» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
11 / 17
»»

Icematxyz ::

GNOME Boxes, aplikacija, katere poglavitna naloga je, da končnem uporabniku olajša ogled, dostop do in uporabo (oddaljenih) navideznih strojev (libvirt) in oddaljenih namizij.

 GNOME Boxes

GNOME Boxes



Vir slike

Faenza does Humble Indie Bundle

 Faenza Bundle

Faenza Bundle


Faenza and Faience Humble Indie Bundle pack

 Wanda in Gnome 3

Wanda in Gnome 3



Wanda the Fish Indicator-Applet

lopov ::

Oj!

Jaz sem ga "malo" usračkal :))
Po navodilih z neta sem dodal mint repo da sem namestil njihov WM (al kako se imejuje zadeva v katero se prijaviš) in seveda je poleg tega nasmetilo še kup drugih zadev, tko da mam sedaj malce okrnjen sistem.

Za začetek sem v sources.list odstranil repo, na žalost z včeraj na danes ni nobenih pametnih posodobitev. Ne dela mi software center, pa dropbox, poganjam mint firefox 8, skratka ... mam zmedo.

Se da "popraviti" na kratko, recimo nek revert paketov al moram lepo počasi nekaj na roko ostalo pa, ko bodo posodobitve?

In ne, linka na navodila kako to narediti ne dam, da ne bo še koga zaneslo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

In še vprašanje -- se da ta "quick launch" na levi zalimat da se ne skriva? In, se da urediti, da ko gre okno čez cel zaslon "obstane" ob tem baru -- da imam viden bar + okno lepo raztegnjeno do bara?

Thx,
b.

dux ::

@lopov: Namesti paket compizconfi-gsettings-manager.

Tam izberi unity in lahko nastaviš obnašanje zaganjalnika.

Dobiš kakšno napako, če poskusiš zagnati software center iz terminala?

Zagodovino nameščenih paketov si lahko ogledaš z ukazom:

less /var/log/apt/history.log
Upanje je v nasih odlocitvah

lopov ::

Hm, ne morem dodati ppa. TOle mi vrže za karkoli (recimo sudo add-apt-repository ppa:skype-wrapper/ppa):

sponka@Think:~$ sudo add-apt-repository ppa:skype-wrapper/ppa
You are about to add the following PPA to your system:
 skype-wrapper
 Integrates Skype with Unity

To add this to your software sources just type this in a terminal:
sudo add-apt-repository ppa:skype-wrapper/ppa
 More info: https://launchpad.net/~skype-wrapper/+archive/ppa
Press [ENTER] to continue or ctrl-c to cancel adding it

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/add-apt-repository", line 98, in <module>
    sp = SoftwareProperties(options=options)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 96, in __init__
    self.reload_sourceslist()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 580, in reload_sourceslist
    self.distro.get_sources(self.sourceslist)    
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/aptsources/distro.py", line 91, in get_sources
    raise NoDistroTemplateException("Error: could not find a "
aptsources.distro.NoDistroTemplateException: Error: could not find a distribution template


Eh ...

Edit: se moram navadit da preden jamram zgooglam :)
Odgovor sem takoj našel tu: http://askubuntu.com/questions/49040/ap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

Lepo, da si rešil. Unity Launcher pa nastavljaš zaenkrat s pomočjo CCSM, kot ti je povedal @dux.

Sam sem imel izključeno skrivanje Unity Launcher v celotnem ciklu 11.04, ker je šlo za veliko novost (Unity lupina) in sem se tega moral navaditi. Sedaj mi to pride v poštev le še na kakšnem prenosniku/tablici na delovni postaji, kjer imam pred seboj miško in tipkovnico pa imam raje privzeto stanje.

poweroff ::

Huh, meni se je včeraj usul Unit (to se mi dogaja cca. 2x na mesec, zlasti, če imam računalnik prižgan po cel teden ali več (ga dajem samo v sleep mode) in prehajam med različnimi wieless omrežji). Ampak včeraj se je poleg Unitya usul tudi Firefox - izginil je profil. Na srečo (pamet 8-)) imam backup. Sem pa malo pred tem inštaliral v FF Certificate Inspector, vendar sem vmes FF restartal in je deloval normalno...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Si testiral tako Unity 2D, kot Unity 3D, če je težava pri obeh enaka? Bolj ali manj še nisem doživel sesutja Unity 3D v Ubuntu 11.10. Glede FireFox pa je mi sedmica delovala nekoliko nestabilno, ampak se je to z osmico dokaj popravilo, kar verjetno pomeni, da verjetno se zadeve ob prehodu na hiter razvojni cikel umirjajo.

