» »

World of tanks

World of tanks

««
4 / 12
»»

Aggressor ::

Una razpredelnica kaže battletiere, to so tieri, ki jih uporablja MM. To nima zveze z morebitnim enajstim tierom tankov. WG je že velikokrat povedal, da enajstega tiera ne bo in tbh ne bi imel kaj iskat v tej igri.

Rokomah je izjavil:

Kako je z skilli za posadko v primeru menjave iz tanka v drugi tank (rezlični tiri)?
Ali skili ostanejo enaki ali ob menjavi padejo?

Pa zakaj skilli tako počasi rastejo?
Kaj vpliva da se hitreje skilla?


Posadka nabira exp z isto hitrostjo kot tank. Ko je tank elitan in daš accelerated training, dobi član posadke z najmanj exp podvojeno vrednost (puščica kaže, kater član je to). s premium računom torej tudi posadka dobiva 50% več exp, kot tank.

Ko daš posadko v nov tank, moraš retrainat. Če retrainaš s silverjem, zgubi stoprocentna posadka 10% in ima torej v novem tanku *iste vrste* 90%. Če menjaš vrsto tanka, recimo iz mediuma v heavyja, izgubi 20% in bi začela z 80%. Tier nima veze pri izgubi crew exp.

Skilli počas rastejo, da WG služi.

Zahteva po exp za posamezni procent od 1 do 100 gre po eksponentni krivulji, zato skilli najprej rastejo hitro, potem pa vedno počasneje, ko se bližaš 100. Pa še nekaj: vsak naslednji skill rabi dvakrat toliko exp kot prejšnji. Recimo, da prideš iz 99% na 100% pri osnovnem skillu, nucaš 5000 exp. Pri prvem dodatnem skillu rabiš 10.000, pri drugem 20.000, pri petem 160.000. Samo za zadnji procent, ja.

Ko se boš odločal med skilli, vedi, da sta sixth sense in repair za večino tankov daleč najpomembnejša. Edino pri scoutih in artyju je camo pomembnejši od repaira, sixth sense moraš pa obvezno met povsod, ker je totalno imba skill in WG itak že od njegove uvedbe razmišlja, kako bi ga nerfal, ne da bi razkuril ves playerbase.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Reycis ::

Tanki so tier 1-10 bitke pa so kategorizirane tier 1-12.
V tier 10 bitki so tanki t8-t10 + t6-t8 skavti.
V t11 bitki so t9-t10 + t7-t8 skavti
V t12 bitki imaš samo t10 in t8 skavte


6th sense je res povsem neprimeren/nerealen perk in si tudi jaz želim da bi bil izbrisan ali vsaj krepko nerfan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

Rokomah ::

Počasi, s količino igranja dojemam logiko igre, vendar mi še veliko ni jasno, čeprav iščem odgovore po raznih forumih in drugje.
Trenutno me najbolj zanima, kako je dodelano oz. simulirano maskiranje in skrivanje za raznimi ovirami, da si man viden za nasprotnika.

1. nakup skina (razni maskirni vzorci, puščavska, zimska....)
Je to samo lepotni dodatek, ali pa res kaj pripomore k maskiranju in "nevidnosti"?

2.skrivanje za raznimi grmički, smrekami, skalami...., koliko to pomaga k maskiranju in na kakšno odaljenost?

3.odkrivanje nasprotnega tanka: ali je to odvisno od lastnosti tvojega tanka (view range) in treninga posadke, ali pa od uspešnosti maskiranja nasprotnika?

4. če si hide in nepremičen za grmom (predvidevam, da je to dobra maska), zagledaš nasprotnika na svojem max. view range, ki se premika proti tebi:
- ali te on v primeru da ima večji view range prej vidi (on je na odprtem, ti si za grmom)?
- ali izdaš svoj položaj če streljaš na njega
- če izdaš svoj položaj tistemu na katerega streljaš, predvidevam, da te zato vidijo tudi vsi drugi nasprotni tanki na svojem mini-mapu, tudi artilerija?

5. nasprotni tank, ki je napredoval proti meni je uničen, še vedno sem nepremičen in hide za grmom, vendar sem se verjetno izdal s streljanjem.
Kaj je v tem trenutku najbolje storiti:
- ostati nepremičen in hide za grmom še naprej?
- zamenjati položaj?

