» »

denar ali zlato?

denar ali zlato?

1 2 3
4
»

nurmaln ::

Okapi je izjavil:

Nihče zaenkrat ne planira ukiniti gotovine.
Ampak gre pa v tej smeri. Zaradi zlikovcev država omejuje svobodo vsem.

O.

Katero svobodo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gruntfürmich ::

Spajky je izjavil:

Lahko pri večjih izpostavah Abanke; manipulativni stroški nakup/prodaja so nekje 4% glede na borzno ceno v €, malce odvisno od apoena/teže zlate palčke : pri nakupu plačaš +3%, pri prodaji zgubiš -1% od trenutne borzne cene.

IMHO najbolj se splača nabavljat 100g ploščice, najmanše 50g, največje pa 1/4 kile ... večje od 1/4kile je problem prodat, majše od 50g imajo prevelik % "manipulativnih" stroškov; torej optimum je nekje 100g ploščica, ki pa stane trenutno se mi zdi enih 3.500.-€ (dobre 3 povprečne plače trenutno) ... Dobro je imet TRR na banki iz kjer boš plačeval, da ne bi naokrog nosil dosti keša ...

Potem se ti izpostavi problem hranjenja, posebej večjih količin ploščic ... rabiš bančni sef ali doma dober vzidan sef in alarm >:D ... Če najameš sef (tamali-najcenejši) v bančnem trezorju če ga najdeš fraj, te seveda nekaj košta (TRR pri tej banki z nekaj malega denarja gor in trajnikom za plačilo str.sefa) ... sef v banki te bo prišel najmanj slabih 100€ (s stroški vodenja TRR) kar ni dosti, če imaš večjo količino zlata ... če je samo par ploščic, se jih pa da tudi doma dobro skrit >:D ... Promet z zlatimi ploščicami NI obdavčen (s srebrnimi JE-ddv!)

Tule
zlato v € graf
- borza, si lahko ogledate ceno zlata za precej nazaj, kar vam da vedet, koliko je papir denar (fiat valuta Euro) izgubil na vrednosti v zadnjih npr.10.letih ... tisti, ki je npr. varčeval za stanovanje v banki namesto sprotnih nakupov zlata, si je IMHO dal "strel v nogo" samemu sebi (pa še država je pobirala davek od obresti zraven) ...


torej znova obujam temo, upam na sodelovanje spajkija :D
torej nakup zlata ta 'trenutek', ko bodo kriptovalute počasi počile, in po nekaterih mnenjih tudi vse borze in povezana gospodarstva z njimi?

palice do 1/4 kg najboljši optimum še ostaja? zapakirane originalno? katere kovnice (oz. ti to trgovec najbolje svetuje)?

kateri trgovci so kul? moro? predvsem glede tega, da nimaš problemov s prodajo... hranjenje kokr kdo...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mat xxl ::

Hranjenja ..... Ne vem najbolje kupiti opcije , pa ko poči in se oblaki razkadijo imaš samo še papirje v roki .........

:) . Še dobro da nimam takih težav ....

shmandi ::

Zlato je zlato, ni važno kakšne oblike, čistosti ali s čim je poštemplan.
Na ulici boš seveda lažje prodal nekaj s certifikatom, profesionalnemu kupcu pa lahko tudi karatni nakit ali kaj drugega...

kingsix ::

Zakaj pa bi šel v zlato?
Saj pa je baje bitcoin zlato, vsaj tukaj na slo-tech sem to večkrat prebral.
Tako da pojdi 100% bitocin. Je hranilec vrednosti in popolnoma varna ter nešpekulativna naložba!

Guzzy ::

Zdaj je najslabši čas da greš v bitcoin. Ne morš vedet kaj se bo zgodilo, a veliko ljudi špekulira da bo padel na veliko.
Bitcoin NI zlato

V zlato bi šel zato, ker ohranja vrednost, ne glede na to če euro ali dolar ali pa kerakoli kriptovaluta propade.
Zdaj je najboljši čas za nakup zlata, ker je še poceni. Bohvet kaj bo čez 3 leta ali več :D

dronyx ::

Guzzy je izjavil:

Zdaj je najboljši čas za nakup zlata, ker je še poceni. Bohvet kaj bo čez 3 leta ali več :D

No ja, saj nekaj takega so govorili tudi za bitcoin leta 2013, pa poglej kaj se je z njim zgodilo. :)

kingsix ::

@Guzzy, moj post je bil sarkastičen. :)

Guzzy ::

