» »

Slika se preko HDMI kabla ne prikazuje

Slika se preko HDMI kabla ne prikazuje

B-king ::

Pozdravljeni!

Naprošam vas za vaše mnenje oziroma pomoč pri rešitvi mojega problema.
Imam PC (windows XP) , kateri ima izhod iz grafične kartice (128mb) DVI. Na ta izhod imam priklopljen Adapter DVI v HDMI (24+4). Nato imam speljan HDMI kabel (1.4a) cca 10m do LCD monitorja DELL na HDMI vhod monitorja.

Pojavlja se mi težava. Ko vklopim sam PC, monitor normalno prikazuje vse .. (nalaganje biosa, testiranje rama...). Ko se prično nalagati Windowsi XP monitor tudi normalno prikazuje logotip Windowsov, toda kasneje ko bi se moral na monitorju prikazati "desktop" se ne prikazuje ničesar, monitor ostane aktiven, toda ne prikazuje ničesar.

Poizkusil sem zagnati PC v varnem zagonu, tam pa PC prikazuje sliko normalno (brez nastavljene resolucije ...).

A mi mogoče kdo od vas zna svetovati v čem je težava, da mi računalnik ne prikazuje slike...

Kabel HDMI podpira resolucije do 4000x2000, je verzije 1.4a, in dolžine 10m.
Če monitor priklopim preko navadnega kabla DVI ali pa VGA deluje vse nomalno. Če monitor priklopim na DVD snemalnik oziroma DVD hišni kino, tudi deluje normalno...
Za adapter med DVI izhodom in HDMI kablom sem uporabil tale: http://www.mimovrste.com/artikel/232001......sa-ak-cbhd03-bk

V čem je torej problem.

logout ::

Zakaj ti povezava z DVI kablom direktno iz grafične na monitor ni všeč?

L.p., Kloko

B-king ::

Pozdravljen!

Stvar je taka, da imam en star računalnik, katerega grafična kartica nima HDMI izdoda (Ima le VGA, DVI, in S-video). Povezava pa mi ni dobra zato, ker imam doma že kupljen HDMI kabel, katerega nisem potreboval in sem se odločil da bi samo preko adapterja potegnil do monitorja. Po forumih sem bral, da za tako razdaljo (10m - PC je v sosednji sobi) je najboljši HDMI, ker ima minimalen vpliv na kakovost slike in signala.

Hvala

logout ::

No, potem pa vso srečo... HDMI, če ne dela takoj vse samodejno, ko priključiš, je lahko nerešljiva uganka.

Jaz sem imel podobno težavo na PCju, priklopljenem na TV, direktno iz HDMI na HDMI. Slika pri bootu je bila normalna, ko je prišlo v Windows, sama tema. Pomagalo ni nič, driverji za grafično razne verzije, drug kabel, nič. Drug PC je na isti TV kazal popolnoma normalno sliko v enaki postavitvi.
Problem se je kasneje čudežno razrešil po menjavi TVja z novim. Sedaj tudi prvi PC kaže normalno sliko v enaki konfiguraciji, kot prej.

L.p., Kloko

matonson ::

Lahko je preslab signal. 10m je že kar dolžina.

B-king ::

Ja na preslab signal sem tudi sam posmislil v začetku, vendar ko sem priključil sam HDMI kabel na hišni kino (na hdmi izhod) in na ta računalniški monitor, katerega imam pri računalniku je stvar delovala normalno.
Ni mi jasno zakaj ne deluje preko PC-ja.

Edina stvar, ki bi lahko bila je le adapter iz DVI-ja na HDMI.

matonson ::

Pri meni je blo isto. PS3 je dal sliko. Računalnik je tudi dal sliko, ampak ko je prišlo do kakšnih motenj, je zablinkalo. Pri WD TV je bla pa tema. Če sem kabel podaljšal še za pol metra je bila tema povsod.

Ravno zato, ker imaš monitor aktiven se mi zdi, da je ravno na meji. Če ne bi nič dobil, bi pisalo da ni signala.

Probaj za hec dat na zelo nizko resolucijo (800x600 npr), ugasnt pa preko hdmi povezat. Po moje ti dela slika preden prideš v Windowse ravno zato, ker je manjša količina podatkov(tistih par črk)

B-king ::

hej ...

Ja to bi lahko bilo krivo...

Zanimnivo je to, da ko sem preko istega kabla predvajal nek film iz domačega kinota na Računalniški monitor je stvar delovala normalno preko vseh 10m kabla (če sklepam da dilem obremeni bolj kabel kot računalnik). Ko pa priključim kabel na to "kišto" ok računalnika pa stvar ne deluje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564833 (4162) anjica
»

Ko ugasnem računalnik se mi na monitorju prikazuje tole...

Oddelek: Pomoč in nasveti
366094 (4975) ST-777
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523294 (14598) al3n
»

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

Oddelek: Pomoč in nasveti
171296 (1066) ferdo
»

DVI + AUDIO -> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
317179 (5366) Okapi

Več podobnih tem