» »

Diablo 4

Diablo 4

««
3 / 14
»»

oo7 ::

Malo več gameplaya

Diablo 4 Leaves You Wanting More

Andreos1 ::

Maxroll.gg je objavil novo stran
link

Pep3Laugh ::

a ima kakšna slovenska stran že prednaročilo ?

Izi ::

Prednaročilo za Diablo IV je že na voljo.
https://eu.shop.battle.net/en-us/produc...

Rabiš Battle.net aplikacijo in Battle.net račun.
Daiblo IV štarta 6. junija 2023

Izid bo v treh edicijah, cene so pa že "letnik 2023" :P

Standard Edition - 69,99 €
Digital Deluxe Edition - 89,99 €
Ultimate Edition - 99,99 €

Z Digital Delux in Ultimate Edicijo boš štartal že 4 dni prej, se pravi že 2. junija 2023. Zraven pa dobiš še nekaj zastonjske kozmetike.
Standard Edicija ima odprt Standard Seasonal Battle Pass, ki bo vedno zastonj.
Digital Delux Edicija ima dodatno odklenjen Premium Seasonal Battle Pass​, ki naj bi bila samo dodatna kozmetika.
Ultimate Edicija pa ima odklenjen Accelerated Seasonal Battle Pass, ki je Premium + še 20 dodatnih stopenj kozmetike.
Premium in Accelerated sezonsko prepustnico se bo dalo vsako sezono sproti dokupiti, če je komu res toliko do dodatne kozmetike :D

Če prav razumem bo prihajajoči Open Beta samo za tiste, ki bodo imeli igro že prednaročeno :P

Pep3Laugh ::

ja to sem že videl na battle.net mene zanima če se da naročit fizično kopijo ali bo samo online ?

Izi ::

Pep3Laugh je izjavil:

ja to sem že videl na battle.net mene zanima če se da naročit fizično kopijo ali bo samo online?

Ne, igre v škatlah ne bo.
Že sama igra je samo online in jo brez interneta sploh ne moreš zagnati, saj igra v bistvu teče na Blizzardovih serverjih, na naših računalnikih se izrisuje samo grafika.
Dobra stran tega je, da je nemogoče goljufati (razen botov), slaba pa da te vrže iz igre, če se prekine povezava.

Fizične zadeve okrog igre lahko kupiš posebej v Blizzardovi trgovini (link), če hočeš naokoli hoditi z napisi Diablo IV na majicah, kapah in podobnih zadevah 8-)

Tribal ::

Mene pa močno moti tale napoved zastonjske in pa plačljive sezonske napredovalne lestvice... Zakaj sploh imeti to v igri?
To ni Fortnite ali Overwatch...
Mam občutek, da bo špil spet nek pay to win polom...

Glugy ::

Ja to je res čudno no. Upam da ni to spet en money grab. Torej upam na solidno prvoigralsko izkušnjo. Da navš rabu multiplayer če boš hotu res uživat v igri tko k se za gre.

Izi ::

Glugy je izjavil:

Da navš rabu multiplayer če boš hotu res uživat v igri tko k se za gre.

Zaenkrat kaže, da se bo praktično vse dalo postoriti solo.
Gornji svet je sicer Multi in srečuješ soigralce ampak se ni treba nikomur pridružiti. Obstajajo sicer tudi World Bossi, ki jih solo ne moreš ubiti, ampak če vidiš, da ga že nekdo napade se mu lahko pridružiš brez da bi ga zaprosil za Party. Tudi če nisi v Grupi bodo vsi ki ga napadajo dobili svoj loot in nagrade. Tudi če si prišel čisto na koncu in samo parkrat udaril Bossa boš dobil svoj loot, ki ga vidiš samo ti in ti ga nihče ne more vzeti.
Ta Multi del je odlično narejen in ni nič podoben MMORPG, kjer je važno kdo prvi in kdo zadnji udari sovražnika, potem pa pade skupni loot in se igralci stepejo kdo ga bo prvi pobral :D Ne, tukaj ni nič takega. Čim se v bližini znajdeta dva igralca in opravljata podobno nalogo jih igra kar avtomatsko smatra kot Party.

