» »

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost

1 2
3
4 5

tomi66 ::

donfilipo je izjavil:

Evo faliran filozofski odgovor:)

Užitek je povečanje koncetracije dopamina v nucleus accumbensu.
Obstaja x naravnih metod za dosego tega, ko se vse sučejo okoli družbeno priznanega in osebno sprejetega, pa tudi dedovanega smisla in ritma zdravega življenja.

So pa seveda dohtarji pičke, ker nočejo tega sprožiti umetno. Z naravno razgradljivim dopaminom. In potem se ljudej poslužujejo heroina, cocaina, nikotina, alkohola in coca cola uberales;(( Ker jim pač včasih naravne poti, niso tako blizu in dane kot drugim.

In tudi tukaj moras iskati perpetum, ce samo trosis dopamin, ga iztrosis, oz. zlezo dopaminko in seratoninko, point je v hipofizi,
ustrezna kombinacija deluje podobno kot dopamin in je "brezplacna", ker zato so misljeni mozgani, substanco dela tudi tretje oko, ali vision, creation, project, realization.
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Okapi ::

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Da slišimo?
Circular reasoning @ Wikipedia

O.


Nope. Jaz tega ne vidim. Prosim, da mi argumentiraš.

Ramon dekers ::

tomi66 je izjavil:

Ramon dekers,
Kadar cutis potrebo po sexu, je to naravni signal, da se staras in posledicno dobis signal invest your self, v bistvu je pa downhill. Pomisli kaksen bi bil sex med 1000-letnimi ljudmi, taki ljudje bi tako uzivali ze v obstoju, da ne bi rabili sexati in pred Noetom so ziveli tak span, je cist realno.
Drugace sem imel par dobrih bejb, ampak to je serial, product of soceity, danes je zame to prazno, ker itaq to vsi pocnejo, point je pa unique/individual in sem ponosen, da me niti malo ne zanima in kako prazne glave imajo bejbe, one so sele instant, samo, da ti prodajo njihovo naravno bogastvo, a ti ga nimas? in si avtomaticno podrejen. Moski so drugace bolj bogati, ker imajo boljse mikroorganizme in s tem boljsi potencial za longevety.


ja res se mogoče staram imaš prava, imaš prav da to vsi delajo in da je 95% dobrih žensk totalnih butar...Ampak če pa je dobra pa še pametna da lahko po sexu še debatirata in filozofirata?Hey če pa to ni užitek potem si gey...
Sicer pa Noe pa kao ni živel tako, in je imel zato tako majhno familijo...Lepo te prosim...Kako pa sta adam in eva živela, prav luštno jima je blo dokler butasta eva ni otrgala jabolka in zaj. adama!

Okapi ::

Nope. Jaz tega ne vidim. Prosim, da mi argumentiraš.
Ti na vprašanje, kaj je užitek, odgovoriš, da je užitek odsotnost neužitka.

O.

guest #44 ::

Nisem tega rekel, ampak užitek je napredovanje stanja, ki ti nudi užitek.

Užitek je trenutno implementiran prek kemičnih in drugih fizičnih mehanizmov (pravzaprav bo vedno tako) živečega bitja....to je recimo foundation, neka osnova na kateri lahko baziramo "kaj je užitek in kako ga sprejemamo".

Mehanizmi za užitek/dražljaje morajo čutit napredek tu pa tam, drugače se počutiš slabo.

Torej ja...v vesolju nečutečih bitij nebi imeli te debate. Vesolje nečutečih bitij pa je neživa narva.

Edino kar mi še povzroča nekaj preglavic so virusi.

Tej so nekje med živo in neživo naravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Okapi ::

užitek je napredovanje stanja, ki ti nudi užitek.
:D Ne vem, če bi sploh lahko dal boljši primer krožnega sklepanja.

