» »

Povišanje naročnine za adsl uporaqbnike?

Povišanje naročnine za adsl uporaqbnike?

shock ::

Danes sem se z enimi pogovarjajao ki se ukvarjajo z optiko (delavci od siol-a). Nekaj smo se pogovarjalai o adsl in naročnini, ki se naj bi "svinjsko podražla". Amapak oni so to samo slišali in ne vejo če so te govorice resnične. A kdo kaj ve o tem??? Saj se ne bi čudil če že gledamo druge dfržave članice EU-ja, da imajo skor 2x višje naročnine za en spodoben dostop kot imamo mi.

speacker ::

V italiji je naročnina 35 eurov(okoli 7500 si) za mesečni adsl dostop , tko da ni za se bat da bi se naši na to ozirali in poviševali cene..0:)

Huey P ::

Sicer nisem nič slišal vendar dvomim, da bo Siol poveišal cene (celo zdaj, ko tudi Amis ponuja)...


..::DOOM III: The Legacy::..

BlackHole ::

Če bi še plače imeli takšne kot članice EU-ja, potem se ne bi pritoževal nad ceno ADSl-a (ki ga itak nimam doma).;)

Tr0n ::

Ne vem, kje si slisal, da imajo v tujini visje cene oz. narocnine. Za cca. 30 eurov imas 1.5 mbit v Nemciji pri ponudbniku Ancord.

PaJo ::

O povisanju cen zagotovo nic ni bilo govora, bilo je le govora da bo po novem letu ADSL mozen tudi na navadnih telefonskih prikljckih, kar pa jaz mocno dvomim:D
Aja, pa se en info je bil o tem da bi naj prisel kako studentski paket, seveda za nizjo ceno in tudi nizjo hitrostjo. Pocakajmo se eno malenkost pa bomo videli:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

V nemciji je narocnina 25evro za 1.5Mbit. T-Online.

Edino ka je res sem se pogovarjo z enim kolegom z nemcije in placuje 60evrov za 2Mbit/256 kar je kr nekaj cez naso ceno pri drugem provideru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Soprano ::

25 EUR že mogoče, kaj pa promet? Boš 5 GB mesečnega limita kar ignoriral? =)

Hitrost je 1.5 Mbps / 192 kbps
Link

Soprano

Bane_ ::

pocasi bojo zacel pri adsl omejevat promet!Potem boste pa lepo nazaj nekateri prisli na kabel! Sej kva ti pomaga 2Mbit linija ce lohka dol potegnes 5Gb podatkov ostalo kaar se pa zravn palacuje je pa itak precej drago tko da ce racunas da zlovdas z enta ukol 100Gb na mesec te bo to kr precej prslo!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

iration ::

naj ponovim za BlackHole-om: dokler ne bojo plače na evropskem nivoju nimajo pravice nobenih cen dvigovati. sicer pa mislim, da dokler ne bo adsl imel v slo okol 20.000 uporabnikov oz. dokler ne bojo na siolu menili, da so dosegli nek adsl potencial, ne bojo zviševal
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

undefined ::

> dokler ne bojo plače na evropskem nivoju nimajo pravice nobenih cen dvigovati

Pravica gor ali dol. Misliš, da njih take stvari, kot so plače povprečnega človeka, sploh zanimajo? Niti najmanj. Če se bo le dalo, bodo cene povišali. Vsi delajo tako, to je pač kapitalizem. Edina stvar, ki to lahko prepreči v neki meri, je konkurenca.

globoko grlo ::

to da se bo dal adsl dobit tut na navadni, analogni liniji sm tud jest slišal, uradnga jasno nc, ce bojo pa narocnino zvišal grem pa k amisu pa čao

Gandalfar ::

no saj imajo tudi nekateri slovenski kablski ponudniki omejevanje prometa ze v programu ..

||_^_|| ::

CompZGAGA: prometa definitivno ne bojo omejil.

Elemen_T ::

SymbolCatcher: Le kako veš?
Vsi ve(d)(m)o, da je primarna funkcija ADSLja pretakanje datotek ogromnih količin.
Bo centrala čez eno leto ali dve dejansko zdržala tak promet? Sploh če bodo šle hitrosti in predvsem - število ("smart") uporabnikov gor?

Druga stvar je pojav novih tehnologij.

