» »

denar ali zlato?

denar ali zlato?

1 2
3
4

Kamran ::

Vikking je izjavil:

Da ti denar v vrednosti dve filharmonikov in si jih greš kupit.

Lahko, vendar pa če ti to obratno zahtevaš ? Ker čim ko ti da papirnati denar (in ti tega ne prijaviš), potem je to že ali ni davčna utaja ? Kako je potem glede izdaje računa pa nisi nek s.p./d.o.o. ?

Furbo ::

Kamran je izjavil:

Furbo je izjavil:

Drugače pa, če plačuješ fušarja, je čisto vseeno kaj mu daš. Ponujati zlato/srebro nekomu, ki ga to ne zanima, tega ne pozna, itd.. bo rezultiralo samo v kakem vlomu v tvojo bajto, ko se to razve.

Sem mislil v obratni smeri - da ti od nekoga, namesto, da ti da denar (papir) za opravljeno storitev, da mu rečeš, da če ti kupi enega/2 srebrna dunajska filharmonika in ti ju da kot poplačilo za opravljeno storitev in če je ta oblika plačevanja davčna utaja.


Filharmoniki so zakonito plačilno sredstvo zgolj v Avstriji, če ciljaš na tisto nominalo 1,50€.

Morda slovenski zlatniki/srebrniki, ampak kaj ko niso naložbeni in kot taki predragi že v osnovi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

Kaj zdaj to pomeni ?

Lahko bi rekel vzpon BRICS-a, vendar kaj pa Grčija dela tukaj ? :))

Magic1 ::

A ni zanimivo, da rudniki zlata na veliko podpisujejo pogodbe za prodajo zlata po trenutnih cenah za leta naprej. Po moje tudi nekaj vejo.
Magic

Furbo ::

Meni se pa zdi zanimivo, da kitajci kot nori nabavljajo zlato in srebro, celo toliko srebra, da so postali uvoznik namesto izvoznik.

Verjetno ga ne kupujejo zato, ker bi mislili, da bodo šle cene navzdol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

omnimint ::

Furbo je izjavil:

Meni se pa zdi zanimivo, da kitajci kot nori nabavljajo zlato in srebro, celo toliko srebra, da so postali uvoznik namesto izvoznik.

Verjetno ga ne kupujejo zato, ker bi mislili, da bodo šle cene navzdol.

To so države, ki nimajo težav z likvidnostjo in imajo visoko gospodarsko rast,... pač treba je razpršiti naložbe in zlato že od nekdaj velja za varno naložbo. Očitno se zdi to bolj varno od odkupa kakšnih evropskih obveznic, delniški trg pa je itak že spet pregret.

Kamran ::

Bliža se konec FIAT valut...

Prihodnost po vsebinskih napovedih PPL ?

Venum ::

Ker je tema ze nekako o zlatu bom tule vprasal.. Zadnjic sem nesel dve zlati ploscici na cenitev v tus (odkupujemo zlato bla bla) in mi pravi, da nimajo unih kemikalij za dolocitev cistosti. Majo pa tehtnico :D Okej.. A nebi mogla vsaka firma, ki se ukvarja z odkupom zlata met to ? Na kak nacin pol odkupujejo? Stehtajo in ti dajo dnar za 10k zlato in je to to?

Kamran ::

Ooo... pazi se ti tehtnic. >:D

Furbo ::

Venum je izjavil:

Ker je tema ze nekako o zlatu bom tule vprasal.. Zadnjic sem nesel dve zlati ploscici na cenitev v tus (odkupujemo zlato bla bla) in mi pravi, da nimajo unih kemikalij za dolocitev cistosti. Majo pa tehtnico :D Okej.. A nebi mogla vsaka firma, ki se ukvarja z odkupom zlata met to ? Na kak nacin pol odkupujejo? Stehtajo in ti dajo dnar za 10k zlato in je to to?


Če imaš naložbeno zlato (ploščice z gor vkovano težo, čistočo, morda še serijsko itd..) NIKAR ne nosi tem prevarantom, ker boš dobil le 70% cene, če boš imel srečo.

