» »

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega

«
1
2

MasterKiD ::

Danes zaženem namizni računalnik in se mi prikaže pač začetna slika (MSI letalo ali nekaj takega, ampak to ni pomembno). Za tem bi se moral pričeti nalagati Windows, ampak se ne zgodi to, temveč je nekaj sekund časa in potem se resetira in vse od zaćetka in to se ponavlja. Poskusil namestite ponovno Windows preko USB-ja z različnimi progrmi. V BIOS-u narihtal kot privzeto trdi disk, drugo USB nato tudi USB in drugo trdi disk, ampak nič ne pomaga - vedno prikaže; A disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart. Če mi kdo reši to težavo pa vsekakor dobi za pir oz. še več :)
Enostavno ne vem, če gre za software and hardware napako oz. kaj delam narobe.

Blinder ::

Disk je sel v maloro. Poskusi z drugim diskom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MasterKiD ::

Še kakšno mnenje? Blinder si prepričan (namreč nimam nobenega diska, da bi probal)?

Frenckie ::

Ta disk odklopi in ga daj v drug računalnik. Tu zaženi namenski program za testiranje diska, da vidiš v kakšni kondiciji je. Domnevam, da boš imel že tu probleme.

MasterKiD ::

Ravno v tem je problem, ker nimam drugega računalnika, da bi probal :)

FX6300B ::

kaj pa vsaj linux live usb? ali kaj takega oz če lahko koga prosiš da ti naloži na usb?
May the force be with you!

TOP ::

Tisti pir raje unovči in kupi drugi disk.Ti je bilo že napisano.

Machete ::

Spremeni AHCI/IDE mode v biosu za foro. Isti simpton je. Samo ena od možnosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MasterKiD ::

Hvala za predloge, ampak se vedno upam da ni sel disk :) Linux sem probal namestiti in javi tudi neko napako. Sem ze spreminjal tudi v BIOSu ampak ne gre. Still searching for solution.

Ce kdo ima kak rabljen disk za prodati mi lahko pise na ZS, da se dogovoriva.

Jupito ::

Najdi nek live cd, ki ima diagnostična orodja za diske npr. Hiren's ipd., poglej kar pravi SMART in poženi self-test. Oz. poskušaj disk vsaj počistiti in formatirati z diskpart-om z inštalacijskega cd-ja od win7. Če niti do tega ne prideš, je disk mrtev, ali pa matična umira (veliko manj verjetno). Nastavitve niso kar postale problem čez noč.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

MasterKiD ::

Evo takole, sem probal namestiti CentOS in mi je normalno odprlo :) torej verjetno ni disk kriv? ampak inštalirati vseeno ni šlo ker baje nimam dovolj prostora gor :) računalnik je od brata, tako da možno da je kake gluposti gor nalagal, je možno da je prišlo do napake, ker je preveč disk bil naložen?

solatko ::

Iz postov je razbrati, da si se lotil opravila, ki ga ne obvladaš in bo brat verjetno super zadovoljen, ker si mu sesul delujoči računalnik.

Pokliči kakšnega prijatelja, kateri ima malo več pojma o tem, saj ti na forumu ne moremo zadev poštimat, dane predloge pa ignoriraš, oziroma počneš vse drugo.

Kaj ti kaže s.m.a.r.t. preverjanje diska? Če je karkoli rdečega ali rumenega, je disk zanič, če pa tega še nisi naredil, pa najprej naredi preverjanje diska.
Delo krepa človeka

MasterKiD ::

@solatko hvala za predloge ter seveda tudi drugim. Namreč preko USB-ja sem zagnal diagnostic tool in mi je že takoj napisalo 'replace disk', tako da zdaj res ni več druge možnosti, kot menjati disk. Drugače pa sem ta test naredil z programom MHDD.