6. kdaj nasprotnik ne ve kaj ga je zadelo?
Kako uničiš tank, ne da bi izdal svoj položaj?


Skratka, čim več me zanima kakšno vlogo igra skrivanje in maskiranje.
Mene ne zanima rush proti nasprotniku in nabijanje ene skupine proti drugi. Zanimajo me zasede, maskiranje, flankanje, prekriti premiki...
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

urbecar ::

Aggressor ::

Pa še malo bolj na dolgo :D

http://wiki.worldoftanks.com/Battle_Mec...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

6th sense je res povsem neprimeren/nerealen perk in si tudi jaz želim da bi bil izbrisan ali vsaj krepko nerfan.

Kar, zbriši edino, kar ohranja scoute v igri...

bzzero ::

Zakaj včasih nasprotnik, ki niti ni tako daleč in ga obstreljuješ, nenadoma izgine in se pojavi spet čez nekaj časa (naprimer 20 s kasneje). Je za to kriv lag ali je kaj drugega?

Mipe ::

Ko nekaj časa stoji pri miru in ne strelja, se bolje zakamuflažira in ga težje opaziš. Vendar to pomeni, da je najverjetneje še vedno na tistem mestu.

Rokomah ::

Če izgine nasprotnik iz tvojega pogleda (rdeč obris tanka), vendar ti še vedno streljaš na isto mesto, ker je tank še tam, vendar ga ne vidiš. Ali nasprotnik dobi zadetek in poškodbe?

Mipe ::

Ja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Setsuno ()

mihec87 ::

Rokomah je izjavil:

Počasi, s količino igranja dojemam logiko igre, vendar mi še veliko ni jasno, čeprav iščem odgovore po raznih forumih in drugje.
Trenutno me najbolj zanima, kako je dodelano oz. simulirano maskiranje in skrivanje za raznimi ovirami, da si man viden za nasprotnika.

1. nakup skina (razni maskirni vzorci, puščavska, zimska....)
Je to samo lepotni dodatek, ali pa res kaj pripomore k maskiranju in "nevidnosti"?

2.skrivanje za raznimi grmički, smrekami, skalami...., koliko to pomaga k maskiranju in na kakšno odaljenost?

3.odkrivanje nasprotnega tanka: ali je to odvisno od lastnosti tvojega tanka (view range) in treninga posadke, ali pa od uspešnosti maskiranja nasprotnika?

4. če si hide in nepremičen za grmom (predvidevam, da je to dobra maska), zagledaš nasprotnika na svojem max. view range, ki se premika proti tebi:
- ali te on v primeru da ima večji view range prej vidi (on je na odprtem, ti si za grmom)?
- ali izdaš svoj položaj če streljaš na njega
- če izdaš svoj položaj tistemu na katerega streljaš, predvidevam, da te zato vidijo tudi vsi drugi nasprotni tanki na svojem mini-mapu, tudi artilerija?

5. nasprotni tank, ki je napredoval proti meni je uničen, še vedno sem nepremičen in hide za grmom, vendar sem se verjetno izdal s streljanjem.
Kaj je v tem trenutku najbolje storiti:
- ostati nepremičen in hide za grmom še naprej?
- zamenjati položaj?

6. kdaj nasprotnik ne ve kaj ga je zadelo?
Kako uničiš tank, ne da bi izdal svoj položaj?


Skratka, čim več me zanima kakšno vlogo igra skrivanje in maskiranje.
Mene ne zanima rush proti nasprotniku in nabijanje ene skupine proti drugi. Zanimajo me zasede, maskiranje, flankanje, prekriti premiki...
Hvala.


