» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
12 / 17
»»

Icematxyz ::

Kaj vrne ukaz lsmod (po zagonu računalnika in vpisu v sejo). Oziroma kar poskusi sledeče:

sudo rmmod ssb
sudo rmmod b43
sudo rmmod bcma
sudo rmmod brcmsmac
sudo rmmod brcmfmac
sudo rmmod wl
sudo modprobe wl

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Neverjetno, delovala je čisto zadnja :) Hvala lepa za pomoč, do sedaj si vedno ti rešil problem, ki sem ga napisal na ta forum :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zvezdica27 ::

LP,

bom kar tu vprašal eno češko vprašanje: kaj točno je git (ok, protokol itd), za kaj točno se uporablja in kako (rabim klienta ali kako?)

Torej, rad bi namestil en programčič, ki je na GIT in ... mi nekak ni jasno, nikjer pa ni raloženo. A potem gre preko synaptica ali kako? Sicer poizkušam vse tako,d a se downloada tarball in potem pač namestim, a par stvari ki biji h probal so pa samo na GIT (in kako pol to namesti, ročno, synaptic???).

hvala.

zz

CHAOS ::

@nx7400: Tako gre to... izvedeš
$ sudo lshw -C Network 
  *-network               
       description: Wireless interface
       product: BCM43224 802.11a/b/g/n
       vendor: Broadcom Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:08:00.0
       logical name: wlan0
       version: 01
       serial: *
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
       configuration: broadcast=yes driver=brcmsmac driverversion=3.0.0-14-generic firmware=N/A ip=* latency=0 link=yes multicast=yes wireless=IEEE 802.11abgn
       resources: irq:16 memory:e8000000-e8003fff


Če gre za broadcom kartico, odsurfaš semkaj - Broadcom - in preneseš primerni gonilnik. Predpriprava:
On Ubuntu, you will need headers and tools.  Try these commands:
# apt-get install build-essential linux-headers-generic
# apt-get build-dep linux

nato se pomakneš tja, kamor si odpakiral gonilnik in poženeš ukaz make, stvar ge precej hitro. In če se ni kje zalomilo, bi te moral ob ukazu ls pričakati datoteka wl.ko (tvoj gonilnik). Temu sledi serija treh ukazov, ki bodo preizkusili delovanje novega gonilnika, tudi če je uspešno, traja kar nekaj sekund, da network manager zazna prisotnost novega gonilnika. Torej...
$ sudo rmmod brcmsmac
$ sudo modprobe lib80211 
$ sudo insmod wl.ko

Če si pozorno pogledal, opaziš, da prvi ukaz odstrani gonilnik, ki je v uporabi, kar lahko opaziš pri izpisu ukaza lshw. Preizkusi in poročaj. To sem ravno kar naredil na svojem HP mini, in lahko poročam, da pri meni wifi brli po novem modro.

PS: Hah :) Pa mi je uspelo spregledati zadnjo stran, kjer sta težavo že rešila.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CHAOS ()

Icematxyz ::

@nx7400

zk_eu je izjavil:

Neverjetno, delovala je čisto zadnja :) Hvala lepa za pomoč, do sedaj si vedno ti rešil problem, ki sem ga napisal na ta forum :D


Super, AMPAK, domača naloga:

Po zagonu računalnika in vpisu v sejo izvedi zadevo še enkrat in potem testiraj brezžično kartico (povezavo), kako se obnese. Morda bo se ugotovilo, da privzet gonilnik deluje bolje, če je temu tako:

1.) Ponoven zagon računalnika in s tem samodejna uporaba privzetega gonilnika, kjer Led dioda zaenkrat ne spreminja barve, ker to (še) ni podprto.

2.) Testiranje malenkost novejšega wl gonilnika po navodilih uporabnika @CHAOS, kjer združiš moja navodila brez zadnjega ukaza (modprobe) in navodila uporabnika @CHAOS.

