» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
13 / 17
»»

xandros ::

@bigwhale, kaj hoces povedat?
Dam podatek, ga negiras brez argumenta.
Oz probas se zavajati.
100eur ni malo denarja, mogoce je zate.
Pac , ce ubuntu tega ne podpira, se to lepo pove, ce ves, ce ne ves , potem si verjetno tiho.
V cem je sedaj problem? Ker ves vec od mene pri linuxu, potem malo probas zajebavati, ali kako

Icematxyz ::

-Ugotovilo/ocenilo se je, koliko "poganjanje" kartice letno stane.
-Ugotovilo se je, da verjetno zadeva deluje na principu ali (ena kartica) / ali (druga kartica), najverjetneje bolj ali manj neodvisno od OS.

Do tukaj pretiranega "zajebavanja", ki bi se spuščalo na osebni nivo ne opažam in predvidevam, da bo pri tem tudi ostalo.

BigWhale ::

xandros je izjavil:

@bigwhale, kaj hoces povedat?
Dam podatek, ga negiras brez argumenta.
Oz probas se zavajati.
100eur ni malo denarja, mogoce je zate.
Pac , ce ubuntu tega ne podpira, se to lepo pove, ce ves, ce ne ves , potem si verjetno tiho.
V cem je sedaj problem? Ker ves vec od mene pri linuxu, potem malo probas zajebavati, ali kako


Podatek, ki si ga dal je bil, vsaj zame, cuden in nerazumjiv. Zgoraj sem naredil izracun koliko stane poraba elektrike za eno taksno kartico. Tisto je bil moj argument. Ce sem uposteval napacno ceno sem takoj rekel, naj me nekdo popravi.

Ce racunalnik aktivno uporabljas 12 ur na dan (jaz ga vcasih se vec), potem moj zracun se vedno drzi. Ce upostevas se cas, ko racunalnik ugasnes in te ni doma, je ves ta cirkus okrog prihranka elektrike in denarja se toliko bolj hecen.

Na letni ravni je 100 EUR prakticno drobiz, ki ga prisparas tako, da gres enkrat na teden v sluzbo/solo/... pes ali pa s kolesom. Lahko pa nehas kaditi, pa prisparas na letni ravni se precej vec.

To, da ta stvar ni podprta v Linuxu so ti ze drugi povedali.

Ce se tebi zdi, da te zajebavam, potem se ti opravicujem. To vsekakor ni bil moj namen. Zavajal pa tudi nikjer nikogar nisem.

PARTyZAN ::

Se pravi imaš po dveh letih povrnjen keš za licenčne windowse in še nekaj cekinov viška za ostalo ;>

Icematxyz ::

Ne, ker izračun velja tudi za Windows OS.

BigWhale ::

V bistvu ze ves cas hocem odgovoriti na tole ... :>

Icematxyz je izjavil:


-Kvaliteta posnetka: so občasno vidni določeni "dodatki" v Unity 2D in 3D pri pomikanju oken in okrog pulta...


Hm, jaz artefaktov nisem nikoli imel. Gstreamerjev plugin ximagesrc je zgleda precej buggy in precej verjetno se bo zgodilo, da bom moral napisati en plugin za gstreamer, ki bo sliko jemal direktno iz compiza. Nekako tako, kot deluje recorder v Gnome shellu. Le da slednji jemlje sliko iz clutterja.

Icematxyz je izjavil:

-Zvok: Mikrofon deluje brez težav, "drug kanal" pa predvidevam, da je za zvok, ki se že predvaja? To mi ni delovalo.

V bistvu oba kanala nastavljas. Ce zelis posneti zvok, ki se predvaja se moras priklopiti na "Monitor izhoda zvoka". Se pravi, ce imas v sistemu za output nastavljen "Internal Audio Stereo", potem moras pri snemanji nastaviti kot izvor "Monitor of Internal Audio Stereo".

Icematxyz je izjavil:


-Pogosto se snemanje (samodejno) "prekine", če se zažene kakšen drug (gstreamer) video posnetek. Se pravi shranjen posnetek vidiš po predvajanju, da se tam konča.

Uf, tole je precej zanimiva informacija, bom preveril kaj se dogaja in zakaj se to dogaja. Naceloma se ne bi smelo in slisi se, kot da gre za bug v GStreamerju. Morda pa je problem tudi v PulseAudio. A lahko stestiras, ce se isto dogaja brez snemanja zvoka.

