» »

Carina

Carina

1
2
3

darkolord ::

Tukaj je jako važna ena pomembna stvar, ki jo večina presenečenih prejemnikov pošiljk pozablja:

Pri uvozu iz tretjih držav se po defaultu VEDNO plača tudi DDV.

Šele potem pa obstajajo nekatere izjeme, pri katerih lahko pride do oprostitve plačila DDV (kot so tudi priložnostne pošiljke manjše vrednosti fizični osebi).

Ne obratno. V trgovini menda tudi ne jamraš vsakič posebej, ko ti DDV obračunajo na vsak izdelek?

Edino tistih ~5 eur fiksnih stroškov je prvič mogoče nepričakovanih, ampak je pač dejansko nekaj dodatnih stroškov (odpiranje in predložitev cariniku ter pakiranje (to počne poštar), pošiljanje obvestila, odkupnina). Mimogrede, pri kakšnih drugih špediterjih so stroški tega mimogrede še nekajkrat večji (ti računajo še skladiščenje, bančne garancije, provizije, ...).


Tilen> Ja saj, ti bi imel potrdilo o nakupu za 1 EUR. Sam poštnina bi bila draga. Šment...

Ja, bi pač carinik ocenil vrednost izdelka na 200 EUR. Potem bi ti pa lahko računal DDV na 200 + 200. Če je vrednost na računu sprejemljiva, potem uporabijo tisto, če ne pa uporabijo svoje cenike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tomi ::

Tilen je izjavil:

Ja saj, ti bi imel potrdilo o nakupu za 1 EUR. Sam poštnina bi bila draga. Šment, itak se po tvoje ne upošteva.

Carinska pošta sama preveri vrednost izdelkov na tržišču in ti računa po svojih podatkih, če jih ne posreduje prejemnik.

Sicer je pa sedaj še vedno na meni, da se odločim, ali prevzamem ali ne.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Tomi, koliko sedaj ti po tvojem preplačaš artikel zaradi naše Pošte?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

Tomi je izjavil:

Tilen je izjavil:

Motijo me izjemno visoki stroški ob teh nizki vrednosti, kar prevedeno pomeni več kot 40% maržo. To je rop.




Saj si plačal samo davek. Naši pošti nič.

Vrednost artikla = 39.9 USD = 30.73 EUR
Poštnina (plačana že preko Ebaya) = 9.99 USD = 7.68 EUR
Davek na vrednost artikla = 30.73 + 20% = 36.876 EUR
-------------------------------------------

Vrednost artikla z davkom + poštnina v EUR = 44.556 EUR (razlika v takratnem tečaju ~42 EUR)

Poštnina ne šteje v vrednost izdelka.

"Davek na dodano vrednost

DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga ter znesek carine in drugih dajatev, ki se plačujejo ob uvozu. DDV se glede na vrsto blaga obračuna po splošni stopnji 20 % oziroma znižani stopnji 8,5 %. Znižana stopnja DDV velja npr. za prehrambene izdelke, zdravila, knjige itd. Blago, za katero velja znižana stopnja DDV, podrobneje določa Pravilnik o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost. "


Prosim nehaj se smešit:

DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga

Carinska vrednost blaga:

Kot carinska vrednost blaga se upošteva dejansko plačana ali plačljiva cena le tedaj, če so vanjo všteti vsi stroški, nastali v zvezi z blagom, ki se uvaža, do njegovega prihoda na carinsko območje Skupnosti. Če ti stroški niso všteti, jih moramo, da dobimo carinsko vrednost, prišteti.
Pri določanju carinske vrednosti na podlagi transakcijske vrednosti je treba tej prišteti naslednje stroške:
- provizijo in stroške posredništva, razen nakupnih provizij,
stroške zabojnikov, ki se za carinske namene štejejo za celoto z blagom,
- stroške embalaže (delo in material),
- vrednost proizvodov in materialov za izdelavo uvoženega blaga, ki jih brezplačno zagotovi kupec,
- avtorske honorarje in licenčnine,
- vrednost izkupičkov iz ponovne prodaje, ki gredo v dobro prodajalca,
- stroške prevoza in zavarovanja za uvoženo blago in stroške natovarjanja in manipulativne stroške do kraja vnosa na carinsko območje Skupnosti.


http://www.carina.gov.si/si/carina/cari...