Če pa (privzet) wl gonilnik deluje dobro in nimaš težav z brezžično kartico (povezavo) pa po zagonu računalnika in vpisu v sejo izvedi vse ukaze v mojih zadnjih navodil in vse module, razen wl, ki so zagnani (ne vrne ERROR: Module IME does not exist in /proc/modules) dodaj v "blacklist". Če tega ne znaš pa vprašaj. Po tem bo vedno v uporabi wl gonilnik in ne bo treba vsakič pisati teh ukazov v terminal po zagonu računalnika. Verjetno bo zadostovalo to:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

In na konec dodaš sledečo vrstico:

blacklist brcmsmac

Shraniš in potem znova zaženeš računalnik.

@Zvezdica27

Večino popularne programske opreme najdeš v programskem središču Ubuntu. Za novejše in razvojne različice programske opreme ponavadi obstajajo PPA viri ali se nahajajo paketi na avtorjevi strani.

Če je na voljo le izvorna koda programa potem je treba to kodo prevesti, kar pa že zahteva nekaj izkušenj in predznanja.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@CHAOS

Tukaj sva končala razpravo o zagonu OS s podatkovnega nosilca v "HDD Caddy", ki na tvoji kombinaciji strojne opreme ni deloval. Če je zadeva še aktualna lahko preizkusiš Plop. Snameš zip datoteko in slediš navodilom:

Grub 2 ali pa Windows Loader

Verjetnost, da bo se vse izšlo je minimalna in pogoj je, da je uporabljeno IDE VODILO. Torej če želiš in je zadeva še aktualna preizkusi.

Icematxyz je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kakšna bo pa po novem reinakracija One-ta? zadnjič sm ujel da so couchdb nabrcal ker jim širjenje infrastrukture dela probleme.


U1DB


Tech Preview & Canonical shares U1DB technical preview

Icematxyz ::

 .

.



 ..

..



 ...

...



 ....

....

lopov ::

Danes sem ugotovil, zakaj je pri Lenovo laptopih in win/lnx dual boot fino, da ohraniš win loader in ima lnx grub na boot particiji :)

Lenovo ima swoj sw "rescue & recovery", kateri preneha delovati in/ali ni možna nadgradnja na novejšo različico -- če se grub naseli na mbr se namestitev ne more izvesti in zadeva postane neuporabna.

šernk ::

kličeš na lenovo naj ti pošljejo rescue DVD in spet vse lepo deluje ;)

@Ice: iz kje so tiste slike?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lopov ::

šernk je izjavil:

kličeš na lenovo naj ti pošljejo rescue DVD in spet vse lepo deluje ;)

@Ice: iz kje so tiste slike?


Ni panike ker se da vse rešiti tudi drugače (Win7 USB/DVD in povoziš grub), odgovor oz. pripomba je letela na moje probleme, ko je namestitev "odpovedala" pri namestitvi grub2 na particijo namesto na mbr. Icematxyz je svetoval mbr v kolikor ni(mam) zadržkov.

Icematxyz ::

lopov je izjavil:

Danes sem ugotovil, zakaj je pri Lenovo laptopih in win/lnx dual boot fino, da ohraniš win loader in ima lnx grub na boot particiji :)

Lenovo ima swoj sw "rescue & recovery", kateri preneha delovati in/ali ni možna nadgradnja na novejšo različico -- če se grub naseli na mbr se namestitev ne more izvesti in zadeva postane neuporabna.


Najprej, nisem se z zadevo pretirano ukvarjal in morda kaj ne drži ali se v praksi izkaže drugače, ampak moj odgovor na to bi bil sledeč.

To je res, ampak če želiš uporabljati kljub temu Grub 2 najprej namestiš programsko opremo v Windows OS, ki "modificira" MBR, potem namestiš Grub 2 in dodaš ročno v izbirnik vnos za zagon Rescue and Recovery razdelka in s tem dostopaš do programske opreme na tem razdelku. Res pa je da:

-Nadgradnja ali naknadna namestitev Rescue and Recovery programske opreme v Windows OS lahko "modificira" MBR in "okvari" Grub 2 (first stage), ker tam pričakuje nekaj drugega. Sledi torej obnovitev Grub 2 (first stage) za zagon obeh OS.