Icematxyz ::

Kot kaže, se bo v Dash lahko računalo:

 Dash Računalo

Dash Računalo



Računalo pa se bo tudi s pomočjo Victorja Oliveire in OpenCL podpore v GEGL, razvoj katere bo finančno podprlo tudi podjetje AMD.

Victor is going to focus on infrastructure behind the scenes to make it work efficiently. What it means is that color conversions should be done on GPU whenever possible, and composition operations (Porter-Duff, arithmetic ones like divide and multiply etc.) as well as some essential filters like gaussian blur should be done on GPU as well. When OpenCL is not available, GEGL will use fallback to the current implementation of the operations.

Victor is also planning to continue his experiments with GPU-side buffer management and he's also going to implement a simple API for writing OpenCL operations for GEGL, so that new developers could easily write their own new hardware accelerated filters or port existing ones.


 OpenCL GEGL

OpenCL GEGL



Vir slike

FireFox, kot kaže dobiva različico z razširjeno podporo za poslovne uporabnike:

 ESR Cikel

ESR Cikel



Zbirka gradnikov za izdelavo grafičnih programov GTK+ 3 se "bolje počuti" na Windows OS:

 GTK+

GTK+



Preboj No.2 -> Premika se in to kar s pomočjo PPA vira:

 Unity Launcher

Unity Launcher



Ker se tako radi premikamo pa se še dajmo malo premikati po geolokacijah mest, vremenskih napovedih in času v različnih časovnih pasovih in to kar iz Dash:

 Cities Scope

Cities Scope

Icematxyz ::

Še nekaj "aktualnih študij" za "Down Under":

Linux Mint:

 GnomeShell + MGSE

GnomeShell + MGSE



Linux XYZ:

 GnomeShell + AWN

GnomeShell + AWN



 Unity

Unity

js osebno ::

Icematxyz je izjavil:

Še nekaj "aktualnih študij" za "Down Under":
Linux XYZ:

 GnomeShell + AWN

GnomeShell + AWN



 Unity

Unity


Tole dvoje je pa zelo všečno :) Čeprav bi Unityju bolj prisedal AWM bar..

lopov ::

Super tole, sploh launcher "spodaj" se mi dopade.

Omenjam zaradi spodnjega posta:

Icematxyz je izjavil:

Lepo, da si rešil. Unity Launcher pa nastavljaš zaenkrat s pomočjo CCSM, kot ti je povedal @dux.

Sam sem imel izključeno skrivanje Unity Launcher v celotnem ciklu 11.04, ker je šlo za veliko novost (Unity lupina) in sem se tega moral navaditi. Sedaj mi to pride v poštev le še na kakšnem prenosniku/tablici na delovni postaji, kjer imam pred seboj miško in tipkovnico pa imam raje privzeto stanje.


CCSM me ignorira -- launcherja bi prestavil spodaj in dal "never hide", a se ne zgodi nič. Launcher se tko od oka se na vsakih 5 sprememb celo sesuje in včasih se ne "postavi" nazaj.

Se da "na roke" popravit kakšen config fajl da bi izključil skrivanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

js osebno ::

Po namestitvi Gnome DE-ja (prej sem imel samo Gnome-Shell paket) se je ob bootu pojavil zelo grd splashscreen, ki ima nekaj v povezavi z Debianom. Prilagam copypasto iz grub.cfg na mojem računalu in iz sveže namestitve. Kaj moram editat, da se znebim te slike?
Moje:
### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='(hd0,msdos4)'
search --no-floppy --fs-uuid --set=root 29c743e9-b1e3-4262-aa0e-1161a64a5d21
insmod png
if background_image /usr/share/images/desktop-base/spacefun-grub.png; then
  set color_normal=light-gray/black
  set color_highlight=white/black
else
  set menu_color_normal=white/black
  set menu_color_highlight=black/light-gray
  if background_color 44,0,30; then
    clear
  fi
fi
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###


Original:
### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
set menu_color_normal=white/black
set menu_color_highlight=black/light-gray
if background_color 44,0,30; then
  clear
fi
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###

Mogoče kdo ve, kaj naj naredim? Primerjal sem oba fajla iz /etc/grub.d in /etc/default/grub (iz 2 različnih računalnikov), pa ni nekih razlik..