V Diablo 4 tudi ni nobenega Power levelanja, kjer bi igralec visokega levela s seboj vlekel in na hitro dvigoval level kakšnemu začetniku.
Vsi sovražniki so vedno enak level kot ti. Tudi če istega sovražnika hkrati napada en level 10 igralec in en level 100 igralec bo ta isti sovražnik za enega level 10 za drugega pa level 100. Seveda pa bosta na koncu oba dobila loot primeren njunemu levelu.
Se pravi party lahko brez problema sestavita en igralec level 10 in drugi level 100 in se skupaj odpravita delati isti quest in ta quest bo za oba igralca enako zahteven.

Vse deluje prijateljsko in pravično in vsi igralci ki jih srečuješ so praktično tvoj Party, razen seveda če ne zaideš na PvP območje, kjer se vključi možnost napada na soigralce. Pa tudi to je dobro narejeno saj če te nekdo ubije v PvP ne izgubiš nobene svoje opreme in ni druge škode kot samo ranjen ponos :D PvP območja sta ponavadi samo eden ali dva izmed vsaj 50 velikih območij.

Spodnji svet oziroma dungeoni, temnice, kleti i.t.d. so pa individualni in tam ne moreš srečati nobenih soigralcev.
Dungeonov je več 100 in notranjost se vsakič znova generira naključno. Tam pa če hočeš koga vzeti s seboj mora biti v Party. Mislim, da je največ štiri.

Izi ::

Diablo IV | Official Release Date Trailer

Blizzardovi Trailerji so vedno paša za oči 8-)

oo7 ::

Diablo 4 Collector's Edition Doesn't Come With the Actual Game

https://www.gamejunkie.net/diablo-4-col...

Izi ::

oo7 je izjavil:

Diablo 4 Collector's Edition Doesn't Come With the Actual Game

Sem že zgoraj pisal, da se igre ne da kupiti v škatli, lahko pa nakupiš en kup stvari v Blizzardovi trgovini, tudi Collector's Edition škatlo v kateri je nekaj D4 zadev.
Bolj čudi cena za Collector's Edition, saj je za Ameriko 97$, za Evropo pa 110€ 8-O
Po današnjem uradnem tečaju je 97$ = 91€

svecka ::

v ameriki je ceneje zato ker je brez davka, nato pa odvisno od zvezne države se še davek nabije gor ob nakupu.

Izi ::

svecka je izjavil:

v ameriki je ceneje zato ker je brez davka, nato pa odvisno od zvezne države se še davek nabije gor ob nakupu.

Ni to. Davek ob nakupu v ZDA je res odvisen od države ampak se giblje med 6 in 10% in če to vključiš ponavadi pride ravno enaka cena ameriški. In pri igrah imajo enako ceno. Igra D4 je v ZDA 70$ na kar plačajo še davek, v EU pa je 70€, ker je davek že vštet.
Razumljivo bi bilo torej če bi bila Collector's Edition škatla za Evropo 97€, ampak 110€ je pa čisti nateg.

Izi ::

Igralno območje v Diablo 4 bo vsaj desetkrat večje kot v vseh dosedanjih Diablih. Poleg tega nas čaka še okoli 120 podzemnih dungeonov in tudi v pekel bomo menda zavili :D
 Diablo 1

Diablo 1

 Diablo 2

Diablo 2

 Diablo 3

Diablo 3

 Diablo 4

Diablo 4

ahac ::

oo7 je izjavil:

Diablo 4 Collector's Edition Doesn't Come With the Actual Game

https://www.gamejunkie.net/diablo-4-col...


To ni "Collector's Edition", ampak "Collector's Box" s knjigicami, igračkami, itd.

Da nima igre, sploh ni slabo ker to pomeni, da je "cross-platform".
V nasprotnem primeru bi morali narediti več verzij tega boxa glede na to katera koda ali DVD je notr (Xbox, PlayStation, PC) in kupec bi moral iskati pravo verzijo za svojo konzolo, čeprav je vsebina škatle skoraj identična!
Tako je pa vseeno: če hočeš te stvari, kupiš box in ločeno kupiš igro na katerikoli platformi hočeš. Lahko pa najprej digitalno kupiš igro pa če ti je res všeč, kasneje kupiš še box brez, da bi zraven plačeval še za kodo, ki jo ne rabiš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

togo ::

Zanima me ali boš lahko kupil mejdij ali bo samo DLC?