-Obnova sistema s pomočjo Rescue and Recovery obnovi tudi Windows Loader (tudi MBR) in je potrebna ponovna namestitev Grub 2 (first stage) za zagon Linux OS.

Torej če znaš obnoviti Grub 2 (first stage):

Icematxyz je svetoval mbr v kolikor ni(mam) zadržkov.


Še vedno svetujem, da uporabiš Grub 2. ;) Grub 2 zaganja več OS, zna kar nekaj stvari postoriti sam in še mnogo več s pomočjo uporabnika in predvsem naučil se boš kaj novega! Se pravi to znaš:

Ni panike ker se da vse rešiti tudi drugače (Win7 USB/DVD in povoziš grub)


Potem boš znal še kaj drugega.

kličeš na lenovo naj ti pošljejo rescue DVD in spet vse lepo deluje ;)


Načeloma ni potrebe po tem, če Rescue and Recovery razdelek obstaja, ker do njega dostopaš s pomočjo Grub 2.

@Ice: iz kje so tiste slike?


Molten Sky

šernk ::

se mi je zdelo da je molten sky, ampak nisem videl nobenih novic...zadevo spremljam že skoraj leto dni, pa je izgledalo, kot da bi umrli umes. kakšna ideja kdaj bi bil demo za linux?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Začetek 2012 kakšen gameplay video, morda demo. Bomo videli.

Icematxyz ::

Graphic Design Lens & Scopes za:

Designs
The Dribbble scope searches for quality designs and ideas. Clicking a result takes you to the Dribbble website where you can have a better look at it.
Palettes
The COLOURlovers scope searches for palettes and gradients. Clicking a result automatically adds the color palette to Gimp and Inkscape, and notifies you about it.
Icons
The Iconfinder scope searches for open licensed icons. Clicking a result opens the icon in your browser, you can also simply drag and drop it to your graphic application.
Brushes
The DeviantART scope searches for Gimp brushes. Clicking a result takes you to the DeviantART website, where you can have a better look at the brush and download it.


 Graphic Design Lens

Graphic Design Lens



iLove



YouTube Lens

Že kar "dostojen seznam" obstoječih Unity Lenses & Scopes!

Icematxyz ::

 Srečno 2012

Srečno 2012



Vir slike

Pesimist ::

V čem je fora tega ultra slow flasha v ubuntu? Sem pognal Windows na isti masini in tam so isti moviji delali smooth ko silk.
Sem nekaj googlav da bi nej to bil znan problem z ubuntu. Vendar dobena od resitev mi ni nic pomagala.

Icematxyz ::

Sem nekaj googlav da bi nej to bil znan problem z ubuntu.


Osebno ne poznam mnogo "opcij", kaj točno bi nastavljal glede Flash predvajalnika v Ubuntu in tudi bolj ali manj s predvajanjem Flash video posnetkov nimam težav, če pa bi jih imel, pa bi verjetno bile bolj povezane s Flash predvajalnikom, kot Ubuntu? Morda nekaj splošnih smernic:

1.) Če želiš najnovejši (tudi Beta) Flash predvajalnik namestiti na enostaven način si lahko pomagaš s FireFox dodatkom Flash-Aid.

2.) Za tekoče predvajanje (Flash) videa potrebuješ dovolj zmogljiv CPU. Se pravi s kakšnim ukazom top v terminalu spremljaš, če tvoj CPU zmore predvajati Flash video vsebino ali se pri tem "muči".

3.) Če imaš na voljo grafično kartico s podporo za odkodiranje (Flash) videa, lahko s tem razbremeniš CPU. Vodič: Nvidia.

