» »

denar ali zlato?

denar ali zlato?

1
2
3 4

hobbit ::

očitno je čas za dokup tako zlata kot srebra.

-valvoline- ::

Realna vrednost zlata naj bi bila okrog 800-1000 usd na unčo. In se bo tam spustila v naslednjih par let. Upoštevan je ves natiskan denar v zadnjih 5-6 let.Vsem je jasno da je zlati balonček tudi tik pred pokom. Proizvodna cena pa se giblje 100-500usd na unčo,odvisno kje in kako se ga pridobiva.

karafeka ::

Lahko priložiš kak strokovni članek za podkrepitev tvojega mnenja?

Kamran ::

Hoj,

Kje/Kako se lahko kupi zlato/srebro (predvsem v obliki kovančkov), ne da bi šel preko Moro.si/Elementum.si ?

Pač "držauca" lahko takšnim ali drugačnim "posrednikom" reče, da naj pokažejo evidence komu in koliko oz. kaj so prodali, potem se pa s patrijami zapeljejo pred tvojo hišo/vilo/blok in "plati sine, ako ne, te streljamo !". :|

Odgovor lahko na ZS.

hobbit ::

na strani kovine.si lahko kupiš od fizičnih oseb. pride ceneje. nategancij pa kolikor vem tudi še ni bilo. sem tudi sam že kupoval od pleharjev na tej strani in je bilo vse ok.

@-valvoline- tudi jaz bi si želel kakšen članek/link/stran oz. kakšen drug vir, kjer je tvoje mnenje podkrepljeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Tilen ::

Gold 1.381 -6,6%

Balonček, fuf, fuf, fuuuufffffff. Se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videl takšen padec v tako kratkem času.

It appears that the significant selling pressure last Friday was amplified by a four million ounces (124.4 tons of gold) selling order, to be executed on Comex opening
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hobbit ::

nekaj se špekulira da ECB namerno znižuje ceno plemenitih kovin saj bo Ciper prodal zaloge zlata, ki pa ga želijo banke dobiti čimbolj poceni....

pa še link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Kamran ::

Hja, potem pa ko bo vso zlato in večina srebra v rokah elite, potem bo pa papirnati denar propadel, žlahtne kovine pa šle v nebo oz. bodo rekli, da so vse prejšnje oblike plačevanja neveljavne. Logično, ker bodo imeli vse alternative pod streho in folk ne bo mogel nič "uporabnega" uporabljati to plačilno/menjalno sredstvo. Potem pa pride e-valuta. :P

Avenger ::

-valvoline- je izjavil:

Realna vrednost zlata naj bi bila okrog 800-1000 usd na unčo. In se bo tam spustila v naslednjih par let. Upoštevan je ves natiskan denar v zadnjih 5-6 let.Vsem je jasno da je zlati balonček tudi tik pred pokom. Proizvodna cena pa se giblje 100-500usd na unčo,odvisno kje in kako se ga pridobiva.


Po vsej verjetnosti je tako, ampak sploh ni nujno. Marsikaj se lahko še zgodi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Kamran ::

Zlati balonček lahko in le poči, če bo po zlomi "nevrednega sekret papirja" hitro ponujena nova, univerzalna valuta (SDR, BitCoin, itn.), ker v nasprotnem primeru bo cena šla gor. Seveda je pa dobro prej z raznimi mahinacijami ceno zlatu precej znižat, da tisti, ki ga imajo, da se ga bodo znebili z ali nakupom realnih dobrin ali pa da ga bodo dali v kakšno drugo papirnato valuto.

T-Mac ::

Zasledil dobro razlago da je se je tak padec zgodil zaradi poceni nakupa zlata elite ker ga želi Ciper prodati!

