» »

PayPal

PayPal

««
67 / 76
»»

sirotka ::

Paypalu dol visi, mene so nategnili za 400€, če se le da, se jim ognem.

klekej ::

Machete je izjavil:

Ja pošlji nazaj, če ne pristane takoj na refund. Zahtevaj v paypalu tudi povračilo poštnine nazaj.


Za slaba 2€ naj hodim na DPD, GLS in se jebem s poštnino, ki mora vsebovati tracking? Ni vredno mojega časa. Prvič, da se mi je zgodilo kaj takega, pa sem poslal vse dokaze prodajalcu in PayPalu. Slike pogovora s prodajalcem, uničenega produkta, embalaže. Svašta res.

no comment ::

Za jebena 2 EUR se ne splača niti pošteno v koš zabrisat.

Ampak očitno je postalo... "personal". Torej, zapravi še teh 5 EUR za poštnino (mimogrede, Pošta Slovenije tudi zna poslati s trackingom v tujino (pravzaprav sploh ne moreš poslati brez trackinga)) in boš mogoče iz te zadeve izmolzel še kak teden ali dva zabave...

klekej ::

Ja samo, ce prav razumem mi ta povratna postnina v nobenem primeru ne bo refundirana?

antartide ::

klekej je izjavil:

Ja samo, ce prav razumem mi ta povratna postnina v nobenem primeru ne bo refundirana?

ah kje pa. njih sploh ne briga, to so kot roboti lol.

Mene je nategnu en z poceni laptopom. Poslal nedelujočega. So mi napisali da morem poslat nazaj mu paket, da dobim refund (al nekaj takega). Sm samo reku 'upam da ga karma dobi' in konc.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

no comment ::

antartide je izjavil:


Mene je nategnu en z poceni laptopom. Poslal nedelujočega. So mi napisali da morem poslat nazaj mu paket, da dobim refund (al nekaj takega). Sm samo reku 'upam da ga karma dobi' in konc.

Tebe je pa Darwin dobil. Če bi poslal nazaj, bi dobil refund.

klekej ::

Kdo stoji za Paypalom, studentje v klicnem centru? Cena transakcije 1,73gbp, jaz pa naj se jebem s posiljanjem, ki omogoca tracking.

A lahko paypalu posljem se kaksno sporocilo ali je po njihovi odlocitvi konec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Machete ::

Ja nekako se morajo zavarovati. Če ti je dejansko do uveljavljanja škode, moraš narediti še en korak. Amazon tu postopa drugače, vendar gre za teroristični režim nad prodajalci, in ko jih ožamejo do konca, jim še odvzamejo kompleten izkupiček, na lepe oči pritožbe kupca. Amazon je terorizem. Ebay, čeprav ni čisto enak princip prodaje, ima še nekaj trgovskega dostojanstva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

antartide ::

no comment je izjavil:

antartide je izjavil:


Mene je nategnu en z poceni laptopom. Poslal nedelujočega. So mi napisali da morem poslat nazaj mu paket, da dobim refund (al nekaj takega). Sm samo reku 'upam da ga karma dobi' in konc.

Tebe je pa Darwin dobil. Če bi poslal nazaj, bi dobil refund.

nah. preko paypal sem plačal samo 10EUR al neki za poštnino. ostalo unrecoverable (70EUR) pošta slovenije

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

klekej ::

PP naj bi bil nek razsodnik, predstavljal naj bi neko varnost na spletu, potem pa čisto nelogično pri izdelku za 2€ presodi, da pošlji poškodovanega nazaj in naredi ekonomsko totalko s poštino s trackingom, ki jo kriješ sam. Kdo je res na drugi strani Paypala?

bastadu ::

Tudi sam imam pred meseci zelo slabo izkušnjo z PP: na eBay-u sem prodajal neko elektroniko za avto, ker je nisem mogel testirati sem v oglas jasno zapisal, da ne morem 100% potrditi ali deluje ali ne, da pa v nobenem primeru ne sprejemam vračil in vračila denarja. Je pa zadevo bilo potrebno na avto skodirati, ni kar plug&play, kar sem tudi napisal v oglas. No in prodajalec se zbuni, da zadeva ne dela in da mi jo hoče poslati nazaj (in da bi naj celo jaz kril poštnino za nazaj), jaz na to seveda ne pristanem. Potem sproži postopek na PP, oni presodijo v njegovo korist, ostal sem brez elektronike in brez denarja.

