» »

nalaganje xp

nalaganje xp

T-Mac ::

pozdravljeni

zanima me zakaj ne morem naloziti win xp, ko zacne nalagati win xp se pojavi modri zaslon in javi napake... win xp so ok...

je pa vrjetno tezava ta ker imam trenutno nalozene win 7... imam prav? kaj storiti?

panteist ::

Verjetno imaš originalni CD Win XP, zato res ne more biti to krivo. Drugače pa naloženi win7 po mojem mnenju niso ravno razlog.

T-Mac ::

ja original win xp sem naredil image na usb in zelim preko usb kljuca naloziti cez win 7 win xp in se pojavi moder zaslon

T-Mac ::

nekje na google sem zasledil tole

I just wanna guys out there. coz ive faced same problem as you got...

Heres the step on how you can install xp on pre installed win 7.
First.
On the Setup of your bios.
Choose the ATA instead of AHCI on the SATA configuration..
then now apply the changes. then insert your cd on the cd rom. make sure you have chosen the cd as your first boot device.

mogoce je problem v temu ampak jst v biosu nimam te moznosti to spreminjat ker imam hp mini

para! ::

Kakšne napake pa javi "modri zaslon" (misliš BSOD, al pač tisti modri setup screen)?

lp
Death before dishonor!

solatko ::

V bios-u moraš nastavit IDE, sedaj imaš verjetno ASCHI.
Delo krepa človeka

dree ::

Jas sem nedavno tudi hotel naložit xp pa ni šlo. CD je bil orginalen brez praske ter poskusil sem še par kopij in zamenjal 4 cd pogone pa ni šlo...Problem je bil v trdem disku zato, ker je neki novejši tip ali nekaj. Ko sem vstavil dvd od windows 7 se je namestilo brez problema.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

solatko ::

Windows xp nima gonilnika za sata diske, zato je potrebno v bios-u spremeniti na IDE način - kdaj je v ide načinu piše na desni strani okna. Vsak bios ima to malo drugače - native, ide compatabile.....
Delo krepa človeka

T-Mac ::

tocno tko spremeniti je treba v biosu ce pa ne mores je pa zelo dolg postopek da si naredis svoje win xp vbistvu win xp s svojimi dodatki da si lahko nalozis xp-je, kot jaz npr pri hp mini ker v biosu ni te moznosti

lp

69charger ::

Ena možnost je da prestaviš v BIOSih iz AHCI na IDE, druga možnost pa je da preprosto potegneš iz travnika verzijo ki že vključuje SP3 in SATA gonilnike, po namestitvi pa zamenjaš ključ za svojega originalnega.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

solatko ::

69charger - Ta možnost (travnik) je slaba, saj težko dobiš čisto verzijo, brez kakšnih dodatkov, ki ti potem parajo živce.
V vsakem računalniku se da nastavit na IDE, samo nazivi so različni, ti pa v opisu piše, kateri je za instalacijo starejših OS.
Imaš pa možnost, pred instalacijo z F6 dodati gonilnik za SATA in potem gre instalacija normalno, tudi na SATA.
Delo krepa človeka

69charger ::

Jaz uporabljam verzijo z partisa ki je čista iz MSDN le da so dodali še SATA gonilnike. Da ne boš mislil da na servisih ne delajo isto, noben ne bo naložil stare različice in potem šel nalagat vse service packe.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fosil ::

solatko je izjavil:

69charger - Ta možnost (travnik) je slaba, saj težko dobiš čisto verzijo, brez kakšnih dodatkov, ki ti potem parajo živce.
V vsakem računalniku se da nastavit na IDE, samo nazivi so različni, ti pa v opisu piše, kateri je za instalacijo starejših OS.
Imaš pa možnost, pred instalacijo z F6 dodati gonilnik za SATA in potem gre instalacija normalno, tudi na SATA.

Ne, pri nekaterih starejših matičnih ploščah ni opcije da sata deluje kot ide.
Obstaja pa še ena možnost za dodajanje driverjev in sicer z programom nlite s katerim lahko sam dodaš driverje v čisto verzijo xp-jev.
Tako je!

solatko ::

fosil - plošča, ki ne podpira IDE načina za sata priklope, ne obstoja. Prav vse imajo to v bios-u, ali pa to deluje avtomatsko in se ob instalaciji prilagodi.
Bolj bo problem pri novih ploščah, kjer IDE prikolopa ni in bo instalacija XP-ja lahko predstavljala problem. Z nlite nekateri ne znajo delat, še celo F6, ki ga ponudi xp-instal imajo probleme, ker gonilnika ne znajo prav dat na ključ ali CD, da bi ga instal prepoznal.
Visto in w7 pa itak lahko instaliraš na katerikoli medij, tudi na IDE diske, na starih platah.