..typo

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Opažam, da mi zmanjkujejo ikone v LO - križec, kvadratek itd. Jih enostavno ni, pa ne vedno. Kaj Compiz približno dela, sicer ga ne grem tikat? Vsakič, ko sem ga tikal, je sistem razpadel. Od 12.04 si ga ne upam pipniti. Prej mi je delal Cube. Fensy.

poweroff ::

Meni isto, pa ne samo v LO. Pomaga če app zmanjšaš - daš v ne-full screen.
sudo poweroff

CHAOS ::

Ok, sem vedel, da bo hec, ko bom delal upgrade. :) Sicer sem naredil najprej backup po postopku, ki ga je opisal Matthai. Upgrade se je nekje zalomil, zato sem poskušal postopek nadaljevati po sledečem nasvetu:
$ apt-get download gir1.2-unity-4.0
$ apt-get download ubuntuone-client
$ sudo dpkg -i gir1.2-unity-4.0_4.0.6-0ubuntu3_i386.deb ubuntuone-client_2.0.0-0ubuntu2.2_all.deb
$ sudo dpkg -i gir1.2-unity-4.0_4.0.6-0ubuntu3_i386.deb


Nadaljevanje je bilo neuspešno. Ok, bom naredil povrnitev v prvotno stanje, kakor ga je svetoval Matthai. Sledečemu koraku:
$ sudo apt-get install --yes dselect

je sledilo navodilo za '-f install'. Ampak tudi tam ne pridem več nikamor. Skratka trenutno je odgovor sistema na kar koli sledeč:
$ sudo apt-get -f install
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Correcting dependencies... failed.
The following packages have unmet dependencies:
 gnome-control-center : Depends: libpulse-mainloop-glib0 (>= 1:0.99.1) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
                        Depends: libpulse0 (>= 1:0.99.1) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
                        Depends: gnome-control-center-data (>= 1:3.2.2-0ubuntu1) but it is not installable
                        Depends: gnome-control-center-data (< 1:3.3) but it is not installable
                        Depends: gnome-settings-daemon (>= 3.0.0) but 2.32.1-0ubuntu13.1 is installed
                        Depends: accountsservice (>= 0.6.13-1ubuntu2) but it is not installed
                        Recommends: apg but it is not installed
                        Recommends: gnome-icon-theme-symbolic but it is not installed
                        Recommends: gnome-online-accounts but it is not installable
 libglib2.0-0 : Depends: libffi6 (>= 3.0.4) but it is not installable
 pulseaudio : Depends: libpulse0 (>= 1:1.0) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
 pulseaudio-esound-compat : Depends: libpulse0 (>= 1:1.0) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
 pulseaudio-module-bluetooth : Depends: libpulse0 (>= 1:1.0) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
 pulseaudio-utils : Depends: libpulse0 (>= 1:1.0) but 1:0.9.22+stable-queue-24-g67d18-0ubuntu3.1 is installed
 ubuntuone-client : Depends: python-ubuntuone-client (= 2.0.0-0ubuntu2.2) but 1.6.2-0ubuntu2 is installed
                    Depends: ubuntu-sso-client (>= 1.4.0) but 1.2.1-0ubuntu2 is installed
                    Recommends: ubuntuone-installer but it is not installable
 ubuntuone-client-gnome : Depends: ubuntuone-client (= 1.6.2-0ubuntu2) but 2.0.0-0ubuntu2.2 is installed
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies


Skratka... kakršen koli nasvet je več kot dobrodošel preden vržem puško v koruzo in naredim clean install. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

WarpedGone ::

Politično nekorekten nasvet: pusti ubuntu, pojdi drugam.
So mi predlagal Pardus in mašina nima več hormonskih motenj in mesečnega perila.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

CCSM me ignorira -- launcherja bi prestavil spodaj in dal "never hide", a se ne zgodi nič. Launcher se tko od oka se na vsakih 5 sprememb celo sesuje in včasih se ne "postavi" nazaj.

Se da "na roke" popravit kakšen config fajl da bi izključil skrivanje?


Kako to misliš, v CCSM lahko brez težav izključim skrivanje Unity Launcher. Razen, če misliš kaj v zvezi s tem, da si dodal PPA vir za prestavlanje Unity Launcher in so sedaj težave?