4.) Ostalo: Gonilnik za grafično kartico in kvaliteta le tega. Tukaj morda pride "do izraza" kakšna nastavitev za Compiz ali kaj podobnega, če predvajanje videa povzroča težave in je za to odgovoren gonilnik za grafično kartico.

5.) Lahko poskusiš, kako se obnese kakšno predvajanje videa z YouTube brez Flasha. Primer:

Namestiš VLC, kjer so v zadnjih različicah odpravili težave s PulseAudio podporo in Unity Video Lens.

 Unity Video Lens

Unity Video Lens



Poiščeš video v Dash in si ga s klikom nanj ogledaš v VLC (brez Flash).

Torej na kratko. Za tekoče predvajanje (Flash) videa pod Linux potrebuješ zmogljivo strojno opremo in/ali kvaliteten gonilnik za grafično kartico.

Če smo že pri odkodiranju videa s pomočjo GPU. Nova različica SMPlayer prinaša nov GUI za VDPAU nastavitve:

 SMPlayer VPDAU

SMPlayer VPDAU



Kateri drugi video predvajalniki in programska oprema je na voljo za enostavno namestitev Ubuntu uporabniku pa lahko enostavno preveriš na sledeči povezavi:

Ubuntu Apps Directory

Pesimist ::

Na kratko, torej je windows bolj optimiziran za te zadeve.

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

Na kratko, torej je windows bolj optimiziran za te zadeve.


1.) Če moraš to "verjeti", da boš bolj mirno spal, potem lahko tudi to verjameš.

2.) Lahko si na Windows OS, ker če te prav razumem na Ubuntu OS imaš težave, ogledaš video (tistega 2 odgovora nazaj) o YouTube Lens, kjer naključen Ubuntu uporabnik posname v svoji demonstraciji uporabe YouTube Lens predvajanje YouTube videa in oceniš, če je dovolj optimizirano/tekoče.

3.) Na kratko: Za tekoče predvajanje (Flash) videa pod Linux potrebuješ zmogljivo strojno opremo in/ali kvaliteten gonilnik za grafično kartico in enako/podobno bi verjel, da velja tudi za Windows OS.

Pesimist ::

3. Oprema je čisto identična kot takrat ko je gor windows. ČE je isti računalnik. Driveri so pa tudi uradni od geforca.
Samo browzer je bil drugacni. Chrome vs Firefox.

Icematxyz ::

Strojna oprema je že enaka, kar pa z vidika (kvalitetnih) gonilnikov za točno to strojno opremo (točen model Nvidia kartice) pod enim ali drugim OS ne pove kaj dosti.

Tekoče predvajanje (Flash) videa pod Ubuntu pa sem napisal višje, kako v splošnem dosežeš, oziroma kaj potrebuješ za to in načeloma sam s tem nimam težav, oziroma v omenjenem videu si se prepričal lahko o tem tudi sam.

šernk ::

@Pesimist: imaš mogoče quadrro grafično? ker z njo tudi meni ni uspelo sestaviti skupaj delujočega flasha.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Na voljo je Cinnamon lupina različica 1.1.3 in preizkusili jo bomo kar na Ubuntu 11.10.

 Cinnamon lupina

Cinnamon lupina



Snameš dva binarna paketa in ju namestiš. V terminalu se pomakneš v mapo, kjer se nahajata paketa in vpišeš:

32bit:

sudo dpkg -i cinnamon_1.1.3_i386.deb
sudo dpkg -i cinnamon-session_1.0.0_all.deb


64bit:

sudo dpkg -i cinnamon_1.1.3_amd64.deb
sudo dpkg -i cinnamon-session_1.0.0_all.deb


Odjaviš se in pri prijavi v sejo izbereš možnost Cinnamon. Namestitev Cinnamon lupine ne bo vplivala na GnomeShell, torej če želi lahko pri vpisu v sejo uporabnik izbira med Unity, GnomeShell ali Cinnamon lupino.