69charger - v servisih si ne vlečejo dol iz partisa in podobnih torrent strani, temveč si na čisi medij, dodajo zadnji sp. Za MS kliente, pa itak dobijo medij z vsem potrebnim, tako za windows, kot office.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

69charger ::

Živiš v zmoti, misliš da nisem delal na raznih servisih? Tortica, 50 cdjev zapečenih pa gas.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

solatko ::

69charger - so imeli te servisi kdaj obisk kakega inšpektorja. Tortica 50 cdjev zna bit kar draga zadeva, pa brez gasa.
Delo krepa človeka

69charger ::

Nevem in me tudi bolj malo briga, zadeve lahko zrihtam sam.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fosil ::

solatko je izjavil:

fosil - plošča, ki ne podpira IDE načina za sata priklope, ne obstoja. Prav vse imajo to v bios-u, ali pa to deluje avtomatsko in se ob instalaciji prilagodi.
Bolj bo problem pri novih ploščah, kjer IDE prikolopa ni in bo instalacija XP-ja lahko predstavljala problem. Z nlite nekateri ne znajo delat, še celo F6, ki ga ponudi xp-instal imajo probleme, ker gonilnika ne znajo prav dat na ključ ali CD, da bi ga instal prepoznal.
Visto in w7 pa itak lahko instaliraš na katerikoli medij, tudi na IDE diske, na starih platah.

69charger - v servisih si ne vlečejo dol iz partisa in podobnih torrent strani, temveč si na čisi medij, dodajo zadnji sp. Za MS kliente, pa itak dobijo medij z vsem potrebnim, tako za windows, kot office.

Seveda obstajajo, celo sam sem si lastil eno tako, asus a7n8x-e, če dam konkreten primer.
Sem pa potem videl še nekaj socket a plošč, ki niso podpirale ide načina za sata priklope.
Seveda plošča tudi ne prepozna usb ključa, tako da odpade tudi F6, razen če imaš pri roki disketar.
Tako da je bila kar muka naložit xp-je na sata disk.

Glede tega da servisi ne uporabljajo cd-je s partisa, se morda še spomniš slavnega "račun je potekel" 1 januarja 2010?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

solatko ::

fosil - ravno ta plošča (462A)socket, je bil v posodobitev bios-a dodan popravek tega felerja, saj je bila to ena prvih plošč s SATA priklopi. Slučajno sem imel tak računalnik doma. Podpirala je tudi USB flopy in CDROM, ni pa podpirala ključkov. Takrat so je windows praviloma nalagal na IDE diske, jaz pa sem jih zamenjal za SATA, ker so bili veliko hitrejši. Bili so tudi problemi z botanjem iz Sata priklopa, kar je bilo isto popravljeno v nadgradnji bios-a.

Dejansko na trgu ni bilo plošče, ki nebi podpirala SATA IDE ali SATA native.

Ne se ne spomnim tega, ker smo pri nas vedno imeli originalno programsko opremo, tudi za OEM računalnike. Z neresnimi firmami se nikoli nisem ukvarjal, smo pa dosti popravljali za njimi.

Samo neresne firme so uporabljale ploščke iz travnika, MS je servise redno opremljal z novimi mediji, če si bil njihov partner.
Danes pa lahko uporabiš en medij, saj se instalira preizkusna verzija, ki je legalna 30 dni, v tem času pa mora kupec uredit licenco (tako ali drugače).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

fosil ::

Kot rečeno to ni bila edina plošča brez te nastavitve v biosu, ne vem ali je bilo povsod to možno odpravit s posodobitvijo biosa.

Zelo veliko računalnikov s to napako, kjer je bil za instalacijo win xp očitno uporabljen nek prirejen unattended instalacijski cd, kjer je bilo določeno da uporabniški račun poteče 1.1.2010 je bilo ibm-ov, bili pa so tudi drugi.
Torej ni šlo za neko "garažno" firmo.
Tudi pri "resnih" firmah so v službi samo ljudje, ki si radi poenostavijo delo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

solatko ::

fosil - To se je dogajalo pri korporacijskih licencah, če je referent pozabil licence obnoviti. Pojavilo se je to precej pred tem datumom, kot opozorilo, da je potrebno zadeve porihtat. Ni šlo za piratske kopije, kot si napačno predstavljaš (razen pri nekaterih, ki so to verzijo xp-ja, potegnili s travnika). Zaradi slabega občutka (čudno zgleda, ko poslovni partner vidi, da nimaš urejene programske opreme), je MS tak način obveščanja (avtomatizirano v SW) ukinil.
Servisi so imeli večinoma oem codo, ki je ob registraciji lastnika registrirala izvod instaliranega programa, točno za tisti računalnik.
Se je pa res nameščalo vse živo, dokler ni prišlo do večjega nadzora.
Delo krepa človeka

fosil ::

Nikoli nisem rekel da je šlo za piratske kopije in tudi tukaj ni šlo za obnovo licence ali korporacijsko licenco. Tukaj je šlo za čisto drugo stvar, kajti sploh se ni dalo priti več v windowse.
Šlo je preprosto zato, da so se windowsi namesto z originalnega, nameščali z tako imenovanega unattanted cd-ja. Gre za prirejeno instalacijsko verzijo kjer ti ni treba med samo instalacijo ničesar nastavljat ali izbirat nobenih opcij, vse je že nastavljeno vnaprej. Ena izmed nastavitev pa je bila tudi potek računa. Ker je tak cd zelo praktičen je zaokrožil med servisi.
Je pa to dober primer zakaj ni pametno windowsew nameščat iz prirejenih cd-jev, ker nikoli ne veš kaj vse je še nastavljeno.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514003 (3169) MasterKiD
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233216 (2708) Grega255
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142222 (1939) solatko
»

Ne znam instalirat windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
311267 (954) Zheegec
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191649 (1489) BladE_

Več podobnih tem