» »

Prvič na sodišče

Prvič na sodišče

1
2
3

billy ::

o peqi, še igraš kaj quake? ;)

Ne vem, kaj sem kadil, sem kadil kar nekaj časa, pa vedno je bilo podobno, včasih je bilo celo bad, da par ur nisem mogel nič, itd...

Možno sicer, da so me vedno nasrali z slabo robo, a dvomim.

Real life experience je za mene dosti več, kot pa neke raziskave v laboratorijih.

lukccccc ::

Kaj se pa zgodi v primeru, če se na sodišču zgovarjam na policijski postopek? Kakšne so potem možne posledice?

St235 ::

Koyotte:
Dejstva o učinkih marihuane ter njeni zdravilnosti so za to debato irelavantna.
Tudi posameznikova toleranca na določeno substanco nobene veze z diskusijo. Še najmanj pa tvoja subjektivna ocena kako dobro voziš zadet. Predvsem pa tisti ki skadijo đolo vsake dva meseca enkrat nimajo zmotne predstave, da to nih nič ne prime in da je ok, če se grejo malo vozit naokol in kulirat. Sploh je smešno, da trdiš, kako marihuana človeka skulira ,od tebe pa ves čas poslušamo duvanje kako dober šofer si ti. Kako sposobnega se ti počutiš zadet, sem ti pa že vsaj 10x povedal nikogar ne gane, ravno tako kot nikogar ne gane kako velika jajca imaš.

Dejstvo, ki mu ni mogoče oporekati je da marihuana vpliva na zaznavanje okolice in delovanje čutov. Ravno tako je dejstvo, da zakonodaja prepoveduje vožnjo pod vplivom substanc, ki vplivajo na zaznavanje. In dejtvo je, da si neumen, še posebej na podlagi sklepanja, da ker se ne strinjam, da je pametno vozit zadet v življenju še ničesar nisem poskusil.

V vseh debatah okrog marihuane se vrtijo vprašanja o zdravilnosti, o obstoju ali neobstoju škodljivih stranskih učinkov, o legalnoosti in nelegalnosti. Nikjer, razen pri tebi, pa ni zaslediti idej da se boljše vozi ko si zadet, niti še nisem zasledil konstruktivne debate o tem, ali je med vožnjo priporočljivo uživati marihuano. Sem pa podbne gostilniške argumente zasledil pri nebroju pijanih naduvancev, ki si domišlajo, da zadeti/pijani vozijo bolje. Srčno upam, da dobiš lekcijo na kakšen zidu ob cesti in ne na nasproti vozečem.

billy ::

lukcccc, kakšen postopek pa, na kaj bi se izgovarjal?

St235 ::

lukccc:
Na kaj konkretno v polcijskem postopku? Posledice so takšne kot pri vsakem drugem spodbijanju obtožbe. ČE dokažeš, da je v procesu prišlo do napak potem boš oproščen prekrška. Če ne uspeš dokazat pa boš kriv.
Postopki so definirani v zakonih, tako, da če meniš, da so ti bile z postopkom kršene pravice je to upravičen razlog za pritožbo. Samo to bo treba tudi dokazat. Lahko pa kaj več poveš o morebitnih razlogih za kršitev postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tx-z ::

Torej če te polcija ustavi ko vozš avto in sumjo da si kadil travo (recimo da ko so te ustavl si jo kadil pred enim tednom in potem nč več), kaj more človk pol narest?
tx-z

kivi113 ::

billy:

Ne :) Tam od leta 2002 približno ne igram več quakeja. Bi pa šel na kakšen lan pogledat cs1.6, da vidim, če so ostali še vedno tako slabi ;D;D

Ja glej, nekatere ljudi trava zabedira. Pravzaprav je takih kar dosti. Ni dobra za vse. Zna pa pomagat pri marsikateri bolezni (za kar sem ponudil nekaj linkov), zna pomagat pri kreativnosti, iskanju novih idej in podobno. Jefferson in podobni znanilci "svobode" so se ga zakajali, pa so njihove ideje bile bistveno modernejše od trenutnih politikov :).

In tudi ni pametno, da se ga zadaneš, potem pa takoj v avto in gasa. A par ur po kajenju bi pa vsaka odgovorna oseba morala biti sposobna vozit normalno, in če ni sposobna vozit, naj pač ne kadi in vozi. Policisti sicer mnenja ne delijo z mano, in zakon te oglobi tudi, če že 1 mesec nisi kadil in imaš kanabionide samo še v maščobnih celicah.

