» »

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc

«
1
2

leonmojca ::

Zadnjič so me policaji ustavili in mi odredili strokoven pregled krvi in urina, ki sem ga odklonil zaradi thc-ja (kadil sem pred enim dnevom). Nato je sledilo začasen odvzem voz. dovoljenja in spanje na policiji. zavedam se kaj sledi po zakonu vendar imam možnost predlagati da se mi vrne vozniško dovoljenje dokler postopek traja, moram pa opraviti kontrolni zdravniški pregled pri pooblaščenih med. zavodih. Zanima me če je že imel kdo podobno situacijo in ali delajo na pregledu teste na droge.
Hvala za odg.

popster ::

najboljš da ne kadiš par dni preden greš na kontrolni in se tam lepo vedeš. Sicer ti lahko predpišejo kakega psihjatra, itd.

c0dehunter ::

Par dni ne bo dovolj, če si bolj reden kadilec. Jaz sem potreboval mesec dni, da na urinskem testu ni nič pokazalo. Teste sem pa delal, ker sem prenehal kaditi in me je zanimalo kdaj bodo izginili sledovi.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

tony1 ::

Kaj obsega kontrolni zdravniški pregled? Kaj pa če ne obsega nobenih preiskav tel. tekočin, ampak samo sohtarja medicine dela? Ja ali ne?

papak ::

Lulu boš pomoj ziher, še prej ti bojo dal pa za podpisat, da se strinjaš da ti za nedovoljene substance lahk pogledajo. 1 tedn se ga ne zakajej pa mal športej, pa bo. Razn če si 200kg + se skor ne giblješ + skadiš 10g na dan. Pol se bo treba pa mal dlje postit.

c0dehunter ::

Jaz sem 80kg, redno aktiven, skadil 0.5 - 1 g na dan, pa sem rabil 1 mesec :) Seveda je pa odvisno od človeka do človeka.
Saj ne druga, gre se za to, kdaj ti bo optimalno iti na ta pregled.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

harigast ::

Kontrolni pregled obsega laboratorijski test krvi+psiholog (motorika, IQ test in osebnostni test) za tole boš odkartal cca.120€, sledi pregled pri psihiatru, ki te bo olajšal za cca. 100€, nadalje obiskovanje rahabilitacijskega programa, odvisno od tega katerega ti bodo predpisali (200-450€)
Vse to seveda pod pogojem,da ti vozniška ostane. Dodaj še kazen 1200€ za zavrnitev testiranja. Če boš vozniško izgubil lahko k vsmu temu prišteješ stroške kompletnega vozniškega izpita (najmanj 20 ur vožnje, ki so po novem obvezne)+ teorijo.Seveda čez eno leto, ko ti bo pretekel rok prepovedi.

Sem ravno v sredi te zabave in to so info. iz prve roke..
Iskreno sožalje ;-)

papak ::

+šola varne vožnje (250€), preden lahko začneš vozit. ;)

Še en v isti mineštri.

harigast ::

Šola varne vožnje je za prekrške, ki niso povezani z pijanostjo,zakajenostjo oziroma kakšne druge pasme zadetostjo...8-)

Rias Gremory ::

Smo mel ravno zadnjič predavanje o drogah v šoli in baje traja cca 1 mesec, da se thc spuca iz sistema, seveda se ta številka spreminja glede na količino skajene trave na dan in od osebka samega. Začni športat da se spuca iz sistema pa bo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Matija82 ::

A ni bilo bolj smotrno v teh primerih* it na odvzem krvi, ker bo rezultat metabolit THC in ne THC ?

*če nisi lih enga obrnil preden si šel v avto

Relavantna tema tukaj.

amigo_no1 ::

In še vedno ni očitno nihče poslal konkreten mail na gpu (kaj točno gledajo v laboratoriju ; ie zadosti Delta-9-THC (THC-COOH) vs neaktivni metaboliti (11-COOH-THC) ) ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

Matija82 je izjavil:

A ni bilo bolj smotrno v teh primerih* it na odvzem krvi, ker bo rezultat metabolit THC in ne THC ?

*če nisi lih enga obrnil preden si šel v avto

Relavantna tema tukaj.