O.

tomi66 ::

Nisem gay ampak unsexual, lahko da imas rad zensko, toda ne materialno->v body, ampak spiritualno->njeno borbo v zivljenju, ker drugace je predrago, iztrosis svoj zivljenski potencial in na koncu izpade, da te zenska zafuka, kot Samsona(simbolika), ker tako v zivljenju je, da ti zenska proda mednozno bozanstvo in te ubije(ker ona vse kar ima, je bogastvo of seduction in ko enkrat izgubis zainteresiranost, si ji existancialna groznja, ker se ona pocuti prazno, nefunkcionalno, ce nekdo ne tripa na njo), ce si pa vzames racionalno, da je zivljenje v dvoje bolj racionalno(npr. ti kuhas ona nakupuje, ko grejes hiso, je bolje da si delis stroske itd.) in ji nikoli ne pustis, da ti kaj proda ali da je v kakrsnem koli pogledu vec kot ti, se ne iztrosis in je vse O.K.
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

užitek je napredovanje stanja, ki ti nudi užitek.
:D Ne vem, če bi sploh lahko dal boljši primer krožnega sklepanja.

O.


Sem ti povedal kje je osnova. Čutila. Brez teh se stinjam, da je cirkularna logika. Namreč mora biti neka objektivnost.

Okapi ::

Še vedno nisi čisto nič povedal. Kaj je užitek? To kar nam naša čutila povedo, da je užitek.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Še vedno nisi čisto nič povedal. Kaj je užitek? To kar nam naša čutila povedo, da je užitek.

O.


V večini primerov ja.

Večina bitj ima čutila za zaznavanje njim neprijetnih dražljajev. Večina bitij ima čutila za zaznavanje njim prijetnih dražljajev. Nekatera bitja imajo mehanizme za zaznavanje zdolgočasenosti.

Za užitek čutit, logično rabiš nekakšna čutila...drugače ne gre, kakšna so pa ta čutila je druga zgodba. V klasični tip čutil vsi poznamo, ne trdim, pa da je to edini.

Čutila pa so se razvila predvsem za lažje preživetje...torej je osnova spet hardwired nagon po preživetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

Ramon dekers> užitek je sex, z dobro žensko, ki v postelji ne leži in da kaj od sebe....če pa je možnost pa z več ženskami

Ne bom oporekal, da je spolno udejstvovanje lahko zelo prijetno doživetje, vendar je vzburjenost mogoče doseči na celo vrsto različnih načinov in spolnost zagotovo ni eden najboljših (je pa zanj potrebno najmanj dela, kar je tudi neke vrste plus).

                     (
                          )     (
                   ___...(-------)-....___
               .-""       )    (          ""-.
         .-'``'|-._             )         _.-|
        /  .--.|   `""---...........---""`   |
       /  /    |                             |
       |  |    |      Sex is nice.           |
        \  \   |   Programming is better.    |
         `\ `\ |                             |
           `\ `|                             |
           _/ /\                             /
          (__/  \                           /
       _..---""` \                         /`""---.._
    .-'           \                       /          '-.
   :               `-.__             __.-'              :
   :                  ) ""---...---"" (                 :
    '._               `"--...___...--"`              _.'
      \""--..__                              __..--""/
       '._     """----.....______.....----"""     _.'
          `""--..,,_____            _____,,..--""`
                        `"""----"""`

guest #44 ::

jype je izjavil:

Ramon dekers> užitek je sex, z dobro žensko, ki v postelji ne leži in da kaj od sebe....če pa je možnost pa z več ženskami

Ne bom oporekal, da je spolno udejstvovanje lahko zelo prijetno doživetje, vendar je vzburjenost mogoče doseči na celo vrsto različnih načinov in spolnost zagotovo ni eden najboljših (je pa zanj potrebno najmanj dela, kar je tudi neke vrste plus).


(
) (
___...(-------)-....___
.-"" ) ( ""-.
.-'``'|-._ ) _.-|
/ .--.| `""---...........---""` |
/ / | |
| | | Sex is nice. |
\ \ | Programming is better. |
`\ `\ | |
`\ `| |
_/ /\ /
(__/ \ /
_..---""` \ /`""---.._
.-' \ / '-.
: `-.__ __.-' :
: ) ""---...---"" ( :
'._ `"--...___...--"` _.'
\""--..__ __..--""/
'._ """----.....______.....----""" _.'
`""--..,,_____ _____,,..--""`
`"""----"""`



Jp, je več načinov kako doseči tak užitek. Sex je sam pač dokaj enostaven in priročen in nudi obilo užitka...curtsey of mother nature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Okapi ::

Za užitek čutit, logično rabiš nekakšna čutila...drugače ne gre, kakšna so pa ta čutila je druga zgodba.
Skratka, ne veš, kaj je užitek. S svojo srednješolsko filozofijo si pogruntal, da je smisel življenja to, kar misliš, da je smisel življenja.