Pošlji mi slike tega na privat, pa ti povem kaj imaš in koliko je vredno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

http://www.delo.si/novice/svet/imf-priz...

Možnost skupinske tožbe s strani tistih držav, ki so utrpeli veliko gospodarsko škodo ?

ALI

da bo FED v obtok spravil nove natiskane ničvredne papirje, torej inflacija še bolj gor, cene dobrin tudi in s tem... vrednost PK navzgor ? ;)

Just a theory.

Tilen ::

Bernanke je včeraj vrgel zlate petarde. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kamran ::

Sem bral ja, edino vprašanje je kdaj in kako strmo bodo PK spet rasle (če).

shmandi ::

samo moja dva centa na to temo...
več stoletij star rek še vedno drži: ounce of silver buys gentlemen's meal, ounce of gold buys gentlemen's suit
po domače: za unčo (31g) srebra si lahko privoščiš dostojen obrok, za unčo zlata pa dostojno obleko
plemenite kovine imajo približno enako vrednost, kot pred stoletji, samo naš navidezen denar (beri: valute) nihajo gor in dol, kakor pač tistim, ki imajo vajeti v rokah ustreza

Kamran ::

Tole je bil za moje pojme že takrat "nek signal". Zdaj me samo zanima kdaj bo dvig. ;)

Tilen ::

Nemci hočejo svoje zlato (300 ton), ki ga skladiščijo pri Američanih. FED pravi, da pred 2020 ne bo šlo. :)



Začelo se je že januarja :

http://www.bloomberg.com/news/2013-01-1...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Magic1 ::

Damn, to bi pa znala bit hard core štala.
Magic

Furbo ::

Tega zlata že dolgo ni več, prodano z namenom zbijanja cene in špekulacij.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Double_J ::

Zlata sicer ni več, je pa zato tungsten...;)

http://www.infiniteunknown.net/2010/01/...
Dve šivanki...

Okapi ::

Saj si hotel reči volfram, ne?

O.

Tilen ::

Warren Buffett on gold;

If you put your money into gold or other non-income- producing assets that are dependent on what someone else values that in the future, you're in speculation.


The cube of gold will produce nothing in the next hundred years (or, for that matter, thousands of years).
The cube of gold will not pay you interest or dividends, and it won't grow earnings.
You can fondle the cube, but it won't respond.


Se kar strinjam s to trditvijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Rok Woot ::

In v čem je razlika pri denarju? Papir s postiskanimi predsedniki tudi ne proizvaja ničesar, tako da isti šmorn oz. cesarski praženec.

kixs ::

Denar (papir) kot tak ni investicija (nalozba). Z denarjem lahko investiras v zlato (zlahtne kovine in diamante) ali delnice. Noben pa ti dolgorocno ne garantira kaj je boljse. Pri dobri delnici dobis vsako leto se divideno.

Rok Woot ::

Z zlatom lahka tudi investiraš, veliko, a zmeraj manj ljudi, gleda na zlato, kot na plačilno sredstvo. Drgače je ma bolj ali manj neuporabno, za razliko od srebra. Samo dostikrat cena v svetu, nima veze z realno vrednostjo stvari, kot vidimo pri zlatu in denarju npr.

razerznak2 ::

kak je dans situacija z zlatom?

Tilen ::

razerznak2 je izjavil:

kak je dans situacija z zlatom?


Kilogram je 34500 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

V bistvu gor ni NIČ šel, kar eni zmotno mislijo, je šel pa EUR dol, v USD je pa cena enaka.............

Furbo ::

A potem mi ti prodaš po 30.000€ kilo ali kako? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

Ne , ker so EUR zgrmeli ampak v USD bi pa šlo....

shmandi ::

Rok Woot je izjavil:

Z zlatom lahka tudi investiraš, veliko, a zmeraj manj ljudi, gleda na zlato, kot na plačilno sredstvo. Drgače je ma bolj ali manj neuporabno, za razliko od srebra. Samo dostikrat cena v svetu, nima veze z realno vrednostjo stvari, kot vidimo pri zlatu in denarju npr.