Icematxyz ::

Hm, jaz artefaktov nisem nikoli imel.


Sem poskusil še na Intel prenosniku in je res, da tega nisem opazil, ampak je pa se zgodilo nekaj drugega in sicer "število sličic" je bilo 1 na 2 sekundi, če malo pretiravam. :)

Gstreamerjev plugin ximagesrc je zgleda precej buggy in precej verjetno se bo zgodilo, da bom moral napisati en plugin za gstreamer, ki bo sliko jemal direktno iz compiza. Nekako tako, kot deluje recorder v Gnome shellu. Le da slednji jemlje sliko iz clutterja.


Mhm.

V bistvu oba kanala nastavljas. Ce zelis posneti zvok, ki se predvaja se moras priklopiti na "Monitor izhoda zvoka". Se pravi, ce imas v sistemu za output nastavljen "Internal Audio Stereo", potem moras pri snemanji nastaviti kot izvor "Monitor of Internal Audio Stereo".


Na hitro sem poskusil par opcij v SoundSettings in nič ni zaleglo v samem programu pa sta dve opciji in nič več se pravi če nastavim za vsak kanal svojo in dam jakost na najvišjo stopnjo bi to moralo biti to.

A lahko stestiras, ce se isto dogaja brez snemanja zvoka.


Se.

P.S. To so resnično "hitri testi", vsega skupaj nekaj minut.

BigWhale ::

Framerate je zaklenjen na 25 fps, sem ze razmisljal, da bi naredil tako, da bi lahko izbiral. Tukaj sta v bistvu dva problema. Eden je ximagesrc, ki je precej pocasen, potem je pa tukaj se libvpx oziroma libx264 za encoding. Slednji je naceloma hitrejsi.

Pri audio je pa tko, da jaz vse nastavitve poberem iz pulseaudia. Ce pulse audio ne ponudi izvora, ki omogoca zajemanje zvoka direktno iz zvocne kartice, potem ne bos mogel snemati. Nastavitve v Sound Settings pa nimajo veze, ker v Kazamu sam izberes izvor zvoka in nastavis jakost snemanja.

Icematxyz ::

 Cinnamon Lupina

Cinnamon Lupina



Cinnamon lupina na dosegu PPA.

Glede porabe novejših/zmogljivih AMD grafičnih kartic pod Linux, ko ne opravljajo nalog. Na grafu je prikazana vrednost celotnega sistema in ne le grafične kartice! Če pa smo že pri novejših in zmogljivih AMD grafičnih karticah, da ne ostanem le pri porabi, ampak zraven zmogljivosti, ki je potrebna za poganjanje nekaterih novejših Linux iger, zmernega interesa podjetja AMD pri razvoju odprto kodnega gonilnika, Ubuntu in drugi Linux uporabniki radi posegajo po njih tudi za to, ker omogočajo dobro izkušnjo z več (2+) zasloni pod Linux!



Če smo že pri zanimivi strojni opremi za Ubuntu in Linux uporabnike:



Vibes & MakerBot Replicator

Prve pošiljke ColorHUG so že na poti! Vsebujejo že izboljšano tako strojno, kot tudi programsko opremo.

 ColorHUG in programska oprema

ColorHUG in programska oprema



 ColorHUG TIV

ColorHUG TIV



LGW

bosmla ::

Vprasanje glede nalaganja Shell Theme v 11.10 Unity desktop:
Namestil sem GNOME Tweak Tool z User-Theme GNOME Shell extension potegnil par tem jih razsiro v /home/xy/.themes mapo odpr GNOME Tweak Tool sel na Shell Extensions in zagledal prazno okno - torej v Shell Extensions ni nic. Po nekaj urnem pregledu tem po spletu sem prisel le tako dalec da ce ob prijavi izberem GNOME (na zobatem kolescu) namesto obicajni Ubuntu potem lahko vse normalno nastavljam vendar ko se prijavim nazaj (Ubuntu) je tema stara, nastavitev pa spet ne morem delat...
pomoc!
Hvala

Icematxyz ::

Zdaj nisem čisto razumel ali bi rad zamenjal preobleko za Unity lupino ali GnomeShell?

bosmla ::

Rad bi zamenjal preobleko za Unity

Icematxyz ::

Moj predlog za Ubuntu 11.10 bi bil Ubuntu Tweak.

