» »

Povezava računalnika in samsung lcd tv-ja

Povezava računalnika in samsung lcd tv-ja

Laki_ laik ::

Pozdravljeni
Imam problem namreč imam pc z grafično nvidia geforce gt220 ki ima hdmi izhod ter lcd tv samsung ue32d5500 ki ima hdmi vhod.Ko ju povežem vidim sliko z pc-ja vendar samo osrednji del brez opravilne vrstice in start-a.Kaj je tzreba nastaviti da bo to špilalo kot treba.Pa kako nastaviti zvok da bo slišen na tv.Hočem namreč gledat filme na tv prek pc-ja.
Hvala za bilo kak odgovor in pomoč

Jankolovski ::

Pojdi v nvidia driver software in si naštimaj tam pri nastavitvah za multiple screen in pol lah štelaš posebi resolucijo za tv itd,...
Mal si poglej pa probavi.
Pa fajn si je tut naštimat TV da mu točno določš funkijo HDMI-ja.
Ponavadi maš pod nastavitvami od tv-ja izhode HDMI-HDMI 1,2 ali 3 in ti imaš naprimer kabl prkloplen v izhodu HDMI1 mu lahko določiš funkcije - PC,GAME,MOVIE,...
No ti mu določiš: HDMI- HDMI 1 - PC

Laki_ laik ::

Ja samo problemje ker jaz mam naložene samo gonilnike brez kakega programa za nvidio

Amateur0006 ::

Če ti odreže del slike imaš morda na TV nastavljeno razmerje slike kakšno povečavo in ne izvirno.
Za zvok pa pojdi v control panel/hardware and sound/sound in tam eomogoči (set as default device) Hdmi output.(to je za windows 7)

Zgodovina sprememb…

Jankolovski ::

Ja naloži si jih sej so zastonj na nvidia uradni strani.

Laki_ laik ::

Poskušal vse kar ste rekli pa ne gre.Sem danes klical v samsungov servis pa so mi rekli da za ta tip modela to ne gre ker baje ne podpira tega in da naj nebi šlo na noben način usposobit tega problema in da bo popravek ob naslednji posodobitvi firmware-a.
Tak da hvala za pomoč

weezy ::

Živjo,

tudi mene zanima nekaj v zvezi s tole zadevico. Po vaših navodilih mi je uspelo nastaviti sliko na televiziji (Philips), deluje mi tudi zvok, ampak problem je sledeč.
Na računalniku moram ročno izbirati, s kje naj predvaja zvok. Ali je možna nastavitev, da kadar imam na tv-ju vključen mode "računalnik", da bi mi zvok predvajala televizija, kadar pa je televizija nastavljena na TV ali pa je ugasnjena, pa da bi mi zvok predvajal računalnik (oziroma stolp, ki ga imam prek auxa vezanega na pc...)? Če je možno, kako naj bi se to nastavilo? V nadzorni plošči lahko nastavljam samo privzete nastavitve, ne pa "pogojne" ali kako bi temu rekli.

Hvala in LP

P=LN ::

L.P.
Imam sledeč problem:

Imam prenosnik Lenovo z grafično intel hd4000 in ko ga preko hdmija priklopim na lcd, mi na lcdeju nastavi resolucijo laptopa namesto fullhdja, zraven mi obreže namizje. Včasih je delalo normano, zdaj pa neznam nastavit tako, da bi bila resolucija fullhd.

L.P.

mihibo5 ::

P=LN je izjavil:

L.P.
Imam sledeč problem:

Imam prenosnik Lenovo z grafično intel hd4000 in ko ga preko hdmija priklopim na lcd, mi na lcdeju nastavi resolucijo laptopa namesto fullhdja, zraven mi obreže namizje. Včasih je delalo normano, zdaj pa neznam nastavit tako, da bi bila resolucija fullhd.

L.P.


Nazdorna plošča, in če imaš pogled nastavljen na "zvrst" imaš na desni strani "Videz in prilagajanje". Pod tem so malo manjše napisane tri stvari. Tebe zanima zadnja -> "Spreminjanje ločljivosti zaslona" in preprosto nastaviš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
273313 (1392) rogerg
»

Grafična HD 4400 na višjih resolucijah

Oddelek: Kaj kupiti
161790 (1242) Aphanisis
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321642 (10754) BorutK-73
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
276012 (4947) Alessio983
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523574 (14878) al3n

Več podobnih tem