Zlato še zdaleč ni neuporabno. Zaenkrat še ni prav nobene elektronike brez zlata. Pa še marsikje drugje v tehniki se uporablja. Tudi lepo je za nakit, okras...
Zlato je že od nekdaj in tako bo tudi naprej. Valute pa pridejo in grejo...

Machete ::

Kje najceneje kupiti fizično zlato/srebro? Ali zlatnike ali ploščice.
Hvala.

Spajky ::

Lahko pri večjih izpostavah Abanke; manipulativni stroški nakup/prodaja so nekje 4% glede na borzno ceno v €, malce odvisno od apoena/teže zlate palčke : pri nakupu plačaš +3%, pri prodaji zgubiš -1% od trenutne borzne cene.

IMHO najbolj se splača nabavljat 100g ploščice, najmanše 50g, največje pa 1/4 kile ... večje od 1/4kile je problem prodat, majše od 50g imajo prevelik % "manipulativnih" stroškov; torej optimum je nekje 100g ploščica, ki pa stane trenutno se mi zdi enih 3.500.-€ (dobre 3 povprečne plače trenutno) ... Dobro je imet TRR na banki iz kjer boš plačeval, da ne bi naokrog nosil dosti keša ...

Potem se ti izpostavi problem hranjenja, posebej večjih količin ploščic ... rabiš bančni sef ali doma dober vzidan sef in alarm >:D ... Če najameš sef (tamali-najcenejši) v bančnem trezorju če ga najdeš fraj, te seveda nekaj košta (TRR pri tej banki z nekaj malega denarja gor in trajnikom za plačilo str.sefa) ... sef v banki te bo prišel najmanj slabih 100€ (s stroški vodenja TRR) kar ni dosti, če imaš večjo količino zlata ... če je samo par ploščic, se jih pa da tudi doma dobro skrit >:D ... Promet z zlatimi ploščicami NI obdavčen (s srebrnimi JE-ddv!)

Tule
zlato v € graf
- borza, si lahko ogledate ceno zlata za precej nazaj, kar vam da vedet, koliko je papir denar (fiat valuta Euro) izgubil na vrednosti v zadnjih npr.10.letih ... tisti, ki je npr. varčeval za stanovanje v banki namesto sprotnih nakupov zlata, si je IMHO dal "strel v nogo" samemu sebi (pa še država je pobirala davek od obresti zraven) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MIHAc27 ::

Hm, zelo zanimivo... malo pred krizo je začel zelo rasti. Sedaj ko se razmere zelo počasi umirjajo pa je vrednost zopet padla.

Spajky ::

Treba razumet, da je vrednost zlata praktično konstantna, saj se ga ne more ravno "tiskat" kot "papirnate=računalniške" Fiat valute. Tazadnje so podložne lahko hudim mahinacijam, zato pa trenutna valutna protivrednost lahko tudi precej zaniha (primer zadnjih par let!).

Tista "kraja zlata" (afera=ponarejene 12 kilske palice z jedrom iz volframa) je bila izvedena z namenom kasiranja fiat valut pri menjavah "zlata" in pol z njim nakup pravih palic. Okradeni so bili (države!) tisti, ki so kupili "premalo zlata" za kolikor naj bi ga kupili ... Pol ni čudno, da je zaradi povpraševanja cena zlata v zadnjih letih pretirano narasla, ko je bilo operacije konec, pa padla jeseni 2013 spet na "normalno" raven glede na fiat valute...

Operacijo so opravili iz ozadja tisti, ki finančno upravljajo svet in kradejo vse ostale in tudi tako postajajo vse bogatejši in seveda za to krajo ne bodo odgovarjali, kot ponavadi ...

Mislim da tudi zato Kitajci NE prodajajo svojega zlata (proizvodnja baje med največjimi na svetu!), samo kupujejo ga/zbirajo ... niso neumni ne >:D ... le zakaj bi to počeli, če bi vrednost te kovine padala ...