Na voljo je tudi uradna spletna stran.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

Pesimist:

vklopi si HTML5 za Youtube in poglej - pazi, ker moraš imeti par stvari posodobljenih, da dela (recimo FF vsaj verzija 4, WebM itd.). Načeloma skor vse pol dela čez HTML5, če bo kaj bolje.

Pa glede flasha probaj par pluginov oz. Nvidiinih rešitev, kaj najbolje dela, morda pač izklopi hardware decode. Ali pa probaj Gnash... Če imaš kolikor toliko spodoben računalnik ne bo smelo biti težav.

zz

Icematxyz ::

@Pesimist

Morda, da ni kakšna "nastavitev" razlog in ne gonilnik za GPU, posebej še, če kakšen VLC zmore tekoče predvajati video.

Če uporabljaš Flash-Aid ti ponudi pri namestitvi 2 privzeto omogočeni opciji, kateri bi naj reševali določene težave pri celozaslonskem načinu in omogočile strojno pospeševanje videa (VDPAU). Lahko se zgodi, da si to postil vključeno in imaš za to več težav, kot koristi. Poskusi še enkrat namestiti Flash (Beta) s pomočjo Flash Aid (Wizard Mode) in izključi ti dve opciji,

A short video to show how easy it is to deploy a service like ThinkUp on Ubuntu using Juju. For more info on Juju, please visit http://juju.ubuntu.com.




Juju is just too damn easy!

Icematxyz ::

Po uspešno zaključenih projektih Orange (Elephants Dream), Peach (Big Buck Bunny), Durian (Sintel) je čas za projekt Mango.

Smernice projekta:
-Kratkometražni film
-Tematika: "Sci-fi in Amsterdam"
-"Live action" + "Visual F/X"

Zbirajo se prednaročila za DVD. Zbrana sredstva med drugim služijo nastanitvi nadebudnih talentiranih ustvarjalcev filmov in programerjev.

 Killer Bots Concept Art

Killer Bots Concept Art



 Sci-Fi Love Concept Art

Sci-Fi Love Concept Art



More & More

Kaj pa tehnologija, ki je potrebna za takšen podvig? Prihranilo se bo pri stroških ličenja:

Icematxyz ::

Lična preobleka ANewStart in paket ikon AwOken:

 ANewStart + AwOken

ANewStart + AwOken



Podpora:
-Unity
-Gnome-Shell
-Gnome-Fallback
-...

Tech

js osebno ::

Icematxyz je izjavil:

Lična preobleka ANewStart in paket ikon AwOken:
Tech

Gnome Shell tema ima nekaj zanimivih prijemov. Izgleda da bom moral posodobiti nekaj stvari v moji temi :)

Icematxyz ::

15 letni KDE razvijalec/inovator Anton Kreuzkamp je razvil nov pristop k upravljanju z navideznimi namizji imenovan 'The Workspace Strap'.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz ::



Demo za Windows OS. Linux demo sledi kmalu.

BigWhale ::

UbuntuTV je med drugimi ze na Launchpadu. :)

Zvezdica27 ::

whoa...

tole pa odpira možnosti... O madona... Pa še android telefon ... o, zmaga človeštva!

zz

Icematxyz ::

Če smo že pri TV (filmih in nadaljevankah).



Če bi si zadevo radi ogledali na prototipu Ubuntu (11.10) TV obstaja PPA, če prevajanje kode ni v prvem planu!

-Niso še na voljo vse zmožnosti Ubuntu TV.
-Namestitev Ubuntu TV zaenkrat "pohrusta" Unity 2D.
-Pričakuje se znanje nameščanja/odstranitve PPA, če ne prste stran.
-Enjoy!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Nazaj k zivljenju sem spravil Kazam Screencaster. En manjsi app za snemanje zaslona, ce ima kdo cas naj mal potestira, predvsem me zanima kaksna je kvaliteta videov, ki nastanejo.

PPA lahko najdete tukaj: https://launchpad.net/~kazam-team/+arch...

