloveniji, čeprav JE določena roba narejena v sloveniji, ker proizvodni obrati so. ampak verjetno je to roba večje dodane vrednosti za zahodne trge, tko kot gorenjeva. za nas reveže pa je kitajska dovolj dobra.

in pa v dveh tednih da proizvede dovolj robe; prej v dveh dneh, ostalih 331! pa za tujino. zato je še toliko bolj razumljivo, da je težje dobiti robo izdelano v slo tukaj. ker je naš trg tako zanemarljiv da je že logistika morda predraga da se založi slovenske trgovine. pa seveda da je roba 'made in slovenia' popolnoma razvrednotena kljub kvaliteti, ker je pač uvoz in preprodaja bolj spodbujena kot dejanska proizvodnja...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Obstajata dve Sava firmi... ena je "Sava Tires" od Goodyeara, druga je pa slovenska "Sava d.d.", ki je od Bohoriča in od naših lopovskih "menadžerjev"...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

technolog ::

mojsterleo je izjavil:

http://www.zps.si/hrana-in-pijaca/oznac...

Meni je smešno.:))


Vse kar se bo zgodilo je to, da bodo od sedaj naprej napisali "Slovenija" namesto "Madžarska" ali pa bodo poreklo enostavno izpustili.

Matako ::

SomethingEls je izjavil:

nacionalni interes seveda je, če zaposlujejo veliko delavcev, če plačajo veliko davkov


Kako tebi podjetje koristi, če zaposluje delavce? A ni point podjetji, da proizvajajo izdelke?


Mogoče ima trgovino ali kafič, kamor hodijo ti delavci.
/\/\.K.

mojsterleo ::

technolog je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

http://www.zps.si/hrana-in-pijaca/oznac...

Meni je smešno.:))


Vse kar se bo zgodilo je to, da bodo od sedaj naprej napisali "Slovenija" namesto "Madžarska" ali pa bodo poreklo enostavno izpustili.

izvod mesa je načeloma izredno skrbno preverjan, tako da mi ni jasno, kako je lahko to sploh prišlo mimo inšpekcije. se človek vpraša kaj ti ljudje sploh počnejo.

RejZoR ::

Heh, in kako je to zavajanje? Pač piše madžarska, big deal. Očitno bi raje videli, da je iz madžarske, gor pa bi pisalo poreklo: Slovenija. Pač se tko imenuje izdelek. Očitno bi bilo ok če bi namesto Kraški Puran pisalo Kretenski Puran. Pol pa bi bilo vse ok tud če bi ga uvozili iz Kanade.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

načeloma se slovenskih izdelkov izogibam.
Izjema je skoraj kompleten Fructal, za ostalo mi je pa za izvor vseeno...
Če se le da se izogibam Petrolu, dokler je še slovenski/v lasti države. Telekomu in rtv se pa ne morem :(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Super Sonic ::

Petrol je kul - zarad štroma. Če ga kompenziraš z 20% popustom zarad točk, je daleč najcenejši štrom.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

RejZoR ::

Zheegec je izjavil:

načeloma se slovenskih izdelkov izogibam.
Izjema je skoraj kompleten Fructal, za ostalo mi je pa za izvor vseeno...
Če se le da se izogibam Petrolu, dokler je še slovenski/v lasti države. Telekomu in rtv se pa ne morem :(


Telekomu se lahko. Odjaviš fiksni priključek in gre na Simobil al pa Tušmobil. RTV se lahko če jim dokažeš, da nimaš TV sprejemnika niti antene.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

navadni jogurt tudi kupim od LM, ker je eden redkih, ki so v 1L embalaži.

Imaš v Hoferju litrskega od LM preoblečenega v njihovo blagovno znamko. 0.99 EUR in zelo dober.
wc papir ki ka omenjas je res kvaliteten,ampak skoraj enako dober je 3slojni pa se vec ga je. :)
Paloma, če se ne motim.
Enostavno so ljudje ugotovili da Lidl in hofer vseeno nista neka diskonta z robo sumljivega porekla, me je pa strah tiste napovedi da bosta tudi slednja dvignila cene na slovensko raven.
Brez skrbi, to se ne bo zgodilo. Zakaj? Ker imajo že itak višje cene kot v Nemčiji.:))
Vse kar se bo zgodilo je to, da bodo od sedaj naprej napisali "Slovenija" namesto "Madžarska" ali pa bodo poreklo enostavno izpustili.
Poreklo na mesu mora biti obvezno navedeno. Tu se ni za igrat.

mojsterleo ::

^ Ne vem če je ravno od LM tisti jogurt, je pa slovenski. 1 liter in res zelo dober. Včasih je celo v akciji za bagatelo (~69c).

WC papir 3 slojni (rumen) v Hoferju je od Palome? To ne vem, se mi pa zdi skoraj enako dober kot 4 slojni, samo večje role dobiš za isto ceno.

