» »

Kako hudiča naj človek v teh časih postavi hišo

Kako hudiča naj človek v teh časih postavi hišo

Temo vidijo: vsi

Aston_11 ::

Primer - sosed se zgrudi, ker ga je infart, ti si pa zdravnik - ne smeš pomagati, lahko postavljaš cimper, če si tudi sosed, zdraviti pa ne smeš...

KOMPAS

T-h-o-r ::

to vodi edino do tega, da bo janša dobil enih 55 poslancev


katastrofa od katastrofe


naj nekdo fukne nuke na slovenijo že enkrat in nas odreši muk
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

Janša ali pahor, drugo pakovanje, isto sranje. Je sistem lopovsko nastavljen, niti nima veze, kdo je gor.

Pšenični ::

"Janša ali pahor, drugo pakovanje, isto sranje. Je sistem lopovsko nastavljen, niti nima veze, kdo je gor."

Levaki so zasrali na celi fronti. Zdej ne boš smel postavit več kot 30m veliko kolibo. ko človek misli, da je vse doživel, ga čakajo nova presenečenja.

Slovenci gradimo v lastni režiji zato, ker imamo majhne plače. Tko da, je tole en strel v koleno. Kdo bo sedaj gradil, če ni denarja. V bistvu se tak ukrep sprejme v obdobju konjukture, da se "prime". Norci.

urosh ::

smo za referendum proti temu? Samo tak malo, da politiki pokažemo naše mnenje...

Namreč tudi sam imam namen (letos težko, najverjetneje drugo leto) pričeti z gradnjo nove hiše... Strirostonček varjanto (če bo dnar) -

in to bodo mi rekli, da ne smem delati sam??? Lego kock ne bom smel zlagati? WTF??? Nekomu metek v čelo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Mipe ::

Koliko m2 zavzamejo Trimovi bivalni kontejnerji? ;)

Pšenični ::

Torej je dileme konec. Se pač ne bo gradilo.

Vikking ::

IceIceBaby je izjavil:

revvs, poglej malo oglasnike. Za 25k dobiš mogoče kakšno parcelo s podrto hišo ali hlevom. Ali pa kak star vikend. Pred 10 leti pa cene niso bile bistveno drugačne.

Normalne hiše se dejansko začnejo pri 100k. Tiste, ki so cenejše so skoraj vedno potrebne večjih vložkov, tudi, če je to nekje na odročni lokaciji.


Se strinjam. Sem šel gledat papirje ker se je prodajala posest na dražbi, hiša, skedenj in 7 hektarov gozda za 30k €. bila pa je že tretja dražba. Kot prvo takšna hiša nima ne vodovda, ne sanitarij (wc za skednjom), črna kuhinja, vse skupaj je pa komplet za podret ter čaka te komaj dostopna kolovozna pot slab kilometer. Da ne omenim da je hiša stara več kot 100let oz. neugotovljene starosti. Kar je ometa odpada, vse leseno. Gozd nedostopen.

Stare hiše ki imajo osnovne bivanjske pogoje, (zraven potreben še vložek v obnovo 10-20k €) se prodajajo od 70k € naprej. Spremljam situacijo ter hodim na oglede več kot leto pa pol. Zato vem kakšne hiše se prodajajo za denar.

Je pa res da zna lokacija vrtoglavo nižat ali zvišat ceno. Lansko leto sem celo gledal hišo za 45k €, vse urejeno brez potrebne obnove. A kaj ko odpreš okno in imaš 50m stran asfaltno bazo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

NSA Agent ::

Saj asfaltno bazo podrejo ko je ne nucajo ? Ko so gradil avtocesto so zgradil asvaltno bazo in so jo pol podrl. Kera baza je bla to? (konc koncev če bojo gradbinci propadl bojo tut baze zapral :) hehehe)

krneki0001 ::

No midva sva zračunala, da bi lahko na obrobju ljubljane za 100.000 evrov zgradila kompletno hišo velikosti 9x9m (staro podret in kompletno zgrajena nova brez notranje opreme za ta denar). Nama je u bistvu kr nalo žal, da se za to nisva odločila, saj odkar sva začela z obnovo sva zmetala okoli 60.000 evrov v hišo, pa še nisva končala.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Ne ne ne 30m2 , si je omislil Jankovič:D, saj večje garaže v Ljubljani bi izkazile pogled, pa Ggrup nebi mogel več graditi...Sarkazem offf.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