Tilen ::

Ja, seveda. Ciper bi prodal 10 ton, zato so zaradi njih v petek prodali 500 ton in še več v ponedeljek. Bravo, odlično razmišljanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tomaz- ::

ja, točno zato.. Ker so s tem ceno zlatu umetno spustili, zdaj pa dokupijo teh 10 ton. Ker bo cena zagotovo še malo padla, jim ne bo problem po še malce znižani ceni odkupiti nazaj vse tone..

Karaya 52 ::

Potem boste gotovo sli v nakupe, ce pravilno razumem? Skoda zgubljati cas na forumih, hitro kupit, ane?

T-Mac ::

In poslednicno se odkupili od panicnih smrtnikov... In ko bodo pokupili vse kar imajo v načrtu se bo drasticno dvignil...

Moje razmisljanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Smurf ::

tomaz- je izjavil:

ja, točno zato.. Ker so s tem ceno zlatu umetno spustili, zdaj pa dokupijo teh 10 ton. Ker bo cena zagotovo še malo padla, jim ne bo problem po še malce znižani ceni odkupiti nazaj vse tone..

Fajn si me nasmejal :).

Karaya 52 ::

T-Mac je izjavil:

In poslednicno se odkupili od panicnih smrtnikov... In ko bodo pokupili vse kar imajo v načrtu se bo drasticno dvignil...

Moje razmisljanje


Potem si zdaj sredi nakupov? Noces zamuditi priloznosti, ki so jo ustvarili elite? Po tvoje.

T-Mac ::

Trenutno komuniciram na forumu ce se ne vidis in kot zgleda nism v trgovini? Hahah. Kako imam pa z zlatom imam pa ze zapelano zadevco, naj te ne skrbi net kolega :)

Furbo ::

Tilen je izjavil:

Gold 1.381 -6,6%

Balonček, fuf, fuf, fuuuufffffff. Se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videl takšen padec v tako kratkem času.


Bitcoin si že pozabil npr?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

T-Mac je izjavil:

In poslednicno se odkupili od panicnih smrtnikov... In ko bodo pokupili vse kar imajo v načrtu se bo drasticno dvignil...
Moje razmisljanje

Moj dodatek je, da ko bodo pa imeli vse, pa cena ne bo šla gor, temveč bodo rekli, da so vse prejšnje oblike "neveljavne"/ilegalne in bodo ponudili elektronsko valuto, ki bo pa zmeraj imela nizko ceno (zato, da bodo vsi navalili) oz. jo bodo predstavljali (neposredno tehnologijo v ozadju) kot večopravilno. :|

Tilen ::

Furbo je izjavil:

Tilen je izjavil:

Gold 1.381 -6,6%

Balonček, fuf, fuf, fuuuufffffff. Se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videl takšen padec v tako kratkem času.


Bitcoin si že pozabil npr?


Tega ne štejem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hobbit ::

mimogrede, nekateri(uradni prodajalci) so do pred nedavnim prodajali klasične naložbene srebrnike po borzni ceni + cca. 18%, sedaj pa borzna cena + 30% in več.... Nekateri nočejo prodati srebra, je prepoceni.... banda

Kamran ::

Sem videl danes na Svetu (na kanal A), ko so delali neke primerjave z zlatom, Google-ovimi delnicami in še enimi "drobnarijami" ter spet farbali folk... zakaj je Trebušak tako podoben Lobniku ? >:D

dronyx ::

Jaz sem gledal graf cene zlata od 1990 do danes in do leta 2005 je bil bolj ali manj ravna črta, potem pa strmo navzgor nekje do 2011, kjer je ostal še danes. To je zame tipična slika napihnjenega balona, kjer je samo vprašanje časa, kdaj se bo cena vrnila nazaj na prvotne vrednosti. K temu napihovanju cene zlata pa po moje samo delno prispeva kriza oz. recesija. Sam dvomim, da imajo vsi ti kupci zlata, ki ustvarjajo povpraševanje in s tem dvigujejo ceno dejansko pri sebi doma zlate palice, ampak gre zopet za neke računalniške transakcije z "vrednostnimi papirji", kjer je zgolj nekje v računalniku zavedeno, da si lastnik, medtem ko to ni pokrito s fizičnim zlatom (podobno kot pri firmah, kjer ceno vrednosti v delnicah napihnejo na večkratnik dejanske vrednosti firme).

