» »

Prodaja Merkatorja

Prodaja Merkatorja

««
6 / 6
»
»»

Mr.B ::

Ja in,
dobavitel pokaže finger Merkatorju, če je agrokor tako odvisen od "Slovenskega". -dejstvo je da ni. Tisti z denarjem, bodo pač še hodili v Maxi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alexa-lol ::

Mr.B je izjavil:

Ja in,
dobavitel pokaže finger Merkatorju, če je agrokor tako odvisen od "Slovenskega". -dejstvo je da ni. Tisti z denarjem, bodo pač še hodili v Maxi.


Ja ne more... tko kot ženska, katero mož pretepa, njega ne pusti, zato ker more nekje živet.

Sicer ne vem od kdaj je to da greš lahko v Maxi statusni simbol? Meni se štacuna ne zdi kaj pretirano posebna ali high-end.

Mr.B ::

Maxi je zgubil statusni simbol, takoj ko je padel pod merkator. Danes je vsak no Spar, eLeklerk bolj založen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alexa-lol ::

Mr.B je izjavil:

Maxi je zgubil statusni simbol, takoj ko je padel pod merkator. Danes je vsak no Spar, eLeklerk bolj založen.


Mogoče 30 let nazaj ko so bile banane in kivi višek luksuza. Danes to dobiš na vsakem koraku. Danes je luksuz mogoče to da kupuješ hrano ki je ekološko pridelana ali pa da si jo sam prideluješ na vrtu.

Nikonja ::

Meni niso jasni argumenti da Merkator prodaje SLO izdelke, če vemo da npr. Ljubljanske mlekarne (tudi ostale) kupujejo cenejše mleko na Madarskem in ga prodajajo pod "slovensko", fruktal svoje "slovensko" sadje kupuje v Srbiji, Španiji, italiji...., Argeta se že leta in leta ne dela od slo mesa, natura olive so iz grčije, tuna v Delamarisu ni videla slovenskega morja..... kaj to vsi vi kupujete da res veste da je slovensko, razen tega mejhnega stojala na sredi MC Šiška kje je napisano slovenski izdelek.

To je globalizacija.... če ih nebi Todorič kupil, prišel bi neki Češki Todorič, Nemški Todorič... ampak vsi imajo samo eno stvar v glavi in to je dobiček, nobenega ne zanima socijalna politika in podobna sranja. Samo dnar je pomemban in pika.

alexa-lol ::

Nikonja je izjavil:

Meni niso jasni argumenti da Merkator prodaje SLO izdelke, če vemo da npr. Ljubljanske mlekarne (tudi ostale) kupujejo cenejše mleko na Madarskem in ga prodajajo pod "slovensko", fruktal svoje "slovensko" sadje kupuje v Srbiji, Španiji, italiji...., Argeta se že leta in leta ne dela od slo mesa, natura olive so iz grčije, tuna v Delamarisu ni videla slovenskega morja..... kaj to vsi vi kupujete da res veste da je slovensko, razen tega mejhnega stojala na sredi MC Šiška kje je napisano slovenski izdelek.

To je globalizacija.... če ih nebi Todorič kupil, prišel bi neki Češki Todorič, Nemški Todorič... ampak vsi imajo samo eno stvar v glavi in to je dobiček, nobenega ne zanima socijalna politika in podobna sranja. Samo dnar je pomemban in pika.


Problem je v tem da ga Češki in Nemški Todorič vrjetno imata, Hrvaški ga pa dokazano nima oz. ima negativno stanje v višini 5 miljard €.

Nikonja ::

Kjera banka bo dala pol milijarde eurčkov kredita firmi katera je drek ??? Neka res samomorilska banka očitno glede na polovico izjav tukaj kako je Agrokor kurc od firme, še veliko stvari je ozadaj katere večina nas ne bo nikoli razumela, mogoče boljše da ne.

[D]emon ::

PROTEST PROTI PRODAJI MERKATORJA!!!!!
https://www.facebook.com/events/3780712...

Vabimo, da se nam pridružite
na protestu proti prodaji Mercatorja v soboto, 28.6.2014, ob 10.00 na Prešernovem trgu.


LOL

4 leta ste mel cajt protestirat. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

alexa-lol ::

Nikonja je izjavil:

Kjera banka bo dala pol milijarde eurčkov kredita firmi katera je drek ??? Neka res samomorilska banka očitno glede na polovico izjav tukaj kako je Agrokor kurc od firme, še veliko stvari je ozadaj katere večina nas ne bo nikoli razumela, mogoče boljše da ne.


Tista banka ki dobi od obresti na leto skoraj toliko.