49106 ::

Eno je da se ti usedeš v avto takoj po zakajem jointu, drugo pa če voziš uro ali več po skajenem jointu(seveda če si redni kadilec).

Voziti zadet in pijan ni isto. Že res da refleksi padejo, vendar boš pijan vozil preko omejitve, zadet pa pod omejitvijo. Tako da refleksi in hitrost padata premosorazmerno

Ima pa koyotee prav. Zadet voznik ni za na cesto, ker je drogiraš in je čisto prav. Če pa iz vožnje umaknemo trezne, a za vožnjo nesposobne ljudi je pa to...diskriminacija? Ko mi poteče vozniško dovoljenje, sigurno ne bom več zmožen za vožnjo, sigurno pa manj sposoben kot katerikoli zadetek.

Vsaj po moje huje je voziti nesposobno trezen, kot zadet. Prvi bo tak do konca življenja, slednji pa ne bo vsakič za volanom, zadet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

Zigam:
Človek ne more narediti nič. Če policaj oceni, da si kadil marihuano (hiter test, vonj, obnašanje) lahko odredi strokovni preizkus. Odpeljejo te na odvzem in ugotavljajo prisotnost prepovedanih susbstanc. Kot je imagodei že pojasnil ne ugotavljajo ali si kadil travo v zadnjem mesecu ampak zgolj to ali imaš v sistemu v tistem trenutku zadostno količino THC, da bi to lahko vplivalo na tvojo sposobnost vožnje. Tudi pri alkoholu je irelavantno ali si pil včeraj ali pred dvemi urami ali pred pol ure. Važno je koliko snovi je merljive v danem ternutku. Če več kot zakon predvideva za normalno vpraljanje z vozilom potem dobiš kazen. Dolgotrajne prisotnosti THC se ne ugotavlja, ker z samim postopkom nima nič. Ravno tako ni kaznivo, če si kadil pred enim tednom/mesecem.

Genius:
Kaj ima to z vožnjo pod vplivom marihuane in kaznijo?

Pegi: Koliko časa po zauživanju si sposoben vozit je težko ocenit. Podobno kot pri pitju. Zakonsko gledano si sposoben vozit, ko koncentracija snovi pade pod določeno mejo. Za kanabionide v maščobnih celicah pa seveda ne boš plačal kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Messiah:
Kot že 100x povedano. Zato, ker so nekateri nesposobni vozniki je opravičljivo vozit zadet?
Odprite novo temo in debatirajte o nesposobnih voznikih, ne pa tukaj smetit. To je isto kot logika, če sosed krade potem lahko tudi jaz in ni s tem nič narobe.

lukccccc ::

Npr:
Eno stvar pri hitrem testu so mi rekli, da naj imam v ustih okoli 10 sekund, imel sm jo 2 min.

Žalitve policistev.

Policist ni imel kape.

Niso mi pustili, da v miru preberem, kar so mi dali za podpisat(sum), ampak so izvajali pritisk name. Tj. 4 jih je stal okol mene, drzal za list in govoril podpiš (na tistem listu ti namrec pise zakaj nisi opravil preizkusa, ki je isti pri zdravnici). Kaj šele da mi bi kdo posvetil z lučko ob pol dveh ponoči.

Tudi ko sem hotel pogledat, kaj sem podpisal, mi je policistka pokazala dokument samo za 10 sekund.

Tudi ob vzemu prostosti mi niso prebrali pravic.

Ko sem odsel iz policijskega avta sem povprasal po ID policistov. Nakar so se mene pregledali (prej so moj avto), če imam kaj pri sebi(nisem nič imel). To se mi zdi nesramno.

thramos ::

49106 je izjavil:

Ima pa koyotee prav. Zadet voznik ni za na cesto, ker je drogiraš in je čisto prav. Če pa iz vožnje umaknemo trezne, a za vožnjo nesposobne ljudi je pa to...diskriminacija? Ko mi poteče vozniško dovoljenje, sigurno ne bom več zmožen za vožnjo, sigurno pa manj sposoben kot katerikoli zadetek.

Vsaj po moje huje je voziti nesposobno trezen, kot zadet. Prvi bo tak do konca življenja, slednji pa ne bo vsakič za volanom, zadet.