Trenutno je narejen port na Gtk3, dodana je podpora za pulseaudio in snemanje dveh audio kanalov in nastavljanje glasnosti posameznega kanala. Namesto ffmpega se za zajemanje in kodiranje uporablja gstreamer.

xandros ::

Na ubuntu bi rad imel priklopljena dva monitorja.
En bi bil priklopljen na integrirano grafično, ta monitor bi se večinoma uporabljal.
Kupil bi grafično kartico, in jo dal v pcja.
In na to grafično bi priklopil drug monitor.

Ali se da v ubuntu nastavit , da ta grafična ne deluje, dokler se ne začne uporabljati?
Kako je s tem na ubuntu? Ali pa kako bo v 12.04?

BigWhale ::

Kako to mislis, da ne deluje dokler se ne zacne uporabljati? Ce te skrbi poraba energije, potem bos s taksnim ugasanjem mogoce prihranih kak evro na leto. :)

dux ::

Kolikor vem vklapljanje in izklapljanje grafičnih kartic na Linuxu še ne deluje najboljše.

Bo pa unity v 12.04 boljše upravljal z več zasloni.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Pa saj imajo grafične kartice dva video izhoda, tako da ne bi rabil na integrirano priklapljat. Še HD3650 ima dva izhoda.

xandros ::

BigWhale je izjavil:

Kako to mislis, da ne deluje dokler se ne zacne uporabljati? Ce te skrbi poraba energije, potem bos s taksnim ugasanjem mogoce prihranih kak evro na leto. :)

Seveda mi pomeni nekaj 50eur na leto.
Razmisljam pa tudi, da bi presel na linux na notebooku, kjer se verjetno tudi podaljsa avtonomija.

dux je izjavil:

Kolikor vem vklapljanje in izklapljanje grafičnih kartic na Linuxu še ne deluje najboljše.

Bo pa unity v 12.04 boljše upravljal z več zasloni.

Hvala, pa so kaksni znaki, kdaj naj bi imel to ubuntu urejeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

Zvezdica27 ::

lp,

avtonomija laptopov se na linux sistemih praviloma zmanjša, win gonilniki/power management so precej bolj popeglani. Tako izkušnjo sem imel jaz na 2 svojih laptopih, na sedanjem pa win sploh nisem probal. Googlaj za svoj tip laptopa kako in kaj, prepričam sem, da je nkej nekdo oboje stestiral.

Drugače pa se vsekakor linux na laptopih dobro obnese, če je hardware podprt.

zz

dux ::

@xandros: Ubuntu tukaj ne razvija nič svojega, tako da je povsem odvisen od upstreama. Glede na tale članek - http://www.phoronix.com/scan.php?page=n... bi rekel, da pred 12.10 ne pričakuj kaj dosti v tej smeri.

@Zvezdica27: verjetno se bo avtonomija spet malo podaljšala z jedrom 3.2 in nekaj patchi, ki jih bodo verjetno backportali iz jedra 3.3. Tega se lahko nadejamo v 12.04 LTS (seveda odvisno tudi od strojne opreme. Osebe z odprtokodnimi ATI gonilniki bodo še vedno mele veliko porabo).

Je pa dobro delujočih prenosnikov na Ubuntuju postopoma čedalje več - https://friendly.ubuntu.com/?laptops=on...
Upanje je v nasih odlocitvah

BigWhale ::

xandros je izjavil:

Seveda mi pomeni nekaj 50eur na leto.


Nekaj EUR, ne nekaj 50 EUR. :>

xandros ::

BigWhale je izjavil:

xandros je izjavil:

Seveda mi pomeni nekaj 50eur na leto.


Nekaj EUR, ne nekaj 50 EUR. :>

Recimo kartica 6850
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Pri nonstop prižganem računalniku, prihranek 40W pomeni 50eur prihranka na leto.