Spet kakšne teorije zarote? Ja govori se da naj bi slovenske politke podmazali s 23 mio €. Tok se Slovenija zadolži v 3 dneh. Kakor koli obrneš je Agrokor slaba odločitev. Sam bi propadel tako ali tako, zdaj bo ob svojem propadu v brezno zvlekel še Mercator in del slovenske prehrambene industrije.

Agrokor je nek hrvaški političen konstrukt.. ker ni nastal na tržen način ampak na silo bo propadel. Pač enmu politiku je prišlo v glavo da na balkanu ne bo obstajala velika Srbija ampak velika Hrvaška in zdaj misli da bo s tem ko bo Agrokor prevzel Mercator to to. Trg bo odločil in Agrokor poslal v bankrot. Ne bo šlo za to da bi kupci nehali kupovati ampak zato da so preveč zadolženi za konkurenčen boj na trgu.

Gandalfar ::

Daj za foro, ali najdes kje seznam večjih trgovcev v tej regiji in njihove zadolženosti. Ker zdaj vsi tulijo, da so ful zadolženi primerjav pa nobenih.

Utk ::

Zaradi tega na policah ne bo nič več hrvaške robe. Enostavno zato, ker njihova roba ni konkurenčna. Saj imajo tudi dobre stvari, in te se kupujejo že danes, da bi pa njihovo poceni mleko, jogurti, salame, meso in ne vem kaj preplavilo Slovenijo je pa nemogoče, enostavno zato, ker imajo vso to robo dražjo kot mi, da ne govorimo o Madžarski, Poljski itd., tudi po zaslugi Agrokorja.

Mr.B ::

Utk,
v Merkatorju je ogromno Hrvaške robe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Recimo TS je eno izmed podjetij, ki ima med drugim tudi posebej določene dolžnosti v primeru vojne ali izrednih razmer

V tah razmerah, ti "Digitalni" teleok ne pomaga čisto nič.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

Če nimaš slučajno vpogleda v dejanski obrambni načrt, potem si prihrani ugibanje kdo komu kako pomaga.

Ravno to ugibanje je problem. Vsi samo nekaj ugibajo. Nikjer pa konkretnih podatkov in s podatki utemeljenih argumentov.

PaX_MaN ::

DarkSite je izjavil:

Ali obstaja kak zakon, ki pravi koliko je maximalno število dni, da se plača dobaviteljem? Če obstaja, kakšna je kazen, če se prekorači za recimo 1 dan. Kakšna je kazen, če se to dela namenoma na redni osnovi. Ali naši inšpektorji to preverjajo ter kaznujejo?

Zakon o preprečevanju zamud pri plačilih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Utk ::

Mr.B je izjavil:

Utk,
v Merkatorju je ogromno Hrvaške robe.

Seveda je, zdenka siri, cedevita, kraš, vegeta so pač stvari, ki so že dolgo in bojo še dolgo. Čeprav je kaj od tega narejeno v Avstriji. Napisal sem, da kaj več od tega pa ne bo, ker ostalo je glih tako drago pa niti pol tolk dobro. Imaš pa v povprečni hrvaški trgovini ziher več slovenskega kot pri nas hrvaškega.


Celotna kupnina za Merkator je bila 170 mio. To so seveda dobile banke, ki so ga prodajale in ne država, tako da to v proračunu nima nekega efekta. Tudi davčnega ne, glede na padec cene delnic od pridobitve do prodaje.

Država je Mercator že v 2005 prodala, ampak ker je sposobna tolk kot je sposobna so pri prodaji zasrale državne banke, ki imajo zdaj problem. Ki ga lahko rešijo ali s prodajo ali pa z mojim denarjem. Za spremembo so se enkrat prav odločle.

AndrejO ::

Utk je izjavil:


Država je Mercator že v 2005 prodala, ampak ker je sposobna tolk kot je sposobna so pri prodaji zasrale državne banke, ki imajo zdaj problem. Ki ga lahko rešijo ali s prodajo ali pa z mojim denarjem. Za spremembo so se enkrat prav odločle.

Ceno za to pa bo plačala prva predsednica vlade, ki se v delo bank ni želela vpletati. Kot ironično in kar dobro izjavo lahko citiram Golobiča: "Poslance s hrbtenico hočemo – dokler se ne zgodijo, ..."

