» »

kako povezati PC in LCD TV

kako povezati PC in LCD TV

100cent ::

Kako bi se mi najbolj splačalo povezati PC in LCd Tv(2x scart, 2x Hdmi, S.video,..), in kako bi to sploh povezal:d
Ce veste kako plis povejte al pa dejte saj ksn pametn Link:D

thnx:D
  • zaklenil: KoMar- ()

boris22 ::

Najboljša povezava je Hdmi-hdmi če imaš to možnost ali pa dvi hdmi.Za začetek povej kakšne priklučke imaš na grafični (dvi,vga in hdmi) pa katere vhode imaš na tvju. Potem pa ti bomo svetovali najboljšo rešitev.Če pa imaš nov lcd tv in ne preveč staro grafično ti bo ustrezala skoraj sigurno povezava dvi-hdmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

100cent ::

ja tv je 14dni zunej je cist nova verzija samsunga:Dtko da ma use!!

graficna hmmm...
.vid out
-dvi
-pa zaslon seveda torej vga

aja a pa ni treba ce hoces prek hdmi povezat nujn tv kartico nabaut??

thnx:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 100cent ()

pirlo ::

aja a pa ni treba ce hoces prek hdmi povezat nujn tv kartico nabaut??

Ne ne rabiš. Kupi dvi->hdmi kabel, dobiš jih že kar poceni in preprosto poveži. To je vse.

SimplTech ::

Malo bi si sposodil tole temo in nekaj vprašal.

Imam LCD TV Philips 32 PFL 5322. Računalnik ima grafično kartico Radeon 2400pro. Računalnik sem priklopil na TV preko komponentnega (Y/Pb/Pr) kabla. V driverju od grafične sem nastavil na extended desktop in resolucijo sekundarnega monitorja na 1280x720 @ 60Hz.

Problem je v tem, da slika na LCD-ju močno utripa in stvar ni gledljiva. Ker sem totalni noob me zanima kakšen nasvet kaj bi bilo potrebno nastavit.

100cent ::

pirlo ne bi rekel poceni!!:D

10m je 180€

pirlo ::

Jaz mam grafično 9800pro in LCD TV 32PFL7332 in povezano z DVI-->HDMI in dela! Pa še drago ni.
Tu je še ceneje

SimplTech ::

@ pirlo: Hvala za info, bom poskusil s tem kablom.

@ 100cent: Lahko vzameš pretvornik DVI-> HDMI in potem 10m HDMI kabla (59€) pri mixiju: link

MarkoMan ::

Js sm priklopu VGA-VGA in DVI VGA in dela cist super. Nevem zakaj bi se metal v stroske za HDMI, k mislim, da kvaliteta slika ni tolk bolsa.
Graficna gma900 in radeon 9250, TV Lg32le2r,...sam priklopis in dela na 1368*768 (tm nekje)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Klemzz ::

@MarkoMan,1360*768 :)

pirlo ::

Nevem zakaj bi se metal v stroske za HDMI, k mislim, da kvaliteta slika ni tolk bolsa.

MarkoMan, ker ima Philips samo komponentni in hdmi vhod.

100cent ::

a pa mislt da ce bi kupu hdmi kabel 15m a je to ze predolgo a je se vredu kvaliteta:D

Senitel ::

Če ne nameravaš ravno full hd gonit preko tega kabla potem bo po mojem še čisto vredu.

KoMar- ::

MarkoMan: To se sliši pa podobno kot "analogna linija je čisto vredu, zakaj bi mel ADSL...". Ti lahko povem, da tudi pri najboljšem VGA kablu opaziš motnje v sliki, kar se pri najcenejšem HDMI ne zgodi...

dezn ::

evo rabm en nasvet... svoj lcd tv sm povezu s hdmi/dvi kablom... zdj pa kar se tice slike nasploh je kull... edino crke na so zlo neberljive!!! resolucijo pa osvezevanje sm spremenu na 10 nacinov... ma kdo kasn predlog kaj se da kle narest, k mors prov napenjat oci da kej preberes?!?!

dezn ::

aja mam pa tv prkloplen na ati radeon x1950 PRO na windows vista ultimate...

KoMar- ::

Jah vedt moraš, katera je nativna resolucija LCD TVja, pa če podpira 1:1 pixel mapping prek HDMI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962573617 (12946) Dominator
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927811 (14807) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219879 (9392) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523486 (14790) al3n
»

LCD TV + PC še vedno mi ni jasno??

Oddelek: Pomoč in nasveti
51964 (1898) beta1

Več podobnih tem