1. ne meči denarja not dokler ne poštekaš free zadev
2. veliko(pri skrivanju glej da gun ne gleda ven) npr hellcat v gozdu z cammo mrežo,cammo skili se včasih pripelješ skoraj pred njega da ga vidiš
3. oboje v bistvu
4.-ne ker si skrit
-ja
-ja
5. odvisno od situacije če so nasprotniki blizu, okoli tebe letijo granate se umakneš, če je mirno lahko počakaš da zgineš(pač ni tu neke točno to nared)..
6.ko je njegov view range manjši od tvojega oz imaš dobro kamuflažo on pa ni preblizu

nejcek74 ::

2. POZOR, ni tako enostavno:
- moras biti 15m stran od grma ce zelis da tvoje streljanje IZRAZITO ne zmanjsa ucinka kamuflaze
- kako ves kdaj? Ko si znotraj 15 m radiusa je grm prosojen ce si dalj, je poln
- v primeru da si dalj kot 15m od grma, le-ta ovira pogled tudi tebi
- torej ce skavtas, si v grmu, vendar ne toliko da gledas ven, ce streljas si 15 m za grmom
- ce ze moras streljati in skavtati: skavtas, se pomaknes nazaj da grm postane neprosojen in ker tarca je se vedno vidna 5s, ustrelis, nato se pomaknes nazaj v grm

s pomocjo moda (ne vem tocno kateri, eden od paketov znotraj XVM) vedno ves kdo in s kaksno municijo te je zadel: precej uporabno, da ves da te pokajo z goldom, ali je na delu celo kaksen od tankov z sarzerjem itd, drugace pa mislim da to izpise samo pri modulih

Matevz96 ::

Majkova tabela je zastarela, glejte tisto, ki sem jo jaz linkav. Predlagam, da si pogledate ta dva posnetka: http://worldoftanks.com/en/media/tag/35/

Lepo razložita kako deluje spotanje in prebijanje sovražnika. Ne vem če je v videu omenjeno ampak na 50m avtomatsko spotaš (tudi če ima sovrak na tanku cammo skille, mrežo, barvo (ki doda 5%), in ne vozi ravno Mausa (camo se razlikuje od tanka do tanka, tako splošno je, da ima manjši tank boljši camo (nekak logičn)).

Aggressor ::

Ko te sovražnik spotta, traja okrog 8 sekund, preden si spet zakrit. To pomeni, da te teh 8 sekund lahko sovražen arty strelja po mili volji (kar je ena od najbolj kretenskih mehanik v špilu), predvsem se pa ta čas ne smeš izpostavljat.

Drugač pa tud klasičen camo abuse, ko si več kot 15 m za grmom, ne vžge več vedno; odkar so znerfali double bush camo, te lahko ob strelu celo za dvema grmoma opazijo. Ampak redko.

Zato je pa nujno treba met sixth sense - ker je spotting mehanika nezanesljiva in se samo na teorijo ni za zanest.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Rokomah ::

Aggressor je izjavil:



Zato je pa nujno treba met sixth sense - ker je spotting mehanika nezanesljiva in se samo na teorijo ni za zanest.


...to je lažje napisati kot uresničiti.
"Sixth sense" je izredno težko natrenirati, gre zelooooo počasi.
Kaj morajo imeti ta skill vsi člani posadke ali je dovolj samo eden?
Če tega člana posadke z sixth sense prestaviš pol v drugi tank, ali obdrži ta skill na 100% ???

Turboslav ::

Rokomah je izjavil:

Aggressor je izjavil:



Zato je pa nujno treba met sixth sense - ker je spotting mehanika nezanesljiva in se samo na teorijo ni za zanest.


...to je lažje napisati kot uresničiti.
"Sixth sense" je izredno težko natrenirati, gre zelooooo počasi.
Kaj morajo imeti ta skill vsi člani posadke ali je dovolj samo eden?
Če tega člana posadke z sixth sense prestaviš pol v drugi tank, ali obdrži ta skill na 100% ???


Niti ne, ker prvi skill/perk se natrenira najhitreje, vsi ostali se počasneje. Pač kot prvi skill vzameš recimo najprej camo ali pa repairs, in ko pride do 100% ga pretreniraš na 6th sense.
Sixth sense ima na voljo le commander, in če ga prestaviš v drug tank, bo ta skill še vedno ostal delujoč, ampak major qualification se pa zniža za 25%
Sir je dober

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Matevz96 je izjavil:

Majkova tabela je zastarela, glejte tisto, ki sem jo jaz linkav. Predlagam, da si pogledate ta dva posnetka: http://worldoftanks.com/en/media/tag/35/

Lepo razložita kako deluje spotanje in prebijanje sovražnika. Ne vem če je v videu omenjeno ampak na 50m avtomatsko spotaš (tudi če ima sovrak na tanku cammo skille, mrežo, barvo (ki doda 5%), in ne vozi ravno Mausa (camo se razlikuje od tanka do tanka, tako splošno je, da ima manjši tank boljši camo (nekak logičn)).