Pri zlatu je po svoje smešno tudi to, da se baje samo 10% te dragocene kovine potrebuje v industriji, 40% se uporablja za "vrednostni papir" (leži zložen na lesenih paletah v trezorjih centralnih bank), medtem ko kar 50% odpade na "bižuterijo" (nakit). Torej je svet dejansko bistveno bolj življensko odvisen od vode, pšenice in koruze, kot pa od zlata.

In vrednost zlatu da šele dostopnost kruha. Ko bi izbruhnila res prava lakota, potem bi bila unča zlata vredna manj kot kos kruha.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Karaya 52 ::

Zlato JE denar. Ni to delnica, ki omogoca dividende na podlagi dobrih rezultatov. Nekateri od zlata prevec pricakujejo, potem pa so tezave.

Invictus ::

Zlato ni denar. Ne moreš iti v trgovino in si kaj kupiti, še manj ga lahko ješ.

Glede na današnje stanje finančnih trgov je zlato samo malo bolj stabilna delnica. Ki ji vrednost ne more pasti za 99,9999&.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

Niti ena trditev v tvojem postu ni pravilna.

Od kdaj se denar jé?
Zlato je placilno sredstvo ze tisocletja in je denar.
Marsikje lahko placujes v zlatu, ce ga tvoja lokalna trgovina ne sprejema, to nic ne pomeni.
Zlato nima cashflowa kot podjetje, nima dividende in niti priblizno ni podobno delnici.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Zlato ni denar. Ne moreš iti v trgovino in si kaj kupiti, še manj ga lahko ješ.

Glede na današnje stanje finančnih trgov je zlato samo malo bolj stabilna delnica. Ki ji vrednost ne more pasti za 99,9999&.


Kako sovražim te debilne izjave, seveda ni denar, kot si ga ti predstavljaš, tak, ki je vreden vsak dan manj. Je edini pravi denar.

S katero naložbo pa ti upadaš v trgovine in dobiš hrano zanje? Butasto.

hobbit je izjavil:

mimogrede, nekateri(uradni prodajalci) so do pred nedavnim prodajali klasične naložbene srebrnike po borzni ceni + cca. 18%, sedaj pa borzna cena + 30% in več.... Nekateri nočejo prodati srebra, je prepoceni.... banda


Ker ne morejo naročati nadomestnega blaga, ker kovnice ne dajo robe ven, ker jim očitno nihče ne proda surovine po smešni ceni...

Trgovec živi od prodaje, ne pa od špekulacije.

Sicer pa, zakaj nisi kupil po borza +18?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

dronyx ::

Nekdo je lepo zapisal, da je zlato v teh časih predvsem religija. Je pa res, da je cena zlata nekakšen EKG svetovne ekonomije. Zares se bomo lahko veselili, ko se bo ta cena spustila nazaj na prvotne vrednosti, kar bo samo pomenilo, da je kriza končana in se začenja nov cikel rasti. To se pa slej kot prej bo, ker gre za ciklični pojav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Furbo ::

Religija prej navaden denar, kjer dokler vsi verjamejo vanj, zanj nekaj dobiš, potem ne, vsak slej ko prej propade.

Delnice so čista religija, sploh če nimajo dividend.

Zlato/srebro je bilo pa vedno nekaj vredno in bo tako tudi ostalo. Pa še birokrati ti ga ne morejo kar tako vzeti, kot si to lahko privoščijo z denarjem/delnicami/... vsem česar pač nimaš v rokah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dronyx ::

Zlato je trenutno religija zato, ker njegovo vrednost v nebo zlasti napihuje vera, da bo svetovna ekonomija propadla in da papirnati denar ne bo več nič vreden. To pa je seveda popolna traparija, ker potem vam tudi zlato ne bo čisto nič pomagalo, ker bodo Mercatorje in Spare napolnili brezdomci in bo tam smrdelo po urinu in človeških iztrebkih. Poglej še enkrat cene zlata čez 10 ali 20 let! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Furbo ::

Tako si ti razlagaš zadeve, ne pa vsi.