Oziroma bolj laično glede na to, da ne gre za kompleksne carinske postopke:

DDV PRI UVOZU
Davek na dodano vrednost se obračunava in plačuje od uvoza blaga v Skupnost, in sicer po stopnji 20% ali znižani stopnji 8,5%.

Uvoz blaga po Zakonu o DDV pomeni:
vsak vnos blaga v Skupnost, ki v skladu s carinskimi predpisi nima statusa blaga Skupnosti ali blaga, ki je uvoženo iz tretje države, pa znotraj Skupnosti ni sproščeno v prost promet v skladu s carinskimi prepisi;
vsak vnos drugega blaga, kot je blago iz prejšnje alinee, v Skupnost s tretjega ozemlja.
Davčna osnova pri uvozu blaga je carinska vrednost, določena z veljavnimi carinskimi predpisi Skupnosti.
V davčno osnovo pri uvozu se vključuje, če že niso vključeni:
davke, trošarine, prelevmane in druge dajatve, ki se plačajo izven države članice uvoza in tiste, ki se plačajo zaradi uvoza, razen DDV;
dodatne stroške, kot so provizije, stroški pakiranja, prevoza in zavarovanja, ki nastanejo do prvega namembnega kraja na ozemlju države članice uvoza.

Tilen ::

Meni sploh ni jasno od kod Tomiju 31 EUR, če sam pravi, da je vrednost paketa brez naših dajatev 39.99 USD + 9.99 USD. Vedno bolj se mi zdi, da je še prepoceni prišel skozi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

:) kaj on trdi (poleg neumnosti) ne vem.

Ampak izračun 12,7EUR (ddv+stroški carinjenja) je čisto OK glede na carinsko vrednost ( vrednost blaga in poštnine - cc. 50$).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tomi ::

. Dajatve se obračunajo na carinsko vrednost, ki je sestavljena iz
vrednosti blaga in ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje, ipd....), ki
nastanejo ob dobavi v Skupnost
. Uvozne dajatve so sestavljene iz carine po
predpisani carinski stopnji ali fiksnemu znesku carine in davka na dodano
vrednost (DDV). DDV se obračuna na davčno osnovo, ki jo sestavljata
carinska vrednost in carina. DDV se obračuna, če vrednost blaga presega 22
EUR, carina pa se obračuna, če vrednost blaga presega 150 EUR.

To pomeni, da poštnina do Skupnosti (EU) ni vključena, ampak samo poštnina,ki nastane znotraj EU. Tako ali tako je nesmiselno, da bi na poštnino, ki ni del izdelka, plačal davek, ki je že bil plačan v državi pošiljatelja.

Tilen je izjavil:

Meni sploh ni jasno od kod Tomiju 31 EUR, če sam pravi, da je vrednost paketa brez naših dajatev 39.99 USD + 9.99 USD. Vedno bolj se mi zdi, da je še prepoceni prišel skozi.

Ne bomo vedeli, ker bo paket šel nazaj k pošiljatelju.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

Nepismenost par excellence.

EU boli k**** za davke, ki si jih plačal izven skupnosti. Njih zanima samo koliko si ti plačal do trenutka ko je roba prišla v EU. In na to ti usekajo DDV.

Stavek ostalih stroškov , ki nastanejo ob dobavi v Skupnost. pomeni ravno obratno kot si ti predstavljaš. Pomeni namreč da v carinsko osnovo štejejo vsi stroški, ki so nastali do trenutka, ko je roba prišla v EU. Stroški, ki nastanejo kasneje v to vrednost ne sodijo, ker za njih sproti plačuješ DDV, carine pa seveda ne, ker gre za strške ki nastanejo na ozemlju EU.