MasterKiD ::

UPDATE: Menjal trdi disk, težava se še vedno pojavlja oz. še vedno tisto piše. Ve kdo kaj bi lahko bilo krivo? 8-O

crniangeo ::

da nisi še kakšnega crknjenega dobil ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

MasterKiD ::

Zazna ga sicer v BIOS-u,ampak drugače pa mi kaže enako besedilo za napako, kot je bilo prej :)

solatko ::

Če imaš rabljen disk, ga sformatiraj, potem pa ga daj v računalnik in namesti sistem na novo.
Predlagam, da instaliraš 8.1 in potem nadgradiš direktno iz sistema, s tem, da označiš, da ne ohrani nič, torej dobiš čisti instal in mapo windows.old, katero naknadno zbrišeš.
Delo krepa človeka

MasterKiD ::

Saj bi ga namestil, ampak če imam vstavljen novi disk piše pravtako A disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart.
Disk je že bil poslan sformatiran.

solatko ::

MasterKiD - Najprej napiši podatke o računalniku, če imaš UEFI bios in hočeš delat s travniško verzijo OS, ti to ne bo uspelo. Moraš naredit spremembe v bios-u, katere pa brez info. o sistemu steklena kugla ne sporoči.

Namestitveni medij je lahko okvarjen ali slabo nameščen instalacijski del.

Original bi vsekakor delal.
Delo krepa človeka

MasterKiD ::

Takšen BIOS imam, torej Phoenix BIOS, druge informacije o računalniku pa mislim da niso tako pomembne. Namestiti poskušam vedno kot enako - preko USB-ja, nameščal sem že različne različice operacijskih sistemov in vedno je šlo (pa četudi je bila iso datoteka iz travnika). In kakšne spremembe naj bi naredil?

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Odpri stranico in poglej za model plate, piše nekje.
Ko prižgeš pc je tudi (v okviru posta) napisano, skupaj z ramom in hdd/dvd napravami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

MasterKiD ::

Preveril in piše MSI N1996.

solatko ::

To imaš HP-jevo mašino na 478 podnožju, z IDE napravami.
Najprej poglej, če so kondenzatorji celi, da niso slučajno napihnjeni.
Potem moraš pogledat, če imaš jumperje na HDD pravilno nastavljene master - slave in prave priključke na IDE kablu.
Naslednje vprašanje je (poglej v navodilih za matično - download iz HP-jeve strani

http://support.hp.com/us-en/document/bp...

če plošča podpira zagon - boot iz USB ali pa moraš to opcijo nastavit v bios-u.
Delo krepa človeka

AC_DC ::

Če ima sata disk, potem jumperji načeloma niso potrebni.

proizvajalčevo orodje za testiranje diska, najprej short, nato long.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov
Če oba testa opravi, potem je disk v redu.

Nekje najdi cd enoto, posnemi iso na plošček, nastavi boot sequence v biosu in mora bootati.

solatko ::

Poglej priložen link - plata nima SATA priklopov, predpotopna zadeva v HP-jevi kišti.
Delo krepa človeka

AC_DC ::

Vidim sedaj, ja.

master/slave bo moral nastaviti na disku in ustrezno priklopiti 80 žilni ide kabel.
http://www.asrock.com/support/faq.asp?i...
http://www.easeus.com/resource/install-...

V master pozicijo disk, slave cdrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

MasterKiD ::

Ravnokar sem gledal v BIOS-u nekaj in opazil:
IDE Primary Slave: Not detected
IDE Master Slave: Not detected
To verjetno ni problem?

Spajky ::

Seveda je, pa si priklopil napajanje IDE disku sploh? (ali pa je crknilo njegovo napajanje, slab kontakt) SI jumperje master/slave sploh prav naštimal?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

m_s ::

Jst sem njemu poslal SATA diska in ne vem o kakih jumperjih pišete ? Jamperji se nastavljajo na IDE diskih.
Ne vem kako je priklopil disk, če plata nima konektorjev za sata - jih ne podpira?? :)

AC_DC ::

Če ni troll tema je op popolnoma nesposoben.

MasterKiD ::

Poslal mi je SATA disk in ne vem kaj vi pišete, ta plata ima priklop za SATA diske, ker sem tudi prej imel SATA disk. Res je - jumperji so preverjeno pri IDE diskih, jaz pa imam SATA disk.
@AC_DC ok če ti tako praviš, torej kaj je narobe? A ti veš? Marsikdo v tej temi ne razume sploh o čem govorim, ker nekateri pišete o IDE diskih.:))
Kot sem že omenil na matični plošči gor na veliko piše MSI N1996. Tudi boot sequence sem ustrezno nastavil.