Aja, in banke v večinski lasti države se bo še vedno reševalo s tvojim denarjem, ker se je s prodajo "fiksirala" razlika med "pošteno računovodsko vrednostjo" in dejansko tržno vrednostjo. Ne vem kje poiskati znesek, prepričan pa sem, da ni majhen. Bo pa verjetno manjši, kot bi bil sicer. Kar je dobro. Investicij, ki ne prinašajo dobička ne potrebuje nihče, še najmanj pa država.

k4vz0024 ::

Mečkator je dolgoročno gledano pogubljen.

LuiIII ::

Briga me za Mercator če tudi kupujem večinoma v njem ker mi je pač blizu.
Kdor pa želi imeti dobro domačo hrano in podpirati proizvajalce pa naj zmiga svojo leno rit in se gre zmenit h kakšnemu lokalnemu kmetu. Sam jemljem od kmetov: goveje meso (govedo je čez poletje na paši), perutnino, svinjino (ogromna razlika v kvaliteti), jajca, mleko, konjske salame, hrenovke, krompir, med in verjetno še kaj. Sezonsko zelenjavo pridelamo doma, pozimi pa gremo pač v trgovino po kakšno. Če bi tako delalo kakih 25% populacije več, bi slovenska predelovalna industrija bazirala na kvaliteti in bi imela verjetno precej višjo dodano vrednost. Širila bi se lahko na nemški in avstrijski trg kjer je še dovolj populacije, ki je za kvaliteto pripravljena plačati.

k4vz0024 ::

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...

ahac ::

Meni niso jasni argumenti da Merkator prodaje SLO izdelke, če vemo da npr. Ljubljanske mlekarne (tudi ostale) kupujejo cenejše mleko na Madarskem in ga prodajajo pod "slovensko",

Saj zdaj pravijo, da imajo 100% slovensko mleko, prej tega niso trdil (in tudi ni bilo res). Se pravi... dokler so bli Slovenci lastniki so prodajal tuje mleko, zdaj ko so Francozi, pa končno prodajajo slovensko? Tukaj vsaka logika, da je treba imet firme v slovenski lastni zarad "nacionalnega interesa" pade.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

spamer ::

Utk je izjavil:

Zaradi tega na policah ne bo nič več hrvaške robe. Enostavno zato, ker njihova roba ni konkurenčna. Saj imajo tudi dobre stvari, in te se kupujejo že danes, da bi pa njihovo poceni mleko, jogurti, salame, meso in ne vem kaj preplavilo Slovenijo je pa nemogoče, enostavno zato, ker imajo vso to robo dražjo kot mi, da ne govorimo o Madžarski, Poljski itd., tudi po zaslugi Agrokorja.



Sej bodo nabili cene slovenskim izdelkom, tako, da bodo bolj konkurencni hrvaskim in bo problem resen. Ce bodo slovenci budale, kupovali se naprej v Merkatorju slovensko samo, da bi podpirali slovence se hudo motijo, ker bodo samo delali se vecji dobicek agrokorju.

Torej merkator je propadel, preostane nam samo se vzeti motorne zage in podreti vsa sadna drevesa, oljke, trte, ter zaklati vso zivino iz protesta. Pa da vidimo, kdo bo delal hrano in od cesa bomo ziveli. se bomo pa vsi masovno selili v tujino in se postreljali na meji.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

alexa-lol ::

Gandalfar je izjavil:

Daj za foro, ali najdes kje seznam večjih trgovcev v tej regiji in njihove zadolženosti. Ker zdaj vsi tulijo, da so ful zadolženi primerjav pa nobenih.


Mercator - stanje 2013
Neto finančni dolg 977.326.000 € - stran 66 http://www.mercator.si/Static/upload/fi...
Prihodki 2.765.868.000 €

Agrokor po združitvi
Dolg 5 miljard €
Prihodek 7 miljard €

Za ostale pa ne najdem podatkov ker se z njimi ne trguje na borzi.

[D]emon ::

k4vz0024 je izjavil:

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...



Ker niso ze zdej ? Na Trzaski v LJ si mel vcasih 500m v vsako smer od mojega bloka, ako me spomin ne vara, 7 mercatorjev. Zdaj je eden.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

spamer je izjavil:

Utk je izjavil:

Zaradi tega na policah ne bo nič več hrvaške robe. Enostavno zato, ker njihova roba ni konkurenčna. Saj imajo tudi dobre stvari, in te se kupujejo že danes, da bi pa njihovo poceni mleko, jogurti, salame, meso in ne vem kaj preplavilo Slovenijo je pa nemogoče, enostavno zato, ker imajo vso to robo dražjo kot mi, da ne govorimo o Madžarski, Poljski itd., tudi po zaslugi Agrokorja.