Po namestitvi Gnome DE-ja (prej sem imel samo Gnome-Shell paket) se je ob bootu pojavil zelo grd splashscreen, ki ima nekaj v povezavi z Debianom.


GnomeShell je lupina za Gnome 3 namizno okolje. Torej Gnome 3 namizno okolje si že imel nameščen, ko si uporabljal GnomeShell ali Unity lupino. Kaj točno si namestil oziroma želel doseči?

Opažam, da mi zmanjkujejo ikone v LO - križec, kvadratek itd. Jih enostavno ni, pa ne vedno. Kaj Compiz približno dela, sicer ga ne grem tikat? Vsakič, ko sem ga tikal, je sistem razpadel. Od 12.04 si ga ne upam pipniti. Prej mi je delal Cube. Fensy.


12.04? Na katere "ikone" misliš? Če misliš na "ikone" za povečanje, pomanjšanje LibO... a imaš nameščen paket lo-menubar za to, da se izbirnik premakne "na pult"?

@CHAOS

Pod "upgrade" misliš kaj? Nadgradnja različice na Ubuntu 11.10 iz prejšne različice? Kako točno si se tega lotil?

Poskusi sledeče:

Pritisni kombinacijo tipk Alt+F2 in vpiši update-manager -d -> izberi nadgradnjo.

Če si že nadgradil in ne bo ponujene opcije za nadgradnjo (na Ubuntu 11.10, ker če si že nadgradil na Ubuntu 11.10 potem bo tukaj opcija za nadgradnjo an Ubuntu 12.04, kar pa ne sprejmi) poskusi:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install ubuntu-desktop

Zgodovina sprememb…

js osebno ::

@Icematxyz V Ubuntu soft. centru sem imel nameščen "samo" gnome-shell, včeraj sem pa namestil še "gnome". Samo z Gnome-shell mi extension za uporabniške teme ni deloval, ko sem namestil "gnome", pa je :)
Stranski učinek je pa tisti splashscreen. Ugotovil sem da je kriva datoteka verjetno v /etc/gnome.d, je pa zame prezakomplicirana..

Icematxyz ::

Poskusi sledeče:

sudo apt-get remove desktop-base

CHAOS ::

Zadeve sem uspel spravit v prvotno stanje (tnx Matthai za vodič) in poizkusil distro-upgrade ponovno in sicer preko Update managerja. Ta je javil napako in se končal s sledečim sporočilom:

"The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a)."

Po tem sem sedaj pognal "update-manager -d", ki je javil:

"Not all updates can be installed
Run a partial upgrade, to install as many updated as possibe. ..."

Tukaj nisem nadaljeval, ampak sem se preselil v konzolo in izvedel sledeče, da bo bolje razvidno kakšne so težave:
$ sudo apt-get update
...
$ sudo apt-get dist-upgrade
...
1792 upgraded, 465 newly installed, 71 to remove and 8 not upgraded.
Need to get 0 B/1,739 MB of archives.
After this operation, 814 MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]? Y
E: Could not perform immediate configuration on 'gir1.2-unity-4.0'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (2)


In v prvem poizkusu sem v tej fazi sledil temu postopku http://ubuntuforums.org/showthread.php?..., ki je pripeljal sistem v stanje kot sem ga opisoval v prejšnjem postu. Torej, kako naprej od tu?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

dux ::

Kaj točno se zalomi, ko nadgrajuješ?
Kateri paketi so med samo nezdružljivi?
Upanje je v nasih odlocitvah

CHAOS ::

Tega mi trenutno sistem ne pove, edino kar izdavi je sledeče: "E: Could not perform immediate configuration on 'gir1.2-unity-4.0'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (2)"

Kako torej pogledam kje leži težava?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

js osebno ::

Icematxyz je izjavil:

Poskusi sledeče:

sudo apt-get remove desktop-base

Deluje, hvala :)

CHAOS ::

Skratka... Fresh install it is. :) Sem uspel spravit upgrade v pogon, ampak se po ponovnem zagonu ni več prebudil iz globokega sna. Je sistem obvisel nekje sredi boot rutine. Trenutno pišem že v posodobljenem 11.10 sistemu. Je pač tako, da ko imaš nameščen en kup programja... uradnega in iz raznih PPA virov, da bodo zadeve ob poizkusu nadgradnje povzročale rahle glavobole.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Aston_11 ::

Ne dela mi tudi Zaklep zaslona.