Torej še enkrat za vse bolj počasne: DDV se plača za blago v vrednosti nad 22€, pri čemer se kot davčna osnova šteje carinska vrednost, ki vključuje tudi poštnino in morebitna zavarovanja, pakiranja itd, ki so bila plačana izven EU.

Lahko pa si vzameš pet minut in si prebereš cc 20 strani dolgo temo o temu in se nehaš smešit.

Tomi ::

St235 je izjavil:

Nepismenost par excellence.

EU boli k**** za davke, ki si jih plačal izven skupnosti. Njih zanima samo koliko si ti plačal do trenutka ko je roba prišla v EU. In na to ti usekajo DDV.

Stavek ostalih stroškov , ki nastanejo ob dobavi v Skupnost. pomeni ravno obratno kot si ti predstavljaš. Pomeni namreč da v carinsko osnovo štejejo vsi stroški, ki so nastali do trenutka, ko je roba prišla v EU. Stroški, ki nastanejo kasneje v to vrednost ne sodijo, ker za njih sproti plačuješ DDV, carine pa seveda ne, ker gre za strške ki nastanejo na ozemlju EU.

Torej še enkrat za vse bolj počasne: DDV se plača za blago v vrednosti nad 22€, pri čemer se kot davčna osnova šteje carinska vrednost, ki vključuje tudi poštnino in morebitna zavarovanja, pakiranja itd, ki so bila plačana izven EU.

Lahko pa si vzameš pet minut in si prebereš cc 20 strani dolgo temo o temu in se nehaš smešit.

39,99 $ / 1,2145, koliko je bil takrat tečaj, je 32,92.
Davek od tega je 6,58 € + 5 € + stroški odkupnine, je 12,58 (znesek je sicer 12,73).

Lahko pa vsi, ki ste prepričani, prispevate 12,73 € in skeniram izpis Carinske pošte. Drugače ne bomo nikoli vedeli.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Tomi, nehaj. Tečaj je bil nazadnje 1,21 julija 2012.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Blazz ::

po cca 250 prejetih paketih izven EU lahko rečem, da ima Lakotnik povsem prav. DDV zaračunajo na ceno artikla + poštnino, v koliko je cena artikla (brez poštnine) višja od 22 eur. plus okoli 5 eur si vzamejo skupno za stroške carinjenja...

St235 ::

Tomi je izjavil:

St235 je izjavil:

Nepismenost par excellence.

EU boli k**** za davke, ki si jih plačal izven skupnosti. Njih zanima samo koliko si ti plačal do trenutka ko je roba prišla v EU. In na to ti usekajo DDV.

Stavek ostalih stroškov , ki nastanejo ob dobavi v Skupnost. pomeni ravno obratno kot si ti predstavljaš. Pomeni namreč da v carinsko osnovo štejejo vsi stroški, ki so nastali do trenutka, ko je roba prišla v EU. Stroški, ki nastanejo kasneje v to vrednost ne sodijo, ker za njih sproti plačuješ DDV, carine pa seveda ne, ker gre za strške ki nastanejo na ozemlju EU.

Torej še enkrat za vse bolj počasne: DDV se plača za blago v vrednosti nad 22€, pri čemer se kot davčna osnova šteje carinska vrednost, ki vključuje tudi poštnino in morebitna zavarovanja, pakiranja itd, ki so bila plačana izven EU.

Lahko pa si vzameš pet minut in si prebereš cc 20 strani dolgo temo o temu in se nehaš smešit.

39,99 $ / 1,2145, koliko je bil takrat tečaj, je 32,92.
Davek od tega je 6,58 € + 5 € + stroški odkupnine, je 12,58 (znesek je sicer 12,73).

Lahko pa vsi, ki ste prepričani, prispevate 12,73 € in skeniram izpis Carinske pošte. Drugače ne bomo nikoli vedeli.


ROFL, a to si lani naročal?????

http://finance.yahoo.com/echarts?s=euru...

DDV so ti računal od 50$, da kar znese okol 7,5€, dodaš še stroške carinjenja in si na 12,5€ kolikor ti računajo. Zdaj pa se končno sprijazni, da si se zmotil in se nehaj še naprej smešit.