Tukaj velja omeniti da so TD dobili camo nerf z zadnjim patchom. Zdaj ko TD ustreli, se mu ves camo izniči.

Aggressor ::

Rokomah je izjavil:

...to je lažje napisati kot uresničiti.
"Sixth sense" je izredno težko natrenirati, gre zelooooo počasi.
Kaj morajo imeti ta skill vsi člani posadke ali je dovolj samo eden?
Če tega člana posadke z sixth sense prestaviš pol v drugi tank, ali obdrži ta skill na 100% ???

Za natrenitanje skillov rabiš veliko bojev, ja. Šele ko jih boš dal skozi nekaj tisoč, si boš oblikoval par posadk, ki ti bodo dobro služile. Tanki, ki jih boš največ igral, bodo nekoč imeli posadko s 3, 4 skilli. Najboljši igralci imajo pa tudi že take z osmimi. :D

Če klikneš z desnim na člana in v njegovih podatkih pogledaš pod zavihek skills, boš videl, kateri so možni skilli zanj. Štirje so univerzalni, ostali so lastni vsakemu posebej. Preberi si na WoT wikiju natančno, kakšen učinek imajo.

Tudi če tretrainaš posadko, skilli ostanejo delujoči. Samo bildat jih ne moreš naprej, dokler nimaš major qualificationa spet na 100%.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Rokomah ::

Malo duhomorno je, ko s tanki tir5 in tir6 ne pridem nikamor.
Vedno me hitro kill-ajo. Trudim se, da bi taktično pravilno vozil tank, vendar nikoli ne uspem priti na bok ali od zadaj do nasprotnika. Čelno ne prebijem nič, nasprotnik pa mene takoj (IS-1 je zelo ubijalski).

Ugotavljam, da je mogoče uspeh bolj odvisen od vrste tanka, kot pa od taktike. Opazujem recimo nasprotni tank IS-1, ki se taktično ne premika veliko drugače od mene, pa vendar dosega večje uspehe. Enostavno ima močan čelni oklep in top!!! Nekaj podobnega je z tank destroyerjem T18 (tir2) kateri ima odločno razmerje med hitrostjo, oklepom in strelno močjo, katerega tudi sam uporabljam in je veliko bolj učinkovit od drugih iz svoje klase. Z njim skoraj vedno brez težav dosegam po 3 kill-e na battle.

Skratka, kaj mi svetujete; z gibčnimi tanki sem že nekako uspešen, s težkimi pa veliko manj.
Enako opažam, da se v mestih ne znajdem najbolje (ulični boji), veliko bolje mi gre "v naravi".
Imam cca. 500 spopadov.

p.s.
pa še eno vprašanje: v garaži imam cca. 7 tankov, katere vse po malem enako časa vozim. Ali je bolje, da vozim samo en tank in bildam posadko, ali vse po malem in dobivam več različnih izkušenj in znanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

Mipe ::

Eh, enkrat na dan z vsemi zmagaš po enkrat, da porabiš tisti daily 2x exp (ob vikendih 3x, ob posebnih priložnosti 5x), potem pa igraj, kar hočeš.

Ja, IS zna biti prava nočna mora, ko igraš tier 5 ali 6 tanke, vendar je tudi sam cannon fodder v višjih tierjih ;) Pač sodeluj s svojim timom, ostani za drugimi, če voziš kartonski tank, izkoristi teren, pozorno opazuj, kam merijo s svojimi kanoni. Če ne meri vate, traja, preden te lahko zadene - takrat ga lahko ustreliš in se spet zakriješ.