 Zamenjaj Preobleko

Zamenjaj Preobleko



 Počisti starejša jedra in drugo ...

Počisti starejša jedra in drugo ...



 Unity Nastavitve

Unity Nastavitve



...

Vir slik

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak


Poiščeš v Dash in z miško premakneš v Unity Launcher.

dzinks63 ::

S tem kako bo zgledal ubuntu in ikone in še vse ostalo v milion niansah pa že pretiravajo, naj zrihtajo osnove, kot prvo naj poenostavijo istalacijo programja, tisto kar je v programskem središču je ok, ko pa najdeš na netu nek program za linux si pa kot amaterski uporabnik v temi. Zakaj neki je lahko v winsih tako enostavno, dokler to ne doterajo, ne bo nikoli noben linux dosegel visokega deleža za široke množice.

Icematxyz ::

Ne razumem, o čem točno govoriš?

Programsko središče, PPA, ali .deb paket z avtorjeve strani. Česa naj ne bi znal "amater" postoriti sam?

Hexx ::

.deb je točno takšen kot .exe na Windowsih, kje vidiš razliko?
Dvojni klik na datoteko in install.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

šernk ::

Zakaj neki je lahko v winsih tako enostavno, dokler to ne doterajo, ne bo nikoli noben linux dosegel visokega deleža za široke množice.


kaj v winsih je tako enostavno? vse kar je v winsih enostavno dobiš praktično na ubuntu v programskem središču.

poiskati torrent, skrekati itd...se pa res ne more reči, da je bolj enostavno, kot poiskati vodič na netu skopirati 3 vrstice v terminal in zadevo imaš, kvečjemu si postopka na winsih bolj vajen, pa verjemi da se da tudi tam pošteno zakomplicirati zadevo, če se le hoče.

potem je tu še na internetu vsaj zame daleč najboljša baza .deb paketov http://pkgs.org/

drugega kot programsko središče, prek PPA in pkgs.org osebno skoraj ne uporabljam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Ubuntu TV na ARM napravi (Pandaboard):



Strojno pospeševanje uporabniškega vmesnika (Qt in OpenGL ES 2.0) in video predvajanja (720p in 1080p - odvisno od strojne opreme).

Ricardo Salveti

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Uraden izid "Naval RTS - Tower Defense" igre OilRush je tik pred vrati! Na voljo je pa tudi "Tech Preview" prihajajoče MMORPG igre, ki jo razvija švicarsko podjetje Quantum Bytes z imenom Relics of Annorath. Obe igri uporabljata pogon Unigine in imata napovedano uradno podporo za Linux!

Icematxyz ::

LibreOffice ime X Faktor.



Ima pa tudi zdrav ekosistem razvijalcev.

 LibreOffice Developers

LibreOffice Developers



Italo Vignoli

Na voljo je odprto koden odjemalec za Desura imenovan Desurium.

Icematxyz ::

lopov ::

Kul, tole pa prec sprobam!

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Na voljo je KDE različica 4.8.

 KDE 4.8

KDE 4.8



Zraven izboljšav na področju stabilnosti in zmogljivosti izstopa še:

 Upravljanje Porabe

Upravljanje Porabe



Adaptive Power Management

 Icon Task Plasmoid

Icon Task Plasmoid



Icon Tasks is modified KDE taskbar applet that comes with some of the best Unity / DockBarX features.


Icon Task Plasmoid

...

KDE - Experience Freedom!

Zgodovina sprememb…

trulex ::

hmm a je možno da mi pr updatu ni naložlo icon task plasmoida? :/

Icematxyz ::

trulex je izjavil:

hmm a je možno da mi pr updatu ni naložlo icon task plasmoida? :/


Desni klik na pult -> Panel Options -> Add Widgets... -> v iskalnik vpiši pojem icon -> drag & drop na pult -> odpreš kakšno aplikacijo in ...

trulex ::

hvala

Icematxyz ::

trulex je izjavil:

hvala


You're welcome.

Negotovost na področju pisarniških paketov se nadalje umirja. IBM ukinja Lotus Symphony in se zavezuje projektu Apache OpenOffice.

Timothee Bessett (TTimo), razvijalec pri podjetju id Software, odgovoren za prenos mnogo popularnih iger podjetja id Software's na Linux je dal odpoved. Pridružil se bo manjšem "startup" podjetju in ostaja na področju iger.