Zaloge pravega zlata se podvojijo (zaradi trenutne proizvodnje-najnovejše tehnologije extrakcije) cca na dobrih 100 let, to je slab odstotek letno se proizvede glede na prej in povpraševanje tudi ne kaj več. Vse ostalo je fiktivno premetavanje z enega kupa na drugi (prikaz prometa, menjavanje lastnikov=prerazporeditev).

Osebni nakup in kmalu prodaja zlata je lahko špekulacija, ob kateri se lahko tudi fino opečeš, saj je vse odvisno od trenutne cene. Če pa kupuješ zlate palice z namenom varčevanja na stara leta, je pa to čisto druga pesem.

Najlažje je v današnjem času razvrednotit prihranke ljudi s tem da na tipkovnici iz nič povečas maso "denarja" v obtoku (ECB, FED , Goldman-Sachs etc) ; to pomeni tudi razne kredite, pomoči bankrotiranim državam etc ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Oldi ::

Ker bo menda ta mesec nastopila ultimativna finančna kriza :)
je skrajni čas, da se znebimo delnic in keša.
Ko pregleduješ sceno srebra in zlata ti kmalu postane jasno, da tu logika odpove. Da se bolj splača srebro, zna biti res, ampak da so srebrniki, če jih kupiš 100, po teži 8% cenejši od kg palic, to mi pa ne gre v račun. Menda je finta v tem, da gre za preprodajo od strank kupljene robe? Kaj pa če gre za davčno utajo? Mimogrede, ali tudi jaz, kot fizična oseba, plačam kazen, če prodajalca dobijo.

Recimo, da se odličim za nakup, roba doma je na prvi uč fajn, srebrniki ali na 1g naštancanih 50g zlata, sploh, ker z njimi v krizi lahko pri sosedu kupiš vrečo krompirja, ampak če bo res kriza, ljudje brez cvenka, ti pa vsenaokrog hodiš s srebrniki ali zlatimi lističi, prej ali slej te pridejo obiskat roparji, če bo res kriza, te pa počijo.

Če ne verjamemo v totalni krah, je še najboljši elementum.si, Agenda premium http://www.elementum.si/agenda-premium kupljeno hranijo v Švici.

Morda kake delnice razvrednitenih Slo podjetij, švicarski frank in angleški funt v nogavici, napram EUR in $ jo bosta gotovo bolje odnesla, torej bolje to, kot EUR v banki, kjer ti jih lahko celo poberejo???? Za stanovanje pa rabiš preveč keša, tudi če ga imaš, vsa jajca v eni košari ne gre imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Furbo ::

Tisto v Švici je po mojem osebnem mnenju brezveze. Zakaj hudiča bi hotel imeti srebro v obliki 15kg palic, hrani ti jih nekdo drug, pojma nimaš ali res obstajajo ali ne?
Če jih boš hotel dvigniti, boš plačal DDV in še carino, ko jih boš pripeljal v EU.
Pa še ves čas ti bodo računali hrambo palic.

Kovanci so cenejši od palic, ker so zakonito plačilno sredstvo, imajo neko nominalo in je zato nanje manj DDVja. Vsaj včasih je bilo tako (pri nas nikoli), zdaj države to počasi kenslajo. Drugače se pa trenutno precej težje dobi palice kot pa kovance.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

razerznak2 ::

kako je kaj zlato cena? bo še padala al kako bo kej?
Vesoljec nacist

hobbit ::

če bi vedeli odogovor na to bi bili vsi bogati.

razerznak2 ::

hobbit je izjavil:

če bi vedeli odogovor na to bi bili vsi bogati.


nisem kaj spremljal , zanima me vaše mnenje se bo cena zlata spustila pod 1k$ na unčo?
Vesoljec nacist

nurmaln ::

lej noben na tem forumu (ali kakšnem drugem) ti ne bo moral dati nič drugega kot bolj ali manj neosnovano ugibanje
takšna vprašanja so brezvezna, ker nimaš nobenega načina da bi preveril ali ima odgovor kak smisel ali ne
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

3man ::

jype je izjavil:

Namesto zlata se splača kupit bitcoine.

