» »

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja

«
1
2

koyotee ::

temp proc pri celodnevni obremenitvi je 41°
plata je QDI advance 10T
256 SDR
množilnik 12
FSB: 66.6
PCI 33.3
tray frekvenca 1 FSB : 66.6 MHz PCI : 33.3 MHz
tray frekvenca 2 FSB : 66.8 MHz PCI : 33.4 MHz
tray frekvenca 3 FSB : 67.0 MHz PCI : 33.5 MHz
tray frekvenca 4 FSB : 67.2 MHz PCI : 33.6 MHz
PPL $81 $EE $C5 $B0 $00 $03 $1C $60 $08 $00 $00 $00 $00 $00 $00 $03 $00 $BD
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

S-Master ::

imam enako plato in Celeron 1300 :D
traktor ti matr jebal !!

ali3n ::

am.. zakaj ga pa laufaš na 66 MHz FSBja??????
Tulci laufajo na FSB 100Mhz!!!!! :\

dela pa tud na 133.. če platka podpira delilnike... vem za primerek Tulca z našega foruma - 1.3 Ghz @ 2.0 Ghz >:D

aja - glede temperature - do 60°C se ne sekiraj >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

koyotee ::

in kaj naj zdj spremenim?
sam ceprov pise nvem ce je FSB66 k je množilnik 12 pa je proc 1200!:\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jest10 ::

Poglej s kakšnim programom ali pa v bios kako imaš v resnici naštimano.
Priporočam cpuz

koyotee ::

fsb mam 100!
plata podpira 66/100/133

jest10 ::

Kaj še čakaš:D
Malo dvigni napetost na procesorju(če se da) in prestavi na 133MHz FSB.
Če bo stabilno delovalo zalaufej kak program za mučenje procesorja in spremljaj temperaturo.

Spajky ::

ali3n: a bi ti mogoče obelodanil, kdo je ta srečnež in na kaki plati in hlajenju? in če ga je mogoče "očelavil" .. :-) ... matr, mora pit čez 60W, če je sploh stabilen tam ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OmegaBlue ::

Ta srečnež sem jaz :D.
No najprej podatki, proc je Intel Celeron 1300MHz Tualatin, plata MSI MS-6337 revizija 5.0, množilnk je na 13x defoult FSB je 100MHz. Trenutno laufa na 1741.7 MHz (natančno :D) FSB 133MHz in na 1.55 V. Hlajen je z TT Volcano 11+ luft hladilnikom, v kišti sami je fajn prepih, temperature so okoli 44° C pri full loadu.

Magično mejo sm dosegu pri 155 FSB-ja in okoli 1.65V (nisem siguren več) temperatura je bila nekje pri 56° C pri normalnem delu. Odvil sm ga, ker sm se bal da se bo kišta usak čas užgala.

Kej za prašat izvolite :)

P.S. Nism ga "očelavil" :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ali3n ::

stepping Omeginega proca je SL6JT (mam dvojčka - kupil _zadnja_ dva kosa po 12k sit pri Avteri, enga zase enga za omego...:D )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Brane2 ::

Ta "srečnež" sem tudi jaz.

Vsi trije Cellyji 1.3 Ghz so mi na QDIjevih 10T-jkah (vseh treh :D ) delali na 133 MHz FSB brez kakršnihkoli problemov (no, na enem sem moral malenkostno dvignit napetost, ampak res malo, mislim da cca 50 mV) to TRAJNO in brez pregrevenja.

Pri višji napetosti sem jih spravil tja do 140 MHz oziroma malo manj, samo tisto je blo že na meji in mi ni blo ravno všeč. To velja za 1.3 GHz verzijo, kjer je pri teh FSB frekvencah že lahko problem frekvenca jedra. 1.2 GHz Tulac bi pa moral laufat na 133 MHz FSB brez kakršnihkoli drugih posegov.

Samo jumper na plati prestavi na 133 MHz. Spomnim se, da sta dva jumperja za to nekje na zadnjem robu plate ( tam, kjer so IDE štekerji)...