Izida Ubuntu 12.04 se bliža, eden izmed ciljev je tudi privzeta "upstream" podpora OpenGL ES 2.0 za Unity 3D.

GNOME Classic v Ubuntu 12.04? Unity 2D in druge komponente projekta Ayatana v openSUSE, Arch...? Uporaba HUD na Fedora? Vse to in še več v nadaljevanju...

Icematxyz ::

 Spark

Spark



-Podpira Linux
-Strojna oprema ni zaklenjena
-UI je Plasma Active
-Arhitektura ARM
-7" zaslon na dotik in WiFi povezljivost
-Predvidena cena: 200 evrov.

Aaron J. Seigo & OMG

Na voljo je prva različica zbirke Javanskih modulov imenovana Apache ODF Toolkit.

Zbirka orodij omogoča razvijalcu, da programsko ustvari, bere in manipulira z ODF dokumenti in to brez potrebe po obsežnem pisarniškem paketu. Idealno orodje torej za uporabo na strežnikih, ki omogoča spletnim aplikacijam uvoz tega odprtega formata.

ODF Toolkit gets first Apache release

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Košarica dobrot:

 Google Zemlja 6.2

Google Zemlja 6.2



Home & WebUpd8

 OpenShot 1.4.1

OpenShot 1.4.1



Home & WebUpd8

 ownCloud 3

ownCloud 3



ownCloud & Demo & WebUpd8

Aston_11 ::

Nainštaliral sem ubuntu ne na moj comp. No, na dva. Na enem se non stop pojavlja okno, ki zahteva vnos gesla (keyring). Kako bi se tega znebil? Menda je že probal zbrisati gesla:login, naslednji predlog je, da spremeni geslo tako, da ne bo potrebno geslo. Morda bi bilo kaj na tem, da ima prijavo v namizje brez gesla, vendar je na drugem compu isto, pa ne zahteva vnosa keyringa (tam v seahorsu).

Aston_11 ::

Na, pa sem nekaj razsul.

Ko sem v uporabnikih nastavil geslo - brez gesla - hoče geslo, da nastavim nazaj geslo. Ma katero geslo, če ni gesla? Me ne spusti skozi. Na staro geslo ne trza.

Aston_11 ::

Evo rešil - recovery mode, remount disk, passwd username

Aston_11 ::

Aston_11 je izjavil:

Evo rešil - recovery mode, remount disk, passwd username


Edit: pa še vedno ne dela, lahko pa spreminjam pasword od userja, noče pa zahtevati gesla ob logonu

Aston_11 ::

Sedaj sem rešil - naredil novega superuserja in v njem vklopil login with password pri prvem superuserju. Sedaj dela.

Icematxyz ::

Lepo da si rešil. Vpis gesla pri prijavi in pri administratorskih opravilih je privzeto stanje in tega jaz ne bi spreminjal ali dajal navodil kako to zaobiti.

V določenih primerih se pojavi podobna težava zaradi na primer kakšnega brezžičnega omrežja zaščitenega z geslom, če ni pri nastavitvah povezave izbrana opcija Na voljo vsem uporabnikom. "Težave" na tem področju se lahko pričakujejo tudi pri kakšnem samodejnem vpisu v sejo, kjer se šifrirana zbirka ključev ne odklene, ampak se to mora narediti naknadno ali uporabiti shranjevanje gesel v tekstovni obliki, kar seveda ni priporočljivo.

 Kazam Screencaster

Kazam Screencaster



Kazam Screencaster 1.0 dobiva nekaj novih lastnosti. O tem in planih za prihodnost bo verjetno znal več povedati kdo drug...

Zraven podpore uvozu MS Visio dokumentov v LibreOffice Draw je naslednji na vrsti uvozni filter za CorelDraw.

 CorelDraw Uvoz

CorelDraw Uvoz



Fridrich Strba

Fedora spreminja strukturo datotečnega sistema. Od kod pa zasnova, ki se sedaj spreminja sploh izvira?

poweroff ::

Uvoz Korla? Zakon!
sudo poweroff

Icematxyz ::

Osnovna podpora GPU (OpenCL) obdelavi v GIMP (GEGL) je na voljo. Določene podprte operacije se izvršijo v tem trenutku 8x hitreje!

LGW

Icematxyz ::

Delta med jedrom v Windows 8 in WP 8 se zmanjšuje in prav tako se zmanjšuje delta med Android in mainline Linux jedrom.