Zmajc ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

Diablo 4 Collector's Edition Doesn't Come With the Actual Game

https://www.gamejunkie.net/diablo-4-col...


To ni "Collector's Edition", ampak "Collector's Box" s knjigicami, igračkami, itd.

Da nima igre, sploh ni slabo ker to pomeni, da je "cross-platform".
V nasprotnem primeru bi morali narediti več verzij tega boxa glede na to katera koda ali DVD je notr (Xbox, PlayStation, PC) in kupec bi moral iskati pravo verzijo za svojo konzolo, čeprav je vsebina škatle skoraj identična!
Tako je pa vseeno: če hočeš te stvari, kupiš box in ločeno kupiš igro na katerikoli platformi hočeš. Lahko pa najprej digitalno kupiš igro pa če ti je res všeč, kasneje kupiš še box brez, da bi zraven plačeval še za kodo, ki jo ne rabiš.


Potem pa to ni "Diablo 4 Collector's Edition" ampak "Diablo Merch Pack"

FireSnake ::

Danes sem videl, 6.6.
Hja, poleg StarCraft je tole zame nuja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zmajc ::

FireSnake je izjavil:

Danes sem videl, 6.6.
Hja, poleg StarCraft je tole zame nuja.


Od Acti Blizzarda že dolgo nič ni nuja.

Dokler boste tako razmišljali se ne bodo spremenili in bojo ostali toxični in consumer hostile profit chaserji.

FireSnake ::

Ne vem o čem ti to.
Prednaročil danes in komaj čakam 6.6.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tsunamii ::

FireSnake je izjavil:

Ne vem o čem ti to.
Prednaročil danes in komaj čakam 6.6.

Katero verzijo si prednaročil ?

Izi ::

Tsunamii je izjavil:

Katero verzijo si prednaročil ?
Dedukcija ti peša :P
Če je napisal, da komaj čaka 6.6. potem je naročil Standardno verzijo
Razlaga: Če bi naročil Deluxe ali Ultimate potem bi komaj čakal 2.6.

Jaz sem se tudi odločil za Standardno edicijo. Štiri dni prej in kup dodatne kozmetike po moje ni vredno 20 €

Tsunamii ::

Izi je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Katero verzijo si prednaročil ?
Dedukcija ti peša :P
Če je napisal, da komaj čaka 6.6. potem je naročil Standardno verzijo
Razlaga: Če bi naročil Deluxe ali Ultimate potem bi komaj čakal 2.6.

Jaz sem se tudi odločil za Standardno edicijo. Štiri dni prej in kup dodatne kozmetike po moje ni vredno 20 €


Imas prav :| spregledal datum..ja ostali 2 verziji zacnejo 4 dni prej :)

FireSnake ::

Izi je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Katero verzijo si prednaročil ?
Dedukcija ti peša :P
Če je napisal, da komaj čaka 6.6. potem je naročil Standardno verzijo
Razlaga: Če bi naročil Deluxe ali Ultimate potem bi komaj čakal 2.6.

Jaz sem se tudi odločil za Standardno edicijo. Štiri dni prej in kup dodatne kozmetike po moje ni vredno 20 EUR


No, potem pa čakam 2.6. ;)

Tsunamii je izjavil:


Katero verzijo si prednaročil ?

Ultimate.
Mislil sem vzeti Digital Deluxe Edition , pa sem videl, da je razlike 10EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Kvajeto ::

jst sm tud kupil ultimate :) 2.6 se bo geekalo, vsaj upam :p

FireSnake ::

Jaz si bom verjetno dopust vzel.
Kaj to pomeni, da bo možno takoj po polnoči namestiti?
Iz 1.6. na 2.6.?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kvajeto ::

verjetno se bo dalo že prej naložit. edino kar me skrbi je to, da bodo premaknl release date.

Izi ::

Jaz sem 99% prepričan, da ne bodo premaknili izida. Igra je praktično končana, te zadnje mesece porabljajo bolj ali manj samo za izdelavo govora, kar vzame kar precej časa. Še vedno morajo govor podajati živi govorci in to za vsak jezik posebej. Zaenkrat nič ne kaže, da bi to delo lahko v bližnji prihodnosti prevzeli računalniki.