Icematxyz ::

@thejan2009 :

Super, samo da deluje.

@CHAOS

PPA viri se ob nadgradnji samodejno izključijo. Kaj točno se je zalomilo pri nadgradnji ne vem, ampak super si rešil, čeprav si pričakoval verjetno, da bo šlo lažje.

Ne dela mi tudi Zaklep zaslona.


Misliš na izbiro v SessionMenu (CTRL + ALT + L)? To bolj ali manj uporabljam dnevno in zaenkrat nisem imel težav. Si se kaj "igral" z gnome-screensaver?

sudo apt-get install gnome-screensaver

noraguta ::

Kakšna bo pa po novem reinakracija One-ta? zadnjič sm ujel da so couchdb nabrcal ker jim širjenje infrastrukture dela probleme.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

GnomeShell uporabniki lahko odslej nameščajo dodatke na podoben način, kot se nameščajo dodatki za FireFox, kar s pomočjo spletnega brskalnika.

 Primer Dodatka

Primer Dodatka



Fedora 17 kot kaže privzeto prinaša Btrfs datotečni sistem in spremenjeno strukturo datotečnega sistema.

The list of accepted new features also includes the plan to store all applications and libraries in the /usr/ directory. This means that the /lib/, /lib64/, /bin/ and /sbin/ directories will become obsolete; however, for compatibility reasons, they will be replaced by symbolic links pointing to the appropriate subdirectories in /usr/. These restructuring measures will allow atomic filesystem snapshots to be generated when updating; this will enable users who encounter difficulties to return to an older version without losing any changes that may have been made in /etc/ or /var/. It will also make it easier to integrate /usr/ in read-only form or access a /usr/ share from multiple systems.


Ker pa že govorimo o stvareh, ki bodo na voljo šele nekje v prihodnosti, do "Ubuntu TV" in "Ubuntu Mobile" je še kar nekaj časa, ampak ni razoga, da se o konceptih ne bi razpravljalo že danes:

 Mobile

Mobile



 Mobile

Mobile



Unity Phone Mockups

 TV

TV



Unity TV Mockups

Ne v prihodnosti, ampak danes, se prileže kakšna igra:



Evolution RTS Version 1.9 Released

Icematxyz ::

noraguta je izjavil:

Kakšna bo pa po novem reinakracija One-ta? zadnjič sm ujel da so couchdb nabrcal ker jim širjenje infrastrukture dela probleme.


U1DB

Aston_11 ::

Yup - odstranil sem gnome screen saver in namesto njega namestil xsreensaver. Ki sicer dela, ne morem pa zakleniti zaslona, tako da mi je takoj kakšnen mulc gor. Verjetno bi moral dati nazaj gnome screen saver?

Icematxyz ::

Ubutnu privlači tudi mlajšo generacijo, to je seveda res!

Zdaj, če si odstranil gnome-screensaver in namestil XScreensaver, katerega si dodal pod Začetni programi... uporabi še sledeč ukaz, ob pogoju, da nisi ročno spreminjal nastavitev za kombinacijo tipk CTRL + ALT + L.

sudo ln -s /usr/bin/xscreensaver-command /usr/bin/gnome-screensaver-command

Kombinacija tipk CTRL + ALT + L bo ti sedaj delovala! Če bi želel tudi delujočo opcijo Zaklep zaslona bi pa moral uporabiti še kakšno namensko skripto.

Aston_11 ::

Ja, to dela, mi pa ni všeč, da se mi ne pojavi login screen in tipkam v temo. Kako se ta xscreensaver odstrani - vse od screensaverja, pa da namestim gnome screeen saver.

Icematxyz ::

Odstrani vnos, ki se nahaja pod Začetni programi in vpiši v terminal:

sudo rm /usr/bin/gnome-screensaver-command
sudo apt-get remove xscreensaver xscreensaver-gl-extra xscreensaver-data-extra
sudo apt-get autoremove


Povrni še privzeto stanje:

sudo apt-get install gnome-screensaver

Aston_11 ::

Ice, Hvala.

Icematxyz ::

You're welcome.

Icematxyz ::

Sandy Bridge podpora pod Linux je dozorela. Uporabniki te strojne opreme lahko pričakujejo dobro out-of-the-box izkušnjo z novejšimi Linux distribucijami!