The 3.3 kernel release will let you boot an Android userspace with no modifications, but not very good power management. The 3.4 kernel release will hopefully have the power management hooks that Android needs in it, along with a few other minor missing infrastructure pieces that didn't make it into the 3.3 kernel release.


What it means is that soon there will be netbooks and laptops running Android.


Intervju: Greg Kroah-Hartman

 Spark

Spark



Prednaročila se pričnejo zbirati prihodnji teden, prve pošiljke bodo na voljo maja 2012.

Ob vseh razpravah zadnje čase glede UEFI se prileže prebrati tudi kakšno pozitivno novico o konkurenčni rešitvi coreboot.

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

Kiborg ::

Kdaj pride Thunderbird 10 v Ubuntu? Trenutno je še vedno 9-ka.Menda ja ne šele z verzijo 12.04?

Zvezdica27 ::

lp, v uradnih repotih je Tbird 9, pred kratkim je bil posodobljen

Lahko si sam nasnameš in uporabljaš novejše, sam ali preko PPA, a iz preteklih izkušenj ti lahko povem, da uradne verzije, torej v repotih, veliko lepše delajo kot kar si nasnameš (integracija v Gnome itd.). Kdaj bo 10 pa ne vem.

Imam pa še eno vprašanje: z enega računala moram odstraniti userja, samo zdaj ne vem katera komanda: deluser ali userdel. Kolikor gledam man je oboje v bistvu isto, kar mi nekako ni jasno... Rad bi pa da gre user in home folder, morda bom čez sistem šel da briše vse ownane file nekega uporabnika. Računalo bom potem podaril revežem, a jim bom dal nek admin dostop (sudo) tko da mora biti vse popucano. Saj ne da bodo znali, a nikoli se ne ve. Nasvet (in nimam časa na novo sistem nalagati) bi bil dobrodošel.

zz

Kiborg ::

Ok pol bom počakal na uradno verzijo. Še eno vprašanje, želel bi nastaviti koledar, ki bi ga urejalo več ljudi, kdo je kdaj kje kdo ima čas ipd, ker nočem uporabljati googla sem mislil uporabiti lightning, ki sem ga tudi namestil na TB 9 Sedaj pa ne vem kako bi naredil, da se koledarji skupaj sinhronizirajo. En računalnik nima e-maila, pa bi se moral koledar tudi tam osveževati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Icematxyz ::

@Kiborg

Kot ti je svetoval uporabnik @Zvezdica27, malenkost še počakaj in bo se vse uredilo samo.

Še eno vprašanje, želel bi nastaviti koledar, ki bi ga urejalo več ljudi, kdo je kdaj kje kdo ima čas ipd, ker nočem uporabljati googla sem mislil uporabiti lightning, ki sem ga tudi namestil na TB 9 Sedaj pa ne vem kako bi naredil, da se koledarji skupaj sinhronizirajo. En računalnik nima e-maila, pa bi se moral koledar tudi tam osveževati.


Za takšne potrebe boš najverjetneje potreboval namenski strežnik za koledar. Se pravi do tega strežnika pa bodo potem dostopali uporabniki z odjemalcem, kot je Thunderbird ali preko spletnega vmesnika.

@Zvezdica27

Priporočeno je vsekakor kakšno bolj "temeljito čiščenje" in ponovna namestitev pred oddajo računalnika. Drugače pa:

Sistemske nastavitve ... -> Uporabniški računi -> Odkleni -> Izberi uporabnika, ki ga želiš odstraniti -> Izbriši izbranega uporabnika -> Izbriši datoteke.

Na začetku postopka lahko tudi izdelaš nov skrbniški račun in se vanj vpišeš. Tako boš lahko izbrisal in odstranil datoteke tudi za privzet uporabniški (skrbniški) račun!

Zvezdica27 ::

aha, GUI opcije sploh videl nisem. Hvala,

zz

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

aha, GUI opcije sploh videl nisem. Hvala,

zz


You're Welcome.

 InfoGraphic

InfoGraphic



LibreOffice 3.5 has been released.

poweroff ::

Holly shit! PostgreSQL connector? My favourite database in an office suite. 8-)
sudo poweroff

Icematxyz ::

««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194224213 (159347) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433582 (24611) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435910 (29053) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168005 (140652) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725910 (23143) MrStein

Več podobnih tem