Sej bodo nabili cene slovenskim izdelkom, tako, da bodo bolj konkurencni hrvaskim in bo problem resen. Ce bodo slovenci budale, kupovali se naprej v Merkatorju slovensko samo, da bi podpirali slovence se hudo motijo, ker bodo samo delali se vecji dobicek agrokorju.

Torej merkator je propadel, preostane nam samo se vzeti motorne zage in podreti vsa sadna drevesa, oljke, trte, ter zaklati vso zivino iz protesta. Pa da vidimo, kdo bo delal hrano in od cesa bomo ziveli. se bomo pa vsi masovno selili v tujino in se postreljali na meji.

To bi bilo res, če bi mercator imel monopol, v resnici ga pa niti približno nima. Ko bojo stvari razčiščene, boš pač kupil radensko v hoferju, do včeraj pa tega interesa ni imela radenska, kar je smešno in butasto.

k4vz0024 ::

[D]emon je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...



Ker niso ze zdej ? Na Trzaski v LJ si mel vcasih 500m v vsako smer od mojega bloka, ako me spomin ne vara, 7 mercatorjev. Zdaj je eden.


Velika mesta niso problem, problem so manjša in manjši kraji, kjer je Mečkator edini prodajalec...

RockyS ::

To jamranje da v manjših krajih ni trgovin mi dvigne pritisk. In zakaj točno rabiš trgovino kot je mercator? Ti je težko enkrat,dvakrat na mesec naredit nakup za 150-200€ v sosednjem kraju?
V takih manjših krajih imajo ponavadi vsi doma pridelano zelenjavo,sadje in meso. Večina gospodinjstev si tudi zna speči svoj kruh in ostale dobrote (pecivo,prigrizke).

Zakaj bi rabli mercator/špar/hofer?

k4vz0024 ::

Takšno pritoževanje, da manjši kraji nimajo pravice do trgovine, kot sestavni del infrastrukture, mi dvigne pritisk. Prav tako moraliziranje o navadah.

Zakaj ne bi rabil Mečkator/Šarovec/Hondlaraj?

Plačujemo pa davek na stavbno zemljišče tako kot v LJ?

Utk ::

Če se splača nekje imet trgovino pa je tam še ni, jo odpri. V vasi ne boš dal za najemnino več kot 200 evrov. Če se ti to ne pokrije pa res bog pomagaj, ne se čudit,da bo pol tudi mercator odšel. Davek plačujete občini, ki pa ne postavlja trgovin. Še kino pa zoo zahtevajte.

Aston_11 ::

Edino pravilno, da je šel. Nacionalni interes je šiba božja.

k4vz0024 ::

Drži, vendar je nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča odraz kvalitete bivanjskega okolja.

"Zoo" že imamo, kino pa je cerkev ukinila, ker je dobila nazaj svoj plac v denacionalizaciji....

MrStein ::

[D]emon je izjavil:

PROTEST PROTI PRODAJI MERKATORJA!!!!!
https://www.facebook.com/events/3780712...

Vabimo, da se nam pridružite
na protestu proti prodaji Mercatorja v soboto, 28.6.2014, ob 10.00 na Prešernovem trgu.


LOL

4 leta ste mel cajt protestirat. :))

1.) Točno to. Kaj se zdaj afnajo, ko je karavana že mimo? Da ne bi slučajno celo kaj dosegli? Da je ziher? (v smislu: ful smo se trudili, a nič več ni bilo mogoče narediti)

2.) Za koga protestirajo? Ker za delavce se zaenkrat nič ne spremeni. A izražajo solidarnost z Medjo, da več nima pravice do firminega Mercedesa? Šrot pa več ne more uporabljati Mercatorjevih vikendic? Spremembe bodo najprej na "šefetaži".

Me pa res zanima, če se kdo od teh spravil na ulico, ko kakemu delavcu ne bo izplačana plača. Ker ta mesec jih ni bilo. Niti prejšnji. Ali pa mesec pred tem.
Ampak če so plače šefov ogrožene, so takoj tam...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

[D]emon ::

Ne pozabit, da je to Iniciativa za demokraticni socializem, whatever the fuck that means.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrStein ::

Sicer nima veze.
Vsaj en od vseh sort "socialno čutečih" bi moral povzdignit glas, ko se delavec izkorišča na tak najslabši možen način. Pa nobenga ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vorantz ::

[D]emon je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...



Ker niso ze zdej ? Na Trzaski v LJ si mel vcasih 500m v vsako smer od mojega bloka, ako me spomin ne vara, 7 mercatorjev. Zdaj je eden.


