» »

Nega usnjenih čevljev z Niveo??

Nega usnjenih čevljev z Niveo??

Williams ::

Ravno pred kratkim sem kupoval nov par čevljev. Na koncu sem kupil par iz gladkega usnja. Prodajalka mi je takoj skušala prodati še sprej za zaščito usnja. :)

Pa sem malo razmišljal če je usnje dejansko "koža" ali bi lahko vzdrževal take čevlje namesto z dragimi spreji (ponujeni sprej je stal prek 10 Eur) z Nivea ali podobno kremo. Če je taka krema dobra za naše roke zakaj ne bi bila dobra tudi za usnje?? Vaše mnenje?

Vajenc ::

Bolje Nivea kot nič in bolje krema za čevlje kot Nivea. Krema za čevlje je ponavadi tudi boljša izbira za gladko usnje kot spray. Slednji pa je nepogrešljiv pri semišu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

noraguta ::

vredu je niveja. za kak vodoodbojnost pa jaz uporabljam lanolin (dojilje ga uporabljajo za impregnacijo bradavic), tud precej pocen zadeva.sicer pa se lanolin uporablja tud pri strojenju usnja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

koyotee ::

ja fak no, za čevlje daš npr. 80EUR pol pa škrtariš pri zaščiti? Najbolje da jih namažeš s svinjsko mastjo lol. Ne poznam nobenega normalnega, ki bi čevlje mazal s kremo za roke. Koža na človeku je živa, na čevljih pač ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krucymucy ::

Jaz usnjen kombinezon mažem s kremo za roke 48. Po par letih je še vedno lep in prožen.

Aston_11 ::

Če je dobra za roke, bo tudi za čevlje. Meni ne bi predstavljalo problema to narediti.

Vajenc ::

noraguta je izjavil:

vredu je niveja. za kak vodoodbojnost pa jaz uporabljam lanolin (dojilje ga uporabljajo za impregnacijo bradavic), tud precej pocen zadeva.sicer pa se lanolin uporablja tud pri strojenju usnja.

A to se nabavi na litre, da pride poceni? Kreme z lanolinom za dojenčke in mamine zize stanejo ~ 10€ za 50ml. Enako količino kreme za čevlje iz preverjene Ilirije dobiš za 1,35 €. Z Niveo imam slabe izkušnje, ker se ponavadi še nekaj časa po nanosu pozna bela sled okoli šivov.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

noraguta ::

v lekarni sem dal IIRC 5EUR za cca 150g "šalčko". pa v bistvu ga bolj za vzorec naneseš.še poprej ga je pa dobro segret sicer se ne maže vredu. glede niveje pa ne znaš pucat. čevl posušiš namažeš pa senkat posušiš. poliranje je pa na konc. sej , da ne bo pomote globin je čist kul. sam za "naravno" usnje pač ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Ejsi_Disi ::

Mah, jaz tudi mažem kopačke s kremo 48 ali pa z ono drugo Zlatna krema za ruke :)
Rock n' roll ain't noise pollution!

PARTyZAN ::

A si lase tudi mažete z niveo namesto brilijantine/želeja? Sam, da se prišpara, yo.

Tear_DR0P ::

nivea (tudi navadno jedilno rastlinsko olje jo nadomesti) je zadost dobra za namazat čevlje, ko nimaš drugega pri rokah. ampak ne nudi trajne impregnacije, zdržala ti bo največ kak teden redne uporabe, sploh v snegu ali dežju, pa še dosti teje in bolj tečno jo je nanašat, kakor impregnacijska sredstva v spreju. pač če se hočeš s tem zajebavat in če se ti zdi da s tem prišparaš, maži kremo na usnje.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaščititi in vzdrževanje Gore-tex čevljev?

Oddelek: Šport
193274 (2491) krneki0001
»

Usnjen čevelj problem

Oddelek: Loža
362929 (2031) Unknown_001
»

Katera krema za roke in obraz? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11619676 (16041) Miha 333
»

opečen od sonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518025 (6272) Paramedic
»

Negovanje usnja?

Oddelek: Loža
94331 (4145) kixs

Več podobnih tem