Samo kaj, ko je večina igralcev v timu prebutastih, da bi naredila isto medtem ko sovrag meri vame... Čakajo, da jo skupim, šele potem pridejo ven in jo skupijo sami... Bebčki. :| Noben tank ne more streljati več kot enega nasprotnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Aggressor ::

1. Igra je resnici na ljubo precej slabo zbalansirana. In to čisto namenoma: prvič, v tech treejih se dobre in slabe mašine nenehno izmenjujejo, zato da se igralce sili v trošenje free experienca. :) In drugič, power creep Wargaming dobro izrablja in daje ven najprej čisto OP mašine, da vsi trumoma drejo tja, potem jih pa nerfa. Lep primer je zdele WTF100. Maus, ki je bil čisto na štartu dost impresivna zadeva, je pa zdaj tko zanič, da ga že pol leta nisem iz garaže zapeljal.

T18 je eno najbolj OP vozil v igri, hands down. Ko sem ga prvič igral in sem v 12 igrah nabral s stock posadko 5 top gunov, sem ga iz inata nehal igrat, ker mi je pod častjo. Tudi na t6 je par OP vozil, predvsem KV-1s in v dobrih rokah hellcat. Tko da ja, potem si oblikuješ spisek parih dobrih vozil, ki jih rad igraš in igraš pretežno z njimi.

2. Dokler si začetnik, probavaj vse. Obenem imej na t5 ali t6 en par stalnih tankov, ki jih igraš bolj redno. To bodo tvoja vozila za farmanje creditsov in free experienca. Če nisi res dober, bodo boji od t8 dalje izguba silverja, če nimaš premium accounta. T5 in 6 sta najboljša tiera za farmanje creditsov.

3. Če ti heavyji ne grejo, očitno še ne znaš dobro nagibat oklepa, da bi z njim odbijal strele. Poglej si par vodičev na netu. Heavyji so na t5 in 6 še za odtenek superiornejši mediumom, v višjih tierjih se pa obrne.

4. Solo pub igranje zahteva posebne pristope in razmišljanje, če hočeš carryjat matche. O tem mogoče kdaj drugič.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

mihec87 ::

Rokomah je izjavil:

Malo duhomorno je, ko s tanki tir5 in tir6 ne pridem nikamor.
Vedno me hitro kill-ajo. Trudim se, da bi taktično pravilno vozil tank, vendar nikoli ne uspem priti na bok ali od zadaj do nasprotnika. Čelno ne prebijem nič, nasprotnik pa mene takoj (IS-1 je zelo ubijalski).

Ugotavljam, da je mogoče uspeh bolj odvisen od vrste tanka, kot pa od taktike. Opazujem recimo nasprotni tank IS-1, ki se taktično ne premika veliko drugače od mene, pa vendar dosega večje uspehe. Enostavno ima močan čelni oklep in top!!! Nekaj podobnega je z tank destroyerjem T18 (tir2) kateri ima odločno razmerje med hitrostjo, oklepom in strelno močjo, katerega tudi sam uporabljam in je veliko bolj učinkovit od drugih iz svoje klase. Z njim skoraj vedno brez težav dosegam po 3 kill-e na battle.

Skratka, kaj mi svetujete; z gibčnimi tanki sem že nekako uspešen, s težkimi pa veliko manj.
Enako opažam, da se v mestih ne znajdem najbolje (ulični boji), veliko bolje mi gre "v naravi".
Imam cca. 500 spopadov.

p.s.
pa še eno vprašanje: v garaži imam cca. 7 tankov, katere vse po malem enako časa vozim. Ali je bolje, da vozim samo en tank in bildam posadko, ali vse po malem in dobivam več različnih izkušenj in znanja?


Poskusi ga trackati da ga lahko spg oz soigralci cotajo in tako tudi dobivaš fajn točke od vsakega strela soigralca..Moreš vedet IS ima derp gun in t5-t6 pokonča v 1-2 strelih zato je važno da te ne zadane, včasih če ne gre se potegni stran in poišči drugo tarčo/lokacijo..

Poizkusi z hellcat-om res da armorja ma skor nič je pa za td agilen pa tudi gun je super se da marsikaj penetrirat.kv1-s je tudi vredu saj dela konkretn damage samo je reload hudičevo dolg(ko je do konca nabita je malo bolje samo še vedno je dolg reload..) kak hellcat te zna grdo obdelat,kv1-s je pač bolj peak-shot-hide tank v višjih tier

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Rokomah ::

Agressor in Mihec87, thx :)

Poskusi ga trackati da ga lahko spg oz soigralci cotajo in tako tudi dobivaš fajn točke od vsakega strela soigralca..