N0t0ri0us ::

Iz velike britanije sem naročil radio, stvar dogovora preko emaila. Plačal sem preko paypala, sedaj pa prodajalec hoče, da kliknem "confirm receipt", da on dobi denar, potem pa pošlje radio. Smrdi do neba... Izgubim zaščito, če potrdim, da sem prejel stvar še preden jo je poslal?

bastadu ::

Seveda smrdi do neba, Paypal pač ne deluje po sistemu mediatorja, ki zadržuje sredstva dokler ni "vse ok" ... Torej če si mu poslal preko PP, on že ima denar na svojem PP računu ... Nič potrjevat, da si prejel, osebno bi kontaktiral prodajalca in mu razložil, da ne boš potrjeval prejema dokler dejansko ne prejmeš robe, če ne bo sodeloval pa se obrni na na PP in zahtevaj stornacijo transakcije, ker te očitno želi obrati ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Alamar ::

bastadu je izjavil:

Paypal pač ne deluje po sistemu mediatorja, ki zadržuje sredstva dokler ni "vse ok" ... Torej če si mu poslal preko PP, on že ima denar na svojem PP računu ...
To seveda ne drži. Paypal lahko zadrži sredstva do 21 dni iz različnih razlogov, kot so npr. nov prodajelec, dolgotrajna neaktivnost na paypalu, neobičajno višja transakcija od povprečne in podobno. Tako, da prodajalec mora počakati na ta rok ali pa mu mora kupec potrditi transakcijo, da dobi denar takoj.

Seveda se transakcija s strani kupca VEDNO potrdi po tem, ko ta prejme artikel in je z njim zadovoljen.

voltaire ::

Paypal sem povezal z bančnim računom. Kakšne imate izkušnje in ali je to OK?

Machete ::

Ja fino je, ker lahko plačaš zneske nevezane na limit kreditne kartice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

connel ::

Plus, prenos iz paypala na račun brez provizij v 1-2 dneh.

_Sajmon_ ::

Ima kdo izkušnje z refundom na N26? Refund na Paypalu je bil narejen oz. vikend že 17.10., na N26 pa do danes še nič. Za neko drugo plačilo preko aliexpress sem dobil nazaj v nekaj dneh (vendar brez Paypala vmes). Na spletni strani piše, da naj bi bilo vračilo od 2-5 dni, lahko pa tudi do 30.

Kaj pravzaprav lahko naredim, če ni sredstev? Verjetno lahko Paypal ida kako potrdilo, kjer je vidno, kdaj je denar poslal naprej banki. Ker gre za Mastercard kartico, a gre to direkt banki ali preko Mastercarda ali koga tretjega? Skratka, denar bi nekje moral biti, a kako ga ulovit...

predi ::

Jaz imam en refund (Gearbest) čez PayPal in se datuma v njegovi zgodovini in zgodovini transakcij na N26 ujemata, ne spomnim pa se, če je N26 "vrnil denar v preteklost", ker ne bi bilo prvič. Poglej transakcije okoli 17.10. (beri: nižje v seznamu), če imaš veliko transakcij med tem datumom in današnjim.

_Sajmon_ ::

predi je izjavil:

Jaz imam en refund (Gearbest) čez PayPal in se datuma v njegovi zgodovini in zgodovini transakcij na N26 ujemata, ne spomnim pa se, če je N26 "vrnil denar v preteklost", ker ne bi bilo prvič. Poglej transakcije okoli 17.10. (beri: nižje v seznamu), če imaš veliko transakcij med tem datumom in današnjim.


Hvala za namig. Ja, povračilo sem našel vknjiženo na dan 18.10. Koja fora... Ker je bilo 18.-tega kar nekaj plačil s trajnikom + ostala plačila, pač dobroimetja nisem videl. Pa tudi spremembe stanja nisem zaznal.

Stokarino ::

Tudi moja Gearbest izkušnja; kupil nek robo sesalec - ne dela. Ok refund gor dol, najprej kontakt z GearBest, blablabla partial refund 30$...po nekaj mailih 47$ (Izdelek cca 140-150$) ali pa da jim ga pošljem nazaj in mi ga zamenjajo oz refundajo. Ok, dobim kitajski naslov, pa da more bit poslano preko Pošte in ne razni DHL,GLSji.. Grem na pošto -> 70-80€ bi bila samo poštnina. Hvala. Lepa. PayPala ni zanimalo da bi za poštnino dal več kot polovico (refund denied) + vprašanje če bi prišlo do tja hah.