Ne vem zakaj ampak še vsakič, ko sem se s tabo pogovarjal trmariš tja v tri dni pa čeprav ti 10x pokažemo da se motiš.

Tomi ::

St235 je izjavil:


DDV so ti računal od 50$, da kar znese okol 7,5€, dodaš še stroške carinjenja in si na 12,5€ kolikor ti računajo.

Verjetno imaš tokrat prav, vedel pa ne bom nikoli gotovo, razen, če kontaktiram carinsko pošto.
metrodusa.blogspot.com

darkolord ::

... kjer bi ti brez težav odgovorili

Tomi ::

darkolord je izjavil:

... kjer bi ti brez težav odgovorili

Saj niti ni bilo moje primarno vprašanje, kako pridejo do zneska, ampak če imam kakršnekoli stroške, če ne dvignem. In na to sem dobil odgovor. Hvala predvsem delfinusu.
metrodusa.blogspot.com

k3k3tz ::

1. Tečaj za obračunavanje uvoznih dajatev na začetku meseca določi BS in velja cel mesec.
2. "Stroški carinjenja" - malo zavajajoč naziv za manipulativne stroške, ki jih zaračuna Pošta Slovenije in s carino nimajo nobene zveze. So pa trenutno 4,25 eur (manipulacija) + 1,05 eur (provizija pri plačilu položnice)... skupaj 5,30 eur, kar je odločno preveč.
3. pošiljko lahko zavrneš po telefonu ali z e-pošto. Lahko pa preprosto ne narediš nič in gre pošiljka po 30 dneh nazaj k pošiljatelju. V nobenem primeru nimaš stroškov.

Ostali je pa Lakotnik, kot vedno, lepo razložil.

bdoxx ::

Stroški carinjenja = cc 5€.

po neki kmečki logiki, bi mogli naročniku v tem primeru tomiju izstavit račun za 5€ ne glede na to če bo prevzel artikel ali ne, saj carinijo oz ''tratijo'' svoj čas za njegov izdelek.

Okapi ::

V bistvu bi ga morali zaračunati pošiljatelju, če hoče dobiti nazaj svoj paket. Pošiljatelj bi pa potem to moral terjati od naročnika - oziroma bi mu vrnil 5 evrov manj od kupnine.

O.

darkolord ::

po neki kmečki logiki, bi mogli naročniku v tem primeru tomiju izstavit račun za 5€ ne glede na to če bo prevzel artikel ali ne, saj carinijo oz ''tratijo'' svoj čas za njegov izdelek.
Po kmečki logiki res, po nekem dogovoru pa ta strošek zaračunajo samo tistim, ki jim obračunajo dajatve.

bdoxx ::

Okapi je izjavil:

V bistvu bi ga morali zaračunati pošiljatelju, če hoče dobiti nazaj svoj paket. Pošiljatelj bi pa potem to moral terjati od naročnika - oziroma bi mu vrnil 5 evrov manj od kupnine.

O.


v bistvu ne? izdelek je plačan, prispel v slo, opravli so carinjenje ter čaka na prevzem. Za mene to pomeni da je izdelek že praktično od Tomija, in pošiljatelj nima nič veze z izdelkom in carinjenjem pri nas ali?

//pišiljatelja itak ne ''briga'' več kaj se naprej zgodi z izdelkom, če je izdelek+poštnina plačana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

Okapi ::

Pošiljatelj je morda paket poslal na napačen naslov. Se redno dogaja. Zakaj bi moral nekdo, ki je pomotoma dobil paket, karkoli plačati, če tega paketa sploh noče imeti. Ni pa naloga pošte ali carine, da preverja, ali se je pošiljatelj zmotil ali ne. Če naročnik noče sprejeti paketa, ga vrnejo pošiljatelju (in mu zaračunajo morebitne dodatne stroške).

O.

tabl ::

malce sem prebiral zgornje poste pa se ne znajdem najboljše. Prijatelj iz hrvaške je naročil čevlje iz usa, pa jih bi poslal meni v slo saj ne more na hrvaško. Čevlji so v vrednosti 150 dolarjev. Koliko bi prišla carina in ddv na to? hvala lepa za odgovor.