O.

jype ::

Okapi> S svojo srednješolsko filozofijo si pogruntal, da je smisel življenja to, kar misliš, da je smisel življenja.

Not a bad formulation, that.

tomi66 ::

Pomoje je hotel reci, da je bistvo v zivljenju cimvec in cimbolje uzivati, kar je tudi moja filozofija, kaj pa je uzitek, je pa relativno, vse je dobro za spremembo in s casom odkrivamo boljse in boljse stvari(tudi uzitke), se spoznavamo in izpopolnjujemo. Budizem pravi, da je smisel zivljenja spoznati samega sebe, jaz mislim exploration na splosno-holographic reality-vse je interconnected.
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

nevone ::

Skratka, ne veš, kaj je užitek. S svojo srednješolsko filozofijo si pogruntal, da je smisel življenja to, kar misliš, da je smisel življenja.


Kaj bi pa ti sploh rad povedal?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Za užitek čutit, logično rabiš nekakšna čutila...drugače ne gre, kakšna so pa ta čutila je druga zgodba.
Skratka, ne veš, kaj je užitek. S svojo srednješolsko filozofijo si pogruntal, da je smisel življenja to, kar misliš, da je smisel življenja.

O.

Verjetno je smisel življenja tisto, kar ti ne misliš, da je smisel življenja.

Okapi, razsvetli me, ker meni ni nič jasno. Kaj je užitek? Da bom vedel kdaj uživati in kdaj je ta užitek le "navidezno".

para! ::

Ali se ne strinjamo, da je smisel življenja predvsem relativen pojem - ali dovolimo, da lahko vsak zase reče kaj je zanj smisel?

Ali takega obtožujemo, da nima pojma in je premlad, da bi karkoli govoril? Če mu je zdaj, kot mladeniču, smisel življenja ležanje na kavču, ali potem v resnici to trenutno ni njegov smisel? Zakaj z leti ne bi mogli interpretacije smisla spreminjati, torej prilagajati nam samim in našim pogledom?

Ali obstaja univerzalna definicija smisla naših življenj?

lp
Death before dishonor!

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Za užitek čutit, logično rabiš nekakšna čutila...drugače ne gre, kakšna so pa ta čutila je druga zgodba.
Skratka, ne veš, kaj je užitek. S svojo srednješolsko filozofijo si pogruntal, da je smisel življenja to, kar misliš, da je smisel življenja.

O.


Tipično Okapijevsko, obrekovanje in podobno. Sem ti lepo povedal, da so čutila osnova za doživljanje užitka. Če teh ni ni niti užitka.

Kaj je užitek...v osnovi kot že povedano, so bili dražljaji ki so večali sposobnost preživetja živečega bitja. Danes so pravzaprav podobno, le da so neprimerno kompleksnejši.

jype ::

Enkrat sem bral en super sci-fi o tem kako možgane enega znanstvenika (in eno oko) ohranijo "žive" v juhi, bogati s kisikom in hranilnimi snovmi.

Super zaplet za razmišljat o nesmrtnosti in užitku.

nevone ::

Kaj je užitek...v osnovi kot že povedano, so bili dražljaji ki so večali sposobnost preživetja živečega bitja. Danes so pravzaprav podobno, le da so neprimerno kompleksnejši.


Sposobnost preživetja zagotavljata tako bolečina kot ugodje. Po tem ju ne moreš ločiti.

Kar se tiče delitve dela na tistega za preživetje in tistega za užitek, jaz to razumem tako, da nekatere stvari, zato da preživiš, MORAŠ početi, tudi če jih sicer ne bi rad. Delo ali zabava za užitek, pa s samim preživetjem nimata nujno neposredne zveze. Ker po drugi strani, lahko tudi za preživetje delaš z užitkom. Sicer verejtno ne vedno, ampak vsaj včasih pa vendarle.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

guest #44 ::

jype je izjavil:

Enkrat sem bral en super sci-fi o tem kako možgane enega znanstvenika (in eno oko) ohranijo "žive" v juhi, bogati s kisikom in hranilnimi snovmi.

Super zaplet za razmišljat o nesmrtnosti in užitku.