IcyFox ::

Jaz ne najdem v tem novem UI-ju, kje se nastavi da mi konverzijo dela banka in ne paypal. Lahk kdo pomaga?
Hvala

fitipaldi ::

Pozdravljeni
Verjetno ste že kje napisali. Zanima me, če imaš na paypalu denar pa ga nakažeš nazaj na mastercard ali ti kaj trgajo?
Hvala

bastadu ::

Na MC mislim da ga ne gre nakazat, ampak samo na Viso, transakcija stane 2€. Transakcija iz PP na TRR pa je 0€.

scipascapa ::

fitipaldi:

settings/payments/manage funding sources

odpre se novo okno, kjer imaš obstoječo kartico, katero s kilkom na "conversion options" spremeniš na željeno nastavitev.

gazibo ::

Ubistvu se da, nazadnje sem nakazal na prepaid Addiko MC kartico in sprejma withdrawe. Preverjeno 2x.


bastadu je izjavil:

Na MC mislim da ga ne gre nakazat, ampak samo na Viso, transakcija stane 2€. Transakcija iz PP na TRR pa je 0€.

fitipaldi ::

Ok hvala. Pa ti kej trgajo pri nakazilu?

gazibo ::

Standard 2EUR na transakcijo

delfinus ::

Zakaj bi se clovek matral z nakazilom na kreditno kartico, kjer je strosek €2, ko si pa lahko brez provizije nakazes na svoj bancni racun direkt.

moat ::

Eno vprašanje. Preko ebaya in spletnih trgovin sem že veliko plačeval s paypalom (oziroma tako plačujem vse, kar naročim v tujini). Nisem pa še nakazoval denarja v tujino na paypal račun fizične osebe. Oseba mi je poslala povezavo na njegov paypal račun, na kateri lahko nakažem poljubni znesek (paypal.me/ime xy), kjer je navedeno njegovo ime in priimek s sliko. Ker tega še nisem počel me zanima, ali je to običajno poslovanje preko paypala in na kaj moram biti tukaj pozoren? Hvala za odgovore, moat.

ratatatata ::

moat je izjavil:

Eno vprašanje. Preko ebaya in spletnih trgovin sem že veliko plačeval s paypalom (oziroma tako plačujem vse, kar naročim v tujini). Nisem pa še nakazoval denarja v tujino na paypal račun fizične osebe. Oseba mi je poslala povezavo na njegov paypal račun, na kateri lahko nakažem poljubni znesek (paypal.me/ime xy), kjer je navedeno njegovo ime in priimek s sliko. Ker tega še nisem počel me zanima, ali je to običajno poslovanje preko paypala in na kaj moram biti tukaj pozoren? Hvala za odgovore, moat.


Ni najobičajnejši, je pa eden izmed možnih. In predvsem za prejemnika denarja najbolj na komot.

Pazit moraš predvsem na to, a plačuješ kot Goods & Services ali Friends & Family.

- G & S: Paypal buyers protection, praktično karkol gre narobe, ti PP krije hrbet. Prejemnik denarja plača provizijo.

- F & F: Nimaš PP zaščite, če gre kaj narobe. Prejemnik ne plača nobene provizije; v primeru, da denarja nimaš že na Paypal računu, ampak bi denar šel s kartice/računa, plača provizijo pošiljatelj denarja. (Provizija je v istem znesku, kot bi jo plačal prejemnik denarja pri G & S.)

Fino bi bilo, da pri plačilu konkretno navedeš, za kaj denar pošiljaš (magar z linkom, če se da), da če gre slučajno kaj narobe in plačaš prek G & S, ni pol treba še tolk enega dodatnega dokazovanja, za kaj gre.

Pa pazi, da je tvoj naslov, kamor želiš stvar prejet (če ti jo bo pošiljal), pač pravilen.

blackbfm ::

delfinus je izjavil:

Zakaj bi se clovek matral z nakazilom na kreditno kartico, kjer je strosek €2, ko si pa lahko brez provizije nakazes na svoj bancni racun direkt.


Ker valuta bancnega racuna je v eur, kartično valuto pa lahko spreminjas tako da tezis supportu.