Tulac na 66 MHz FSB ? Človek, pa ti se okrog voziš z zategnjeno ročno... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

koyotee ::

sj biu prej fsb 100!
zdj mam fsb 118
pr 124 pa zmrzne
mnozilnik je 12
1.504v
pa temperatura ne gre cez 42°
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Brane2 ::

V prvem postu pises da je FSB 66 MHz...

Kaj je pol problem ? Pac zvisaj napetost na recimo 1.65V in probaj znova. Jumperje za ta imas lepo zraven CPUja- nc ni treba lotat itd...

S-Master ::

imam plao QDI Advance 10T 8-O

nisem vedel da se da spreminjat voltažo??? 8-O


kako to??? 8-O
traktor ti matr jebal !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Brane2 ::

Z jumperji.

Brane2 ::

Aja, se to- si ti ziher, da ti ne skripne pri navijanju RAM in ne cpu ?
Kaksen RAM pa mas gor in a ga mas na defaultu ali pa si ga sel sam navijat ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

S-Master ::

sem dal voltažo na iz 1.49 na 1.625 pa sem dal FSB na iz 100 na 133

pa se nikakor ni hotel zagnat - pa sem dal FSB nazaj na 100 - pa sedaj deluje in pišem to

;(( :O pa ne morem ga navit preko 1364 ali nekaj takega :'(
traktor ti matr jebal !!

S-Master ::

help? :'(
traktor ti matr jebal !!

Brane2 ::

Čimbolj razrahljaj RAM timinge in če se da, ga daj na FSB'33MHZ in probaj še enkrat...

S-Master ::

CPU-Z pravi da so rami

3 - 3 - 3 - 6 :\

zdej to mi gre že na k.. to navijanje ... včasih mi je šel do 1700mhz sedaj pa nič

ne gre vse skup v K! to Overclockanje mi gre že na jetra

jaz grem spat ;((


mislim ej 1300mhz celeron in radeon9800 :\
traktor ti matr jebal !!

koyotee ::

ram mam na default, 3.3.3.6 od kingstona
spider ti si verjetno v bios-u naviju:\

M@T ::

No jaz mam Qdi advance 10T pa celerona 1,3g pa sn se celo popoldan zajebaval da sn primerno napetost najdo ta je zdaj 1,63v . Če je bila 1,77 ni bil stabiln pa če je bla man kot 1,63 ni bil stabilen.

ZDaj mi dela na 1727,12 mhz

Prvo sn delal napetost po oni tabeli pa vse kontra prosim če mi poveste vi kje maste jumpere not vtaknjene.

zdaj ma proc pr odprti okni pa BOX hladilnikom 23C v sobi pa je 10C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

Brane2 ::

Če bolj pozorno pogledaš tabelo in jumperje, boš videl da jumperji niso povsem tkao razporejeni kot stolpci v tabeli.

Drugače pa sem tudi jaz imel podobne izkušnje. Napetosti nad 1.7V so nepotrebne...

S-Master ::

jaz te bi sam neki vprašal: a ti ni nič mrzlo? :D
traktor ti matr jebal !!

koyotee ::

men se tud zdi d je pr 10° mau mrz. a si v bundi?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

S-Master ::

imam na 1.625 V in teče na 1508 mhz ;(( (to frekvenco sm v biosu nastavu)

če pa na plošči FSB premaknem na 133 se monitor ne prižge ;((
traktor ti matr jebal !!

koyotee ::

js mam voltazo se zmer 1.504V default
max je 1404mhz s CPUcool-om

Brane2 ::

Hm. Zgleda, kot d aimate "nesrečne" serije Cellyjev. Meni so delali vsi, ki sem jih dobil pri Avteri sto na uro, naviti do konca. Gvorim o 1.2 GHz in 1.3 GHz Tulcih.

1.4 GHz Tulci pri Mlacomu so se slabo navijali.

Za ostale ne vem.

deann ::

Imam enako plato in procesor(QDI-10t,Celeron 1200mhz)ter ga imam navitega na 1630mhz,prvo povečaj voltažo na 1,625 nato pa še nastavi Fsb na 133mhz oboje gre le z jumperji(poglej si v prospekte za plato,tam je vse opisano)Težave z hlajenjem nebi smel imeti,saj se meni procesor nikoli ne segreje ćez 40 stopinj!