2

še vedno pa maš cesto na brdo, kjer so 3 mercatorji na zelo kratki razdalji
god knows why

[D]emon ::

vorantz je izjavil:

[D]emon je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...



Ker niso ze zdej ? Na Trzaski v LJ si mel vcasih 500m v vsako smer od mojega bloka, ako me spomin ne vara, 7 mercatorjev. Zdaj je eden.


2

še vedno pa maš cesto na brdo, kjer so 3 mercatorji na zelo kratki razdalji
god knows why


Eden je pri Petrolu, bivsi 24-urni. Naslednji po Trzaski je pa nasproti Malgaja. Kar je pa dober kilometer naprej od moje bajte. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vorantz ::

[D]emon je izjavil:

vorantz je izjavil:

[D]emon je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Ja saj v tem je point. Novi lastnik bo male trgovinice ukinil...



Ker niso ze zdej ? Na Trzaski v LJ si mel vcasih 500m v vsako smer od mojega bloka, ako me spomin ne vara, 7 mercatorjev. Zdaj je eden.


2

še vedno pa maš cesto na brdo, kjer so 3 mercatorji na zelo kratki razdalji
god knows why


Eden je pri Petrolu, bivsi 24-urni. Naslednji po Trzaski je pa nasproti Malgaja. Kar je pa dober kilometer naprej od moje bajte. ;)


aja okol bajte si mel 7 o_O
jeebus

[D]emon ::

V radiju 500m okrog bajte, ja. In to samo na Trzaski. Pa to se tam, v drugi polovici devetdesetih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

Teh 7 trgovin je bilo na začetku sigurno od raznih firm, ki jih je potem mercator z državnim denarjem sovražno prevzel in pozaprl, trgovke pa selil po ljubljani dokler se niso naveličale in poiskale službo drugje. Vprašanje kaj bi rekel varuh konkurence takrat, če ga bi imeli. V glavnem, na začetku širjenja je mercator naredil več škode kot je bi legalno smel. Te podvige pa danes plačuje, poglejte kako prodaja 100 in več raznih zapuščenih trgovin po Sloveniji. Ki so jih kupili samo zato, da so jih zaprli.

[D]emon ::

Teh sedem trgovin je blo na teh mestih se vsaj iz sedemdesetih, nakjasneje iz osemdesetih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

In? Mercator je pokupil vso konkurenco (Živila, Jestvina,....), torej tudi te, ki so iz 70-ih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Matako ::

49106 je izjavil:

In? Mercator je pokupil vso konkurenco (Živila, Jestvina,....), torej tudi te, ki so iz 70-ih


Delno je to vir Mercatorjevih težav. WTF poslovna strategija v devetdesetih in kasneje, šoping domačih trgovskih podjetij in zidarska fešta po goratem Balkanu...
Krave so prišle mukat domov.



Drugače pa gostota Sosedovih trgovin je najbolje vidna tukaj:

http://www.mercator.si/si/prodajna-mest...

(Hm zanimivo, enega bližnjega Mercatorjevega pajzla ne najdem če še ne vem koliko povečam.... mogoče je kaka franšiza in ni na karti?)


.. in treba je nekaj priznati: manjše prodajalne so v bistvu še edina Mercatorjeva tržna prednost. Na področju večjih nimajo za burek (tudi ta trg je že zaseden).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mufasa ::

Pa včas je biu zravn čisto vsake tut bife notr, zdj so ponekod "renovirali" in vrgli ven bife. V recesiji se pa pije
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

LeQuack ::

Evo zdaj se dogaja:
http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo...

"Mercator je začel prodajati svoje nepremičnine - tudi velike trgovske centre. Vsega skupaj morajo prodati 17 Mercatorjevih centrov v Slovenji, na Hrvaškem ter v Bosni in Hercegovini. Osem trgovskih centrov, vključno z največjim, bodo prodali v Sloveniji."

A niso nekaj v vladi rogovili z zakoni, da Agrokorjev dolg ne bo nič vplival na Mercator, rezultat je pa sedaj čisto drug, očitno bo celoten Agrokorjev dolg prevzel ravno Mercator.
Quack !

LeQuack ::

Še neke novice in komentarji s tujega portala:
https://www.klix.ba/biznis/mercator-pro...
Quack !

LeQuack ::

Quack !
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Agrokor v stečaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10122905 (19422) arnecan1
»

Prodaja Mercatorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9123948 (20596) jusv
»

Prodaja delnic Mercator

Oddelek: Loža
163725 (2961) BlackMaX
»

Slovenski paradižnik v Lidlu cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315758 (11749) Utk
»

Merkator delnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
152122 (1726) Invictus

Več podobnih tem