Tilen ::

Približno 190-195 dolarjev, če se bodo naši organi držali vseh predpisov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

DDV bo 20% od 150$ torej 30$ ali 23EUR. Carine za tak znesek ni. Potem moraš prištet edino še 5EUR za troške carinjenja. To ej ob predpsotavki, da bodo čevlji 150$ z vključeno poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tomi ::

Ta moj paket je kot bumerang. Danes me je spet pričakalo obvestilo, da naj ga prevzamem, tokrat z nekaj centov višjim zneskom.

Pošta ni razumela, da moj NEdvig pomeni, da ga nočem, in mi ga ne poslal še enkrat. Tokrat sem končno lahko napisal, da ne prevzamem. Tako da tratijo samo moj in njihov čas in bencin.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Alamar ::

Se pravi zavrnil si izdelek, ki si ga hotel imeti in zanj že plačal 50 dolarjev zaradi tega, ker so ti zgleda prvič po vseh predpisih zadevo sprocesirali. In to zaradi 12 EUR dodatnih stroškov. Svašta, kaj človek ne prebere na tem forumu.

Okapi ::

Še več - na to je celo ponosen. Na Carini se bodo še tri dni ful sekirali:))

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tomi ::

Alamar je izjavil:

Se pravi zavrnil si izdelek, ki si ga hotel imeti in zanj že plačal 50 dolarjev zaradi tega, ker so ti zgleda prvič po vseh predpisih zadevo sprocesirali. In to zaradi 12 EUR dodatnih stroškov. Svašta, kaj človek ne prebere na tem forumu.

Najprej, nikoli nisem prejel ničesar nad 20 dolarji, tako da je bilo vse lege artis.
Drugič, prodajalec mi bi vrnil kupnino razen stroškov pošiljanja.
Tretjič, 13 € za nekaj, kar je vredno 30, je rop.
Četrtič, "česa človek ne..."
metrodusa.blogspot.com

Alamar ::

To ni rop, ampak vse po črki zakona. In da ne boš mislil, da v veliki večini preostalih evropskih držav ni podobno. Da se nisi sam pozanimal, kaj te lahko doleti pri naročilu izven EU, si pa popolnoma sam kriv. Še vedno ne morem verjet, kaj tukaj berem...

Škoda, da nisi povedal, kaj je to za en artikel. Ga bi z veseljem šel iskat za 12 EUR, če bi mi bil zanimiv.:))

Tomi ::

Alamar je izjavil:

To ni rop, ampak vse po črki zakona. In da ne boš mislil, da v veliki večini preostalih evropskih držav ni podobno. Da se nisi sam pozanimal, kaj te lahko doleti pri naročilu izven EU, si pa popolnoma sam kriv. Še vedno ne morem verjet, kaj tukaj berem...

Škoda, da nisi povedal, kaj je to za en artikel. Ga bi z veseljem šel iskat za 12 EUR, če bi mi bil zanimiv.:))

Če te zanima, je to ta zadeva.
metrodusa.blogspot.com

Master_Yoda ::

Se opravicujem ce je bilo to ze diskutirano ampak hocem biti 100%, da me ne bo zaradi pol evra prevec za davek in stroske ki pridejo zraven posiljka stala skoraj 50% vec:

Na spletni strani carine sem prebral to:

Pri odločanju o odobritvi oprostitve dajatev za pošiljke zanemarljive vrednosti se upošteva skupna vrednost blaga v pošiljki in se poštne pristojbine za blago v skladu z carinskim zakonikom ne upoštevajo. Kadar pa se ugotavlja carinska vrednost v pošiljki zanemarljive vrednosti, so za določanje le-te pomembne tudi poštne pristojbine. Poštne pristojbine se torej za namene oprostitve ne upoštevajo, saj se ugotavlja vrednost blaga v pošiljki (in ne carinska vrednost). Kadar pogoji za oprostitev niso izpolnjeni, pa so poštne pristojbine del vrednosti, od katere je treba plačati dajatve.