Ja ... ampak zato ne bomo začeli dopuščati vožnjo zadetkom in pijancem, ampak bomo začeli prepovedovati vožnjo tistim, ki je niso sposobni (pravzaprav to že počnemo).

billy ::

peqi, pridi kaj na quakelive, to sedaj igramo, CS je za nespote :)

zigam, nič ne moreš, če oni ocenijo, da si kadil in ne priznaš, te lahko peljejo na odvzem krvi. Če pa priznaš, pa sledi kazen na licu mesta, oz po novem zakonu mogoče sodnik, tega pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

St235 ::

Koliko časa si imel test v ustih ne vpliva na rezultat.

Kako so te žalili in kaj so ti rtekli boš brez prič težko dokazoval.
Podobno boš težko dokazal, da so izvajali pritisk nate. Namreč fizične prisile ni bilo, če so te pa štirje policaji grdo gledal in govoril, da podpišeš pa to še ni ravno prisila. Ravno tako si si sam kriv, če si podpisal preden si prebral list.
Kar si podpisal bi moral tako ali tako dobit kopijo.

Kako so ti odvzeli prostost? so te pridržali do strznitve, obtožili kaznivega dejanja, odpeljali na zaslišanje?

Pregled osebe in vozila zaradi rpeprečitve kaznivega dejanja je dovoljen.

Tvoje osebo mnenje o ravnanju policistov ne vpliva na pravnost postopka.

Ali si zoper ravnanje polcistov podal prijavo, takoj oziroma v 24 urah po dogodku?

V prvem postu pišeš da so te odpeljali na preizkus, potem pa praviš da si podpisal da oklanjaš strokovni preizkus, kaj je sedaj res?

Če ni bilo strokovnega preizkusa potem ne morejo napisat kazni. Če so kršitev ugotovili na licu mesta bi morali takoj izdati plačilni nalog.

Ziga Dolhar ::

Ker policist ni nosil kape, je postopek nezakonit, vsi pridobljeni dokazi pa bodo morali biti izključeni.
https://dolhar.si/

lukccccc ::

V prvem postu govorim o tem, da so me odpeljali na bolnico na strokovni pregled.

V prejšnem pa o tem, ko so opravljali hitri preizkus, tj na mestu kjer so me ustavili.

Nisem podal prijave in nisem dobil kopije.

Kolikor vem je to pasivna prisila? ni?

St235 ::

Policist mora bit oblečen v predpisano uniformo(sem spada tudi kapa) ampak kaznuje te lahko tudi brez. To ne pomeni, da če se pritožiš ti kazni ne bo treba plačati. Izvede se samo primeren ukrep proti policistu, ki pa nima veze s tvojim storjenim prekrškom. Namreč nikjer nisem zaasledil člena v zakonu, ki bi predpisoval polno uniformo. To je bolj domena pravilnikov.

bom poskusil najti tudi ustrezno pravno podlago zaenkrat to
http://www.varnostvprometu.org/index.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

koyotee ::

thramos je izjavil:

49106 je izjavil:

Ima pa koyotee prav. Zadet voznik ni za na cesto, ker je drogiraš in je čisto prav. Če pa iz vožnje umaknemo trezne, a za vožnjo nesposobne ljudi je pa to...diskriminacija? Ko mi poteče vozniško dovoljenje, sigurno ne bom več zmožen za vožnjo, sigurno pa manj sposoben kot katerikoli zadetek.

Vsaj po moje huje je voziti nesposobno trezen, kot zadet. Prvi bo tak do konca življenja, slednji pa ne bo vsakič za volanom, zadet.


Ja ... ampak zato ne bomo začeli dopuščati vožnjo zadetkom in pijancem, ampak bomo začeli prepovedovati vožnjo tistim, ki je niso sposobni (pravzaprav to že počnemo).


aja, a ne ga lomit. Povej mi kako so kaznovali unega ki je peljal po ac v napačni smeri in ubil 3 ljudi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

thramos ::

Again: ker ga (predvidevam) nismo kaznovali dovolj, spustimo za volan še pijance in zadetke?

billy ::

Poglej kulturo mladih voznikov...tega mladeniča, ki je odprl temo, so dobili kako je vozil nakajen...in sedaj išče luknje v postopu, da bi se izognil kazni, namesto da bi se pokesal za prekršek in nikoli več tega počel?