Tole še nisem predelal in ne vem točno...
malo več razlage o tem prosim ali link, kje več piše.

b4d ::

Streljas v gosenice, da mu jih snames, potem se ne more premikat (dokler se avtomatsko ali prek repair kita ne popravi) in je dobra tarca za SPGje in ostale tvoje kompanjone.
b4d.sablun.org

Rokomah ::

Kako pridobivaš točke od soigralcev?
To še ne razumem.

Še neki me zanima:
Ali lahko še kako drugače hitro komuniciraš z naključnimi soigralci v random battle, razen z F4-F7 preseti? Pogrešam recimo ukaze "go ahead", "go flank"..., za točno določen tank (recimo tvoj sosed).
Ali si lahko kakšna textovna sporočila nastaviš?
Ali lahko na kakšen način sosednjemu tanku nekaj hitro sporočim (brez skypa)?

nejcek74 ::

zadeti moras PRVO ali ZADNJE kolo gosenicnega mehanizma. Kot vsak modul imajo tudi gosenice svoj HP pool. Ko je ustvarjene dovolj skode se le ta sname in tank je nepremicen dokler ga posadka ne popravi oziroma ne uporabis repair kita na njemu.

Po novem dobi del skode, ki jo povzrocijo soigralci na detrackanem tanku tudi tisti, ki ga je detrackal. (podobno kot za skavtanje)

Ker ne uporabljam vec k dosti HE ne vem vec kako ucinkovito je HE strelivo na gosenice sedaj. Vem pa da sem ga na zacetku precej uporabljal v ta namen (samo so vmes spremenili izrazito mehaniko igre v povezavi s HE).

Matevz96 ::

Rokomah, exp lahko pridobivaš na 4 načine:
-z povzročanjem dmg sovražnim tankom
-z ubijanjem sovražnih tankov (zdi se mi, da je kill vreden enako kot 500 dmg)
-z spotanjem sovražnih tankov, ki jih nato poškodujejo soigralci
-z uničevanjem gosenic tankov, ki jih nato poškodujejo soigralci
v prihodnosti boš exp dobil tudi za prejete strele (v igri to vidiš kot potencial received dmg)

Z soigralci se lahko pogovarjaš po battle chattu (pač pritisnes enter in napišeš svoje sporočilo, prejemnika spremijaš z tab, prejemnik je lahko: tvoja ekipa, sovražna ekipa in pa člani platoona.

NAJPOMEMBNEJŠA STVAR PA JE: naj se vam ne mudi navzgor po tierih, če upate na bolšje igralce vas moram razočarat - idioti ostanejo. Sam sem začel igrati novembra 2011 in sem prvo desetko kupil decembra 2013. Priporočal bi vam, da preden se pomaknete naprej od tier 5 razvijete VSAJ 50% tankov do tier 5, ker boste tako ugotovili katera vrsta in nacija tankov vam najbolj ležita.

PS: T18 in KV1-sport (:D) sta trenutno najbolj OP tanka v nižjih tierih, ampak za ekipo, ki deluje kordinirano ne bi smela predstavljati nobene težave.

Aggressor ::

Rokomah je izjavil:


Ali lahko še kako drugače hitro komuniciraš z naključnimi soigralci v random battle, razen z F4-F7 preseti?

Če usmeriš merek v soborčev tank, boš imel na krožnem meniju (tipka y) druge ukaze. Drugega načina pa ni, edin tipkanje. Glasovno komunikacijo ima večina izklopljeno.

Jaz bi si upal trdit, da je T1 Heavy boljši tank od KV1. Samo KV1 je bl noob-proof, zaradi oklepa okol in okol. :P
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

mihec87 ::

"NAJPOMEMBNEJŠA STVAR PA JE: naj se vam ne mudi navzgor po tierih"
+1

Dobre igre so v vseh tierih..

Rokomah ::

Hvala vsem za zelo dobre in koristne komentarje.
Res je, da lahko vse najdeš na netu, vendar velikokrat povedano po domače, hitreje razumeš :)

Grem sedaj preizkusiti vse to, kar ste napisali.