Torej ce je vrednost izdelkov v posiljki BREZ POSTNINE manjsa od 22 se placa davek na celotno vrednost (vrednost v paketu + postnina).
V mojem primeru vrednost blaga je $23.24 (18,09 EUR), postnina pa 6$ (4,67 EUR). Skupno je torej vrednost 22.76 EUR ampak je se vedno oprosceno ker se postnina ne uposteva ko se gleda ali je stvar oproscena.

Hvala za odgovor!

St235 ::

Torej ce je vrednost izdelkov v posiljki BREZ POSTNINE večja od 22 se placa davek na celotno vrednost (vrednost v paketu + postnina).

torej v tvojem primeru ne plačaš nič, če bodo se bodo cariniki strinjali s tem, da je vrednost blaga res 18€.

Tomi ::

St235 je izjavil:

če bodo se bodo cariniki strinjali s tem, da je vrednost blaga res 18€.

Menda so problem samo večji paketi ali pa pošiljke, ki navzven kažejo, da gre za blago večje vrednosti. V takšne se radi vtaknejo in "razveselijo" končnega kupca. Včasih pa tudi kakšnega takšnega potem dobijo nazaj, čeprav bodo vztrajni, da poberejo carino.
metrodusa.blogspot.com

Master_Yoda ::

Hvala za odgovor.

Torej ne glede na to da ko me vprasajo za racun in jim ga posljem, skupaj z linkom do legitimne spletne trgovine (ne eBay) si lahko izmislijo da je vrednost paketa vecja od dejanske ?

Ker to da nekdo napise nizko vrednost paketa in je postnina vecja ravno ne pride v postev glede na to da je postnina (iz Amerike) $6 kar je cca. 4,5 EUR kar je kaksnega pol evra do evra vec kot je postnina iz skoraj katerekoli slovenske spletne trgovine.

Gre sicer za konopljino olje in B12 tablete.

darkolord ::

Lahko ocenijo, da napisana vrednost pač ni dejanska. Samo pri takih malih pošiljkah se to praktično nikoli ne zgodi.

To pride v poštev, ko je npr. v pošiljki 1000 eur vredna naprava, cena na računu je pa 80 eur.

St235 ::

Master_Yoda je izjavil:

Hvala za odgovor.

Torej ne glede na to da ko me vprasajo za racun in jim ga posljem, skupaj z linkom do legitimne spletne trgovine (ne eBay) si lahko izmislijo da je vrednost paketa vecja od dejanske ?

Ker to da nekdo napise nizko vrednost paketa in je postnina vecja ravno ne pride v postev glede na to da je postnina (iz Amerike) $6 kar je cca. 4,5 EUR kar je kaksnega pol evra do evra vec kot je postnina iz skoraj katerekoli slovenske spletne trgovine.

Gre sicer za konopljino olje in B12 tablete.


Izmislit si ne morejo, lahko pa ugotovijo, da cena ni realna. Pri zgoraj navedenem primeru roba 18€, poštnina 6e si ne znam predstavljt scenarija, ko bi kopmlicirali. Po drugi strani če pa kupiš recimo ipad in je cena 10€, poštnina pa 500€ si pa lahko ziher da bodo zapel.

Tomija pa mirno ignoriraj, ker je še vedno užaljen, ker mu carina ni hotela spregleda 50€ vrednega paketa.

alpha1 ::

Mene zanima, kako je, če naročim iz ZDA omega 3 kapsule ali lahko kaj komplicirajo glede tega?

Hayabusa ::

Omenjene tablete nisi mogel dobiti nikjer druge znotraj Eu ?
To mora biti velika rariteta.
Hint: pojdi v sosednjo Hrvaško, presenečen boš, kaj vse lahko tam v lekarni prodajajo (in pri nas ne).

Tomi ::

St235 je izjavil:



Tomija pa mirno ignoriraj, ker je še vedno užaljen, ker mu carina ni hotela spregleda 50€ vrednega paketa.