Ko pa bo čez par tednov nekoga zbil, pa ne bo kriv THC, ampak pač... kdo?

kivi113 ::

Billy:

Kdo bo pa kriv, če NE bo zbil nikogar?

billy ::

Zaradi THCja v krvi bo boljše vozil, kot brez njega?

Ne verjamem.

kivi113 ::

Odgovorna je oseba, ne pa THC.

billy ::

Zgleda, da ta oseba ne loči, kaj je prav in kaj ne in ker vseh oseb ne moremo stlačiti v ustanove je lažje odstraniti stvari, katere jim škodijo.

Pištole tudi ne moreš kupiti zraven kruha v merkatorju, le zakaj.

kivi113 ::

V Ameriki pištolo lahko kupiš zraven trgovine s kruhom.

Meni osebno ni prav, da avtomobile lahko vozijo ljudje pod vplivom aspirina in z iq nižjim od 120. Nekemu zakonodajalcu pa ni bilo prav, da ljudje vozijo pod vplivom THC. Samo zato, ker je zakonodajalec, še ne pomeni, da ve, kaj je prav in kaj ne. Več kot očitno je, da ima "vsak" svoj prav, sicer ne bi bilo potrebe po forumih in debatah. Ja?

Kar pa ne pomeni, da človek pod vplivom thc vozi slabše ali je bolj nevaren, dokler neka fair raziskava tega ne bo dokazala.

billy ::

Ne. THC vpliva na psihofizične sposobnosti ljudi, to je jasno. In vožnja je prepovadane, če so v krvi substance, ki to spremenijo. Aspirin jih ne.

Velja to za veliko večino "hardcore" pomirjeval ali podobnih zdravil, ki jih ljudje dobijo od zdravnikov, pa vseeno ne morejo voziti.

Za marihuano, ki pa sploh ni v celoti legalna, pa bi bilo OK, da vozijo? Aint gonna happen.

Ok, dopuščam možnost, da nekdo bolje vozi pod vplivom THC, ampak le v primeru, ko je ta oseba v "treznem" stanju izjemno slab voznik s kakšnimi mentalnimi blokadami, katere pa se potem pod THCju sprostijo. A tak človek niti trezen ne bi smel voziti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Goody ::

peqi in kooyotee pejta vidva se rajš mal skup zakadit v svoji neumnosti...Od udeleženca nesreče, ki mu je en totalno zakajen osebek naredil totalko (zakajenec se je pa še fajn polomil zraven).

thramos ::

Heh, ker študij, ki dokazujejo negativen vpliv thc na sposobnost vožnje, res, sploh ni.

kivi113 ::

Poanta je predvsem v "varneje" - ne pa boljše.

Glavni razlog nesreč v Slo je "visoka hitrost". Popolnoma trezni, a zato neodgovorni vozniki povzročijo največ prometnih nesreč. Shit happens?

Goody ::

Matr, mogoče je pa le popolnoma treznih daaaaaaaaaleč največ na cesti a? Bi bilo ziher boljš če bi bila večina zakajenih verjetno ane?

Pa da bo zakajenec vozil počasneje kot trezen, heh zakaj že? Po vajino imata takrat tako ali tako boljše reflekse in bosta peljala le hitreje...

Opanka ::

Zadrogiranec v avtu sodi v čuzo.
Upam, da ti bo sodnik prisodil najvišjo možno kazen.

In če se to komu zdi prestrogo, naj malce pogleda, kako to sankcionirajo naši
bratje na bližnjem vzhodu.

Goody ::

Točno Opanka, mogoče sem bil v preteklosti bolj usmiljen (saj ne nazadnje sem kdaj tudi sam kakšno skadil (vendar takrat nisem vozil)), ampak od takrat ko me je en zakajen idiot skoraj ubil (zaletel se je vame s strani in me skoraj zrinil s ceste pri 100km/h) nič več...

koyotee ::

Goody je izjavil:

peqi in kooyotee pejta vidva se rajš mal skup zakadit v svoji neumnosti...Od udeleženca nesreče, ki mu je en totalno zakajen osebek naredil totalko (zakajenec se je pa še fajn polomil zraven).


vame pa se je zaletela POPOLNOMA TREZNA voznica, ki je raje gledala otroka na zadnjem sedežu kot na cesto. Nažalost se ni poškodovala.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kivi113 ::

Goody je izjavil:

Matr, mogoče je pa le popolnoma treznih daaaaaaaaaleč največ na cesti a? Bi bilo ziher boljš če bi bila večina zakajenih verjetno ane?