Osebek je bil očitno depriviligiran, ker so mu poslabšali stanje katero mu je bilo v osnovi dano. Sicer si je najdu lahko drugi način doživljanja užitka. Podobno kot smo mi omejeni z rokami in nogami, ko pa bi bili lahko integrirani v vesoljsko ladjo.

nevone je izjavil:

Kaj je užitek...v osnovi kot že povedano, so bili dražljaji ki so večali sposobnost preživetja živečega bitja. Danes so pravzaprav podobno, le da so neprimerno kompleksnejši.


Sposobnost preživetja zagotavljata tako bolečina kot ugodje. Po tem ju ne moreš ločiti.

Kar se tiče delitve dela na tistega za preživetje in tistega za užitek, jaz to razumem tako, da nekatere stvari, zato da preživiš, MORAŠ početi, tudi če jih sicer ne bi rad. Delo ali zabava za užitek, pa s samim preživetjem nimata nujno neposredne zveze. Ker po drugi strani, lahko tudi za preživetje delaš z užitkom. Sicer verejtno ne vedno, ampak vsaj včasih pa vendarle.

o+ nevone


Jaz pravim, da je dovolj strah pred bolečino ne pa sama bolečina. Namreč ni potrebno zgubiti noge, da veš da je izguba noge slaba stvar zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> Osebek je bil očitno depriviligiran

No, zgodba se zaplete v tej smeri, ampak v osnovi je užitek izključno stvar možganov. Že samo fotografski trik za zapeljiv nasmeh ("zapri oči in si predstavljaj to in to") ti pove ogromno o tem, kako enostavno se užitek lahko zelo kvalitetno simulira.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Osebek je bil očitno depriviligiran

No, zgodba se zaplete v tej smeri, ampak v osnovi je užitek izključno stvar možganov. Že samo fotografski trik za zapeljiv nasmeh ("zapri oči in si predstavljaj to in to") ti pove ogromno o tem, kako enostavno se užitek lahko zelo kvalitetno simulira.


Absolutno...možgani, so pravzaprav bistvo, ne pa čutnice za pritisk na roki. Možgani to sprocesirajo in make sense of it all.

nevone ::

Jaz pravim, da je dovolj strah pred bolečino ne pa sama bolečina. Namreč ni potrebno zgubiti noge, da veš da je izguba noge slaba stvar zate.


No ja, saj strah pred bolečino nastane na osnovi neke realne bolečine. Poleg tega je tudi strah sam prej "boleča" izkušnja kot ugodje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Okapi, razsvetli me, ker meni ni nič jasno. Kaj je užitek?
Ne mene spraševat, ker nisem nikjer napisal, da vem. Jverne je tisti, ki misli, da ve, kaj je to. Samo ne zna čisto dobro povedat;)


Kaj je užitek...v osnovi kot že povedano, so bili dražljaji ki so večali sposobnost preživetja živečega bitja.
Kvečjemu širjenje genov.


O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Okapi, razsvetli me, ker meni ni nič jasno. Kaj je užitek?
Ne mene spraševat, ker nisem nikjer napisal, da vem. Jverne je tisti, ki misli, da ve, kaj je to. Samo ne zna čisto dobro povedat;)


Kaj je užitek...v osnovi kot že povedano, so bili dražljaji ki so večali sposobnost preživetja živečega bitja.
Kvečjemu širjenje genov.


O.


Which is in essence a kind of survival. Mogoče ne sebe ampak svoje vrste. To je vse hardwired. Do sedaj smo odkrili, da je dopamin ena vrsta užitka. Rad vrjamem pa, da obstajajo tudi bolj kompleksne različice.



Sicer pa zgolj nasprotovat "mnenju" brez argumentiranja, ker pač ni tvoje je intelektualno zelo nepošteno. Če se že spuščaš v debato ponudi kaj svojega. Burden of proof je res bil na meni, mislim pa da sem ti odgovoril. Koliko boš še vztrajal?

Okapi ::

Nimam kaj vztrajati, ker sem že vse povedal. Ti si trdil, da je smisel življenja užitek, ko sem te vprašal, kaj je užitek, se je pa izkazalo, da tega ne veš točno (oziroma praviš, da užitek je tisto, kar daje smisel življenju). Logično si se zaciklal in zato s svojo trditvijo povedal natanko 0. Jaz sem ti to povedal in argumentiral, to je pa tudi vse, kar sem hotel povedati.

