» »

Iz grafične kartice pride samo slika brez zvoka.

Iz grafične kartice pride samo slika brez zvoka.

damirez ::

Grafična: 4850
Izhodi: 2x DVI
Driverji: najnovejši
Zvočna kartica: Integrirana na grafični kartici
Povezava: DVI-HDMI adapter ->HDMI 10m kabel-->receiver Onkyo sr-607
OS: Windows 7 64bit

Slika lepo pride skozi, zvoka pa ni. Najbolj mi gre to na jetra da v winsih pod manage oudio devices piše da je HDMI unplugged - priložena slika.

A je možno, da konverter ne podpira zvoka, ker nekateri imajo več pinov.
Ta jih ima več:
 slika z več pinnov

slika z več pinnov


Ta jih ima manj:
 slika z manj pinov

slika z manj pinov




Hvala!

5er--> ::

Si DVI-HDMI adapter dobil zraven grafične, ali si ga naknadno kupil? Ponavadi samo tisti, ki ga dobiš zraven podpira še zvok. (DVI po standardu ni namenjen prenosu zvoka)

subby ::

zdi se mi, da ti potrebuješ adapter, katerega se poleg dvi priklopi še na zvočno kartico, kajti dvi je namenjen samo sliki

edit: na amdjevih forumih sem zasledil, da a) moraš uporabljat originalni adapter in b) morda samo en dvi port podpira zvok, si poskusil na obeh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

damirez ::

Sem probal na obeh portih. Adapter pa ni originalen, ampak sem ga kupil v merkurju.

Ahiles ::

Preklop v winsih na hdmi audio pa bo delal. Nazalost ne mors met zvoka hkrati na tvju(hdmi) in navadni zvočniki ali eno ali drugo.

v mojem primeru je Sound/Playback(speakers ali pa digital audio) Če pa piše da ni mogoče pa mrbit kaksen drajver za zvočno/mb

pa pri nekaterih drajverjih/grafičanh zlasti kakšni stari nividia drajverji kjer si mogu grafično in mb z spdif kablom prvo povezat sam so kasnej rešil z drajverji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

damirez ::

Če ne morem... štekaš... Piše not plugged in ne moreš določit HDMI.

Ahiles ::

A tvoj kabl/adapter ima vse pine? če nima prvo nabav takega ki ma vse. Bo pa treba prvo ustimat da boš v nastavitvah mel možnos preklopt. Možnosti so pa itak sam kabl/adapter, pa drajverji za mb/zvočno .)

Mavrik ::

damirez je izjavil:

Sem probal na obeh portih. Adapter pa ni originalen, ampak sem ga kupil v merkurju.


To je tvoj problem.

Rabiš adapter, ki zna s tvoje grafične nosit zvok na HDMI - torej originalnega za tvojo grafično.
The truth is rarely pure and never simple.

damirez ::

Mavrik to je to. Sem pogledal še v manual od grafične in res to piše.

DVI-to-HDMI
The HDMI adapter is a proprietary adapter manufactured and sold
by approved manufacturers (like Wieson Technologies Co., Ltd.)
that has a specific detection mechanism to allow properly
configured graphics cards to pass HDMI signals through a DVI
connection to an HDMI compliant device.

krebs11 ::

Jaz imam Ati Radeon HD 5450 in sem hotel priključit tv prek hdmi pa tudi ni bilo zvoka, grafična ima dvi, vga in hdmi izhod, sliko je kazalo, zvoka pa ne, tudi če sem napeljal posebej zvok ni delovalo, zato sem pa zdaj priklopil lcd preko vga, tv lcd pa preko dvi adapterja na hdmi in zraven še zvok iz zvočne in tv ima posebej vhod za zvok ampak samo preko hdmi 1. Če kdo ve, zakaj mi noče predvajat zvoka naj napiše.
LP

5er--> ::

V windowsih nisi zamenjal zvočne kartice preko katere naj sistem predvaja zvok.
Povezava pa mora biti HDMI-HDMI, oz. DVI(pc) -> priložen adapter(če si ga dobil zraven?) -> HDMI(tv))

damirez ::

Ma kdo ta adapterček, kupim!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565480 (4809) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110898 (3463) acookook
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321351 (10463) BorutK-73
»

LG TV in Lenovo PC

Oddelek: Zvok in slika
251777 (1456) matonson
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305169 (4437) Primoz7

Več podobnih tem