ADSL bo omejen.
Izbira pa nikoli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Hux ::

eh primarna funkcija adsla je prenasanje vlkih datotek? Lol ti si mi dober. Primarna funkcija kabelskega interneta je potemtakem ircanje? Ma daj ne bluzi. 90% vsem uporabnikom tak linija nonstop idla tak da ni panike in tudi ce kolk vam te kaj donkej vlece? aja 2mbit nonstop lol. Upload je druga stvar ampak ta je tak niski da se nimas kaj bati. Rekord na donkeju sem tak mel 140kB/s maximum in se to le za kaki dve minuti drugace pa redko kdaj 60 vidim.

AJa da ma Tonline omejitev no take stvari v reklami normalno da ne povejo in potemtakem je cena 60evrov za to kaj mamo tu za 10k ampak ISDN tam ni vec mus tak da se res lahko zgodi da ko nebo ISDN vec must bojo narocnino vsem dvignili lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

shock ::

Hmm a je kdo slučajno pogledal italijanski FASTWEB??? Tam sem videl telefon (2,76 sit/min)+optični kabel (internet 10mbit) za samo 67 EUR/mesec??? Kaj pravite na to ponudbo??? Lepo italjanom a ne >:D

wishmaster ::

no vsaj eden misli tko kot jaz da bodo omejil prenos.Obstaja tud možnost da bomo imeli časovno omejen ADSL.Cene ADSLA se bodo zviševale če boš mel zraven storitve ki jih bo podpiral siol (šolanje na daljavo....).

Elemen_T ::

Hux2:

Da, danes je primarna funkcija ADSLja prenašanje megalomanskih datotek. Sem se seveda šteje tudi en kup ostalih reči, med drugim, TV v živo, live streaming, storitve na daljavo, videokonference.
To vse je pretakanje ogromnih datotek.

Ne pozabi, da govorim o primarni funkciji kot formalni-uradni funkciji.
Seveda pa se razlogi uporabe ADSLja razlikujejo od osebka do osebka. Vsekakor ima velik pomen tudi neomejenost.
Zaradi tega sem tudi sam plačal ADSL.
Vendar pa po dneh, tednih, mesecu uporaba postane bistvena zgolj za oneje o katerih govorim.
Neomejenost je že samoumevna.

slawc ::

Hux2: kabelska v kranju je samo za ircanje da :D ker tako svinsko pocasi dela hahhh
LP, Slawc

Bane_ ::

SLawc k mas tolk proti kabelskmu u kranju men dela cist normaln pa tud cist normaln mi 59k ulece dol z neta prek donkeya!Je pa res da ne gre vec sam to je krivda siola ker ne pusti uzignit hitrosti! Ker siol da toliko bandwitha (a kako se ze napise) kuker imajo uporabnikov to pa dela zato da bi vec uporabnikov pridobil na adsl!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Mikrohard ::

@CompZGAGA:
Tele-TVjevci so nesposobni vzdrževati kabelsko omrežje ... to 100% ni bila krivda SiOLa. S tistimi 10mbit/s bandwidtha, ki ga imajo, bi lahko vsem zagotovili 512/64 kbps paket, ki tudi kvalitetno deluje (to je tudi bilo za približno dva tedna med počitnicami). Potem so pa spet nekaj zaje**li .. ping se je z 10ms dvignil na 100ms, packet loss pa je iz 1% zrastel na 20% in to vse se je zgodilo brez višanja hitrosti. Torej je moral biti problem pri Tele-TVju. Potem sem še čaka DVA meseca, če se bo stanje izboljšalo (kar se seveda ni zgodilo). Tudi omrežni FTP je počasi zamiral in tako sem se odločil za ADSL, ki pa deluje super glede na tedanje delovanje kabla. Pa tudi, če ti sedaj dela s 59kB/s je to bolj slabo, saj za isto ceno ADSL deluje 120kB/s ... jaz mam pa za 2k sit več na mesec 240kB/s :\

Tiger ::

Compzgaga: kako ti lahko preko donkey-a vleče 59KB/s, če pa smo v upload omejeni na 7KB/s?

maci ::

ADSL naročnina se ne bo podražila za obstoječe pakete (se boda pa pojavili novi paketi - 4 mB).

V kratkem pa se bo pojavil tudi Študentski paket - cca. 5k sit/mesecno.

Bane_ ::

Sam tolk mimo grede u kranju imajo 5.5Mbit link kar je pa za 120 uporabnikov premalo!

Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Ziga Dolhar ::

Tiger: afaik je download limit vezan na hitrost, ki maš VPISANO v nastavitvah edonkeya in ne na hitrost, ki jo dejansko dosegaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614480 (3659) marjanX
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734133 (17215) RedOS
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121719 (1181) Hux
»

ADSL tezave

Oddelek: Omrežja in internet
331705 (1002) Hux
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379341 (6400) AlienRex

Več podobnih tem