O.

guest #44 ::

Tisti, del o čutilih pa si seveda preslišal?



Še enkrat...užitek v osnovi so dražljaji iz okolice, lahko pa so tudi dražljaji iz samega sebe. Skratka užitek je neka forma energije/materije pretvorjena v nek red, če tako želiš. Brez čutil, užitka ni.

vir ::

Kakšen je smisel civilizacije če ti ne nudi več niti osnovnih zadev za življenje...dobiš nezdravo hrano, psihično trpljenje,.......
Človek ki se odloči da bi raje živel v naravi mu barako, ki si jo je postavil v hosti porušijo češ da ni njegova zemlja. Če ustreliš jelena da bi se nahranil te strpajo v zapor. Nekoč je bilo vse od vseh in ljudje so živeli neobremenjeno.
Če hočeš v civilizaciji živet ¨normalno¨, moraš delati po pravilih ki si jih je izmislil človek ki je že zdavnaj umrl.

guest #44 ::

Wut?

Nekoč si lahko ulovil jelena, ker ni bilo toliko ljudi in je narava lahko vzdrževala število. Danes nas je "preveč" in bi to hitro iztrošili, zato smo postavili pravila, da lahko vsi dobimo piece of the action, torej omejen ulov, ampak vsi lahko poskusijo.

Ni težava v civilizaciji, težava je v premalo resursah za določeno število ljudi z določenim standardom.

Nekoč ni bilo vse od ljudi. Komunizem v zgodovini ni nikoli in nikjer deloval, lahko pa bo v prihodnosti.

Okapi ::

Brez čutil, užitka ni.
In? Še vedno si povedal natanko 0. Čutila imamo vsi, užitek je pa tisto, kar ti čutila povedo, da je užitek. Če ne vidiš zaciklanja in tega, da s tem nisi povedal čisto nič uporabnega, ti ne morem pomagati.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Brez čutil, užitka ni.
In? Še vedno si povedal natanko 0. Čutila imamo vsi, užitek je pa tisto, kar ti čutila povedo, da je užitek. Če ne vidiš zaciklanja in tega, da s tem nisi povedal čisto nič uporabnega, ti ne morem pomagati.

O.


Energija/materija->Vplivi na organizem->Čutila zaznavajo te vplive/posledice->Osebek ima hardwired nagon po preživetju->Čutila omogočajo bolj efektivno preživetje osebka->Enačenje preživetveno ugodnih dražljajev z nečim zaželjenim = Užitek

Boljš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Ramon dekers ::

guest #44 je izjavil:

Wut?

Nekoč si lahko ulovil jelena, ker ni bilo toliko ljudi in je narava lahko vzdrževala število. Danes nas je "preveč" in bi to hitro iztrošili, zato smo postavili pravila, da lahko vsi dobimo piece of the action, torej omejen ulov, ampak vsi lahko poskusijo.

Ni težava v civilizaciji, težava je v premalo resursah za določeno število ljudi z določenim standardom.

Nekoč ni bilo vse od ljudi. Komunizem v zgodovini ni nikoli in nikjer deloval, lahko pa bo v prihodnosti.



ker je bil komunizem prisoten pri pračloveku. Jebeš ti te sisteme ki se jih je zmislil "moderni" človek. Bile pa so vojne med plemeni.

guest #44 ::

Komunizem prisoten pri pračloveku?

Ramon dekers ::

ali iz mojega sporočila ne izhaja vsaj malo sarkazma? Nekdo je govoril o pračloveku, naslednji pa o kumunizmu in "modernem" človeku. Tu je potrebno vzpostaviti še kvaliteto in kvantiteto življenja. Mar res živimo bolje ker živimo tudi dlje...

guest #44 ::

My sarcasm detector kot kaže je premalo občutljiv.

BigWhale ::

A res noben ne razume Okapija?

guest #44 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Brez čutil, užitka ni.
In? Še vedno si povedal natanko 0. Čutila imamo vsi, užitek je pa tisto, kar ti čutila povedo, da je užitek. Če ne vidiš zaciklanja in tega, da s tem nisi povedal čisto nič uporabnega, ti ne morem pomagati.

O.