Pa da bo zakajenec vozil počasneje kot trezen, heh zakaj že? Po vajino imata takrat tako ali tako boljše reflekse in bosta peljala le hitreje...


Ne, glede te stvari pravim, da ni raziskave, ki bi povedala, kakšen vpliv ima uživanje konoplje na take stvari.

Vemo, da ima konoplja veliko zdravilnih učinkov (podal linke), in vemo, da vpliva tudi na psihofizično stanje. Pravilno uživanje konoplje bi znalo imeti pozitiven učinek na stopnjo stresa, ki jo ljudje doživljamo, in posledica nizkega stresa je manjša potreba po divjanju, kar pomeni manj prometnih nesreč.

Zna biti tako, ni nujno, pa da je.


Nekatere 100% trezne ljudi moram vsakič posebej opominjati, da se morajo v avtomobilu privezati. Vsakič posebej. Zdaj ne vem, a je to zaradi njihovega nizkega IQ ali je razlog kje drugje. Neodgovorno delovanje.

koyotee ::

Goody je izjavil:

Matr, mogoče je pa le popolnoma treznih daaaaaaaaaleč največ na cesti a? Bi bilo ziher boljš če bi bila večina zakajenih verjetno ane?

Pa da bo zakajenec vozil počasneje kot trezen, heh zakaj že? Po vajino imata takrat tako ali tako boljše reflekse in bosta peljala le hitreje...


No pa nam razloži, zakaj bi "zakajenec" vozil hitreje? Sami zabiti teoretiki!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kivi113 ::

Goody je izjavil:

Točno Opanka, mogoče sem bil v preteklosti bolj usmiljen (saj ne nazadnje sem kdaj tudi sam kakšno skadil (vendar takrat nisem vozil)), ampak od takrat ko me je en zakajen idiot skoraj ubil (zaletel se je vame s strani in me skoraj zrinil s ceste pri 100km/h) nič več...


Upam, da nisi vozil še mesec dni po uživanju, drugače je tole tvoje jokanje brezpredmetno. Razen, če so se slovenski zakoni že spremenili, v kar pa močno dvomim..

imagodei ::

koyotee je izjavil:

Resničnost dejstva, da se ti ob uživanju marihuane poveča zaznavanje okolice ti ne mislim dokazovati,

IOW, boš raje na polno bluzil in imel neargumentiran samogovor? Te moram spomnit na Pravila? Subjektivna mnenja štejejo en k**c. Eni so zadeti že po placebu. Zato obstajajo double blind študije. Imaš tudi heroje, ki mislijo, da njihove več 1.000 EUR vredne HiFi komponente sproducirajo še boljši zvok, če jih povežejo z zlatimi kabli.

koyotee je izjavil:

ker tu ste itak sami strokovnjaki in doktorji medicine.

To ne, imamo pa A) osebne izkušnje, ki so kontra tvojim (in to jasno kaže, da so osebne izkušnje en k**c vredne), B) znamo brat študije, C) razumemo, da če nekaj vpliva na možgane tako, da nisi sposoben sledit dogajanju, ne more blagodejno vplivat na vožnjo.

koyotee je izjavil:

Nemoreš nekaj posploševati.

Pa vseeno si ti to privoščiš...?

Kako pa misliš, da ne moremo posploševat? Naj zakonodajalec pri vsakem posebej ugotavlja, ali je pod vplivom marihuane sposoben boljše vozit ali slabše? Naj za vsakega posebej ugotavlja, do katerega promila alkohola v krvi je še sposoben sesti za volan? Naj za vsakega potroši nekaj 1000 EUR za preiskave in teste psihofizičnih sposobnosti, potem pa naj ta podatek zabeleži na vozniško dovoljenje? V smislu: "Osebi se dovoljuje vožnja pod vplivom alkohola do vključno 0,48 promila alkohola; lahko pa skadi tudi dva običajna jointa"?