Vikking je izjavil:

Stare hiše ki imajo osnovne bivanjske pogoje, (zraven potreben še vložek v obnovo 10-20k €) se prodajajo od 70k € naprej.
Kje to? V okolici LJ sigurno ne. Tudi jaz precej hodim na oglede in sem nekako ugotovil, da spodobno parcelo v oddaljenosti ~20km od LJ dobiš od 60k€ naprej (brez priključkov, neurejena), tako ki ima vse to urejeno pa od ~75k€ naprej.
Novogradnje v 3.pgf se začnejo recimo pri 165k€. Stare bajte se pa večinoma prodajajo obupne, potrebne obnove vsaj kopalnice, kuhinje, tlakov, inštalacij. Za cene kot novogradnja v 3. pgf. Je pa res, da stojijo večinoma na večjih parcelah.

Aston_11 ::

urosh je izjavil:

smo za referendum proti temu? Samo tak malo, da politiki pokažemo naše mnenje...

Namreč tudi sam imam namen (letos težko, najverjetneje drugo leto) pričeti z gradnjo nove hiše... Strirostonček varjanto (če bo dnar) -

in to bodo mi rekli, da ne smem delati sam??? Lego kock ne bom smel zlagati? WTF??? Nekomu metek v čelo...



Drago bo to, si že videl predračun in se premislil oz. se boš premislil, ko boš videl, koliko zadeva košta?

TESKAn ::

Novogradnje v 3.pgf se začnejo recimo pri 165k€

? Ko sem jaz gledal (še ni leto nazaj), so bile take novogradnje tam 150k, pod 20 km iz Lj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

energetik ::

Ja, mogoče dvojčki z 2 metra parcele okoli bajte. Če pa hočeš vsaj kakšnih 400-450 parcele, si pa hitr na 170kEUR.
Je pa res, da si pri takih 3pgf prihraniš ogromno živcev glede dovoljenj, priklopov, izkopov, najemov firm ipd. Praktično delaš samo še notranjost.

lexios ::

Za vse tiste, ki nimate niti denarja, niti know-how, pa sanjate o relativno "POCENI" hišo z zemljo --> Slovenija ni Ljubljana z okolico! Check out "Prekmurje"!>:D

Ni pa mi jasno kaj bi s 500m2 trave "sredi Ljubljane", če je nekaterim v osnovi problem že pokositi... Bi jih zabetonirali?:P

energetik ::

In potem naj se vozim vsak dan po 200km tja in nazaj v službo (ne bom je menjal, je predobra) iz Prekmurja?
Tudi 50kEUR več bi dal, da se mi ni treba tako daleč vozit...

Ni pa mi jasno kaj bi s 500m2 trave "sredi Ljubljane", če je nekaterim v osnovi problem že pokositi...
Za tiste, ki so "košnjofobi", so današnji dvojčki idealni - trave maš glih tolk, da vidiš malo zelene barve, ko stopiš iz bajte, parcele pa glih toliko, da greš lohk peš okoli bajte.. >:D

IceIceBaby ::

Če si košnjofob pač daš 20EUR nekomu, da ti pokosi. Problem solved :)

Gandalfar ::

ne mores bogastva tako razmetavat no

TESKAn ::

Pa 10EUR, no. Za urco dela je to dobra postavka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lexios ::

Tudi 50kEUR več bi dal, da se mi ni treba tako daleč vozit...


Pol pa ne sanjajte o "poceni", vsaj dokler je Ljubljana "nacionalni interes"!;)

energetik ::

Na žalost je tako. Tudi jaz bi veliko raje videl, da bi bile firme raztresene po celi sloveniji.

revvs ::

Če kupiš novo hišo v mestu in zgradiš tako da najameš ljudi bolj težko prideš pod 150000 evrov dandanes. Če pa gradiš sam pa ne vem kako lahko zapraviš 100000 evrov. Več kot 50000 ti ni potrebno zapraviti če se znajdeš.

Buggy ::

revvs je izjavil:

Če kupiš novo hišo v mestu in zgradiš tako da najameš ljudi bolj težko prideš pod 150000 evrov dandanes. Če pa gradiš sam pa ne vem kako lahko zapraviš 100000 evrov. Več kot 50000 ti ni potrebno zapraviti če se znajdeš.