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

in imaš v bootsequence ime diska, s katereg misliš štartat?
Če daš usb ključek noter, pržeš bios, ali je usb ključek tudi v boot sequence na izbiro?

MasterKiD ::

Ja, imam v bootsequence ime diska in pravtako USB ključek, ko ga vstavim.

pviran3 ::

No pol dej cd z namestitvijo npr windows 7 noter pa štarti namestitev

MasterKiD ::

Sem že poskusil tudi z CD-jem ampak ni šlo, enaka težava.

pviran3 ::

dej malo bolj napiši, kaj se dogaja, ti daš ta boot sequence, potem restartaš;
recimo če daš CDROM prvi, pol začne sukat cd in napiše booting from CD press any key itd, če inštalariš windows.
Če daš pa live linux, se odpre namizje?

Če pritiskaš ob zagonu F12, ali F11, se verjetno odpre boot menu, s katere naprave bi rad štartal.

Kot prvo napravo v biosu izberi disk, resetiraj in pritiskaj ta f12, izberi USB ključek za zagon in mora štartat kar je na ključku oz če izbereš CD, kar je na cdju.

Če nič ne dela, lahko je matična zanič, lahko je ram zanič, namesti na ključek MEMTEST program, odklopi disk, in poženi s ključa da potestira ram.

AC_DC ::

Če ima tako matično, potem je solatko našel napačen (hp) model brez sata portov.
http://www.minecraftforum.net/forums/of...

ms 7254 je plata od hp dx2200 microtower
http://mybroadband.co.za/vb/showthread....

specifikacije
http://h18004.www1.hp.com/products/quic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

m_s ::

Ponastavi BIOS na začetne vrednosti (default nastavitve) in popravi nastavitve za boot !
Kot prvo nastavi DVD ostale pa desable !

Tudi, če nimaš priklopljenega nobenega diska bi moral boot iz DVD zalaufat. V nasprotnem je nekaj narobe z medijem.

Možno, da je DVD enota v okvari ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m_s ()

MasterKiD ::

Vzel prazen DVD in preko uradnega orodja gor 'burnal' original Windows 7 (MSDNAA) in mi javi napako - Cdboot: couldn't find bootmgr

Gapi ::

MasterKiD je izjavil:

Vzel prazen DVD in preko uradnega orodja gor 'burnal' original Windows 7 (MSDNAA) in mi javi napako - Cdboot: couldn't find bootmgr



Dej nam nevednežem daj link do te tvoje plate da se ne bomo kregal katero os. ploščo imaš. Baterijo si probal zamenjat ??
No person is rich enough,to buy back his past.

Spajky ::

DVD ni prav zapečen (bootable) in z driverji za Sata embedanimi. Vse diske/opti enote v Bios-u nastavi na Auto ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MasterKiD ::

DVD je bootable in pravtako je USB bootable (tisti preko katerega tudi ni šlo namestiti Windowsa). Matično ploščo imam MSI N1996 in defitivno ima možnost priklopa SATA diskov. Poskusil tudi z F8 in pa dal v BIOS-u tudi default optimized settings in tudi fall safe default settings pa tudi ni šlo. Naredil že tudi že memtest pa ni pokazalo nobenih napak. Na noben način noče bootat Windowsov & Ubuntu tudi ni šlo.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Tudi ko odklopiš hdd noče bootati ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Alexius Heristalski ::

Da ni kje SATA kabel zanič.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

m_s ::

Pojdimo lepo počasi :
1. Na delujočem računalniku zapeči Windowse ali kateri drugi OS tako, da bo bootabl !
2. Prižgi računalnik in izberi iz katerega medija naj se naloži OS !
3. Izberi disk na katerega naj se naloži OS ! Predhodno pobriši vse particije in ga Formatiraj ! Če je kaj narobe z diskom
boš dobil sporočilo.
4. Če nimaš na izbiro nobenega diska je lahko vzrok, da PC ne prepozna disk.
A. Disk v okvari
B. Nimaš gonilnikov za ICHxx (xx pomeni verzijo 5,6...10)
5. Gonilnike potegni z interneta prepiši jih na disketo ali USB (če ga tvoja plata podpira med namestitvijo)
6. V postopku namestitve OS mu podtakni gonilnike (običajno F6)
7. Če ti je uspelo naložit OS pa se računalnik potem ne zažene poskusi z Repair-om.

