» »

Problemi z Gigabyte GA-7VAXP in Athlon XP 2000+

Problemi z Gigabyte GA-7VAXP in Athlon XP 2000+

marek ::

Zdravo,
Mam en velik problem z maticno od Gigabyte mode GA-7VAXP. Problem je sledec:
Imam to plosco in Athlon XP 2000+ ter Geforce 4 TI 4200. Ce imam FSB nastavljen na 100 MHZ in je CPU potem na 1250 MHZ deluje sistem ok in je tudi zelo stabilen.
Ce pa nastavim FSB na 133 MHZ (kot bi naj bilo normalno) pa se mi sesuva sitem. Cim malo obremenim provesor in se ta segreje (pa ne nad 50 stopinj) se zacne sesuvanje. Opazil sem tudi, da Boot-up pri 133 MHz poteka pocasneje in se mi disk, ki je na RAID controler-ju 2 zavrti preden zacne delati. Pri 100 MHZ FSBja teh tezav ni. Procesor so mi ze enkrat zamenjali in je bilo nekaj casa vse ok, pol pa se je zacenjalo isto dogajati (to, kar sem opisal).
Vse kdo kako pomagati prosim ?

lp in hvala
Marko

Klemenn ::

probej grafično zamenjat..mogoče je pri teh modelih spet kej narobe z titaniumi :\

Hammer ::

Kuk močan maš napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hammer ()

marek ::

Zdravo,
Napajalnik je 400W. Glede graficne pa sem probal z drugo pa isto :(

lp
MArko

rap3r ::

Si probu bios nadgradit?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bruhanje ::

jest sm mel čist isti problem. Preden sm zgubu živce sm nesu na servis. Problem: Segrevanje procesorja (premalo stika z hladilnikom). Rešitev: Obrni Clip-in (če mas Volcano7+), Cena storitve: 6500 SIT;((

Osama ma vas rad!

marek ::

HI,
Glede BIOS-a je nadgrajen na najnovejso verzijo.
Kak je to misljeno obrni clip-in ?? da obrnem Volacno 7+ za 180 stopinj ??

lp
Marko

bruhanje ::

Če si Volcanota 7+ sam sestavlu.... pol je možnost da si ga narobe sestavu (in NE narobe obrnu) clip-in je pa una zaponka k drži hladilnik na procesor. clip-in (če nisi opazu) NI simetričen, zaponka more bit na spodnji strani procesorja (obrnjena navzdol), hladilnik pa obrnjen tako, da je stopnička na hladilniku obrnjena navzgor, da drži sam hladilnik, da se pod svojo težo ne omakne stran... tko nekak

Osama ma vas rad!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bruhanje ()

marek ::

Zdaj sem Volcano 7+ dol vzel obrisal procesor in na novo termalno pasto nanesel. Potem pa sem Volcanota spet nazaj gor dal..... zdaj pa dela brez problem masina (vsaj za zdaj se).
Hmmmm. to je res cudno, ker prvic so mi ga na firmi dali gor pa vse to postorili.

Se vedno pa je finta da ko vklopim PC je Vcore od CPU-ja 1.82 V ko pa prvic resetiram (hard ali soft) pa se spusti Vcore na 1.74 V.
Ve kdo v cem je stos.

Aja se to tudi CPU je zdaj obcutno bolj hladen glede na javljeno temp. okolja.

Cudne se dogajajo stvari pri teh PC-jih.

lp
Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062528 (24951) GaS
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764656 (3495) mihamedo
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658571 (6296) Zoidberg
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211909 (1427) kn3z007
»

Vsem lastnikom AMD Tb 1.4 Ghz

Oddelek: Navijanje
181145 (823) reXor

Več podobnih tem