...pa ne spet trolanja lepo prosim no. Ker se tako znajdes ti predlagam, da kar zacnes znancem postavljat hise za 80K, pa bos lepo profitiral. Vsako leto postavis eno pa imas kar soliden isplen :D

klemenSLO ::

Poznam enga zidarja ki naredi takole eno hišo na leto. Zanč sva se pogovarjala in je reku da mora do 3 gp vložit max 1000 ur dela. Delovno silo pa dobi že za 8 EUR /h.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

revvs ::

Zdaj po novem hočejo narediti tako da če boš imel kakršnokoli pomoč znancev bo to kot delo na črno.

Buggy ::

revvs je izjavil:

Zdaj po novem hočejo narediti tako da če boš imel kakršnokoli pomoč znancev bo to kot delo na črno.


..ce se tako dobro znajdes bo to se najmanjsi problem :)

neki4 ::

Sej tukaj ne bo nekih sprememb kar se tiče medsoseske pomoči .. Sicer pa hej, sej vsako podjetje ima nek črni "fond" iz katerega kaj počrpa ali izplača. Drugo pa je če nekdo dela na črno leta in leta in je že zgradil na tak način veliko stanovanj. Tukaj pa se dela škoda za državo.

revvs ::

Kaznjeni bodo vedno tisti ki si najmanj zaslužijo in najmanj zaslužijo. Se pravi če poznaš sosedo ki je frizerka po poklicu in ti naredi zastonj ali pa za manj frizuro bo to delo na črno.

Buggy ::

revvs je izjavil:

Kaznjeni bodo vedno tisti ki si najmanj zaslužijo in najmanj zaslužijo. Se pravi če poznaš sosedo ki je frizerka po poklicu in ti naredi zastonj ali pa za manj frizuro bo to delo na črno.


...kakorkoli ze. pravila se v zivljenju spreminjajo in to je del le-njega. Nekateri tudi take stvari upostevamo in zato, kot sem ze rekel je potrebno pred gradnjo hise postaviti tri scenarije, kakor tudi financne konstrukcije. Najbolj crnega, srednje-realnega ter optimisticu-iluzlijonarnega.

Zakaj?


Ker, ko gres v gradnjo in ce si pameten: financno predvidevas in v zakup vzames prvega, stremis po drugem scenariju...in tezis k tretjem scenariju.

...zal pa brez kompletnega vlaganja sebe v gradnjo (kolikor casa pac traja) izgubis nadzor nad tem, ce stavri niso ze v startu definirane.

Vi, ki boste pa sami delali hise (upam da govorite o stanju vseljive hise) za 50k€, pa rabite se malce prespati zadeve..cist tko...da se streznete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

revvs ::

@Buggy
Plačuj koliko hočeš, ne vem kaj bi rad od mene, jaz sem srečen, ti očitno nisi.

Buggy ::

jaz ne zelim nic od tebe...jaz svoj milee imam in vem cez kaksne kalvarije sem sel...tebi pa resnico iskreno zelim, da si naredis svojo vseljivo hiso za 50K€...pa naj bo to tukaj ali pa v tvojem vzporednem svetu :D

Aston_11 ::

Težko se bosta preganjala, če ne opredelita osnovnih parametrov. Npr. etažnosti, m2, ali je parcela ali je ni, so papirji ali jih ni, komulalni plačan itd.
---------------------
Za 50 kEUR lahko narediš vseljivo pritlično hišo površine 9x10m, če ti je cilj vselitev. Brez parcele, papirjev, kom. prispevka.

49106 ::

Dejmo še zakon, da sami ne bomo smeli peči kruha ali kuhati.

Mavrik ::

49106 je izjavil:

Dejmo še zakon, da sami ne bomo smeli peči kruha ali kuhati.


Če bi prebral vsaj malenkost o tem o čem se govori bi pogruntal da tak zakon dejansko mamo in je gradbeništvo edino, ki je bilo izvzeto s tega.
The truth is rarely pure and never simple.

Aston_11 ::

Mavrik je izjavil:

49106 je izjavil:

Dejmo še zakon, da sami ne bomo smeli peči kruha ali kuhati.