Ne smemo pa pozabiti, da nas pred izidom čaka še open beta, ki bo sicer za vse, ampak prednaročniki igre bodo tudi v open beta imeli "early access" že par dni prej.
To časovno "okno" za open beta je vedno ožje, sedaj so na voljo samo še marec, april ali maj. Najnovejša uradna napoved je "Soon". Bolj natančen datum naj bi dobili še ta mesec.

FireSnake ::

Jaz imam zdaj vse parajt (računalnik + licenca) tako, da komaj čakam.

Diablo in Starcraft, to je obvezen arzenal zame.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kenpachi ::

Koliko casa bo od oka login error/servers too busy? 3,4 tedne?
Zaraki Kenpachi.

Kvajeto ::

verjetno bo servers too busy nagajalo samo popoldne...

upam pa da bom zbran za open beta :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvajeto ()

FireSnake ::

Kenpachi je izjavil:

Koliko casa bo od oka login error/servers too busy? 3,4 tedne?


Koliko krat si ti to že doživel?
Jaz nikoli. Pa sem StarCrafte (2/3) prednaročil. Nikoli nobenih težav.
Kaj jaz delam narobe?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kenpachi ::

No, cetudi verjetno mogoce imas visoko mnenje o sebi, lahko z kar veliko gotovostjo trdim, da nisi center vesolja.

Svojcas je pa bil Error 37 (med ostalimi) kar dolgo popularen po izidu Diablo III.
Zaraki Kenpachi.

Izi ::

Diablo 4 Open Beta

Uradno od Blizzarda. Open Beta bo trajala 2 termina po 3 dni.

Samo za prednaročnike:
17. - 19. marec 2023

Za vse:
24. - 26. marec 2023


Ne bo prav dolgo. Oba termina pa sta čez vikend od petka do nedelje. Prednaročniki bodo seveda lahko igro testirali oba vikenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Pozabil sem še dodati, da se liki iz prvega vikenda prenesejo v drugi vikend. Ne bo pa to šlo v končno igro.
Pa menda bo na voljo samo Act 1 in level cap na 25 (od 100).

Mislim, da bo dovolj časa in vsebine, da se vsak lahko odloči ali bo igro kupil ali ne. Kar se tiče Blizzarda pa je Open Beta namenjena za testiranje Serverjev.

Glede serverjev se jaz ne bi bal. Start Diabla 3 pred 12. leti je bila res precejšnja polomija, ko se nekaj dni praktično ni dalo igrati. Ampak Blizzard se je od takrat ogromno naučil.
Diablo Immortal štart, ki je bil precej bolj obremenjen (igra je zastonj), je potekal popolnoma brez najmanjših problemov. Diablo 4 s precej zasoljeno ceno 70€, ne bo imel verjetno niti četrtino toliko igralcev kot se jih je gnetlo na startu Immortala.

Tribal ::

Heh, ne hvali serverjev pred testom. WOW Dragonflight se ni dalo igrati nekaj dni, izid par mesecev nazaj... Kljub vsej pripravljenosti...

Izi ::

Hja, mogoče so pa zato datum postavili tako zgodaj. Open Beto smo vsi pričakovali šele konec aprila.
Če bo šlo sedaj konec marca kaj resno narobe imajo čas, da lahko Open Beto ponovijo še v aprilu ali maju.

Kvajeto ::

jst pa mislim da bo diablo 4 presegel diablo immortal po količini igralcev.

Izi ::

Diablo IV | In-Game Intro Cinematic

pivo ::

(pred)naročeno
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Izi ::

Diablo IV | Inside the Game - The World of Sanctuary

pivo ::

6.6. je (pre)daleč...
srčno pa upam, da bo vibe res bolj podoben 2ki kot 3ki...tudi sam gameplay...3ka s temi runami ni bla preveč fun (določene so bile op, druge up)...tudi cifre (damage in to) so šle v nebo, pri 2ki je blo to vse bolj simple.

uglavnem že dolgo se nisem veselil nobenega špila tako kot tega ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

FireSnake ::

Zadeve se še kar ne da namestiti.
Saj bo...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BorutO ::

Ne bi nič škodilo, če bi bil diablo 5 prvoosebni špil.