8. Če nič od tega ne rata pa naredi sledeče : odpri okno, primi računalnik in ga vrzi skozi okno pa bo mir hehe

MasterKiD ::

@m_s mislim da bo 8. varianta kar najboljša :) vseeno pa bi rad nekako uredil to težavo.
Ja ravnokar sem odklopil disk in poskusil bootati z USB-ja in javi napako A disk error occurred.
Zaboga noče bootati. Res pa ne vem zakaj piše A disk error occured, če pa sploh disk ni priklopljen ;((

m_s ::

V Biosu izklopi pogon A: (Disable) Pogon A: je običajno disketnik po domače.
Če je na pogonu A: napačno priklopljen kabel na njem skoz sveti zelena lučka. Obrni kabel ali pa kabel ni ustrezen !
Če ga ne potrebuješ ga pač onemogočiš. To lahko narediš na starejši plati. Novejše itak nimajo tega pogona. (disketnika)
V biosu nastavi IDE namesto AHCI za disk.
Če je bil nastavljen IDE, ko si nalagal OS, potem si pa preklopil na AHCI se OS (peracijski sistem) ne bo zagnal.

MasterKiD ::

Vse to probal, ampak ne deluje. Bo očitno treba nest na kak zanesljiv servis.
p.s. če še kdo še kaj spomni naj kar napiše :)

m_s ::

Slikaj komp (odstrani desni pokrov na ohišju gledano od zadaj (običajno odvijačiš dva vijaka in potem odstraniš stranico), da vidim kako si vse skupaj zložil in povezal !
Če je matična BTX (običajno je ATX) pa moraš odstranit levi pokrov, da pogledaš v drobovje računalnika.
Notri boš videl eno ploščo (temu se reče matična plošča), zgoraj v kotu je neka škatla čemur se reče napajalnik (v njega vtakneš kabel za elektriko), iz njega pa gre več kablov, ki jih priklopiš na posamezno napravo, ki je vgrajena v računalnik. (vse naprave morajo bit povezane z napajalnikom, ker za svoje delovanje potrebujejo elektriko. Preveri, če si na disk priklopil dva kabla : napajalni in kabel za komunikacijo (ta je bolj tanek običajno rdeče, rumene ali črne barve in ima na obeh straneh enak konektor Temu se reče SATA kabel. IDE je širši in ploščat - enak je za starejše DVD,CD,DVD-RW enote (40 pinski) (Pin je kovinska igla na konektorjih za priklop IDE naprav ali na starejših ležiščih za procesorje)
V BIOS prideš tako da, pritisneš gumb On/OFF na računalniku in ko se pojavi slika pritisneš na tipkovnici gumb DEL,F2,F10 ..
(saj ti ponudi kaj moraš pritisnit, da prideš v nastavitve BIOS-a)
BIOS ima na vrhu več izbir (zavihkov)
V zadnjem zavihku imaš izbiro, da shraniš nastavitve, ponastaviš (daš na privzete), ignoriraš spremembe ...
Ti izberi privteze nastavitve ! (settings default)
Bios zapustiš s pritisko na tipko F10

m_s ::

PS: ta računalnik nest na servis je metanje denarja skozi okno ! Hočem ti reč, da se ga ne splača popravljat, ker ti bodo vzeli
vsaj 80eur. 30 je samo diagnostika ! Če bi ga sam usposobil z nakupom kake nedelujoče komponetne bi še nekak šlo. (ga je pa že čas povozil)
Ker si fejst fant iz Prekmurja ti bom vrnil kupnino čeprav sem 100% prepričan, da sta diska delujoča samo ti si nevešč v teh zadevah, ker imaš razen moje še kar nekaj reklamacij pri drugih.

lp in naj se ti vse srečno konča !!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403304 (2582) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383302 (2529) Voluharr
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181459 (1267) Lizard
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko

Več podobnih tem