Energija/materija->Vplivi na organizem->Čutila zaznavajo te vplive/posledice->Osebek ima hardwired nagon po preživetju->Čutila omogočajo bolj efektivno preživetje osebka->Enačenje preživetveno ugodnih dražljajev z nečim zaželjenim = Užitek

Boljš?


Tukaj nisi povedal kaj je uzitek. Vrtis se v zanki.

Uzitek je to kar cutimo. Kaj pa cutimo? Ja uzitek!

Ramon dekers ::

zaznaš verjetno hormone ki se sproščajo ob določeni dejavnosti.

jype ::

Hormone sproščajo možgani.

Ramon dekers ::

ja in to povzroči užitek...če možgani ne bi sprožili določenih hormnov bi bil tako lahko odporen na bolečeni ali užitek...

solatko ::

Fantje življenje je kot gledališče, lahko igraš stranske vloge, lahko si režiser, lahko glavni igralec.....
Uživati življenje je umetnost. Poznam nekaj revežev, ki so v življenju izredno srečni, pa tudi nekaj premožnih, ki pa jim življenje dela velike probleme, saj ga ne znajo in ne morejo živeti.
Sam sem imel srečo, da sem celo življenje počel stvari, ki so zadovoljevale moj smisel življenja. Z ženo sva skupaj kratkih 40 let, imava sina, ki je izpolnil in celo presegel najina pričakovanja, finančno imava za sproti (če prav bi lahko imela mnogo več), saj nama materialne dobrine niti slučajno niso prioriteta. Treba je uživat v vsakem trenutku. Na srečo sem večino delavne dobe preživel v času, ko si lahko skakal iz podjetja v podjetje, tako, da mi ni bil nikoli problem dobiti delo za svojo dušo in plačo, da se je dalo solidno preživeti. Ne vem kako bi se znašel v sedanjem času, samo glede na iznajdljivost, mi verjetno ne bi bilo hudega.
Videl sem lep del sveta, ukvarjam se s precej konjički (nekateri nosijo tudi zaslužek), čakam še ženo, da spizdi v penzijon, potem pa bomo poiskali novo, še zanimivejšo pot.
Fantje denar ni vse, poznam nekaj primerov, ki so zaradi gonje po zaslužku postali zagrenjeni, razpadle so se jim družine, otroci so na poti, s katere ni vrnitve ali pa je zelo težka.
Kadar se boste morali odločati med družino, prijatelji in zaslužkom, izberite družino ali prijatelje, zaslužek pa samo v primeru, ko ne bosta trpeli drugi dve osnovi srečnega življenja.
Ja lepo je biti bogat, vendar poznam zelo malo srečnih bogatašev.
Delo krepa človeka

guest #44 ::

BigWhale je izjavil:

A res noben ne razume Okapija?

guest #44 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Brez čutil, užitka ni.
In? Še vedno si povedal natanko 0. Čutila imamo vsi, užitek je pa tisto, kar ti čutila povedo, da je užitek. Če ne vidiš zaciklanja in tega, da s tem nisi povedal čisto nič uporabnega, ti ne morem pomagati.

O.


Energija/materija->Vplivi na organizem->Čutila zaznavajo te vplive/posledice->Osebek ima hardwired nagon po preživetju->Čutila omogočajo bolj efektivno preživetje osebka->Enačenje preživetveno ugodnih dražljajev z nečim zaželjenim = Užitek

Boljš?


Tukaj nisi povedal kaj je uzitek. Vrtis se v zanki.

Uzitek je to kar cutimo. Kaj pa cutimo? Ja uzitek!



Uzitek je = fizikalni vplivi na organizem, z pozitivnim učinkom na njegovo sposobnost ostati živ in se razmnoževati


Vi hočete, da povem kej v stilu kaj je absoluten užitek...torej nek tak užitek, ki ga tudi kamnji zaznavajo? Kamnji se ne razmnožujejo, se ne premikajo, in ne razmišljajo. Za definirat užitek zatorej nujno rabimo živo naravo, v tem primeru pa zgornja trditev je dokaj konsistenten model pojma užitka.

Ramon dekers ::

dokler ne razumeš osnovnega elementa oz pravila rodimo se sami, umremo sami, si lahko celo življenje nesrečen, zakaj? Zato ker zanašanje se na druge kot je npr. družina ne prenese dosti koristi prej slabosti.