Ne zdaj, jasno, šele ko jim cena pade.


Mal bo še za počakat. Tudi jaz si takrat nisem mislil, da se tako motim :)

Invictus ::

nurmaln je izjavil:

lej noben na tem forumu (ali kakšnem drugem) ti ne bo moral dati nič drugega kot bolj ali manj neosnovano ugibanje
takšna vprašanja so brezvezna, ker nimaš nobenega načina da bi preveril ali ima odgovor kak smisel ali ne

Kaj pa misliš da so take investicije drugega kot ugibanje?h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kamran ::

Obujam malce to temo...

Lahko kdo to res potrdi ? Vprašal bi se ali so v novih 20 € bankovcih tudi fraktalne RFID značke.
Zadeva bi bila čisto brezpredmetna, če ne bi čisto po naključju prišel do risanih serij G. I. Joe. Recimo epizoda Money To Burn se mi zdi zelo kot nek "predictive programming"

http://www.prisonplanet.com/022904rfidt...
http://www.rfidbuzz.com/news/2004/backg...

(Spet) Fear pr0n ali bi lahko bilo kaj na tem ? :|

Ne vem ali sem tole že omenjal ? Zanimivo kdaj bo to prišlo tudi v druge sektorje kot predvidene tiskalnike in kako se bo cena PK temo primerno spremenila, ker bo čedalje manjše industrijsko povpraševanje in bo odvisno samo še od fizičnega.

maco-maco ::

Fleur de Coin

Če so kaj naredili, pa ne vem. Najbrž pa petstotakov itak ne bo več. Why $100 Bills and €500 Notes May Soon Be Killed Off
razlogi so pa najbrž drugačni.
Kaj?

Furbo ::

Banke komaj čakajo, da bi nam pobrale 500€ bankovce, v katerih veliko ljudi varčuje in nasploh skenslale gotovino, potem pa nastavile negativne obresti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

A nimamo mi že sedaj praktično NIRP ?

Furbo ::

Seveda imamo, če upoštevaš rast cen. Ampak to je za večino folka višja matematika.

Še bolj očitno bodo pa to začeli izvajati, ko bo enkrat ves denar v elektronski obliki in ga ne boš mogel enostavno dvigniti iz banke, da bi to preprečil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

Furbo je izjavil:

Še bolj očitno bodo pa to začeli izvajati, ko bo enkrat ves denar v elektronski obliki in ga ne boš mogel enostavno dvigniti iz banke, da bi to preprečil.

EMP napad na banke ? Ne saj začneš z bankomati prvo, potem pa množična psihologija itak naredi svoje. 8-)

nurmaln ::

Furbo je izjavil:

Banke komaj čakajo, da bi nam pobrale 500€ bankovce, v katerih veliko ljudi varčuje in nasploh skenslale gotovino, potem pa nastavile negativne obresti.

Nihče zaenkrat ne planira ukiniti gotovine. Ukinitev 500€ bankovcev pa samo pomeni da bo gotovina zdaj 5x težja in zasedala 5x več prostora. Tudi če imaš doma spravljen milijon, še vedno ni noben problem tega zložit v sef. Edini problem bo če boš hotel milijon ali več njih neopazno prenašati s sabo. Ampak si skor ne predstavljam, da bi bilo to za kakršenkoli legalen posel potrebno. Tako ali tako plačil več kot 5k že zdaj ne smeš opraviti z gotovino.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Okapi ::

Nihče zaenkrat ne planira ukiniti gotovine.
Ampak gre pa v tej smeri. Zaradi zlikovcev država omejuje svobodo vsem.

O.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup plemenitih kovin

Oddelek: Loža
405360 (3109) MCblue
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019567 (12678) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943600 (28064) mat xxl
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388976 (7130) pingo76
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522616 (16607) Furbo

Več podobnih tem