» »

Gnoj Nvidia

Gnoj Nvidia

StajercSSS ::

Nvidia grafe so en gnoj glede TV-outa. Fukam se že cel dan s tem tv-outom,pa se ga ne da na noben način prav nastavit. Ali je premajhna resolucija,ali je prevelika,celo 1080i mi ponudi za crt tv,ko spremenim resolucijo,mi pokaže nvidiina nadzorna 'not responding' itd. Gnoj od gnoja nvidia. Pa ne mislit,da prvič nastavljam. Uporabljam s tv-jem že leta in skoz je rablo teden dni,da je čudežno enkrat prav zaznala tv.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Evo,nastavljeno na 576i,720x480,kar je zelo blizu pravemu (s črnimi robovi,že do tega,da ga je zaznalo je bil pravi praznik),če nastavim na 576i 720x576 se nividia nadzorna plošča zruši (not responding) in slika na tv-ju postane po celem ekranu,samo da je grda kot satan. Potem pa spet pofu*an postopek,da se pride vsaj do prvega. Nastavit na PAL pa mi itak dopušča samo,ko je praznik. Pičkina nvidija. Tega gnoja v življenju ne kupim več,čeprav že več let uporabljam. (driveri najnovejši,zato pa lih to nastavljam na novo,9500 gt,win 7,je že delalo,ampak sem naložil nove driverje)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Evo,nastavim na 576,nvidia nadzorna plošča crkne,na tv-ju pa slika zgoraj in spodaj gleda preko roba,enako tudi pri 1024 resoluciji.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Zamenja kdo to gnojšnico za kako radeonko istega ranga? Lahko malo boljšo z mojim doplačilom 10EUR. Ziher ma ATI bolje porihtano priklop na TV. Menjam,ker se že 2 dni jebem s to gnojšnico. S starimi gonilniki mi je uspelo spravit sliko do roba,ampak ko sem hotel naredit na Pal in nastavit ločljivost,pa se je slika spet razpacala preko roba.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Tilen ::

Meni je na 8800GT (DVI- HDMI) in sedaj na GTX 470 (HDMI-HDMI) delal TV out bp na FULL HD in Philips TV.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jazbec ::

meni tudi na gtx570 dela bp
tudi na gts250,9600gt mi je delalo bp

pa radeon mi je tudi delal brez pb

probaval pa sem samo na lcd v full hd

edit-typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

StajercSSS ::

Evo,končno sem spravil v normalno stanje. Kak sem rešil? Nvidio je lahko sram s temi gonilniki.

Odstranil sem gonilnike. Namestil pred pred zadnjo verzijo gonilnikov oz. 258 verzijo. Dal razširitev zaslona. Nastavil na ločljivost. Nastavil na PAL (da omogoča nastavitev na PAL,mora bit čudež,ker ponavadi mi je,ko sem kliknil na PAL,mi je vrglo nazaj na NTSC oz. mi sploh ni dalo možnosti nastavit PAL + Uporabi). Ko sem nastavil na PAL,mi je namizje vrglo na TV in raztegnilo sliko,monitorja pa več Nvidiini gonilniki niso zaznal. V Win 7 pod ločljivost zaslona ga je normalno zaznalo,ampak je bil izklopljen. Na TV sem kliknil ponovni zagon in ko se je rač ponovno zagnal,je blo namizje na monitorju,TV pa je končno mel pravo ločljivost in standard PAL! Napaka je bila,da sem,ko mi je namizje vrglo na TV,v Win 7/ločljivost zaslona nazaj vklopil monitor,kar je pol povzročilo,da je na TV skočilo nazaj na NTSC + ločljivost se je zjebala + nvidini nadzorni plošči se je zmešalo,da mi je ven metalo vse mogoče ločljivosti + slika na TV je postala modra + nvidia nadzorna plošča je na koncu pokazala 'not responding'.
Mislim da bi enak postopek deloval s predzadnjimi gonilniki,ker sem mel od oktobra predzadnje in je delovalo dobro. Zadnji gonilniki pa so definitivno zanič. Nvidio je lahko sram!

To nastavljanje na TV z Nvidio me spominja na kosmatega noter (harry poter),ki sem ga gledal na HBO,tam so tudi rabili čuden recept,da je pol vsa čarovnija na koncu delala. Drugič raje ATI vzamem. Tastu dela enkratno,edino včasih ni zvoka preko HDMI prijelo,da je trebalo rač. resetirat (slika je skoz fenomenalna),kar pa mislim,da so z zadnjimi gonilniki to tudi popravili.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Tilen ::

Z "zadnjimi" gonilniki se pri AMD-ju tolažijo že odkar so prevzeli ATI.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

StajercSSS: ti garantiram, da pri AMD ni nic bolje. Sam imam podobne probleme z HD4550.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

ATI, Nvidia isti kurac, driverje jim packajo skupaj narkomani. Ampak ne ko so zadeti, temveč ko so na abstinenčni krizi.

P.S: Enkrat ko najdeš gonilnike ki delajo za TV, si jih shrani, ker ne veš kdaj boš spet imel to srečo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Rippy ::

Dr_M je izjavil:

StajercSSS: ti garantiram, da pri AMD ni nic bolje. Sam imam podobne probleme z HD4550.


+1, sicer veliko težav na HD3200.