Dolarjev. In še to ne 50, ampak 40. Sicer pa, verjetno je že nekje na poti nazaj pošiljka. Sicer pa, nisem užaljen, samo zdi se mi kriminalno, da ti na 40 $ vredno zadevo nabijejo 13 € "stroškov".
metrodusa.blogspot.com

jernejl ::

Tomi je izjavil:

Sicer pa, nisem užaljen, samo zdi se mi kriminalno, da ti na 40 $ vredno zadevo nabijejo 13 € "stroškov".

To je davek.
Ko hodiš 15 ali 20 let v šolo, prejemaš štipendijo in subvencijo prehrane, imaš brezplačne knjižnice in zdravstvene storitve, in ti za vse to ne "nabijejo" nobenih stroškov - pa ni kriminalno?

Tomi ::

jernejl je izjavil:

Tomi je izjavil:

Sicer pa, nisem užaljen, samo zdi se mi kriminalno, da ti na 40 $ vredno zadevo nabijejo 13 € "stroškov".

To je davek.
Ko hodiš 15 ali 20 let v šolo, prejemaš štipendijo in subvencijo prehrane, imaš brezplačne knjižnice in zdravstvene storitve, in ti za vse to ne "nabijejo" nobenih stroškov - pa ni kriminalno?

Ko mi vsakič od plače, avtorskih honorarjev in še ne vem česa vzamejo vsaj 30%, več kot pokrijem svoje stroške v aktivni dobi. Zdravstvene storitve solidarnostno plačujemo vsi.
metrodusa.blogspot.com

strup121 ::

Hmm... Jaz sem iz izraela naročeval fuge in so mi enkrat zajebal naročilo zaradi česar so mi v ločenem paketu poslali eno škatlico fug v vrednosti cca. 3 €. No na carini so mi ta paket zadržali ter ga hoteli carinit... Šele ko sem jim razložil da gre u bistvu za napako pošiljatelja so mi brez carinjenja paket poslali domov. Kako je potem s tem da ti paketov manjše vrednosti ne carinijo? Saj vem da je lakotnik to že razlagal, samo žal še vedno ne razumem.

St235 ::

specifičnega primera ne poznam.

Načeloma so pa pravila taka:
Blago v vrednosti manj kot 22EUR - ni dodatnih dajatev.
Blago v vrednosti nad 22EUR -- 20% DDV + 5EUR stroškov carinjenja. 20% se računa na carinsko osnovo, ki jo sestavljajo vsi stroški plačani za blago pred vstopom v unijo. V veliki večini to pomeni vrednost blaga + poštnine.

Če carinska osnova preseže 150EUR potem se računa še carina. Carina je med 0 in 5 %, točno koliko je odvisno od tega kaj kupiš.

Načeloma carniki lahko pregledajo vsako pošiljko in zahtevajo dokazilo o njeni vrednotsi. Če vrednost blaga ne presega 22EUR potem zadevo spustijo naprej.

Pri fugah je stvar lahko drugačna, če spadajo med tobačne izdelke. Tam ne poznam točnih omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

aja točno ja, mislim da res spadajo pod tobačne izdelke pa zato carinijo...

Tomi ::

Pred kratkim sem prejel v vednost račun za uvod blaga iz ZDA v vrednosti cca 81 $ (celotna vrednost, saj je bila poštnina brezplačna, da je bo Lakotnik29 spet siten, ker bom "potvarjal" resnico). Komercialni prevoznik je računal okoli 14 € dodatnih stroškov. Glede na to, da je hotela Pošta Slovenije za pošiljko v vrednosti blaga 39,99 $ meni računati skoraj 13 € stroškov, se mi je moj znesek zdel še bolj nemogoče visok.

Na carinsko pošto sem tako poslal zahtevek za specifikacijo računa, s tem, da sem jih opozoril, da bom v primeru, da so postopek izvedli napačno, vložil zahtevek za izplačilo poštnine, mojo izgubo časa, stroške "deficita" na TRR ter v primeru, da mi prodajalec ne vrne denarja, tudi vrednost blaga, vse seveda z zamudnimi obrestmi.

