» »

Povezava računalnika z monitorjem

Povezava računalnika z monitorjem

snopc ::

Mene pa zanima kateri kabel naj si kupim za povezavo iz grafične v monitor? Sedaj imam priklopljenega preko VGA-VGA kabla (preko adapterja DVI-VGA ki je prikljopljen v grafično)

Namen imam kupiti DVI DVI kabel dolžine 1,8m ali 3m vendar sem ugotovil da je kabel VGA VGA kar precej debelši pri novem 26" ekranu kot pa pri prejšnem 19"

Ali je kaj pomembno kateri kabel vzamem ali ni velikih razlik zaradi velikega ekrana? Zanima me pa tudi koliko boljša slika bi prišla pri kablu DVI_HDMI?(ta izhod imam namen pustiti prazen zaradi možnega nakupa PS3..vendar me vseeno zanima)

hvala za odgovor

kikicar ::

HDMI je praktično DVI, samo s to razliko da lahko prek HDMI pripelješ še zvok. kar se tiče kabla do 3m je vseeno kakšnega kupiš...

snopc ::

ja samo zakaj je pa taka razlika v debelini kabla (original kabel od 19" in od 26")?

matonson ::

Pri VGA včasih mal slika "skače", če je blizu kakšna stvar, ki povzroča motnje. Debelejši kabel je bolje izoliran in tako bolj odporen proti motnjam. Če ne opaziš razlike, je vseeno katerega priključiš. Drugače pa tako kot je rekel kikicar. Slika ne bo preko hdmi nič boljša. 3m dolgega vzameš najcenejšega:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579399 (18728) Dominator
»

Priklop PC na LCD tv

Oddelek: Zvok in slika
93297 (2722) Senitel
»

DVI + AUDIO -> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
317272 (5459) Okapi
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
154034 (3218) Okapi

kako povezati PC in LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
165954 (4283) KoMar-

Več podobnih tem