Da sam bitcoin je trenutno v mehurčku :D
@kingsix opala :D

shintaro ::

kingsix je izjavil:

Zakaj pa bi šel v zlato?
Saj pa je baje bitcoin zlato, vsaj tukaj na slo-tech sem to večkrat prebral.
Tako da pojdi 100% bitocin. Je hranilec vrednosti in popolnoma varna ter nešpekulativna naložba!


vse kryptovalute so ena MEGLA, k bo vredna manj kot kanta za smeti ko bo folk dobil en reality check. A zlato lahko rudariš na računalniku?

pa še te smeti so prišle iz darkneta.. da vas ni sram da to podpirate

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Samuel ::

shintaro je izjavil:


pa še te smeti so prišle iz darkneta.. da vas ni sram da to podpirate


res zelo zelo nas je sram 8-O

PS: bo treba počas glavo iz peska potegnt
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

On serious note:

pred časom sem vse investicije v vrednostne papirje "pretopil" v fizično zlato (70%) in srebro (30%)..mogoče je bilo drugačno razmerje, se mi ne da preverit sedaj. Sicer sem glede na ceno zlata danes v rahlem minusu, ampak se niti malo ne sekiram. Malo pa vseeno tvegam, ker bom rabil nekaj denarja konec prihodnjega leta in z tem nekako stavim na finančno krizo letos/drugo leto.
Po drugi strani pa imam kar nekaj v kripto, bom pač prodal nekaj tega, če nebo krize...da dobim potreben EUREUR.
Slaba stran je seveda to, da imaš npr stroške z najemom bančnega sefa, sicer ni veliko. Tega seveda ne rabiš, ampak ziher je ziher.

@shintaro ..zelo verjetno imaš prav. V primeru ene resne ala 2008 krize, bo v kripto nasopil en konkreten reality check. V času krize nihče noče visoko volatilnih ter tveganih investicij in točno to je kripto market. No saj že sedaj noben resen in malce konzervativen investitor niti ne povoha kripto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dronyx ::

Performanse v prvega pol leta 2017.

bobby ::

dronyx je izjavil:

Performanse v prvega pol leta 2017.


Ne vem, kaj si hotel s tem povedat. To je samo zadnje pol leta, kar ni nič.
če hočeš pravo sliko, imaš tle 2 charta.

http://www.macrotrends.net/1319/dow-jon...
Linearna skala, Inflacija NI upoštevana

in še drugi:
http://www.macrotrends.net/1333/histori...
Linearna skala, Inflacija NI upoštevana

sivkaste črte so periaode, kjer so bile krize.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Carjou ::

Zdravo,
razmišljal sem, da bi občasno kupil nekaj zlata ali srebra in ga shranil, negre se da bi delal profit z njim le, da bi imel shranjnega za morebitno krizo, ker kripto valute so le ''luft''.

Nevem katero je bolše vzeti al palice al kovance, kovance kolko zastopim je lažje prodajati, če jih želiš prodati le nekaj, palico pa moreš celo. Samo sem za srebro gledal ceno in je:
Ag 20g Srebrna Palica 20,37€ ....... 31,10g Srebrni Dunajski filharmonik 21,25€ V čem je finta, saj srebro je srebro, gre za 11g razlike in skor ista cena.

Medtem ko je pri zlatu nekje isto. Je sploh smiselno kupiti srebro zaradi DDV-ja ker so razlike med nakupno in prodajno ceno velike. 1kg srebra Prodajna: 700,00 EUR Odkupna cena 473,00 EUR.
In še če kupujem npr. 2 zlati palici na mesec po 1g je bolše na 2 meseca 1x 5g kupiti.

Hvala za vsak odgovor.
Lp; Simon

kingsix ::

Kovanci imajo različne t.i. premiume. To je pač znesek za koliko je cena kovanca višja od t.i. spot cene.

Srebro se mavadno kupuje kovance. Ploščice so bolj pogoste pri zlatu. Osebne imam oboje le kovance. Nekaj čisto investicijskih (zelo nizek premium) in nekaj bolj zbirateljskih.

Sem sem kovine prodal komu osebno ali pa preko ebaya, sploh kakšne zbirateljske kovance. DDV tu nima veze.

Cene lahko vidiš na www.gold.de .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mihec_ ::

Kje pa se splača kupovati? Nekateri omenjajo Avstrijo?

mat xxl ::

Najbolje, Južno afriška republika, preverjeno

okram76 ::

obujam temo o zlatu!