StajercSSS ::

Evo,da še enkrat potrdim. Sem probal z zadnjimi gonilniki,pa ne gre nikakor,ker sem čist vse probal,pa raztegne sliko preko robov + da je čudež sploh,da kaj lahko nastaviš + nvidia nadzorna plošča 'not responding' se pojavi ob skoraj vsaki spremembi nastavitev. V glavnem probal vse nastavitve,kar so možne,pa ne gre. Tak da,če še ma kdo TV priklopljen na rač,se izognite gonilnikom v.266.

Predzadnji delajo,čeprav rabiš res čuden recept resetiranja rač.,nastavljanja 10x isto,spet resetiranja,spet PAL/NTSC itd. Prej mi je celo zamenjal monitor in tv.,tak da sem mel pod monitorjem od tv-ja ločljivosti,ikone od namizja so bile na tv.,orodna vrstica pa na monitorju (nastavljen kot primarni zaslon).V nvidiini nadzorni plošči pa je blo,kot da bi se nekdo hecal,pa vse okoli pometal. Tako je zgledala nadzorna plošča,kot da bi nekdo nastavitve pomešal med seboj.

V bistvu, z v. 260.99 gonilnikov se da nastavit TV,čeprav s čarovnijo. To je pa bil moj cilj. Amen. Več sreče Nvidii pri naslednji verziji gonilnikov.;(
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

BladE_ ::

Nikoli pa nisi pomislu, da je problem v TVju glede na to, da je CRT in po vsej verjetnosti že za v smeti? Jst večjih problemov nisem imel še nikoli.

StajercSSS ::

In zakaj bi bil TV zaj kriv? Ker je CRT,ker še je dober za v sobo,ker je skoraj nov? Plus,da ma 3x scart,1x kompozitni, 1x slušalke in je za kak film tu pa tam še vedno dober, čeprav na steni že visita LCD in LED ? Škoda ga je za v smeti.Če se še tu menja CRT za LED,pol ga raje na podarimo.si dam. Eni ljudje bi bli prav srečni tega TV-ja,ko si več ne morejo privoščiti,pa še jaz bi mel dobro vest,da sem ga nekomu podaril,ki ga rabi (samo ciganu ga nebi dal,on bi odrezal napajalni kabel fkraj,pa se odpeljal z BMW-jem 7 serije l. 2009, z vso opremo).
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Izi ::

StajercSSS je izjavil:

Škoda ga je za v smeti.Če se še tu menja CRT za LED,pol ga raje na podarimo.si dam. Eni ljudje bi bli prav srečni tega TV-ja,ko si več ne morejo privoščiti,pa še jaz bi mel dobro vest,da sem ga nekomu podaril,ki ga rabi...

Jaz sem hotel podariti svoj 5 let star CRT, 100 Hz, 82 cm, raven ekran, odlična slika, pa ga nihče ni hotel, celo v cerkvi, kjer zbirajo stare televizorje za oddajo revežem so rekli, da jemljejo samo še plazme in LCDje, velikih težkih kišt pa ne.
Potem se ga odpeljal na smeti na Ljubljansko Barje, kjer je uraden velik kontejner samo za televizorje in sta bila v velikanskem kontejnerju polnem televizorjev samo še dva CRTja poleg kakšnih 50 plazem in LCDjev. Videl sem 50" plazmo, 46" LCD, vse na videz precej novo in nič poškodovano, se mi je kar milo storilo, ko sem hodil po njih in se je steklo drobilo. Edino česar še ni bilo noter so tisti tanki LED LCD televizorji.
Sem govoril s tistim Bosancem, ki mi je pomagal nesti težko kišto v kontejner in je rekel, da so CRT-ji tudi na smetišču že kakšno leto passe, v smeti romajo večinoma plazme in tudi precej LCDjev je že vmes. Za dva kontejnerja se jih nabere v enem tednu.

Hočem povedati, da CRT-ja niti reveži več nočejo vzeti, ker lahko zastonj v cerkvi dobijo lepe plazme :P
Kaže, da nam le ne gre tako slabo, kot se prebira v časopisih in po forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

WamPIRe- ::

Hja probleme z nastavljanjem CRT 16:10 TV ja sem sam tudi imel probleme tako na nVidii kot ATi grafičnih... sem pa za silo vseeno uspel zmerom zrihtat.


PS: Če ima pa kdo kak plazma TV ali celo LCD za oddat, pa le z besedo na dan ;)

DeeCoy ::

Ej, ljudeje, vam povem nekaj? Kupil novega acerja z At Radeon HD 5470 in HDMI kabl, pržgem comp, pržgem tv, uštekam skupi in mam sliko na obeh(prfektno sliko). Ratal mi je tut na starejšem Acerju preko S-Videa, sicer malo težje ampak gre... En nasvet.. Probaj računalnik prižgat šele, ko imaš že vse povezano ;)

StajercSSS ::

Brez skrbi,tudi to sem probal.

Javim se za lcd ali plazma ali led,če kdo res podarja. :O
bozic55@siol.net
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579182 (18511) Dominator
»

Povezava računalnika in samsung lcd tv-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
82444 (1810) mihibo5
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334455 (30053) popster
»

kako ugotoviti dejansko zmogljivost PC-ja

Oddelek: Strojna oprema
162374 (2374) Hister
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
506144 (5049) bbobst

Več podobnih tem