S-Master ::

kul :|
traktor ti matr jebal !!

koyotee ::

luksuz! bom se lotu kisto odpirat hmal :D

M@T ::

Zeblo me je ko pesa.:))

Sam sn še vstrajal in sn povečal voltažo na 1,68v zdaj dela normalno.

M@T ::

Trenutno mi dela prime95 že 2h brez erora
Vmes sn pognal en 3d mark. pr 1,62V mi je ko se je proc zagrel ven metalo zdaj pa nč več.Zdaj ima : Matična 21C
Proc 29,9C
Napajalc 22C

zdaj bom probal FSB povišat na 136MHZ. Bomo vidl kak bo.


LP M@T

Brane2 ::

Mislim, da se ti čez 133 MHz ne splača. Takrat je FSB ravno lepo sinhron z RAMom. Siljenje čez te bo pripeljalo verjetno še ne več kot 10 MHz nad to točko, pa še sistem bo hudo temperaturno odvisen.

M@T ::

0 vidim ja rami so bolj bogi in pr 136Mh Fsb- ja ze šteka itd..

Pa na box coolerju sn oni upor udstrano tak da mal višje obrate.

Zanima me če se na kak način da odklenit množilnik kr če gre g lahk naviješ na lepih 1995 Mhz
Sam bi rabo pol enga dobrega coolera.
Zdaj ma proc 30,7C matična pa 22C Tak da vse skup špila.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

Brane2 ::

Kakšen množilnik na Celeronu ? Ni tega tu .... :D

Spoliraj čip in hladilnik in uredi hlajenje in to je to. 1.3 GHz Tulac bo pri 133 MHz FSB delal na 1.729 MHz kar je ohoho- za te mašine več ko dosti.

Sploh se ti bo poznal za tretjino hitrejši FSB. Ta je pri Tulcih itak ozko grlo.

Boško ::

Jaz mam enga celerona 1000@1500, pri defolt napetosti (1,51), ker se na Soltek SL-65KV2-CT ne da nastavljat napetost (ve mogoč kdo za kak volt mod?>:D ), probu sem ga pa sam na 160 FSB, pa se ni zbudu, pol sem pa sam prestavu na 150 in pustu tak, in sem foldu bp!

L.p.

@ljash ::

jst mam pa P III 650 mhz in sm ga naviu na 868 mhz. Več ne gre (oz. se ne zbudi pol). Je pa napajalnik zlo vroč zdj. A je kj narobe? ( a ga nj "odvijem"?)


LP
bmw.f1

DjTonic ::

Spoliraj čip in hladilnik in uredi hlajenje in to je to. 1.3 GHz Tulac bo pri 133 MHz FSB delal na 1.729 MHz kar je ohoho- za te mašine več ko dosti


Čip se pri teh tulcih že "brusi" ja, ker so grajeni na novem P3 jedru Tualatin, prejšnji P3 so bili še na jedru Coppermine in pakirani v Socketu 370 FC-PGA brez IHS. Glede na to, da bo ta Celeron delal na 133Mhz je prav vzpodbudno, le pomankanje Cacha se v igrah ter benchmarkih dobro pozna. Zna pa biti vseeno mnogo hitrejši od kakšnega P4 based Celerona npr 1.7 predvsem zaradi cevovodov.

Dobro pobrušen P4 >:D

Spajky ::

@ deann: temp ti kaže tolk, ker ti ne cita z onDie diode ali pa ne prov (IMHO notri v jedru imaš cca. od oka 50°) :-)) vendar ne se sekirat, tudi pr 65°C in tudi več z jedra še dela BP! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

@ DjTonic: CellyTualatin nenavit 1,2 je priblizno enako Celeron(P4) 2GHz oz.P4-1.6A nenavito seveda, 1,3 navit na 133Fsb tolče vse ostale p4Celerone in tudi P4 2,2G nenavit v povprečju, če je na BX plati in to s Sdramom pa še malček zraven! Sam greje se menj! Najbolši low-end proc, ki ga je Intel kdaj izdal! Ostalo je vse Intel GHz marketing ki prodaja manj osveščenim in tistim, ki imajo dnar za metat stran. Trenutno najboljši deal je pa Duron-Applebread pa dobra plata in ram pa OC do nezavesti. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

deann ::

@ Spayki nevem če se mi proc segreje čez 50C saj je tudi hladilnik na dotik dokaj hladen(sicer imam nameščen nekoliko močnejši ventilator)-baje tile procesorji grejo vse tja do 1,8Ghz!