 Unity Calendar

Unity Calendar



Unity Calendar Lens prinaša nekaj novosti:

-Filter dogodkov (časovno obdobje)
-Zraven Evolution dobiva še podporo za Thunderbird (s pomočjo nameščenega dodatka)

 dispcalGUI

dispcalGUI



Version 0.8.1.9
- Option to create profiles from extended display identification data (EDID).
- Linux (GNOME 3): colord compatibility (query current profile, install & set profile).


Zadnja različica dispcalGUI prinaša zraven izdelave ICC profila iz EDID informacije tudi podporo za ColorD.

 PayPal

PayPal



Programsko središče Ubuntu dobiva podporo za PayPal.

Icematxyz ::

Spletni brskalnik IE6 se poslavlja, česar se bodo najbolj razveselili spletni razvijalci. To pa ni edina zanimiva novica iz Microsoftovega tabora, Microsoft je namreč omogočil javen dostop do Windows Live Messenger omrežja preko XMPP protokola. Skype (za Windows) XMPP že podpira.

A month and a half ago, Microsoft announced that they had added XMPP to their Windows Live APIs. That means that any Jabber client could connect to MSN using our favorite open IM protocol! No more closed protocol to reverse-engineer.


 Online Accounts

Online Accounts



Anyone can build a Messenger client—with open standards access via XMPP & Xavier Claessens & OMG

Zraven hipnega sporočanja je del vsakdanjika tudi elektronska pošta. Če se do poštnega predala ne dostopa s pomočjo lokalnega odjemalca pošte, ampak kar preko spletnega vmesnika, lahko uporabniško izkušnjo nadgradiš s pomočjo aplikacije Unity Mail.

 Nadzorna plošča

Nadzorna plošča



 Messaging Menu

Messaging Menu



 Unity Quicklist

Unity Quicklist



GIMP se približuje dalj časa pričakovani različici 2.8.

 Gimp Zavihki

Gimp Zavihki



Na voljo pa je Blender 2.61, ki prinaša zelo pomembne novosti na področju strojnega pospeševanja izrisovanja (pogon Cycles), sledenje gibanju...







 Ubuntu Cloud Live Edition

Ubuntu Cloud Live Edition



Oblak na vaši dlani?

xandros ::

Imam tale primer:
https://help.ubuntu.com/community/WifiD...

ampak:
ubuntu access point wifi mrezo ne bi imel 192.168.1.1(ki je locena od wired) ampak bi imel vse isto mrezo, torej 192.168.0.x (in wired in wifi)
Torej v ubuntu racnualniku wired eth0 ki je 192.168.0.x, in wlan0, ki bi bil recimo 192.168.0.y(recimo .250).
Wifi clienti bi se povezali na AP wlan0, dhcp na routerju bi jim dodelil 192.168.0.z

b ::

Saj to že imaš v onih navodilih, kolikor sem na hitro pogledal. v /etc/network/interfaces definira bridge, v katerega sta povezana eth1 in ath0 (pri tebi kot praviš wlan0).

To pomeni, da bojo wifi klienti dobili IP od DHCP strežnika na žični mreži.

xandros ::

rabita biti eth0 in wlan0
kakor dam ipconfig za wlan0 na 192.168.0.x, potem racunalnik ni nikamor povezan

b ::

wlan0 samo dodaš v bridge, ni mu treba nič nastavljat. IP nastaviš na bridge interface-u.

xandros ::

b je izjavil:

wlan0 samo dodaš v bridge, ni mu treba nič nastavljat. IP nastaviš na bridge interface-u.

hvala, sem nastavail, in deluje

Zvezdica27 ::

lp,

Ice: na 11.04 če bi posodobil kernel (ker nimam razloga za upgrade, slaba izkušnja + tak ali tak najbrže grem kasneje na 12.04 če le ne bo preveč hroščat), kateri kernel bi bilo pametno izbrati (razlog je tvoja novica za podporo Sandy Bridbe grafiki):3.0 ali kar na 3.1(5)?

hvala,

zz

zk_eu ::

Prozdravljeni,

imam eno majhno težavo pri ubuntu 11.10,namreč pri hp dv6-2160em mi wifi led lučka konstantno gori oražno (kot da je izključena), morala bi biti modra. Kar je tukaj hecno je, da wifi deluje normalno, lahko jo tudi vklapljam in izklapljam, tako da zadeva ni sedaj življenskega pomena, ampak vseeno, a se je kdo srečal že s tem problemom, prečesal sem že ves google z ubuntu forumi, pa ne najdem rešitve.

