» »

Problem z instalacijo XP

Problem z instalacijo XP

frost666 ::

Na particiji D: sem imel naložena Windows 7 ter Ubuntu, ker sem potreboval še XPje sem jih naložil na particijo E: sedaj pa pri zagonu nimam več opcije za izbiro OS-a ampak gre naravnost v XP? Kako lahko pridem nazaj do W7 ter Ubuntu?

LP in hvala,
Luka

frost666 ::

res noben nebi vedu?

Enron x86 ::

Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

frost666 ::

sm ze nalozu pa mi ne dela mi vrze ven failed to initialize error

Enron x86 ::

Potem ti pa verjetno manjka .NET Framework. Naložiš ga lahko od tukaj:
http://www.microsoft.com/downloads/en/d...

p.S: Pa glej, da boš naložil verzijo 2.0 in ne novejšo 4.0.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

frost666 ::

hmm kako se pa sedaj s tem programom tole popravi? v edit boot menu namreč imam oba windows 7 ter ubuntu

dzinks63 ::

Malo si bom sposodil temo. Imam strarejši comp P4 2666MHz, 1GB ram, matična 915G, HD 120GB ata133 IDE. Problem je, da mi mi pri instalaciji XP ne zazna diska. Ko dam cd v enoto, instalacija XP steče, naloži vse potrebno in ko pride do izbire diska, enostavno napiše da ga ni, ter pritisni F3. Sem poiskusil za foro instalacijo WIN7 in se ravno tako zaustavi pri izbiri diska. V biosu disk pokaže in da pravilno oznako za njega, ga lahko dam na second boot device, DVD je seveda first.

Bilo kateri linux pa se instalira bp. Trenutno imam gor Kubunto in vse dela tipi topi. Je pa zanimivo, sem v Linuxu instaliral Virtualbox in v njem sem lahko instaliral XP bp in tudi deluje bp z vsemi programi v njem. Kje je fora vsega tega mi ni jasno. A ima kdo kakšno idejo, bi bil zelo vesel, me močno firbec matra zakaj je tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Duhec ::

V Biosu vidiš ta disk ?
Priklopi disk na svoj primarni ide kanal na koncu kabla in ga setiraj kot Single/Standalone/Master. DVD/CD pa na svoj kabel/kanal.

dzinks63 ::

Imam takole, disk je master na svojem 80 žilnem kablu, dvd pa slave na drugem 40 žilnem kablu . Sem še enkrat preveri kaj pokaže bios, v main meniju ne najde trdega diska,
primary IDE : master - slave not detected
secundary IDE: enako
third IDE : je dvd enota pod slave

Trdi disk pravilno pokaže le v boot meniju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

dzinks63 ::

Plošča je P5GD1-VM in ima še 4 sata porte v katerih ni nič priklopljeno.

amigo_no1 ::

Glede matične 915G, torej je od Intela ? Imaš točno oznako ?
Disk preveri s tem Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov (orodje proizvajalca).

Če ga bios ne zazna, potem ga tudi win setup ne bo.
Resetiraj bios na default (load default settings), izklopi vse ostale IDE/SATA naprave.

V kakem drugem pcju disk najde ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Na ta disk brez problema instaliram katerekoli linux in tudi sedaj je kot sem napisal gor instaliran Kubuntu, windowsev pa ne morem instalirati, nimam pojma zakaj. Linux najde disk in dela vse, disk je torej ok.

amigo_no1 ::

http://www.techsupportforum.com/forums/...

For now, set your BIOS to default, then go in and make sure your PnP is set to disabled and also go into the Advanced then go to the Onboard Devices area and Disable the Promise controller. You should not have to change, but make sure your BIOS has the hard drive area set to AUTO. When you have done this, don't forget to save before you exit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Hvala zaenkrat, bom jutri poizkusil disablat ta promise kontroler (če ga moja plošča sploh ima?). Če je to to, potem še bo nekaj ratalo.

amigo_no1 ::

Še nekaj: navodila, stran 35-36
če boš priklopil disk/dvd na PRI_IDE1 (Intel ICH6) (zraven rama) bi ga morali zaznati, medtem ko PRI_PCIIDE1 (spodaj, zraven sata priklopov) uporablja ITE8211F kontroler, torej boš za namestitev win xp potreboval dodatne driverje (press F6 to load additional drivers -> metoda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Trenutno imam disk priklopljen spodaj in DVD zgoraj zraven ramov , bom probal še to for z F6, do sedaj jo še nisem. Hvala. Torej linuxi to foro z F6 obvladajo po defoltu, windowsi pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

amigo_no1 ::

Priklopi obratno.
Kubuntu ima očitno že v jedro dodano podporo za ITE kontroler.
Driverje za ITE najdeš na asus strani pod raid, razpakiraj zip in skopiraj vsebino v mapi \DISK

Win2003
Win2K
WinXP
iteraid
txtsetup.oem


na disketo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Disketarja niti nimam, velja tudi USB ključek na fat32?

dejansan ::

za xp-je ne

prvo probaj priklopit kot ti je amigo_no1 napisal

drugače si lahko pomagaš s pomočjo programa nlite, tako da integriraš driverje za kontroler v sam cd od xp-jev
dejansan

Enron x86 ::

Ali pa si na internetu poiščeš verzijo Windows XP performance edition 2009 (nujno 2009 international!), ki ima vse potrebne gonilnike že vgrajene. Ko končaš z namestitvijo, zamenjaš ključ izdelka s svojim, originalnim (da ne bo kdo očital, da spodbujam pirate).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Icematxyz ::

Če prav razumem imaš težavo tako z Windows XP, kot tudi Windows 7? Tukaj bi jaz že odmislil načeloma "odsotnost gonilnika". Slučajno nameščaš Windows OS s pomočjo optične enote Linux OS pa s pomočjo USB ključa?

Če je temu tako si izdelaj USB namestitveni ključ za Windows OS in poskusi namestitev še na ta način!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1069325240 (3548) c23po
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514180 (3346) MasterKiD
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142286 (2003) solatko
»

nalaganje xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
211995 (1560) fosil
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322239 (1644) amigo_no1

Več podobnih tem