V praksi to pomeni da ce hoces potegnit dolarje na bancni racun bo paypal delal konverzijo v eure in nabil oderusko provizijo. Pri usd kartici bo konverzijo delala praviloma ugodnejša banka. Za male zneske in manj pogoste nakupe se ne splaca komplicirat ampak treba je vedet da paypal ne dela zastonj, manipulacija z valutami je njihov core biznis..

Nimaš PP zaščite, če gre kaj narobe.


Pri visi/mc obstaja se chargeback postopek. V tem primeru se odloči banka in paypal nima končne besede, banka denar enostavno potegne nazaj. Ta PP zascita je zgolj zato da se stvari rešijo brez vpletanja bank in povezanih stroskov.

anthony1337 ::

Ali je še kdo opazil, da so spremenili fee pri kartičnem withdrawalu? Prej je bil 2.5$ (usd - dvigujem namreč dolarje), sedaj pa je 1% (up to 10$), je pa res da je instant, standard je trajal 2-3 dni. Sicer kaže obe opcije, instant in standard, vendar pri obema plačaš 1% o_O?
Je to napaka, ker meni je ok da traja 2-3 dni, ni pa mi ok da plačam 10$ za dvig. V prvem koraku piše da je 2.5$ standard, ko pa greš dalje od tam, ti hoče zaračunat 1% (up to 10$).

Je še kdo to opazil? Pogledal sem v accountu od punce in ista fora...Še teden dni nazaj tega ni bilo.

edit: očitno je tudi limit je znižan. Dvignem lahko namreč max 2000$, prej sicer ne vem kakšen je bil limit vendar sem enkrat dvignil 3300$ brez problema.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Res so neke spremembe :/

Je to napaka, ker meni je ok da traja 2-3 dni, ni pa mi ok da plačam 10$ za dvig. V prvem koraku piše da je 2.5$ standard, ko pa greš dalje od tam, ti hoče zaračunat 1% (up to 10$).


Meni izgleda napaka, mogoce so se namenoma zmotili:)) saj ko kliknes na standard se oznaci opcija na instant

anthony1337 ::

ja saj to...kdo bo poklical? :D na email mi ne odgovorijo že tretji dan

fitipaldi ::

Pozdrav
A ima kdo izkušnje čakanje pošiljke iz UK.( naročeno na ebay ). Ponavadi dobim v 1 tednu. Zdej pa poslano 23.10.pa še nič. Prodajalec pravi, da je bilo poslano 2class?
Jest pa mislim, da sploh ni poslal.
Kaj menite?

Machete ::

Jaz sem včeraj dvignil čok smrekovine 50 kil sigurno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blackbfm ::

fitipaldi je izjavil:

Pozdrav
A ima kdo izkušnje čakanje pošiljke iz UK.( naročeno na ebay ). Ponavadi dobim v 1 tednu. Zdej pa poslano 23.10.pa še nič. Prodajalec pravi, da je bilo poslano 2class?
Jest pa mislim, da sploh ni poslal.
Kaj menite?


Predolgo traja. Kaj je to 2class? Brez trackinga?

Na paypalu daj dispute na transakcijo in tam prek tega zahtevka prodajalca vprasaj kje je paket in kdaj bo dostavljeno. Ce ti dva dni ne odgovori daj claim in se bo paypal znjim naprej ukvarjal. Pa zahtevka ne zapiraj sam v nobenem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

fitipaldi ::

Ebay je določu delivery do 20 novembra. Pol lohk kej odpiram. Ali je boljše na paypalu odprt kot na ebayu?
Class2 ne vem kaj je ni tracking.

blackbfm ::

Probaj najprej na ebayju. Ne se ozirat na delivery date ker moznost odpret dispute imas 45 dni od placila. Na paypalu je rok 150 dni.

fitipaldi ::

Ok hvala

jocoj ::

Kar nekaj na pamet spet. Dispute lahko odpreš nič prej kot je določen maksimalen čas dostave. Torej v tem primeru po 20.11.
Paypal te bo preusmeril na ebay in na paypalu je max rok 180 dni.

2nd class poštnina je samo znotraj UK tako, da ti je verjetno poslal preko standard international, ki je najcenejša za inozemstvo in brez sledenja. Najverjetne pa te je nategnil, če bluzi o 2nd class. Počakaj na 21.11. in, če ne pride prijavi.

blackbfm ::

Cas dostave je lahko daljsi od roka za odpret dispute na ebayju (sem lih dobro zaključil en tak case) , potem izginejo opcije za pritožbo. Roki zacnejo tect od datuma placila. Nadalje je paypal ki ima res rok 180 dni (zgoraj sem se zmotil).