Nihče si ne želi propada ekonomije, ampak ko oblastniki kradejo denar z računov, vsak dan vržejo ven kak nov davek ali povečajo obstoječega, naredijo vedno nove oslarije, greš pač v ziher stvar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dronyx ::

Furbo je izjavil:

Nihče si ne želi propada ekonomije...

Nisem mislil, da bi si želeli propada ekonomije, gre bolj za to, da jih v to čedalje več verjame, kar je sicer povsem normalno v času najhujše gospodarske krize te generacije.

dronyx ::

The problem with gold is that it really isn't possible to value it in a particularly technical way. As Jim Grant points out, pretty much the only way to make sense of the gold price is to look at its value as being "1/n, where 'n' is the world's confidence in paper currencies and the mandarins who manipulate them." The problem? No one knows what 'n' is.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hobbit ::

@Furbo, v planu sem imel kupiti pa me je trgovec prehitel. Ni problema, pa na črno.

A. Smith ::

Zlato mi je načeloma simpatično. Ima pa eno pomembno hibo: vsake toliko časa ga države po svetu svojim prebivalcem ZAPLENIJO.

 Zgodovina zaplemb zlata.

Zgodovina zaplemb zlata.

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dronyx ::

Meni je v zvezi s trenutno histerijo (manična faza bipolarne motnje) okrog zlata zanimivo tudi tole. Recimo da bi Slovenci dvignili iz bank 15 MRD EUR depozitov in za ta denar kupili zlato, ki bi ga potem skladiščili doma. V zdravi ekonomiji naš denar banke posojajo naprej in to je pogonsko gorivo za ekonomijo, ki ustvarja neko novo vrednost. S tem, ko bi denar zamenjali za doma skladiščeno zlato, bi dejansko 15 MRD EUR umaknili iz obtoka.Če bi to postal klasičen način obnašanja (vse kar ustvarimo spremenimo v zlato), bi sesuli ekonomijo. Je to končni cilj?

korenje3 ::

hobbit je izjavil:

nekaj se špekulira da ECB namerno znižuje ceno plemenitih kovin saj bo Ciper prodal zaloge zlata, ki pa ga želijo banke dobiti čimbolj poceni....

pa še link


misliš da bi nižal tolk cene zaradi enega drobiža v zlatu ki ga ima ciper?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

A. Smith ::

dronyx je izjavil:

Če bi to postal klasičen način obnašanja (vse kar ustvarimo spremenimo v zlato), bi sesuli ekonomijo. Je to končni cilj?


Tole je nekako vredno svoje lastne teme. Sicer pa, slovenija lahko daljnoročno brez težav fura brez bank. Bodo gospodarstvo pač kreditirale tuje banke. Sicer pa trenutno velja, da so podjetja že tako ali tako preveč zadolžena.

Sicer se pa s krediti v današnjih časih globoko pretirava. Morda se sliši pretirano, vendar obstaja struja ekonomije, ki trdi, da bi nam bilo brez sistema delnih rezerv precej bolje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Furbo ::

A. Smith je izjavil:

Zlato mi je načeloma simpatično. Ima pa eno pomembno hibo: vsake toliko časa ga države po svetu svojim prebivalcem ZAPLENIJO.


Samo tistim, ki so taki bedaki
-da ga dejansko nesejo v roke državi
-imajo v rokah države (bankah itd)

to se dogaja, kadar papirnatemu denarju že resno škriplje in država hoče izločiti alternative, v katere bi se ljudje lahko zatekli.