M@T ::

Meni zdaj zabava +5 je okol 4,80v vse ostale so še kr točne razen cpu linija z časom pada dokler ne doseže 1,63v pa se ugasne .

Se da napajalca zmodat kr če FSb naviješ morš za optimalno delovanje
povetat tud vse ostale.

Proc ne zdrži već kot 38C pol vn vrže kr ma premalo voltaže pomoje.
Zdaj mam prve 3 jumpre not.

Zanima keri tih hladilnik gor dat pa da bi blo tiho kr odkar sn uporv ven vzel se dere ko pes hladi pa nč bolje. :(

Spajky ::

@ deann: oh pa se ti he he, sam tega ti ne veš, evo moje temp SuperSilentStroj desktop zaprte kište z venti na 5V ne glih stock kulerjem @ 19°C ambient (zunaj na balkonu senzor zdej pri meni :-) Portorož 3,5° -proti jutru blo 2 pod nulo) za primerjavo moje TOČNE in kalibrirane temperature, Rain2.0 vklopljen, idle: kišta notri 29, OC-ana grafa kuler-no_fan 51, "greenie"_w/fan 49,5°; CpuHS_bottom-IHS 35, stari-original_Cpu sensor 37, onDie CPU dioda 46°C (disk_case 33, HS_mosfets 50° itd.)... uf he he, senzorjev za izvoz tle pr meni.. :-))) .. vse Tulac 1.0A@1,35GHz 1,47Vcore. Če ga downClockam za 50% pade ondie za 9°, ostale malo manj .. z venti na 7V pade vse še za kako stopinjo in ni razlike med odprta/zaprta kišta- sem naredil iz kište dober "wind tunnel". Z venti na 12V (te opcije zdej že en mesec sploh nimam več ker nikakor ne rabim!) pade še za kako stopinjo ali dve glede na 7V. Proc pije zdej 36W full load in mi gre do 50° takrat; tvoj pa mora cca. 50W po mojem izračunu in tudi če imaš res dober kuler, ti pri full loadu preseže 50° z onDie diode ziher .. (cca.vsaka 2W disipacije več, za 1°C več v jedru_dioda po mojih meritvah). Moram malo updejtat mojo stran, ma me daje postNovoletna lenoba ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

koyotee ::

deann sm dau voltazo na 1.625 pa fsb133, hotu sm množilnik sprement pa ne jebe!
prsu sm u winse neki delu pol mi je pa fuknl blue screen
1200@1600
zdj mam s5 na default
nvem kaj jebe

deann ::

Množilnika se ne da spreminjat,saj je procesor zaklenjen-poglej še v biosu natavitve-tam bi potem ko nastaviš jumperje moral imeti možnost nastavitve FSB-ja med 133 in 136. Poglej si tudi kakšna je temperatura procesorja...moralo bi ti delovati saj imava isto plato in proc!

koyotee ::

in kko bi proc odklenu?:\
ksna ideja?
LP

Brane2 ::

NIkakor. Te opcije pri Tulcih ni. Live with it...

Marjan ::

A če imaš CAS na 3, se da tulca boljš navit, kot na CAS2 ?!?

Tic ::

Ja FSB gre ponavadi višje. Zdej je odvisn, če te ram bremza, lahko rešitev, vendar so spet s CAS3 slabši rezultati. Tako je treba preverit kdaj dobiš boljsi rezultat, max navitje z cas3 in max z cas2. ;)
persona civitas ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703631 (2960) Pyr0Beast
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222275 (1723) GTi
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401428 (1030) damchy
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481981 (1453) Spajky
»

Kaj za C II 800 mhz, ki me ne uboga več?

Oddelek: Kaj kupiti
9970 (795) Spajky

Več podobnih tem