Najbolje je zaključit vse pred 120. dnem ker v tem casu se lahko obrnes se na banko. In banka ima moc da prodajalcu in paypalu potegne denar nazaj, s stroški vred. Tocno to si lahko preberes na paypalovem helpu,da ne bomo "na pamet". Zato verjetno paypal ponuja 180 dni da mine rok v katerem lahko banka ukrepa.

Kar se pa pošte tiče je pa zadnje case hitra, s kitajske 10-14 dni, zdaj vidim en air parcel manj kot teden in je v sloveniji! , amazon uk 3 dni.. Tako da ce ebay UK salabajzerji niso sposobni poslat paketa potem jim zgleda smrdi denar.

Alamar ::

Rok za odpreti primer na ebayu je 30 dni od zadnjega predvidenega dneva dostave. Pred predvidenim dnevom dostave ne moreš nič uradnega narediti, lahko se le pregovarjaš s prodajalcem. Problem nastane, ker ima ebay nekoliko nejasno politiko in onemogoča vračilo denarja za nakupe starejše od 60 dni. Mnogi (predvsem kitajski) prodajalci to izkoriščajo in dajo zadnji rok dostave 61 ali več dni od plačila artikla. S tem se lahko izognejo negativnemu mnenju, možnosti pritožbe preko ebaya in računajo, da se kupec ne bo znašel ter prijavil primer preko paypala. Ker tam pa imaš rok 180 dni in lahko iztisneš denar od kupca, vendar mu seveda ne moreš pustiti negativnega mnenja.

Torej dve točki na kateri je treba biti pozoren pri nakupih preko ebaya:

- Pritožbo lahko podaš v tridesetih dneh od zadnjega predvidenega roka dostave kupljenega artikla.
- Paziti moraš, da ne mine več kot 60 dni od nakupa, preden vložiš pritožbo

Nauk:
Če se le da, se izognite prodajalcem, ki imajo zadnji rok dostave daljši od 60 dni od dneva nakupa, saj se s tem izognete nepotrebnim komplikacijam. Izbire je več kot dovolj.

blackbfm ::

Pritožbo lahko podaš v tridesetih dneh od zadnjega predvidenega roka dostave kupljenega artikla.


To sem tut jz mislil in cakal dokler nisem vidu da so izginile VSE opcije za pritozbo. To je ebay money back guarantee, ki pa ocitno ni samoumeven pri vseh izdelkih in vseh ebay podruznicah.

Alamar ::

Očitno ti je vmes potekel 60 dnevni rok od nakupa, kot sem napisal zgoraj. Po tem roku ni možnosti za pritožbo na ebayu in moraš urejati preko paypala. Zgoraj napisano velja za vse ebay podružnice.

Machete ::

blackbfm je izjavil:

Tako da ce ebay UK salabajzerji niso sposobni poslat paketa potem jim zgleda smrdi denar.


Samo, da ne bo pomote, 'ebay.uk' je samo platforma, oni ne prodajajo in pošiljajo nič (razen specifični global programi bolj v usa). Prodajajo zgolj fizične osebe in trgovine s svojo distribucijo.

Daj link tega modela od profila pa za kak znesek gre? Se da hitro oceniti kaj je na stvari.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

fitipaldi ::

Sem odprl case na paypalu

WallSreet ::

Eno vprašanje. Zanima me če (ko prejmem) nakazilo na Paypal ali pri moji banki vidijo da je bil denar nakazan na Paypal ali se to zgodi samo ko naredim transakcijo iz PayPala na moj bančni račun? Se pravi če bi jaz gor hranil denar na Paypal računi medtem ko bi uporabljam svoj bančni račun ločeno. Zaenkrat mi ni potrebno prenašati denar in je dovolj če denar samo "sedi" na paypal računu.

Torej kako to poteka. Če prejmem denar od stranke na Paypalu ali bo to moja banka zaznala?

bastadu ::

Enako kot bi vprašal, če ti nekdo nakaže na NLB, ali bo Abanka to videla? :))
««
67 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106384 (33431) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311191 (9908) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329174 (7025) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120170 (17247) Kwizlord

Več podobnih tem