Tudi v Jugi kao niso marali zlata, pa ga je Tito imel kar nekaj kilc.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-valvoline- ::

Kaj bi se hipotetično zgodilo z svetovno ekonomijo čeb znanstveniki pogruntal kako z pomočjo fuzije naredit zlato? The holy grail alhemije?
Tehnologija močno napreduje,prepričan sem da je man made gold le vprašanje časa.

-valvoline- ::

-valvoline- ::

Any of the following fusion reactions can be used to make gold in a particle accelerator:

H-1 + Pt-196 -> Au-197
H-2 + Pt-195 -> Au-197
He-4 + Ir-193 -> Au-197
Li-7 + Os-190 -> Au-197
B-11 + W-186 -> Au-197

Of course, you could instead do steps:

H-1 + W-186 -> Re-187
H-1 + Re-187 -> Os-188
H-1 + Os-188 -> Ir-189
H-1 + Ir-189 -> Pt-190
...

Until you reach atomic number 197. There will be a significant amount of radiation with this approach, however, as the unstable (proton-rich) isotopes decay to stable ones.

It is true that you will lose money by plugging the accelerator into an outlet, but if you use a massive array of solar panels, it could be done (if somewhat slowly) for "free". :)

To put some numbers on this, let's suppose the following:

We decide to accelerate boron (B-11) because it's cheap & abundant. The coulomb threshold for the reaction is about 56 MeV, which is kind of a lot. So we decide how much energy & time are required to make 1 gram of gold, assuming 100% efficiency in the accelerator (the ideal case, which never will be).

First we calculate the number of atoms of gold in 1 gram:

1 g / (196.97 g/mol) x (6.022 x 10^23 atoms/mol) = 3.057 x 10^21 atoms

Now we calculate the energy needed to fuse 3.057x10^21 atoms of boron-11 to the same number of atoms of tungsten-186:

56 x 10^6 eV/atom x (1.602 x 10^-19 J / eV) x 3.057 x 10^21 atoms = 2.743 x 10^10 J = 27428 MJ = 27.43 GJ

So we can make 1 gram of gold with an energy input of about 27 gigajoules. Of course, we won't supply all this energy at once. The amount of power we supply to the accelerator will determine the length of time it takes to produce 1 gram of gold.

The power is simply defined as the rate of energy transfer:

P = E/t

Rearranging this, we get:

t = E/P

where t is measured in seconds. So if we have a 1 megawatt (1 MW) setup, the length of time will be:

t = (27.43 GJ)/(1 MW) = (27.43 x 10^9 J) / (1 x 10^6 J/s) = 27428 s

27428 s x (1 min/60 s) x (1 hr/60 min) = 7.62 hr

So with 1 megawatt, we can produce 1 gram of gold in less than 8 hours. Of course, 1 gram isn't worth much, so it's necessary to get the power for the accelerator for free. Hence the solar panel array. :)

Kamran ::

A. Smith je izjavil:

Zlato mi je načeloma simpatično. Ima pa eno pomembno hibo: vsake toliko časa ga države po svetu svojim prebivalcem ZAPLENIJO.

Rešitev: Domača oborožitev.
Tisti, ki imajo uradno prijavljeno orožje so na slabšem. :|

dronyx je izjavil:

Če bi to postal klasičen način obnašanja (vse kar ustvarimo spremenimo v zlato), bi sesuli ekonomijo. Je to končni cilj?

Ej huda ideja, samo kako bi folk prepričal v to, vendar ker so politiki tako pokvarjeni, bi sami lahko po državi zanetili "par Northwoods-ov", potem se pa sklicevali, da ne morejo preprečiti/nadzorovati kaosa v državi, Svet na kanalu A, 33kur.com bi pošiljali ponarejene posnetke v svet in potem bi pa prišla NATO, EU, Ami vojaška intervencija. Potem se pa začnejo "domači home raid-i". 8-O
Podobno se sedaj v Bostonu dogaja (trkajo po vratih) - ne zaradi zlata, op.p.