Okapi ::

Uzitek je = fizikalni vplivi na organizem, z pozitivnim učinkom na njegovo sposobnost ostati živ in se razmnoževati
V glavnem, odkril si, da je smisel življenja živeti (in se razmnoževati). Bravo! Tega sam ne bi nikoli pogruntal.>:D

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Uzitek je = fizikalni vplivi na organizem, z pozitivnim učinkom na njegovo sposobnost ostati živ in se razmnoževati
V glavnem, odkril si, da je smisel življenja živeti (in se razmnoževati). Bravo! Tega sam ne bi nikoli pogruntal.>:D

O.


Moja prva predpostavka je bila ta, tko da nevem zakaj se še zdej o tem pogovarjamo.

Ni pa isto. Eno je zgolj živeti, eno pa je uživati. Entertainment segment je prisoten le pri nekaj živalih. Pogledati moramo kakšno je uživanje brez preživetvenega dela. Večini živali je užitek in delo za preživetje ena in ista stvar. Z nastopom samozavesti pa je nastal segment entertainment. Torej zgolj uživati in malo nič delati za preživetje.
Recimo temu neka evolvirana oblika užitka, ki je lahko nastala iz osnove ni pa nujno identična.

Hence je "smisel življenja je uživanje" druga točka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Kenpachi ::

Glej, v taki zagonetki si:

Vprašanje se glasi: Kaj je jabolko?

Ti venomer odgovarjaš: Je rdeče, je sočno, ima zanimivo teksturo, ravno pravšnje trdno, lahko ga obereš z drevesa ali pa kupiš v trgovini.

Think about it.
Zaraki Kenpachi.

guest #44 ::

Kenpachi je izjavil:

Glej, v taki zagonetki si:

Vprašanje se glasi: Kaj je jabolko?

Ti venomer odgovarjaš: Je rdeče, je sočno, ima zanimivo teksturo, ravno pravšnje trdno, lahko ga obereš z drevesa ali pa kupiš v trgovini.

Think about it.


Beseda "jabolko" je pojem v osnovi ja, neka izmišljotina. Jaz govorim o realni implementaciji tega, govorim o percieved modelih jabolka, torej kako ga zaznavamo z evolviranimi čutili.
Tisto bitje, ki je naključno zevolviralo zmožnost prepoznavanja zrelih, lepih in rdečih jabolk je imelo prednost. Z očmi je vidla rdečo jabolko, z okusom je preverila če je res to jabolko zrelo in nudi najboljšo hranljivost, če pa ni jo je zavrgla (razen če ni bla do onemoglosti lačna). Užitek tu predstavlja ločevanje na zrela in nezrela jabolka. Rdeča jabolka nudijo boljše pogoje in jih za to moreš prepoznat. Nezrelo jabolko je bilo očitno manj zaželjeno od zrelega.

Nagon po preživetju iz katerega se je vse to razvilo, pa je nastal še prej, sicer nevem točno kako...ampak neki v vezi z evolucijo sigurno.

solatko ::

Ramon dekers - gre za sobivanje v družini, ne na zanašanje, če prav tudi to nekaj velja, če se imaš na koga zanesti, kadar potrebuješ kakšno dejanje, ki ni odvisno samo od tebe. Vsekakor je užitek živeti z osebo, kateri se lahko daješ in katera se ti je pripravljena dajati - pa ne mislim izključno na sex.
Predvsem bodi vedno optimist, to je najlažje, če si vse stvari predstaviš v najslabši luči in je potem vse kar je bolje od tega, uspeh.
Poglej recimo pri plači - se zaposliš in pričakuješ plačo po pogodbi, če dobiš manj, si seveda razočaran, slabe volje, zgubiš voljo do dela.., če pa se že naprej zavedaš, da te delodajalec lahko plača manj, boš plačilo pač sprejel, se pogovoril z delodajalcem kaj delaš narobe in zadeve popravil.
V prvem primeru boš slabe volje, v drugem boš še bolj zagnan. Razlika v samem počutju pa je ogromna in to je najvažneje.
Zadovoljen človek je srečen človek.
Delo krepa človeka
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sloescort ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
471199284 (56848) FireSnake
»

Izzivi pred avtomobili brez voznika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8921428 (16699) Unknown_001
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7615166 (13429) judoka
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77689188 (76104) kr1ženska
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410501 (7675) igor0203

Več podobnih tem