Vsekakor bi blo dosti bolj smiselno it na test, ker A. kazniva je vožnja pod vplivom, ne pa sama prisotnost THC v sistemu in B. Kazen za vožnjo pod vplivom mamil je nižja, od tega da si odklonil pregled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

leonmojca ::

ja sej jst sm zdej nehal kadit, zdravniški mam pa 9.2. v ljubljani. Mal več no kr konkretno več tekočine pijem pa itak se gibam k delam. Upam da bo negativen. se pravi potem ti delajo test (seveda samo urinski, ker je krvni zelo drag- tako mislim) če greš zaradi tega na kontrolni zdravniški pregled. kaj pa če jst dobim potrdilo od mojega psihiatra da je vse kul pa ga s sabo prnesem kr sm itak že v enem rehabilitacijskem programu.

strup121 ::

ne vidim razloga zakaj bi ti na zdravniškem pregledu delali urinski test za droga, saj tako ali tako ni relevanten...

Matev ::

imam možnost predlagati da se mi vrne vozniško dovoljenje dokler postopek traja,


hmm
in če bo postopek izvršen predno boš dobil nazaj izpit

ali pa bo postopek odvzema izvršen dan potem ko boš dobil vrnjen izpit

koliko časa sploh traja postopek odvzema

para! ::

Kazen za vožnjo pod vplivom mamil je nižja, od tega da si odklonil pregled.

Seriously? Kolk pa stane ta špas?

lp
Death before dishonor!

Matev ::

a so ti mogoče pihanje ponudili in si ga odklonil?

ker ne vem kako ti lahko kar pregled krvi in urina odredijo če nimajo vzroka za to

Steinkauz ::

Men to od nekdaj ni jasno.
Uživanje ganje pr nas ni prepovedano.
Če si kadil par dni nazaj, očitno ne voziš pod vplivom drog.
Če te dajo na test, se najde THC oziroma stranski proizvod/whatever.

A to je kr dovolj da ti vzamejo izpit, ne glede na izmerjeno količno?
Ker za alkohol je čist lepo predpisano kolk lahko napihaš pa baje še nisi pijan in ni kazni.

para! ::

Sej verjetno ločijo med tem, da si vozil med vplivom in tem, da si pred dnevi kadil...
Death before dishonor!

leonmojca ::

ja nč pritožbe bom pisal kolker se da na višje sodišče pol pa še na ustavno, tko da mislim to zavlečt za kr neki cajta.. itak pa postopek ni bil pravilno izveden ker so se avtomobili mimo vozili in to ni v skladu s postopkom.
Kaj mislite se bom spucal v še 11 dneh (3dni več ne kadim) s prekomernim pitjem tekočine in vit C.

aja drgač kazen če ti najdejo kar koli v krvi moraš ti plačat stroške pregleda cca. 1000e in še kazen za vožnjo pod vplivom isto nekje 1000e. če odkloniš je pa samo kazen odklonitve cca.800e in seveda v obeh primerih 18KT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leonmojca ()

šernk ::

itak pa postopek ni bil pravilno izveden ker so se avtomobili mimo vozili in to ni v skladu s postopkom.


??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kuglvinkl ::

Avtomobili so mimo vozili in to je razlog za izpodbijanje odločbe zaradi kršitev dolobč postopka? Dej nam to mau razlož, preden ti dam zastonj firendly hint: najdi si pravno pomoč.

In še. Ko so te ustavili, nisi bil pod vplivov substanc, ki vplivajo na vozinikovo vožnjo? Ker če si bil, go fuck yourself. Če pa nisi bil, je pa v čem točno težava?

Zgodovina sprememb…

Matev ::

ker so se avtomobili mimo vozili in to ni v skladu s postopkom.


what the fuck ???

jype ::

Matev> what the fuck ???

ZPrCp, malo znani 861. člen:

Kadar ni polna luna in je bila v tekočem letu na tri kralje preko celega dne temperatura pod lediščem, morajo policisti prometniki ob ustavljanju vozil preprečiti, da bi se promet po cestišču nadaljeval med postopkom. Če v tekočem letu še niso minili trije kralji, se upošteva vremensko stanje preteklega leta.

Fave ::

jype je izjavil:

Matev> what the fuck ???

