» »

Zlata podlaga

Zlata podlaga

pangro ::

Zanima me tole

Odprem kao svojo banko in začnem izdajat svojo pangro valuto na podlagi zlata oz. se zavežem da bo moja valuta bolj stabilna od evra.Pač začnem konkurirat ECB-ju :)
Jaz mislim da bi me za tole strpal v zapor ali pa kaj podobnega glede na to da je euro edino legalno plačilno sredstvo oz. lahko da ne in bi samo izvisel ker pač moje valute nihče ne bi smel sprejeti kot plačilo.

Kaj mislite oz. veste glede tega.

Tomas 33 ::

Najprej bi moral nabaviti določeno količino zlata. Nato bi izdajal potrdila o lastniškem deležu zlata, ki bi bili tvoja valuta.
To se danes dejansko počne in celo ni obdavčeno.

Hec je, da bo vrednost zlata padla, ko se bo gospodarstvo pobralo, saj bodo donosi pri vlaganju v gospodarstvo večji in se bo kapital raje stekal tja.
Tu pride do poka balona vlaganj v zlato (plemenite kovine), ki pa se je po zadnjih informacijah že začel.

pangro ::

Tomas 33 je izjavil:

Najprej bi moral nabaviti določeno količino zlata. Nato bi izdajal potrdila o lastniškem deležu zlata, ki bi bili tvoja valuta.
To se danes dejansko počne in celo ni obdavčeno.

Hec je, da bo vrednost zlata padla, ko se bo gospodarstvo pobralo, saj bodo donosi pri vlaganju v gospodarstvo večji in se bo kapital raje stekal tja.
Tu pride do poka balona vlaganj v zlato (plemenite kovine), ki pa se je po zadnjih informacijah že začel.


To se prav pri meni bi ljudje odprli račun in zahtevali da se jih od sedaj naprej plačuje v pangro valuti in potem mirne volje z njo plačevali povsod po evropi.Hm težka bi bila tale?

Kar se tiče zlatega balona je zanimiv tale podatek,prejšnja balonska runda se je zaključila leta 1980 ob 20% obrestnih merah,danes pa so om v podnu in če se zgodovina rada ponavlja zna bit še zanimiv.

fosil ::

Če bila tvoja valuta 100% pokrita z zlatom, potem ne bi nič zaslužil. Nasprotno, bil bi v minusu, ker bi imel določene stroške.
Če pa ne bi imel 100% kritja potem pa nisi nič boljši od ECB-ja :)
Tako je!

Tilen ::

Zakaj pa bi bila problem pangro valuta? Poglej recimo kako to deluje drugje. Gradbincu zrihtaš velik biznis, oni pa tebi hišo. Valuta je le en ali drug podpis, pa še z zlatom ne rabi biti krito.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346475 (16160) DeusB
»

Bitcoin ruši vse pred seboj (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
28278679 (64660) D3m0r4l1z3d
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943599 (28063) mat xxl
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313571 (10308) Invictus
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388976 (7130) pingo76

Več podobnih tem