Posploševanje v smeri varnosti je pač sprejemljivo. Ker ni izvedljivo niti primerno delat takšnih preiskav na vseh voznikih, se pač vzame neka posplošitev, ki je rezultat preiskav na statistično značilnem vzorcu. Zakonodajalec je odločil, da po cesti lahko voziš zgolj z manj kot 0,24 promila alkohola in v popolni odsotnosti THC-ja. Voziš po slovenskih cestah, zato se boš tega držal.


koyotee je izjavil:

Tako kot recimo nekdo spije dnevno dozo alkohola nekdo pokadi dozo marihuane in to počneta vsak dan. Potem pa ju primerjaj z dvema takima, ki to počneta 2x/mesec. Ko se bodo srečali, bosta tista dva, ki to počneta manj pogosto prej in bolj čutila posledice saj imata nižji prag tolerance. Se strinjava tukaj? Ne govorim da je vožnja pod vplivom thc-ja opravičljiva, zaradi kupa nesposobnih voznikov, ki so na cesti, ampak da se sam čutim sposobnega peljati bolje od marsikaterega treznega, ki je po zakonu varen in zgleden voznik. Sedaj pa se še vprašaj kdo je bolj neumen? Jaz ki se vozim zadet, ali ti, ki trobiš nekaj, kar nisi nikoli probal/občutil in si wannabe strokovnjak na tem področju.

Kaj predlagaš? Da se vsak, ki bi rad vozil zadet, najprej več tednov trudi vsak dan sproti kaditi in voziti, zato da se bo "filinga" navadil? Pol bo videl, da res ni panike in bo lahko vozil zadet?

Tudi v luči tistega, kar sem napisal v prejšnjem odstavku: kronični pijanec, ki se zjutraj trese, če ne dobi svoje doze, sploh ne more funkcionirat, če nima v krvi tistih svojih 0,30 - 0,40 promila. Tudi vozit ne more normalno. Pravzaprav je kronik bolj nevaren na cesti, če v krvi nima alkohola, ker zapade v pijanski delirij. A predlagaš, da zakon predvidi za kronične pijance drugačno mejo, kot pa za nepijance?

kivi113 je izjavil:

Poanta je predvsem v "varneje" - ne pa boljše.

Glavni razlog nesreč v Slo je "visoka hitrost". Popolnoma trezni, a zato neodgovorni vozniki povzročijo največ prometnih nesreč. Shit happens?


To je brezvezna klobasarija. Popolnoma trezni, a zato neodgovorni vozniki povzročijo največ prometnih nesreč; če bi se pa napili ali pa še kakšnega skadili, se jim bi pa še bolj odpulilo in bi jih povzročili še več.

Tako kot je rekel Lakotnik: to ni nobeno merilo. Vse kar iz tega lahko potegneš je, da imamo že brez psihoaktivnih substanc dovolj prometnih nesreč. Zdaj bi pa nekateri v to godljo dodajali še alkohol in THC?!
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

koyotee je izjavil:

Goody je izjavil:

peqi in kooyotee pejta vidva se rajš mal skup zakadit v svoji neumnosti...Od udeleženca nesreče, ki mu je en totalno zakajen osebek naredil totalko (zakajenec se je pa še fajn polomil zraven).


vame pa se je zaletela POPOLNOMA TREZNA voznica, ki je raje gledala otroka na zadnjem sedežu kot na cesto. Nažalost se ni poškodovala.


In tvoj veleum je zaključil, da če bi bila ta ista voznica še konkretno zadeta, bi te opazila prej, prej zavirala in do nesreče sploh ne bi prišlo (ja, se spomnim, da si se vključeval vzvratno na glavno cesto).

Mimogrede, ta tema postaja smetišče neargumentirane debate. Pojavljati so se začele tudi žaljivke in sicer na obeh straneh. Ne glede na to, da sodelujem v debati, bom neargumentirano debato in neposredne žaljivke v bodoče brisal. Toliko v opozorilo, za sporne situacije boste pa uporabili temo Pritožbe.
- Hoc est qui sumus -

tx-z ::

No sej to me zanima, ti kadiš, in čez 1 tedn te ustau polcaj. A ti takrat na noben način ne morjo dat kazni da si kadil? To me zanima, al morš rečt da te peljejo na odvzem krvi kr bo un test pokazu da maš useen u seb to?
tx-z

kivi113 ::

No, bottom line je, da se ne zabije THC, ampak se v vas zabije neodgovoren človek, ki je lahko samo retardiranec, ki ne zna voziti po pravilih (visoka hitrost ipd.), alkoholih, tabletar, low-iq, debeluhar, čenča po telefonu, hašišar, junkie itd. Katera skupina povzroči največ tragedij, vemo (trezni hitrostni retardiranci, na drugem mestu alkoholiki).