ZPrCp, malo znani 861. člen:

Kadar ni polna luna in je bila v tekočem letu na tri kralje preko celega dne temperatura pod lediščem, morajo policisti prometniki ob ustavljanju vozil preprečiti, da bi se promet po cestišču nadaljeval med postopkom. Če v tekočem letu še niso minili trije kralji, se upošteva vremensko stanje preteklega leta.


That sounds logical. >:D
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Bias ::

jype ODLIČNO

Steinkauz ::

para! je izjavil:

Sej verjetno ločijo med tem, da si vozil med vplivom in tem, da si pred dnevi kadil...


Ne vem če...

Bias ::

ne vem sicer kako je glede tega---misl da če ti najdejo sledi si "kriv" za travco pa vemo, da dolgo pušča svojo sled...ne vem pa kok cajta v urinu. Tud pri alkotu je tako, da če prejšni večer piješ vodko in te po prespanem jutru popoldan na poti do punce ustavijo bos skoraj zagotovo napihal...pa kolegom modrijanom dol visi da je to greh pretekle noči.

Upam, da te naujo preveč zjebal. Ka pa vem.

gendale ::

Steinkauz je izjavil:

para! je izjavil:

Sej verjetno ločijo med tem, da si vozil med vplivom in tem, da si pred dnevi kadil...


Ne vem če...

če ne ločijo je čista bedarija

če ločijo in je op vozil zated upam da zgubi izpit in plača fajn kazen
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bias ::

@gendale, saj izpit bo zagotovo izgubil, ker odklon testa je priznanje (saj zdi se mi tako) ne vem kaj imajo post testi kle zraven?

gendale ::

kar hočem povedat je, da če je takrat ko je zavrnil test, bil zadet se mi zdi prav, da najebe

če je pa on sicer reden kadilec, ampak takrat ni bil zatet, pa upam, da mu uspe čim bolje prit skoz

nimam nič proti uporabi drog, sem pa proti vožnji pod vplivom drog
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

strup121 ::

hahhahaha avtomobili so mim vozil. napiš v pritožbo da so v enem mimovozečem avtu kadili travo in mel odprto okno pa da je veter dim potegnil v tvoj avto zaradi česar si bil zadet hahaahhaha.
avti so se mim peljal. Še dobro da ni kako letalo letelo v tistem času tam mimo, to bi šele bla štala. Hahaha.
Uf... tole je pa treba printscreenat pa spravit haha :)
Legenda!!!

Matev ::

ko so mene pred leti ustavili in sem pihal, so tudi avtomobili mimo vozili

a to pomeni da se lahko pritožim?

jype ::

Matev> a to pomeni da se lahko pritožim?

Najprej poglej kok je blo mraz na svete tri krale, da nauš še več dnara spušil.

kuglvinkl ::

Ne, ampak samo zaradi tega, ker je odločba pravnomočna.

Zgodovina sprememb…

leonmojca ::

prebral sem v zakonu ko ti policist dela hitri test na droge (se pravi gleda oči) ne sme bit nebenih stranskih motenj - to pa so mimovozeči avtomobili ki so mi svetili direkt v oči ker sem bil obrnjen proti cesti(pravilnik o postopku za prepoznavo znakov oz. simptomov - 5.čl. 2.tč.). drgač pa sm redni kadilec ampak tisti dan nisem nč kadil cel dan in sem se vračal iz šihta domov pa itk me murjaki poznajo in so me zjebal. zdej bom pa probal jst njih mal po zakonu.

leonmojca ::

5. člen
Preizkus oči obsega preizkus horizontalnega in vertikalnega drgeta oči ter preizkus usmerjenosti oči k izbranim točkam.
Pred in med preizkusom oči in preizkusom velikosti zenic naj policist:
1. udeležencu cestnega prometa pojasni potek preizkusa;
2. poskrbi, da so oči udeleženca cestnega prometa dobro vidne, kar pomeni, da preizkus opravi na osvetljenem kraju ali pa osvetli obraz udeleženca cestnega prometa, pri tem pa udeleženec cestnega prometa ne sme biti obrnjen proti prihajajočim vozilom, prižganim utripajočim lučem, ipd.;

para! ::

Dejmo že enkrat razčistt čist OSNOVNO zadevo: če je kazniva vožnja POD VPLIVOM substanc, potem morajo dokazat, da si v trenutku, ko so te dobili šofirat, bil zadet. Če ne, potem zakon nima smisla in malo pavšalno mimo grede štrafajo folk. "A učer si kadiu travo, ja pol si pa mogoč še zdej zadet, hh, kazn!"??? Valjda ne more bit tko?