@Rejzor Na embalazi pise: Kraski puran. Puranje meso slovenskega izvora. Poglej sliko. Zraven pa nalepka poreklo: madžarska. Sorry ampak zame je to prvovrsten nateg.

Alamar ::

Je od LM, litrski 1,3, ker piše gor proizvajalec LM. Oblika embalaže je ista, kot pri njihovem MU, le ovitek je drugi.
http://hofer.si/si/html/product_range/2...
Sekret papir
http://hofer.si/si/html/product_range/2...

gendale ::

kupimi tisto, kar mi nudi največji za denar, ki ga mislim porabit

djordjevic ::

Mnjah, samo štirislojno hoferjev je precej boljši od trislojnega. Je mene tudi enkrat premamila obljuba o več lističih na rolci, samo a-a, ni to to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

DamirK ::

Ste kdaj pomislili, da bi bilo fino, če bi tedensko prevzemali sveže ekološko pridelane izdelke od točno znanega kmeta ter za ceno, za katero ste se dogovorili na začetku leta?
Sodelovanje med kmeti in potrošniki se že odvija na Primorskem in v Ljubljani, letos pa se nekaj podobnega začenja tudi na Štajerskem in v Prekmurju.

http://www.motovilec.si/novosti/2011/pa...

djordjevic ::

@bananovec iz zaklenjene teme: Pozabljaš, da so kmetje bili in najbrž še vedno so izdatno podprti s strani države vsaj kar se nakupa mehanizacije tiče. Subvencije za nakup nove opreme so tako dosegale tudi do 75% nabavne vrednosti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

DamirK ::

Kmetijstvo v Sloveniji je sploh unikat v EU : http://www.rtvslo.si/pravaideja/novica/...
Slovenci smo zadnji po stopnji samooskrbe s hrano v Evropi, skupaj s Finci smo zadnji po količini kmetijske zemlje na prebivalca, smo pa prvi po kvadratnih metrih trgovin.

In, če se zlom na finančnih trgih pri trgovanju s hrano ponovi, je Slovenija najbolj ranljiva evropska država na tem področju.


Anton Komat bi o tem vedel dosti povedati : http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp...

Pyr0Beast ::

Eh. Jebesh to.

V rastlinjakih na komot pridobimo za faktor 10 več hrane
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

djordjevic je izjavil:

@bananovec iz zaklenjene teme: Pozabljaš, da so kmetje bili in najbrž še vedno so izdatno podprti s strani države vsaj kar se nakupa mehanizacije tiče. Subvencije za nakup nove opreme so tako dosegale tudi do 75% nabavne vrednosti.


ne najbrž ampak 100%. ne bi se odločili za nakup ~100k€ vrednih traktorjev s praktično nič zemlje napram kakšnim francoskim kmetom, katerim so takšni močni in dragi traktorji pravzaprav namenjeni. slovenski kmet samo in izključno zapravlja denar davkoplačevalcev, proizvaja pa praktično zelo malo.
je bil kolega na exkurzji v švici, in je rekel za tako dobrih traktorjev in v takšem številu tam ne poznajo. imajo jih manj, stare in dobro vzdrževane.
in potem se pa malo zamisliš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slavkomalgaj ::

Jaz kupujem mleko in mlečne izdelke (siri, jogurti, skute) samo še direktno preko kmetov.

Ekološka metija Kukenberger iz dolenjske ima spletno naročanje izdelkov v hlajeni povratni embalaži: www.ekosirarna.si
Naročam enkrat mesečno, ob vračilu termoboxa vrnem še steklenice, za ponovno uporabo.

Sveže, domače, direkt iz kmeta. Kakšnih pastelirizanih mlečnih izdelkov se ne dotaknem več,

Ganon ::

Deset let staro temo si oživil? Reklama?

kloko ::

Ma kakšna reklama neki. Napisal je dva prispevka v katerih je dal dva linka do te ekosirarne. Jaz tu ne vidim nobene reklame, to je zgolj naključje...

koyotee ::

Jaz pa v ekosirarni zanalsc ne bom narocil nic.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Raje kupim kitajca, kot pa precenjen slovenski izdelek s 1000% maržo.

Kvinta ::

Ekološka kmetija iz dolenjske


Na prvi strani pa steroidna krava :))
A.C.A.B

FireSnake ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Raje kupim kitajca, kot pa precenjen slovenski izdelek s 1000% maržo.


Ampak se potem ne čudi, če doma vse crkuje.

Jaz najprej slovensko, nato od sosedov, nato evropsko.

Elektronika je pa tak kitajska.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Merkatorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29553135 (32394) LeQuack
»

Prodaja Mercatorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9123966 (20614) jusv
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463134 (57208) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255976 (40744) cholt45

Več podobnih tem