Če je kje kakšna aktivna prosim sporočite.

ali ima kdo izkušnje s prodajo zlatih palic (normlane velikosti manj kot 1kg) ???

kje se da dobiti gotovino ampak ne na trr? ali btc razen moro.si kjer je provizija lol

kako je v avtriji ali zagrebu?

any info please

Furbo ::

Pri nas ti zdaj ne smejo dati več kot smešnih 420€ gotovine.

V Avstriji imaš poslovalnice Ogusse, ne vem pa kako je z gotovino.
https://www.oegussa.at/en/company/locat...

V Nemčiji ne komplicirajo.

Imaš kaj srebra? Odkupim. :P
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Furbo je izjavil:

Pri nas ti zdaj ne smejo dati več kot smešnih 420€ gotovine.:P
Vir?

okram76 je izjavil:

dobiti gotovino ampak ne na trr?
Zakaj pa ne; pol pač dvigneš sproti, kolikor ti rabi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Furbo ::

Spajky je izjavil:

Vir?

Tako pravi Moro: (vir: moro.si)
V primeru izplačevanja vrednosti plemenitih kovin po 1. odstavku 32. člena Zakona o dohodnini (ZDoh-2), smo dolžni po 2. točki 23. a člena Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku omejiti posamično gotovinsko izplačilo na 420,00 EUR za fizične in pravne osebe.

https://zakonodaja.com/pravilnik/zdavp-...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

V Nemčiji ne komplicirajo.

Nemci že vejo zakaj ne komplicirajo.
Ne vem zakaj ti ne bi nakazali na trr, a bi rad po Zagrebu hodil s 5 jurji v žepu, ali Dunaju, ali Ljubljani. In to direkt od odkupavalca zlata.

mat xxl ::

Ne verjamem, da ti v Nemčiji, kar kaširajo, tudi tam imajo zakone.

Samo konec koncev, če si legalno kupil se nimaš kaj bati, vsaj izvor imaš dokazan......

Furbo ::

Seveda imajo v Nemčiji zakone, po drugi strani pa ne vem, a misliš, da je gotovina prepovedana ali kaj?

V Nemčiji enostavno ni limita na gotovinsko poslovanje. Lahko prineseš par mio v kešu, pa ne bo noben jamral. In tako je tudi prav. Zakonito plačilno sredstvo pa to..

Ne mešati ideje naših zblojenih birotatov za normalnost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Ne spomnim se cifer, ampak meni so avtohiše v DE, ko sem se zanimal zelo jokale, da ne morem prinest keš nekaj 10k eur in da moram nakazilo naredit.

On topic: kje se fizično zlato sploh kupuje v SLO? Kar preko pošte v online prodajalnah ala moro itd??
Tisti, ki kupujete, preverjate pristost palic, kovancev?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Lahko greš osebno v Moro, v WTC so v pritličju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Preverjaš pristnost? Kakšna je možnost natega?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Machete je izjavil:

Preverjaš pristnost? Kakšna je možnost natega?

Ja, kar kupim preko bolhe pa tko. Pri Moro je možnost ničelna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeusB ::

Furbo ::

Preveč podatkov zahtevajo za registracijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeusB ::

Ja in? SEj to ni prodajalna! Kupiš potem od fizične osebe tam, so pa preverjeni ljudje in tem ne bos kupil ponaredka, pa še cene se ugodne!

Furbo ::

Vsakdo si lahko izmisli neke podatke, uporabi mobi za sms in je že 'preverjen'?

Po mojem osebnem mnenju je tam gor samo še par ljudi, ki po prstih hodijo okoli občutljivega moderatorja, ki bana vsakega, ki te strani ne kuje v zvezde.

To se tudi opazi po tem, da imaš morda 3 ali 4 objave letno, na tem mrtvem forumu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

DeusB ::

Pravim da so na kovinah "preverjeni ljudje", govorim iz izkušenj uporabnikov z njimi tako da je verjetnost natega majhna. Kar se pa strani tiče pa ne bom zgubljal besed, če zadevo spremljaš imaš svoje mnenje. Se pa trenutno na tej strani dobi daleč najceneje, občasno tudi ceneje kot drugje po Evropi. V kolikor bo stran pokleknila, se bodo verjetno ti oglasi oziroma osebe prestavile na kakšen drug portal ali oglasnik. Še vedno je pa ceneje tukaj kot pa prodajalne kot je moro ali podobne. moje mnenje
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup plemenitih kovin

Oddelek: Loža
405377 (3126) MCblue
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019602 (12713) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943637 (28101) mat xxl
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388980 (7134) pingo76
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522656 (16647) Furbo

Več podobnih tem