Al je spet kaka fora, da je promet tako delikatna zadeva, da moram sam dokazovat, da nisem bil lih tist trenutk zadet?

Pa zakaj bi plačeval polne stroške pregleda, če ugotovijo, da nisem vozil zadet, ampak sem snifal/kadil pred dnevi? Njihova napaka, valjda me ne bojo zdej kaznoval zato, ker "baje ni kul, da si zadet, sploh, tud če ne vozš!"?

lp
Death before dishonor!

Matev ::

če si nedolžen kot trdiš da si (trdiš da si čist kot solza)
zakaj si potem odklonil test
???

para! ::

Sej ni nikjer napisal, da se ni drogiral ali vozil pod vplivom, ampak da je bila neka "napaka v postopku" (avti so se mim fural, pa te fore).

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

strup121 ::

leonmojca je izjavil:

ja nč pritožbe bom pisal kolker se da na višje sodišče pol pa še na ustavno,
aja drgač kazen če ti najdejo kar koli v krvi moraš ti plačat stroške pregleda cca. 1000e in še kazen za vožnjo pod vplivom isto nekje 1000e. če odkloniš je pa samo kazen odklonitve cca.800e in seveda v obeh primerih 18KT.


pozitiven rezultat: kazen 1200EUR + 18kt, test pride okoli 600EUR +-50EUR, odklon strokovca 1200EUR + 18kt.
tak da če veš da boš padu pol raje odkloni.

Matev ::

Sej ni nikjer napisal, da se ni drogiral ali vozil pod vplivom, ampak da je bila neka "napaka v postopku" (avti so se mim fural, pa te fore).


čaki a ni on odklonil testa
in kaj ima potem izjava da so se avti vozili med testom, veze z čimerkoli
če testa sploh ni bilo

???

strup121 ::

on je odklonil strokovni pregled in ne hitrega testa oz. postopka za prepoznavo simptomov.

leonmojca ::

je tako strokovni test sm odklonu (kri,urin) hitri test pa nism. odklonu sm ga zato kr bi bil pozitiven na thc, ker sm kadil en dan prej.

Matev ::

odklonu sm ga zato kr bi bil pozitiven na thc, ker sm kadil en dan prej.


ampak če bi šel na test in bi videli da nisi nič pil in da vsaj 12h prej tudi kadil nisi
potem bi se še lahko boril

tako si pa z odklonitvijo priznal da si bil zadet ko boben in posledično ti tudi kazen 18pik zelo težko uide

sicer pa a hitri test je pa pokazal da si bi lzadet ali ne ???

tako nejasno se izražaš

šernk ::

kaj je hitri test pokazal je mislim da brezpredmetno, če se z njim ni strinjal in obenem odklonil strokovni pregled. to kar vem pomeni avtomatsko 18pik, pa te lahko letalo preleti v tistem času.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

leonmojca ::

ja sej sm kriv.... pokazal je hitri test dreget oči sam nism nč kadil tist dan. in kaj čm zdej vse pustit prascem k se jim zdi da lahko delaJO kar hočjo. sej pravm da so vedli da kadim travo in so se na to karto vlekli. ma ne dam se nikol več za te majmune (policija trenira strogoču da ne bude sve kako ja hoču) vse bom dal od sebe sam da ih zjebem.

Čeprav bom mel več dela s tem kokr če bi vse pustu ampak so me že prevečkrat za brezveze jebal u glavo. k nism nikol naredu prekrška z avtom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leonmojca ()

XsenO ::

Ja sej policaji so krivi, da ti potencialno alterniran voziš naokoli in ogrožaš druge udeležence v prometu.
1 + 1 = 1

amigo_no1 ::

Hitri test (ocena velikosti zenic, ocena odzivnosti) 12 ur po kajenju ne bo pokazal nič, tako da mi ni jasno, zakaj so mu odredili strokovni pregled.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja in THC - Info (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6114313 (9323) solatko
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419788 (6826) ShowDown
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529504 (16633) CoolBits
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36953790 (34694) Matija82
»

Prvič na sodišče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10818371 (16340) St235

Več podobnih tem