:) :) :)

Isotropic ::

a glasovne komunikacije ne mores imeti, ce nimas mikrofona? jaz imam vedno samo tišino.

mihec87 ::

Sama igra nima vgrajene glasovne komunikacije...Edina možost je TS z klanom/kolegom.

OttoParts ::

Matevz96 je izjavil:

Rokomah, exp lahko pridobivaš na 4 načine:
-z povzročanjem dmg sovražnim tankom
-z ubijanjem sovražnih tankov (zdi se mi, da je kill vreden enako kot 500 dmg)
-z spotanjem sovražnih tankov, ki jih nato poškodujejo soigralci
-z uničevanjem gosenic tankov, ki jih nato poškodujejo soigralci
v prihodnosti boš exp dobil tudi za prejete strele (v igri to vidiš kot potencial received dmg)

Z soigralci se lahko pogovarjaš po battle chattu (pač pritisnes enter in napišeš svoje sporočilo, prejemnika spremijaš z tab, prejemnik je lahko: tvoja ekipa, sovražna ekipa in pa člani platoona.

NAJPOMEMBNEJŠA STVAR PA JE: naj se vam ne mudi navzgor po tierih, če upate na bolšje igralce vas moram razočarat - idioti ostanejo. Sam sem začel igrati novembra 2011 in sem prvo desetko kupil decembra 2013. Priporočal bi vam, da preden se pomaknete naprej od tier 5 razvijete VSAJ 50% tankov do tier 5, ker boste tako ugotovili katera vrsta in nacija tankov vam najbolj ležita.

PS: T18 in KV1-sport (:D) sta trenutno najbolj OP tanka v nižjih tierih, ampak za ekipo, ki deluje kordinirano ne bi smela predstavljati nobene težave.


Če še malo dodam seznamu, ki ga je naredil Matevž96:
- če povzročaš dmg sovražniku boš dobil več izkušenj če boš poškodoval (ali uničil) tank, ki je višjega ranga kot tvoj tank (ne vem če so razlike med tem ali uničiš lahki, srednji ali težek tank, ali pa arty-je in TD-je)
- pri spotanju tankov dobiš izkušnje za samo spotanje IN še izkušnje za del škode, ki jo temu tanku povzročijo tvoji soborci, ampak le dokler ti ta tank spotaš
- mislim, da je višina izkušenj, ki jih dobiš odvisna tudi od tega ali preživiš (več izkušenj) ali ne (man exp.)
- izkušnje se dobi z osvajanjem sovražne baze in z resetiranjem lastne baze
- več izkušenj se (baje) dobi, če se zmaga z uničenjem nasprotne ekipe, kot če se zmaga z osvojitvijo baze
- mislim, da v primeru, ko poškoduješ nasprotnikove module na tanku (ne samo gosenice) prav tako dobiš več izkušenj

Isotropic ::

mihec87 je izjavil:

Sama igra nima vgrajene glasovne komunikacije...Edina možost je TS z klanom/kolegom.

a ni nekaj na Q (bilo vcasih)

Matevz96 ::

OttoParts, pa sem res nekaj detajlov pozabil. Ja več exp je za višje tiere, vrsta tanka pa ni pomembna. Bonus če preživiš obstaja, kako se zmaga pa ni pomembno (oziroma si developerji nasprotujejo v izjavah; po izkušnjah bi rekel, da ni razlike, je pa res, da če vse uničite je ponavadi več exp zaradi več dmg.) eno stvar sva pa oba pozabila: exp dobivaš tudi z zavzemanjem baze (ampak vas lepo prosim, da če je možno raje zmagate z uničenjem tankov, razlog sem že omenil).

Funkcija ingame voice chat še vedno obstaja, ampak samo v team battlih, CWjih in tank company (ne me držat za besedo - nikoli ne uporabljam), nasplošno jo ljudje ne uporabljajo ker je veliko boljša izbira TS3 (kvaliteta zvoka), v randomih pa zaradi "siemk" niti ne pride v poštev (Ich speak inglish almost ništa).