Sam pač vozim po pravilih, posebej, kar se tiče hitrosti, in zato nimam pik, niti težav s kaznimi, niti prometnih nesreč. Nikogar nisem ne ubil, ne poškodoval, niti ni bil nihče poškodovan, rezultate pa pripisujem odgovornemu ravnanju v prometu.

THC bo pa za nesposobne in otročaje samo izgovor. Tako, kot je alkohol velikokrat izgovor za "varanje", in podobni sistemi bežanja od odgovornosti. Čisto možno bi bilo, da če bi se več ljudi zakajalo, da bi bil svet lepši, in promet varnejši, a take raziskave še ni. Ker me pač takeli spiski:
http://rxmarijuana.com/comments_and_obs...
ne pustijo hladnega, verjamem, da moja špekulacija ni tako daleč od resnice.

Pač se ga pa ne zakajat in takoj v avto, najprej se streznite oz. prepustite šofiranje nekomu, ki je sposoben. In potem 1 mesec ne sesti za volan.

lukccccc ::

Torej, če zaklujučim temo.

Dokazati ne morem nepravilnosti postopka, karkoli se je pač zgodilo, tako da pritožba na postopek odpade.

Torej bom priznal. (čeprav sem še vedno mnenja, da 2 uri po kajenju in ob dveh ponoči, nisem ogrožal ljudi okoli mene z signifikantno verjetnostjo)



PS: Tisti, ki trdite da je kazen premila, se pa zamislite kako naj to odplačam kot študent brez rednega prihodka.
Skozi sem dal tudi veliko neprespanih ur zaradi višine kazni. Tako da sem tudi nehal kaditi, kaj šele da bi vozil zadet, ker tega kar so policisti izvajali med postopkom, ne privoščim nikomur.

koyotee ::

1. Ne spuščam se na osebni nivo
2. Cink44 prosim citiraj mi, kje trdim da ti izboljša REFLEKSE!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

billy ::

lukcccc, zato pa sem ti rekel, da zaprosi za obročno odplačevanje.

Poglej, kadil si travo..kje imaš denar za to, če si bogi študent? Kajenje traven sploh ni popolnoma legalno pri nas, kje si jo dobil? Že tu je prekršek..potem pa si še takšen sedel za volan.

Predlagaj sodišču, da boš izdal, kdo ti je prodal travo, pa se z njimi zmeni ;)

49106 ::

billy je izjavil:

lukcccc, zato pa sem ti rekel, da zaprosi za obročno odplačevanje.

Poglej, kadil si travo..kje imaš denar za to, če si bogi študent? Kajenje traven sploh ni popolnoma legalno pri nas, kje si jo dobil? Že tu je prekršek..potem pa si še takšen sedel za volan.

Predlagaj sodišču, da boš izdal, kdo ti je prodal travo, pa se z njimi zmeni ;)


Od kje ti za jest, če si študent

lukccccc ::

Od zoisove (trenutno zamrznjena) mam še neki prišparan + starši mi še nekaj dajo.

billy ::

Pa vejo starši, da porabljaš denar za drogo? Zoisova tudi ni namenjena za nakup droge, ali?

lukccccc ::

ne vem. Niti ni bla moja ko sem jo kadil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukccccc ()

KoMar- ::

Policist ni imel kape.

Case closed :))

RockyS ::

Uporabi www.pravninasvet.com na facebooku piše da imajo en teden brezplačno uporabo.

Mare3 ::

Prosim vas da če že kadite travo, pijete alkohol ali vzemate kakršnekoli substance ki vplivajo na vaše vedenje ne sedate za volan in tako ne ogrožate nas "normalnih" voznikov ki se še kako zavedamo do česa vse privede tako ravnanje. Ne obsojam nikogar samo če bi se pa v mene zaletel nekdo ki je "zapohan", pijan itd. bi se pa težko zadržal da mu nebi polomil vseh kosti če seveda on mene nebi prej poškodoval zaradi svojih bedarij ki jih uživa ob vzemanju prej naštetega. Zaradi mene se drogirajte kolikor hočete samo ne pa za volan takšen ker še najbolj ogrožate druge ker če sevam kaj zgodi ne bo velike škode, če se drugim pa zagotovo je veliko...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja in THC - Info (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6114480 (9490) solatko
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419844 (6882) ShowDown
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529615 (16744) CoolBits
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954013 (34917) Matija82

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7423787 (22378) leonmojca

Več podobnih tem