BigWhale ::

To je deset centov na dan, ce so te meritve tocne in ce ugasnjena kartica pomeni v resnici popolnoma ugasnjeno kartico. Sem preprican, da lahko kako drugace precej vec prisparas. :)

Icematxyz ::

BigWhale je izjavil:

Nazaj k zivljenju sem spravil Kazam Screencaster. En manjsi app za snemanje zaslona, ce ima kdo cas naj mal potestira, predvsem me zanima kaksna je kvaliteta videov, ki nastanejo.

PPA lahko najdete tukaj: https://launchpad.net/~kazam-team/+arch...

Trenutno je narejen port na Gtk3, dodana je podpora za pulseaudio in snemanje dveh audio kanalov in nastavljanje glasnosti posameznega kanala. Namesto ffmpega se za zajemanje in kodiranje uporablja gstreamer.


Hiter test.

-Kvaliteta posnetka: so občasno vidni določeni "dodatki" v Unity 2D in 3D pri pomikanju oken in okrog pulta...
-Zvok: Mikrofon deluje brez težav, "drug kanal" pa predvidevam, da je za zvok, ki se že predvaja? To mi ni delovalo.
-Pogosto se snemanje (samodejno) "prekine", če se zažene kakšen drug (gstreamer) video posnetek. Se pravi shranjen posnetek vidiš po predvajanju, da se tam konča.

Na ubuntu bi rad imel priklopljena dva monitorja.
En bi bil priklopljen na integrirano grafično, ta monitor bi se večinoma uporabljal.
Kupil bi grafično kartico, in jo dal v pcja.
In na to grafično bi priklopil drug monitor.

Ali se da v ubuntu nastavit , da ta grafična ne deluje, dokler se ne začne uporabljati?
Kako je s tem na ubuntu? Ali pa kako bo v 12.04?


Najprej je treba sploh razčistiti za kaj gre in kako se bo zadeva obnašala. Tukaj ne gre za kakšno Nvidia Optimus tehnologijo, ki se pogosto omenja v navezi z "multi-GPU podporo" zadnje čase, kjer se preklapljanje vrši dinamično, glede na potrebe OS, med obratovanjem. V tem konkretnem primeru, ki ga omenjaš je velika verjetnost, da ob tem, ko vstaviš (PCI-e) novo kartico, da se neodvisno od OS izključi integrirana grafična kartica. Torej če gre za to, potem nima to kaj dosti zveze z Linux, oziroma, če bi hotel kaj "ročno preklapljati" moraš že presneto dobro vedeti, kaj počneš.

Icematxyz ::

Med tem, ko LibreOffice razvijalci "čistijo" kodo, ki se več ne uporablja:

 Unused Code

Unused Code



Se lahko LibreOffice uporabniki naučijo izdelati kazalo:

 LibreOffice Kazalo

LibreOffice Kazalo

xandros ::

BigWhale je izjavil:

To je deset centov na dan, ce so te meritve tocne in ce ugasnjena kartica pomeni v resnici popolnoma ugasnjeno kartico. Sem preprican, da lahko kako drugace precej vec prisparas. :)

50eur na 40W manj na leto
Pri 80W manj je to ze 100eur

Kako se lahko prihranim 100eur na leto?

BigWhale ::

Nevem kaj si ti racunal. Tale kartica pozre 131W (podatek iz bittecha, prvi link, ki sem ga nasel) k je idle, to znese 1138kWh na leto (ce sem prav zracunal) prva cena za elektriko, ki sem jo nasel na internetu je bila 0.054 EUR na kWh (elektro gorenjska). Torej na letni ravni to znese 61 EUR, ce je kartica non-stop idle. Se pravi, ce bi jo ugasal takrat, ko je ne uporabljas, bi privarceval del tega denarja.

technolog ::

0,11€ na kWh bo bolj realno, ko prišteješ še procentualne dajatve, ki jih moraš plačat državi.

Zgodovina sprememb…

««
12 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222552 (157686) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433155 (24184) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435559 (28702) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166617 (139264) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725636 (22869) MrStein

Več podobnih tem