Rokomah ::

Vprašanje:
Tank destroyer T18 (tir2) imam vse reserchano in kupljeno, imam pa preko 10.000 battle experience na njemu.
Kaj lahko z njimi naredim?

def0r ::

Gres higher tier? ali pa ostanes na svojemu tieru in lvlas crew. Meni so low tieri malce dolgocasni za igrat vsi, vsak shot od vsakega skoraj 100% penetrata:)

MIHAc27 ::

Rokomah je izjavil:

Vprašanje:
Tank destroyer T18 (tir2) imam vse reserchano in kupljeno, imam pa preko 10.000 battle experience na njemu.
Kaj lahko z njimi naredim?


Vklopi funkcijo, da se ta exp dodeli crew. Pojavi se šele ko imaš elitan tank (vse odklenjeno).
XP na tanku je več ali manj neuporaben. Lahko ga zamenjaš za Free XP ampak rabiš GOLD.

Rokomah ::

Kakšen smisel je retreinat 100% člana posadke za drug tip tanka, če moram placate 20.000 silverja za retrain, enako kot če plačan za novega od 50%-75% isto 20.000 silverja?

Matevz96 ::

ja če ima človk par skilov se splača

Aggressor ::

Če začneš s posadko z nule + silver, začneš na 75%. Če retrainaš s tanka iste vrste, začneš na 90%, če s tanka druge vrste, na 80%. Zdej je pa seveda odvisno od tebe, kolk si pripravljen trpet igranje s slabšo posadko. Igrat s karkol manj od 100% je muka.

Če imaš dodatne skille, je pa sploh čist druga zgodba. Že met repair na 100% je velikokrat razlika med zmago in porazom.

Drugače pa, še enkrat: ko maš nek tank elitan, daj accelerated crew training, kar podvoji crew exp za tistega člana z najmanj. Razen če si pripravljen convertat exp v free exp, kar pa stane precej golda.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Turboslav ::

Ta vikend je Type 64 ceneje za 30%, se pravi, da je cena nekaj čez 10€. Jaz sem ga nabavil in do zdaj se mi kar dopade. :) Si ga je še kdo od vas privoščil?
Sir je dober

mihec87 ::

V mali tierih se skor ne splača retrainat(razn če maš že skille) tm t4+ se bolj..

Guzzy ::

Zakaj ni ta vikend first win x3?

BorutK-73 ::

Guzzy je izjavil:

Zakaj ni ta vikend first win x3?

To ni vsak vikend. Ponavadi je, če je kakšna obletnica iz WW2.
Se pa izogibaj 5x vikendov. Normalno imam 50-52% WR, enkrat ob 5x sem imel cca 20%wr čez celoten vikend, za popizdit.

Zgodovina sprememb…

Guzzy ::

Danes je blo tak da preden sem dobil first win za moj tier V tank sem jih zgubil 4, s tem da je 3/4 teama rushalo in valda pomrlo v 2 min. :(

Metod4 ::

Če kdo hoče iti igrat z mano kaksen platon mas nickname: TheMarlin

b4d ::

E50m popust, zakon, bolje nebi moglo bit, vsaj enkrat da zadanem :D
b4d.sablun.org

Aggressor ::

E50M stronkerest tenk
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

jaka_2014 ::

Hvala za pomoč, vsem skupaj-ste zelo prijazni sem skupaj z rokomahom v clanu STD 2.
Ob tem bi pa še izkoristil da vas še tole vprašam (ker nisem doma da bi soklanovce)imam na tanku vse raziskano, nisem pa dobil elite. Ne morem pogruntati kako da mi pri enih da elite pri enih pa ne. Sedajle imam tear 5 in vse raziskano in ga nisem dobil, na tear 4 pa sem ga-ista vrsta tnka.
Kakšna razumna razlaga?
Mogoče ker sem v 4 že kaj raziskal za 5??

še 1x hvala za vse in lep pozdrav.
What is taken is taken
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS Matchmaking VS Pay to win hardware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
957012 (5605) dolenc
»

World of Warships (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
33741335 (19774) oo7
»

War Thunder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11915151 (6403) ziga1990
»

YouTube Gaming bo konkruriral Twitchu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2210353 (7508) bajsibajsi
»

LAN v Kopru?

Oddelek: Igre
102259 (1835) dottor

Več podobnih tem