Pošta je po pomoti prišla do carinske uprave, kjer mi je tokrat zelo prijazni vodja razložil, da si Pošta Slovenije vzame, ne glede na vrednost pošiljke, okoli 6 € "davka", kjer je polovica tega zneska samo predaja Carini.

Ergo, veseli me, da za to, da jaz danes nimam izdelka, ni kriva Carinska uprava, ampak pohlepna Pošta Slovenije, ki pri vsakem carinskem postopku brez velikega napora pobere okoli 6 €, sedaj pa je ta postopek še podražila. Hvala lepa za državna podjetja.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Tomi, upam, da veš, da komercialni uvoznik (lahko) ne upošteva stroškov morebitne carine in davka. Predvidevam, da gre za kakšnega ponudnika tipa Borderlinx / IzAnglije.com oz Cheaper & More. V tem primeru boš plačal 14 EUR temu komercialnemu uvozniku ter morebitne stroške carine in DDV, ki lahko tukaj nastopijo. Borderlinx naprimer vračuna že vse stroške in ti plačaš carino in davek vnaprej + njihov strošek storitve.

Da ne bo potem spet Pošta kriva...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomi ::

Tilen je izjavil:

Tomi, upam, da veš, da komercialni uvoznik (lahko) ne upošteva stroškov morebitne carine in davka. Predvidevam, da gre za kakšnega ponudnika tipa Borderlinx / IzAnglije.com oz Cheaper & More. V tem primeru boš plačal 14 EUR temu komercialnemu uvozniku ter morebitne stroške carine in DDV, ki lahko tukaj nastopijo. Borderlinx naprimer vračuna že vse stroške in ti plačaš carino in davek vnaprej + njihov strošek storitve.

Da ne bo potem spet Pošta kriva...

DHL je bil. Skupno plačilo je bilo 14 in še nekaj. Če ne verjameš, ti lahko posredujem skenirano verzijo računa.
metrodusa.blogspot.com

Tilen ::

Tomi, ti se moraš zjasnit o kakšnih stroških sploh govoriš. Praviš, da si imel brezplačno poštnino, potem pa da si plačal DHL 14 EUR. 14 EUR so torej dajatve, carina in DDV, ki pa ni vedno 20% in je lahko za tvoj artikel nižji.

Prilepi scan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Jaz itak ne štekam tega Tomijevega balinanja s cenami. Najprej piše, da je bila skupna vrednost 81, hip zatem, da je bila 40, potem napiše, da je bila poštnina brezplačna, hip zatem pa, da je bila 14.

Da je poleg DDV-ja in carine še okoli 5 evrov dodatnih manipulativnih stroškov smo mu pa menda tudi jasno napisali.

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Jaz itak ne štekam tega Tomijevega balinanja s cenami. Najprej piše, da je bila skupna vrednost 81, hip zatem, da je bila 40, potem napiše, da je bila poštnina brezplačna, hip zatem pa, da je bila 14.

Da je poleg DDV-ja in carine še okoli 5 evrov dodatnih manipulativnih stroškov smo mu pa menda tudi jasno napisali.

O.

Ker si tako kot Lakotnik29 bolj "lesen", bom napisal tako, da bi razumel osnovnošolec:

Paket 1:
-služba: DHL
-vrednost: 81 $
-plačilo ob prevzemu: 14,5 €, od tega 12 € DDV, 2,4 € bančna garancija
-specifikacija poslana pred dvigom na mail

Paket 2:
-služba: Pošta Slovenije
-vrednost: blago 39,99 $, poštnina 9,99 $
-plačilo ob prevzemu: 12,73 €
-specifikacija mi ni bila na voljo pred dvigom

Torej, pod črto, ni mi jasno, kako si lahko Pošta Slovenije računa 5,21 € "manipulativnih" + še precej dodatnih stroškov, DHL pa 2?
metrodusa.blogspot.com
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732986 (1774) Nesta
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498778 (53639) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093524 (70389) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910018 (9083) Princo22

Več podobnih tem