Če bi prebral vsaj malenkost o tem o čem se govori bi pogruntal da tak zakon dejansko mamo in je gradbeništvo edino, ki je bilo izvzeto s tega.



IMamo zakon, da sam ne smem peči kruha?! Kakšen je naslov tega?

49106 ::

Tudi mene to zanima.

Isotropic ::

Seti5000 je izjavil:


Edin problem je dobit dobrega stanodajalca.

v tujini to sploh ni problem, k so stanodajalci firme. njim je vazno samo, da placujes.

Ales ::

Ma ja, v "tujini" (kjerkoli že je to) ni privatnih stanodajalcev, ni ekscentrikov, norcev, manijakov, ti so samo v Sloveniji. ;((

guest #44 ::

Tisti "styrostone" je krneki, zguba časa in denarja.

FlamE#7 ::

Malo bom obudil temo,

Ker ste tukaj precej dobro informirani, me zanima če kdo približno ve koliko bi stala gradnja hiše, podobne takim ki so v murglah, ljubljana. Tamale kvadraste opeke, atrijska, brez kleti, okoli 120m2, vsa izolacija pa pač do une faze, ko je not še gola, brez parketa in kuhinje ter ostalega, na ven pa zrihtana. Pa ne se obregnit ob parcelo, to imam že pošlihtano.

Ker nevem, kaj se mi bolj splača kupiti hišo tu za okoli 400.000 okoli 105m2 z malo parcele ali pa kupit parcelo okoli 500m2 posest zazidljivo za okoli 200-250.000...

Pa ne se obregnit ob murgle kot take same, vse kar boste rekli čez njih, sem že slišal. Pač sem rad tu :)

Fizikalko ::

Jaz sem ravno dobro vseljev v novo (montažno) hišo podobne kvadrature (137 m2, če neštejem podstrešja)...

Brez parcele sem za 5. fazo (brez parketov, ploščic, kopalniške opreme, kuhinje, itd) dal cca 125.000 EUR, s top materiali in izolacijo.

Grajena je kvečjemu cenejša.

Fizikalko ::

Aja, pa ne štejem plate, seveda... Ta je nekje med 15 in 20k.

@nny ::

Fizikalko je izjavil:

Jaz sem ravno dobro vseljev v novo (montažno) hišo podobne kvadrature (137 m2, če neštejem podstrešja)...

Brez parcele sem za 5. fazo (brez parketov, ploščic, kopalniške opreme, kuhinje, itd) dal cca 125.000 EUR, s top materiali in izolacijo.

Grajena je kvečjemu cenejša.


Montažna bajta je kul, ker se ti ni treba {piiip} z majstri in "majstri" vseh vrst! Tudi to je treba všteti v končno ceno.

Fizikalko ::

Uf, jaz sem se ful jebal, ker logistika od izvajalca je bla OBUPNA, takod a sem moral nonstop nadzornika špilat.

Glavna prednost je hitrost gradnje, IMHO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Gregor P ::

Pa to, da naj bi šlo za preverjene načrte in dela; pač serijska gradnja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Fizikalko ::

Hehe, tudi ta ni bila... Ker so imeli same glupe tlorise... Smo sunil en model od nemškega proizvajalca in zahtevali, da naredijo tako.

Gregor P ::

Potem pa lahko pride do resnih napak, drži:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Buggy ::

Fizikalko je izjavil:

Aja, pa ne štejem plate, seveda... Ta je nekje med 15 in 20k.


tole me pa res zanima kaj si vse racunal, saj je za 130m2 bajto cena za izdelavo temeljne plate in delo toliko kot si napisal cisti overkill...se je res toliko podrazilo vse in to sedaj v teh casih!?

mene je temeljna plata vkljucno s pasovnimi temelji 40x40cm, iskopom in tamponom, pozidana klet 2.60m z betonarjem 30cm in se prva plata z delom in materialom prisla cca toliko denarja...sicer leta 2005 a vseeno.

bluefish ::

Gregor P je izjavil:

Potem pa lahko pride do resnih napak, drži:8)
Zakaj?
Večina proizvajalcev montažnih gradenj namreč omogoča izdelavo hiše po želji. So seveda določene omejitve, vendar večjih težav ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241480 (10947) edi123
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152814 (28079) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421270 (17576) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273738 (59537) damirj79
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244948 (27094) Aston_11

Več podobnih tem