A. Smith je izjavil:

Sicer pa, slovenija lahko daljnoročno brez težav fura brez bank. Bodo gospodarstvo pač kreditirale tuje banke.

Samo tako se pa lahko potem tudi določa kaj, kdo in koliko se bo dalo za neke projekte in s tem pride do posrednega nadzora nad lokalnim oz. domačim gospodarstvom. Skratka zgodba podizvajalcev (v smislu odvisnosti) v gradbenem sektorju.
Bi bilo pa fino to, ker potem politiki ne bi mogli več kar tako krasti denar za svoje strankarske prijatelje, itn. 8-)

-valvoline- je izjavil:

Kaj bi se hipotetično zgodilo z svetovno ekonomijo čeb znanstveniki pogruntal kako z pomočjo fuzije naredit zlato?


:))

lmorgh ::

a mi zna kdo tu povedat (ni mi treba neki filozofirat) kaj se dogaja s ceno zlata? kakor spremljam zadeva, zlato počasi raste, ampak opazujem zanimiv trend. čez dan (ne zmeraj) načeloma raste, ponoči pade. cikel se ponovi. a američani pa kitajci na borzi nižajo ceno, pr nas pa jo višamo al kaj?

Kamran ::

Čez dan so borzni posredniki na heroinu/belim praškom, čez noč pa na urgenci. Dovolj jedrnato ? :))

Kamran ::

Mene zanima če in kje obstajajo v Sloveniji trgovine, kjer lahko plačaš samo s srebrniki/zlatniki oz.

Če se ti z nekom zmeniš, da ti namesto denarja, torej papirja, "podari" zlatnik ali srebrnik (skratka odvisno od dogovorjene cene v papirju za neko storitev) ali je to tudi davčna utaja ali ne ? :|

Furbo ::

Ne.

Taki poskusi so se žalostno končali, npr. v ZDA je delodajalec plačeval delavce z zlatimi ameriškimi orli - nominala 100$, realna vrednost 1.400$.. ni uspelo.

Drugače pa, če plačuješ fušarja, je čisto vseeno kaj mu daš. Ponujati zlato/srebro nekomu, ki ga to ne zanima, tega ne pozna, itd.. bo rezultiralo samo v kakem vlomu v tvojo bajto, ko se to razve.

Ne vem če dobra ideja riniti s plemenitimi kovinami v trgovine, zlatnike in srebrnike večina ljudi hrani kot zadnjo stvar, s katero bi želeli kaj plačati, veliko raje se prvo znebijo papirja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kamran ::

Furbo je izjavil:

Drugače pa, če plačuješ fušarja, je čisto vseeno kaj mu daš. Ponujati zlato/srebro nekomu, ki ga to ne zanima, tega ne pozna, itd.. bo rezultiralo samo v kakem vlomu v tvojo bajto, ko se to razve.

Sem mislil v obratni smeri - da ti od nekoga, namesto, da ti da denar (papir) za opravljeno storitev, da mu rečeš, da če ti kupi enega/2 srebrna dunajska filharmonika in ti ju da kot poplačilo za opravljeno storitev in če je ta oblika plačevanja davčna utaja.

Vikking ::

Kamran je izjavil:


Sem mislil v obratni smeri - da ti od nekoga, namesto, da ti da denar (papir) za opravljeno storitev, da mu rečeš, da če ti kupi enega/2 srebrna dunajska filharmonika in ti ju da kot poplačilo za opravljeno storitev in če je ta oblika plačevanja davčna utaja.


Da ti denar v vrednosti dve filharmonikov in si jih greš kupit.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup plemenitih kovin

Oddelek: Loža
405362 (3111) MCblue
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019569 (12680) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943601 (28065) mat xxl
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388976 (7130) pingo76
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522619 (16610) Furbo

Več podobnih tem