Bostjan_321 ::

Ni mi všeč, to neko sodelovanje z drugimi igralci.

Hoče čisti, popolni single player, brez kogarkoli drugega v igri.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Diablo IV Developer Update Livestream - February 2023

Tukaj pa je vse kar je treba vedeti okrog Open Bete:
Your Guide to the Diablo IV Open Beta

Minimalne zahteve za PC: (1080p, low settings, 30 fps)
Operating System: 64-bit Windows 10
Processor: Intel Core i5-2500K or AMD FX-8100
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD Radeon R9 280
DirectX: Version 12
Storage: SSD with 45 GB available space
Internet: Broadband Connection

Priporočene specifikacije za PC:
Operating System: 64-bit Windows 10
Processor: Intel Core i5-4670K or AMD R3-1300X
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 470
DirectX: Version 12
Storage: SSD with 45 GB available space
Internet: Broadband Connection

Ray Tracing igra še ne bo podpirala ob izidu, imajo pa načrte da ga dodajo enkrat po izidu.
Možno je igro poganjati tudi iz trdega diska ampak ob opazno slabši izkušnji.
Čeprav je za CPU kot minimum naveden 4-jedrnik se igra zažene celo na 2-jedrniku ampak tega ne svetujejo nobenemu ;)


Sodelovanje v Open Beti pa bo prineslo tudi 3 nagrade, ki se bodo prenesle v končno igro:
- Naziv za našega junaka: Initial Casualty (dobiš ko prideš v mesto Kyovashad)
- Naziv za našega junaka: Early Voyager (dobiš ko dosežeš level 20)
- Beta Wolf Pack kozmetični predmet (nahrbtnik, ki ga lahko oprtamo našemu junaku) (tudi za tega je treba doseči level 20)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FireSnake ::

No, nekaj bomo pa le dobili...
Ni nekaj, kar bi se na zobe metal, pa vendar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

Mislim, da je pametno načrtovati, da te nagrade poberemo v prvem vikendu od 17. do 19. marca, ker drugi vikend je namenjen Stres Testu Serverjev, ko bo na stotine milijonov mulcev poskušalo zastonj preskusiti D4 in bo vse skupaj zaštekalo ali pa bo Queue tako dolg, da ne bo mogoče priti v igro.

Diablo IV | Beta Live Action Trailer

Ta cerkev oziroma kapela v trailerju je prava in se nahaja na severu Francije blizu Belgije. Imenuje se "La chapelle des Jesuites" in tudi Diablo 4 freske v njej so sedaj prave >:D
Blizzard je moral verjetno kar globoko seči v žep, da so lahko na cerkvenem stropu ustvarili svojo Diablo fresko, ki zavzema kar 50 metrov. Za stvaritev te umetnine so rabili 30 dni.
Kako gredo skupaj freske, ki prikazujejo boj Lilith, kraljice Sukubusov, in ostale Jezusove freske, je sicer vprašanje za vernike, ampak demoni so ponavadi del vsake vere. Kakšen vernik bo verjetno videl skrunitev, gamerji pa smo navdušeni :D

Bolj zanimivo je nagradno tekmovanje, ki omogoča, da se naš obraz, oziroma tvoj pravi obraz, znajde na tej "znameniti" freski.
Link: https://diablo4.blizzard.com/en-us/beta...
Za tekmovanje se je treba prijaviti v gornji link in nato v Beti doseči level 25. Potem pa greš v žrebanje in tisti "srečnež", ki bo izžreban bo potem sliko svojega obraza poslal Blizzardu in umetniki ga bodo nato ovekovečili na fresko v tisti cerkvi.

ales85 ::

BorutO je izjavil:

Ne bi nič škodilo, če bi bil diablo 5 prvoosebni špil.

Meh, potem naj naredijo drugo igro v istem "svetu", Diablo sam naj pa ostane isometričen.
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POE - Path of Exile (Uradna Tema ) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26948693 (954) oo7
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534217551 (7972) oo7
»

Diablo V

Oddelek: Igre
7744 (487) ahac
»

Diablo Immortal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16114249 (1476) CSCCA

Več podobnih tem