» »

Vsem lastnikom AMD Tb 1.4 Ghz

Vsem lastnikom AMD Tb 1.4 Ghz

reXor ::

Vprasal bi samo kaksno konviguracijo ima AMD Tb 1.4 Ghz?
FSB=?
CPU Ratio oz. Multiplayer=?
CPU Voltage=?

Hvala za pomoc.:))

VASkO ::

obstajata dve verziji, ena ima FSB 100mhz, druga pa 133mhz. Tiste s 100mhz vec ne mores dobiti. Vcore je pa 1.75V. Mnozilnik pa je 1400/FSB.

ChiefThunder ::

FSB= 100mhz oz. 133mhz
Množilnik= 14× oz. 10.5×
Voltaža= 1.75v, če se ne motim...

to so default vrednosti.

lp
no je že Vasko napisu, nič ne de.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

reXor ::

Sej se nobenga AMD Tb 1.4 vec ne dobi (novga) sam sprasujem zard tega k bi ga naviv.Mal cudn ta voltaza....mam AMD Tb 1.33 in mam isto Voltazo pa mam multi. 10 pa FBS 133 sam na tej kongiguraciji ni stabiln in sm mogu Multi. zvisat pa FSB zmanjsat da sm dubu stabilnost.
Ves kwa bi se vprasu, kaksna je kej temp. tega CPU-ja pa se pogoje napiste (kaksno hlajenje), pa kwa pravte na to kon.
FSB.....112
Multi.....12.5
VCore...1.75V

Hvala ze v naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

krucymucy ::

očitno ti plata ne potegne tolkšnega FSB-ja ... pa voltažo dvigni...

IceIceBaby ::

a default core napetost je 1.75 pr athlonih ? Jao...men pa laufa 1.2 athlon na 1.4 pri 1.6V k sm mislu da ma isto kot duron.

krucymucy ::

kst: maš dobr stepping...

reXor ::

Zdej sm zvisu multi. na 12.5 in mi je nastavu kr na 13,zakwa?Mam plato AOpen in mi podpera najvisji multi. 12.5 in zdej mam kr 13?!?!?!?
Spremenu sm multi. na 13 in FSB sm znicu in dubu 1404 Mhz pr 1.750 V!
Do kolk mislte da bo slov ta CPU?

Dej napiste kej svoje Stopinje!
Jst mam Zalmana (Baker) na minimum obratih pa se dva 92 mm ventilatorja isto od Zalmana in sm zdele spilu 2 uri q3a in mi je prsla temp. na 42 C. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

krucymucy ::

tb 1.33@1.6 (160MHz FSB) na mal manj kot 2V ... volcano II - 57˙C trenutno (laufa seti)

reXor ::

Stari kako si prsu iz 1333 na 1600 Mhz??
160 FSB X 10 sam kako toda ti podpera.Dej poglej kolk mas voltazo pa kero plato mas?Jst upam da bom prsu do 1.5 pol se bom pa smiril.

reXor ::

CPU Clock speed is 1.456.722.953 Hertz
Evo natancno zmerjena hitrost mojega CPU-ja.Se zmer pr default Voltage pa pr Multi.13!
Dej povejte ce jo te normalno.....naviv sm ga za 100Mhz in se vec pa voltaza je ista in kr deluju.Sej ne prav da je to bad sm to men neki ne stima...
kwa pravte?A je kdo ze naviju AMD Tb 1.4 pa do kolk..

Matevy ::

Default: TB 1,33/133fsb/1,75V -53 C
Zdej : TB 1,53/153fsb/1,92V -60 C
Hladilnik Volcano7

Kolk je se zdrava temperatura za ta procesor?

3LeR. ::

TB 800@1G(7.5x133), Vulcano 6cu, AS3 ->max 48

krucymucy ::

Kot sem že napisu: 1.33@1.6 -160x10 Malo manj kot 2V volcano II full obr. (no seti) 57˙C ... plata pa gigabyte 7VTXH

reXor ::

Krucymucy: pa ti je ta temp. vsec? K men nebi bla pa se mal potrudu pa jo nekak znizu.A mas sam volcano 2 gor al mas se ker pomozni ventilator?
Jst mam zdele Tb1.33@1.47 pr default voltazi pa mi lufta na 46 C pr obremenitvi sam bom dons se en 80 mm venti. nastimu da bo pihu na moja Zalmanova rebrca.
In kaksne ocene kej dobite na testeranju CPU-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

reXor ::

Evo zdej sm dosegu kar sm hotu: AMD Tb1.33@1.53 Mhz. Zdej bom ostav na tej konfiguraciji in si sistem zrihtu tko k treba! Mam dobesedno AMD Athlon XP 1800P+ sam da se mi mal vec segreva...

metro ::

Kolk pa je temp.?
Joj, dobr si, če boš ostou sam na tej stopnji. CPU more bit tko navit, da kar teče znega(ne dobesednno) sam tja do 55 stopin. Jst mam 850@1333 pa še nisem zadovolen čist fajn! Na 1.5 Ghz more it prej ne odneha.

Ne vem zate,sam men se ful bolj greje, če je FSB višji.!

Če boš še kej čarou ,NAPIŠ!
Kar se tiču tiče najlepš poje veverca. Najlepša roža je bor!

krucymucy ::

glede na to da maš zalmana pa default voltažo imaš zlo preveč...
kar pa se tiče temperature do 75˙C mi je čist všeč pol pa zmrzne :D

reXor ::

Evo dokaz:
CPU Clock speed is 1.533.768.698 Hertz
Visi k je, morm pomoje visat voltazo to bo pa prslo s casom k je CPU sele 1 masec star, prsu bom pa do ene 1.65 Ghz. No pr polni obremenitvi mi laufa na 1.53 Ghz 44 C pa jutr monteram fan mate (3) gor tko da bom nadzorovov obrate 4 hladilnikov!:))
KRUCYMUCHY sm probu "tvoj moto" pa sm zvisu FSB pa znizu Multi in ni sprememb v testeranju.Zakwa je pol bolsa ta konfig.?
METRO moja konfig......118x13........1.75 V
Zdej bi pa sam se to uprasu:
Pr povni obremenitvi mi po okol 20 min. zecne napajalnik visat obrate in postane glasn k .....temp CPU-ja je pa sam 42 C????
S cim kej merte temp. CPU razn z BIOS?
Jst s Speed Fan in je ful zakon k mi kaze temp. natancno ne pa SiSoft Sandra k mi nabije 44 C mam jih pa 42 C.Pa se obrate lahko visam pa nizam sam sm zdej BIOS Flashu pa nimam vec opcije za merjenje obratov in zato rabm Fan Mate!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščemo najvišji odstotek navitja procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
755072 (3466) DaneViz
»

Multiplier in Voltaža na TBju

Oddelek: Navijanje
6762 (682) Dr_M
»

Temp. sedaj ->TOAST :))

Oddelek: Pomoč in nasveti
191434 (1105) TESKAn
»

Tb 1,4 & abit kt7

Oddelek: Navijanje
231159 (888) ||_^_||
»

ATHLON

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331804 (1144) omejc

Več podobnih tem