Nameščeni so tudi najnovejši gonilniki.

*-network               
       description: Wireless interface
       product: BCM43225 802.11b/g/n
       vendor: Broadcom Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:02:00.0
       logical name: wlan0
       version: 01
       serial: f0:7b:cb:0d:b0:10
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

CHAOS ::

Krivec je odprto kodni gonilnik. Če te moti, namesti zaprto kodnega iz "Additional drivers".
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

zk_eu ::

Hvala, ampak to je prvo kar sem poskusil, tako da ti vzrok v tem. Zanimivo je, da je zadedeva delovala na vseh ubuntujih do sedaj.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

Ice: na 11.04 če bi posodobil kernel (ker nimam razloga za upgrade, slaba izkušnja + tak ali tak najbrže grem kasneje na 12.04 če le ne bo preveč hroščat), kateri kernel bi bilo pametno izbrati (razlog je tvoja novica za podporo Sandy Bridbe grafiki):3.0 ali kar na 3.1(5)?

hvala,

zz


Če ti Ubuntu 11.04 deluje dobro bi moj nasvet bil, da počakaš na Ubuntu 12.04 in med tem malo "natreniraš" Unity, kar če prav razumem, ti zaenkrat povzroča še največ "težav" prav to. ;)

Ubuntu 12.04 bo potem natančno to, kar potrebuješ in želiš.

xandros je izjavil:

Imam dve vprasanji:

1.xubuntu: imam dva monitorja, in oba mi kaze isto sliko
Tako, da ocitno graficna daje dva izhoda.
Rad bi pa imel podaljsani ekran, in nimam moznosti kje kaj obkljukat.
Verjetno ve kdo kaksno rocno metodo, spreminjanje kaksnih .conf-ov, da bi imel drugi ekran levo od prvega.

...


Na to vprašanje sem ti odgovoril, da si izdelaj xorg.conf nastavitveno datoteko, ampak slučajno sem naletel na ta nasvet:

 Dual Monitor

Dual Monitor



Oziroma a nima XFCE namenskega GUI orodja?

 Multihead Setup

Multihead Setup

Icematxyz ::

@nx7400

Ima uporabnik @CHAOS verjetno kar prav. Najverjetneje uporabljaš odprto kodni gonilnik, ki podpore za Led diodo (še) nima, v prejšnjih različicah pa si verjetno uporabljal zaprto kodni gonilnik. Poskusi sledeče. Pod Dodatni gonilniki namesti zaprto kodni gonilnik za brezžično kartico in znova zaženi računalnik. Če Led dioda ne bo zamenjala barve poskusi sledeče:

sudo rmmod brcmsmac
sudo rmmod bcma
sudo modprobe wl


Je sedaj kaj drugače?

zk_eu ::

Icematxyz je izjavil:

@nx7400

Ima uporabnik @CHAOS verjetno kar prav. Najverjetneje uporabljaš odprto kodni gonilnik, ki podpore za Led diodo (še) nima, v prejšnjih različicah pa si verjetno uporabljal zaprto kodni gonilnik. Poskusi sledeče. Pod Dodatni gonilniki namesti zaprto kodni gonilnik za brezžično kartico in znova zaženi računalnik. Če Led dioda ne bo zamenjala barve poskusi sledeče:

sudo rmmod brcmsmac
sudo rmmod bcma
sudo modprobe wl


Je sedaj kaj drugače?


Ne isto, v terminalu mi sledeče izpiše:

hp@hp-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ sudo rmmod brcmsmac
[sudo] password for hp:
hp@hp-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ sudo rmmod bcma
ERROR: Module bcma does not exist in /proc/modules
hp@hp-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ sudo modprobe wl
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/wlan.confcopy, it will be ignored in a future release.

Zanimivo, da mam čist v vsaki različici težavo, ki jo ne morem rešiti, no ta je sedaj dodatna :D Naslednji ubuntu, 12.04, ki bo LTS bom dlje časa ostal na njem :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222485 (157619) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433144 (24173) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435544 (28687) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166570 (139217) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725613 (22846) MrStein

Več podobnih tem